Uhlazený manažér Nick Hume (Kevin Bacon) žije dokonalý život až do doby, kdy se jeho syn stane obětí iniciačního rituálu gangu a přijde o život. Pod tíhou zármutku Hume dospěje k závěru, že musí ochránit vlatní rodinu sám. Chce se pomstít a slíbí, že najde každého, kdo má se zločinem něco společného. Vražda se stává nástojem jeho pomsty. Režisér filmu Saw: hra o přežití James Wan a scénárista Ian Jeffers přepracovali do filmové podoby původní román Briana Garfielda. (oficiální text distributora)

koudis11

Ze začátku dobrý film,výborná muzika, kamera a střih. Později se však začal děj zhoršovat, Kevin Bacon bojoval jako by měl speciální výcvik a 9 životů , krvavá jatka na konci by mě tolik nevadily, kdyby to nebylo kompletně okopírované z Taxikáře, nevím co tím James Wan myslel. Jestli to bral jako parodii na tenhle skvělý snímek s Robertem de Nirem, tak musím smeknout klobouk. Pokud to však myslel smrtelně vážně, tak jako, fakt to bylo moc! ()

alienemo

Kvalitné béčko s niektorými áčkovými scénami. Obohratý scenár v dostatočne svižnom vydaní. Bavil som sa od začiatku do konca. ()

Luckyman

Celkom podarený film. Všetko je pekné až do doby, kedy Nick uvidí na vlastné oči ako mu zabijú syna a chce sa pomstiť. Avšak rozpúta vojnu a to nechcel. Napínavé až do konca. ()

waska

Jako rodinné drama to začalo dobře a je jen velká škoda, že to tak nepokračovalo dál. Akce je sice velmi dobrá, ale i když je Kevin Bacon dobrý herec, jeho kravaťáka, který se promění ve mstitele alá Charles Bronson, mu nesežeru. Potěšil mě v malé roli John Goodman, který za svých 5 minut na plátně jasně všechny zastínil. ()

Gardenboy

Priemerne natočená akčná hovadina. Blbostí v tomto filme je za plnú náruč, ale Kevin Bacon valcuje. Slabšie tri hviezdy. ()

kwaicheng

Kevin Bacon s vyholenou hlavou a šesti vlasy na temeni opravdu vypadal slovy hlavního padoucha jako jeden z nich. Docela pouštěl hrůzu, i když, po pravdě, zase ne moc. Řekl bych - tuctový film. ()

Camarro14

James Wan, ve spolupráci s excelentním Kevinem Baconem a brilantním hudebním podkresem Charlieho Clousera, natočil vynikající thriller (leč místy béčkový) s efektní akc, silným drnkáním na fungování lidské psychiky a zejména pak člověka donutí k zamyšlení nad proběhnuvším filmovým momentem. ()

Lumberjack

Začátek slibný, bohužel časem to upadlo do tupé tuctovosti. Vrcholem bylo, když se Bacon po postřelení probudil v nemocnici, vytrhal ze sebe všechny hadičky (nejspíše i tu na cévkování) a odkráčel si to do dalšího pokoje, kde začal "dojemné" kázání synovi, který byl v kómatu... ()

10Domik10

Na jednej strane skvelá akcia podaná až prekvapivo drsne, čo je v tomto prípade pozitívne, pretože Kevin Bacon je na takúto pomstu ako stvorený a od momentu ako vstal z nemocničného lôžka bolo jasné, že tipický Baconovský výraz sľubuje poriadny nárez. Negatívom tohto filmu je v niektorých momentoch do očí bijúca nelogičnosť a to výrazne uberá na kvalite celého deja. Napríklad rozhovor o tom ako policajtka upozorňuje Nicka na to aby nerozpútal vojnu gangov a keď sa prizná, že to už urobil, tak mu dá pred dom policajnú hliadku (jedno auto) a práve v tú noc sa stane zlomový moment filmu.... A vôbec Aisha Tyler je asi najhlúpejšia policajtka, akú som vo vážnom žánri videl, aj keď je jasné, že to sú chyby scenársko-režisérskej spolupráce. ()

