Uhlazený manažér Nick Hume (Kevin Bacon) žije dokonalý život až do doby, kdy se jeho syn stane obětí iniciačního rituálu gangu a přijde o život. Pod tíhou zármutku Hume dospěje k závěru, že musí ochránit vlatní rodinu sám. Chce se pomstít a slíbí, že najde každého, kdo má se zločinem něco společného. Vražda se stává nástojem jeho pomsty. Režisér filmu Saw: hra o přežití James Wan a scénárista Ian Jeffers přepracovali do filmové podoby původní román Briana Garfielda. (oficiální text distributora)

drozdy1

Velmi milé překvapení. Wan dokazuje, že kromě hororových snímků ( ve kterých je asi nejlepší ) umí natočit i celkem slušný a brutální akční nářez kde si Kevin Bacon s nikým nebere servítky. Moc jsem tomu nevěřil, ale tento film se dost povedl ! Kdyby nebylo toho občasně hloupoučkého scénáře a té hnusné vyblité barvy se kterou Wan pracuje ( asi naschvál, ale mě se nelíbila ) možná bych hodnocení navýšil, ale i tak je tento film velmi slušná práce se skvělou a napaditou akcí ( scéna na parkovišti ). Hodnocení: 73%. ()

Bozvav

Ne tak dobré jako Přání smrti, ale ušlo to. Jen mi chyběly opravdové emoce, ať už negativní, či ty pozitivní. Za mne 45%. ()

Aurus

7/10. Tenhle film je výborný! James Wan dokáže vytvořit perfektní horor ale i výborný akční film. Příběh je velmi dobrý, postavy jsou sympatycké, hudba je dobrá, akce tu je perfektní, lokace jsou zajímavé a kamera filmu je výborná. ()

film-fancz

James Wan opet nezklamal. Akcni drama, v kterem je videt jak se vyviji a premysli v dane situaci postava, ktrera je skvele zahrana Kevinem Baconem. ()

FilmWave

Old-schoolové b-éčko s tradičně mile nadprůměrným Baconem a skvěle zrežírovanou akcí trpí jen v mezičasech, kdy se přece jen občas mluví nebo se projevují nějaké emoce. ()

spriteboy

První polovina filmu výborná - to pro mě bylo výborné drama, ale závěr, který byl spíš akční béčko mi trochu zkazil dojem z filmu. Naštěstí mi ale střílečky nevadí, tak se na film dalo dokoukat, aniž bych se nudil. Kevin Bacon se mi ve své roli líbil - vlastně asi díky němu jsem se na film koukal. Objektivně nemůžu dát víc než 3 hvězdičky, ale jinak jsem i přes ten závěr spokojený a můžu doporučit zvláště těm, pro které je Kevin Bacon jedním z oblíbených herců... ()

Wargoo

Pomsta ako má byť s tvárou Kevina Bacona. Skvelé dramatické napätie od začiatku nie však až po koniec. Film sa približne od polky uberá viac béčkovým smerom, ale mne sa to pozeralo dobre. Podobné námety mám rád... 4**** a 71,283% ()

Lars

No, Bacon mě opět přesvědčil, že jako herec je nedoceněný, podal skvělý výkon. To však neřeknu o filmu, naprostý průměr a nezáživné. Ty kérky gangu byly docela legrační :-) ()

mala_kea

Tak tohle nebylo to správné. Trailer nadhazuje něco, co rozhodně nedopadne. Je sice pravda, že Baconovi ta role sedne, ale když zkrátí svůj vlas, měl by si alespon vzít kuklu. Stává se z něho takový novodobý termninátor a co, možná by i pravéhp přemohl. Klasická, ukradená kostra, ve které nejde o nic jiného, než o pomstu. Budíž, na amatéra jsou ty scény poměrně pěkné a stravitelné, ale ta pointa - na zvracení. Za 101 minut, jediná pořádná akce, která však ani nebyla tak pořádná, ale byla to vlastně nudná béčková přestřelka.Van by se měl radši vrátit na mučení nevinných (vinných osob, pomocí hádanek a hlavolamů) ()

Puol

Kravaťák Kevin Bacon v premene z úradníčka na smrtiaci vraždiaci stroj. Podobných nasratých tatkov vo filme sme už videli mnoho, Kevin Bacon je ale dobrý herec, tak mu to človek vcelku uverí. Z ostatných úloh zaujme ešte John Goodman v úloh, kupodivu tiež otca, ale otca vodcu vraždiacého gangu. Vcelku pohodička-film, ktorý ale absolútne ničím neprekvapí. ()

hEROic

dve tretiny filmu je svizne natocene akcni drama... cheche ale tu posledni tretinu snad tocil Rodriguez! proc se brzdit tim, ze je to nesmyslne a nelogicke, kdyz je to tak surove drsne a drsne krute? :) Ten konec.... takhle mel vypadat filmovej Max Payne... akcni, temnej a krvavej! bavilo me to celou dobu, takze tak necelejch 80% ()

P.J.2

Taťka spřádané rodinky si jako každý jiný otec oblíbí jednoho synáčka ze dvou víc než druhého ale shodou smutných okolností a náhod zabijou,načež taťka vezme zákon do vlastních rukou,což se mu ovšem vymstí a zabijou mu i manželku,načež se taťka naštve ještě víc a tentokrát vezme zákon do svých rukou opravdu nekompromisně....Zní to jako klišé? ano ale pocity při sledování jsou přesně opačné.Syrově natočené drama které chytí a nepustí až do závěrečných titulků.Poprvé v mém životě mě Kevin Bacon dostal svým hereckým výkonem,jelikož byl asi nejlepší v jeho dosavadní kariéře. ()