Matt007

Musím říct, že od tohohle snímku a Kevina Bacona jsem opravdu nic moc neočekával. O to pro mě bylo větší překvapení, když jsem v první hodině dostal solidní drama, které je podáno tak realisticky až z toho místy mrazí. Poslední půlhodinka je zase úplně jiné kafe, parádní krvavá jízda za pomstou. Je pravda, že proměna Kevina Bacona z milujícího otce, pojišťovacího úředníčka/či ředitele/ ve vraždícího maniaka celkem slušně ovládajícího střelné zbraně, který prahne po pomstě své rodiny byla trošku přehnaná ale budiž. Já se bavil a o to u filmů přece jde. ()

danny_21

Nepovedený pokus oživit osmdesátkovou akci a lá Seagal či Ludgren, Jamesi. Dynamická akce a režie by tam byla, ale zazdívá to stupidní scénář, s otravně mžourajícím Kevinem a ve výsledku vyzní do prázdna stejně jako ze stejného roku pocházející Zlověstné ticho - 45 % ()

Acrobat

Tlačenie na pílu je v rovine zvýrazním pomaly, „smrť“ rodiny. Otec je správna partia, ktorá má naštudované De Nirove pochody. A teraz neriešime sociálnu oblasť, iba obyčajnú pomstu. Pomstu, ktorá všetko vyrieši len na polovicu. Nemáte istotu, že vaše zbrane bude viesť neviditeľná ruka spravodlivosti. Navyše je to viacmenej o PR zbrojárskych firiem. Už vidím otca z Nových Zámkov ako kupuje zo 3-4 zbrane. Polarita zúčastnených je v rámci klišé. Dobrých a zlých rozoznáte aj bez indícii. Rozsudok smrti nevyhlásil súd, ale občan, na ktorého konanie "prihliada" miestna polícia ktorú vedie černoška, aby bola dodržaná participácia menšín. Krvou podliaty, krvou vysatý Bacon so zvlášntym sektárskym zostrihom na konci pripomenie, že Wan má Taxikára napozeraného na roky dopredu. Rozsudok? Vinný v plnom rozsahu. ()

Likan7

Znám originální Přání smrti, viděl jsem všechny díly. Viděl jsem i ten nejnovější díl s Brucem, a při zjištění, že adaptaci solidní řezničiny s Willisem a béčka s Bronsonem režíruje James Wan, hodně jsem se těšil. Bohužel Rozsudek smrti je suverénně nejhorší díl z celé téhle série. První polovina je solidní psychologické drama o ztrátě milovaného člověka a snahou se s tím vyrovnat. Tahle půle funguje vyloženě dobře. Pak Wan najednou přepne a film jde úplně do kytek. V originálu je úvod na deset minut, a pak se Bronson začne mstít, tady sledujeme solidního Bacona a jeho život hodinu. Pak se naštve, oholí hlavu a jde do boje. Akce je mizerná, brutalita chybí a o nadhledu a vtipu kvůli vážný první polovině nemůže být ani řeč. Kvůli tomuhle přerodu v zabijáka (který si studuje návod ke zbrani a banda padouchů ho netrefí ani ze 2 metrů brokovnicí, wtf?!) vyznívá celá ta solidní dramatická linka úplně vniveč. Tady se Wan rozhodně nepředvedl. ()

Nix

Revenge film, který ale ničím extra nevyniká. Ani Slanina tu není dost propečená a šťavnatá, ale taková bez chuti. Celkově film působí dost pomale a divně, místo toho aby se člověk těšil na pořádnou krvavou revenge. Potenciál to opravdu mělo, ale spíše asi jen námětem, zbytek je fakt nic moc. Hodně velký průměr. Kdo zná Wana, ví, že to umí sakra lépe. ()

aik

Kdysi jsem byl velký fanoušek Seagala a spol., ale nevím čím to je, možná tím, že mi už není 13, tohle mě vážně nechytlo. Bacon je výborný, Wan předvádí, že umí, a i když evidentně nemělo jít o propracované drama, ale o akci, to co občas postavy vypustí z pusy mi vrývalo hodně velký úsměv na rty. Wanovy snímky v mých očích svou strukturou začínají připomínat Fuquu, což rozhodně není pochvala. ()