Hapretor

Blbé, opravdu blbé. Kevin Slanina jako "neohrožený mstitel" a "neprůstřelný mnich" zároveň. Zabavilo, ale zároveň zklamalo. Čekal jsem víc, o dost víc. Tohle mezi kvalitky neřadím. ()

RakeW

Viděli jsme to v Death Wish, četli v Punisherovi a hráli v Max Payneovi... Klasické, stokrát opakované schéma, ze kterého tvůrci tentokrát neuhnuli ani o píď. Všechno to tam je - bezstarostný život, přerod v zabijáka, levný tlak na emoce, chatrná logika, vyzbrojovačka u šíleného prodavače zbraní a závěrečný masakr... Prostě všechno. A všechno to funguje jako po másle. Ne, s takovýmto béčkem opravdu nemám problém. A navíc nám k poslechu zahráli Black Angels. Dvakrát - a to už je na hvězdu navíc. ()

Rockerman

Filmů o tom, jak někdo obejde zákon a vezme spravedlnost do vlastních rukou, aby pomstil vraždu svého blízkého bylo natočeno hodně, ale něco takového tu snad ještě nebylo! Zastánci logiky a uvěřitelnosti děje ať se raději tomuto filmu vyhnou. Ti, kdo tyto dvě "maličkosti" k filmu nepotřebují, můžou se docela dobře bavit. I já se bavil a dlouho jsem byl přesvědčen, že dám 4*. Kvůli příliš častému kroucení hlavou nad některými scénami, však jednu hvězdu ubírám. Mr. Wan to fakt trochu přehnal! ()

owwidius

Opat vyborny Wan-ov styl, mrte mi to sedi. Skvele hratky s kamerou (paradna scena bez strihu v autogarazi) a vobec cele to dobre vyzera. Teraz bude nasledovat trochu spoiler.. totiz prva polka je fakt super, taka psycho/krimi drama. Az som sa divil ze kam to dospeje no a dospelo to k dost priemernemu akcaku, teda co sa tyka obsahu. Lebo ako forma je stale super, na pohlad je to kvalitka a keby to bolo cely film takto, tak v poho. Ale po tej prvej polke to malo nasliapnute na viac. [#29/2013] ()

LaMangue

Nezkušený taťka proti 'ostříleným gangsterům' aneb co dokáže zlost. Musím ale uznat, že na mě zapůsobil. Takový trochu jiný akčňák, velmi slušné drama. Navíc příjemný soundtrack. ()

Rathalos

James Wan je pan reziser,videl som viac jeho filmov a bol som nadmieru spokojny a pri tejto akcnej drame nemozem tvrdit ine,paradna praca s vybornym Kevinom Baconom v hlavnej ulohe,smrt syna otca vyprovokuje k pomste a rozprudi vojnu s gangom,v zavere vyzera Bacon s tym novym ucesom neskutocne drsne a tvrdo...:-) ()

panvasik

James Wan opět nezklamal. Rozsudek smrti je krásným důkazem, toho, že James Wan umí dělat i víc, než jenom horory. Kevin Bacon v roli zoufalého otce je přesvědčivý a já mu to věřil. Věřil, jsem mu, že jako hlava rodiny musí uchránit svoji rodinu a je schopný pro to udělat cokoliv. Akce je dostatek a umí být, docela přehledná a překvapivě i hodně dobrá. Dokonce se stalo pár situacích, které bych vůbec nečekal, že by se staly a byl jsem hodně překvapený, ale ve skrze se jedná o "další" akční kousek, který do nás USA hustí stokrát do roka. 7/10 ()

Eli Roth natočí remake Přání smrti

Eli Roth natočí remake Přání smrti

20.06.2016

Dávno předtím, než vzal do ruky bouchačku Liam Neeson, tu byl Charles Bronson. Jeho Přání smrti téměř vynalezlo "taťkovské" filmy o pomstě, takže není divu, že se Hollywood už dlouho snaží o remake.… (více)

Rychle a zběsile 7 v režii hororového krále?

Rychle a zběsile 7 v režii hororového krále?

12.04.2013

„Vroom Vroooom..." napsal na Twitteru James Wan, momentálně asi nejuznávanější hororový režisér. Vyděsil nás s prvním Saw i Zlověstným tichem, ale opravdu se proslavil až za pár babek natočeným, ale… (více)

MacGyver míří na plátna kin

MacGyver míří na plátna kin

14.11.2012

A na rozdíl od neúspěšné a ne moc povedené parodie MacGruber se tentokrát ponese ve vážnějším duchu. Tedy, pokud jste schopni brát vážně příběh o chlápkovi, kterého vysadíte s ešusem a nožem… (více)

Russell Crowe má přání smrti

Russell Crowe má přání smrti

09.09.2012

Byl chvíli spojován s rolí pistolníka Rolanda v adaptaci Kingovy Temné věže, ale po Universalu se velkoryse pojatého (a tedy velmi nákladného) projektu zřeklo i studio Warner. Je tady ale další film,… (více)