Lichty

Chápu a také souhlasně přikyvuji nad tím, co chtěl Wan vlastně vytvořit. Udělat si prostě svojí cool variaci na Přání smrti a stát se tak dobrým vzorem pro spousty dalších novátorských režisérů. A skutečně. Akce je velice pěkná, skvělá hudba podporuje dobře natočené scény a o první dvacetiminutovce bych dokonce řekl, že je až mrazivě dobrá (kromě těch děsných řečích o hokeji). Jenomže je tu i to ostatní. Hloupost dialogů a šroubovaný scénář podráží Wanově dobré režii nohy. Dívat se na to dá, ale z hlavy se vám to vypaří dříve, než dozní závěrečné titulky. ()

vince

Na tomto filme sa mi páčila predovšetkým hustá akcia, naháňačka v garaži, prestrelka v dome a drsný záver a taktiež drsne vyzerajúci, potetovaní záporáci. (Proti ním by som veru sám nešiel a už tobôž nie bez bojových skúsenosti, aké hrdinovi filmu rozhodne chýbali, veď nevedel poriadne držať ani zbraň, aj keď na konci si už počíňa ako profík ala Schwarzenegger v komande:)) Film ide v šlapaji akčných filmov z 80 a 90 rokov kde sa hlavný hrdina mstí za smrť niekoho blízkeho, ale to by mi ani nevadilo, lebo takúto líniu filmu mám veľmi rád, veď som na tom vyrastal, ale bolo to nejak zvláštne podané, dosť málo uveriteľné. Akčné sekvencie by som rozhodne hodnotil na výtečnou ale ten príbeh mi prišiel naozaj nejaký zvláštny. A ešte čo musím napísať k inač cool akcii, je a to mi iste väčšina z Vás dá za pravdu že strieľať v podstate počas filmu na Bacona 10-15 krát brokovnicou z 5 m a netrafiť sa to je fakt umenie a keď sa už trafia tak ten to samozrejme prežije. ()

compiler

Zkuste si představit že se díváte na fotbal. Tým kterému fandíte hraje skvěle, do čeho kopne to mu vychází a v poločase vede 4:0. Máte z toho skvělý pocit a těšíte se jak soupeře v druhé půli ješte víc ztrapní. Ale kdeže, soupeř se vzchopí a vyhrává zápas 4:5. A úplně stejně je na tom tento film. Začátek Vás přímo ohromí, posadí na zadek, až si říkáte, že to není možné. Jenže začne druhá půle a požitek z předchozího je rychle ta tam. Ze skvěle rozehraného, psychologického dramatu se stává podprůměrné segalovské béčko. ()

Giacomo

Hned v úvodu mně bylo jasné, že půjde o klasické naondulované klišé, kde originalita byla to poslední co bylo záměrem produkce. Přešťastný otec s ideální rodinou, a na druhé straně banda hispánských pseudofašounů, kteří beztrestně řádí na ulicích jak se jim zlíbí. Děj i závěr byl předem daný, takže nezbývalo než se setrvačností se dodívat na vyřízení posledního padoucha. Příště si pustím Mad Maxe. ()

Eli Roth natočí remake Přání smrti

Eli Roth natočí remake Přání smrti

20.06.2016

Dávno předtím, než vzal do ruky bouchačku Liam Neeson, tu byl Charles Bronson. Jeho Přání smrti téměř vynalezlo "taťkovské" filmy o pomstě, takže není divu, že se Hollywood už dlouho snaží o remake.… (více)

Rychle a zběsile 7 v režii hororového krále?

Rychle a zběsile 7 v režii hororového krále?

12.04.2013

„Vroom Vroooom..." napsal na Twitteru James Wan, momentálně asi nejuznávanější hororový režisér. Vyděsil nás s prvním Saw i Zlověstným tichem, ale opravdu se proslavil až za pár babek natočeným, ale… (více)

MacGyver míří na plátna kin

MacGyver míří na plátna kin

14.11.2012

A na rozdíl od neúspěšné a ne moc povedené parodie MacGruber se tentokrát ponese ve vážnějším duchu. Tedy, pokud jste schopni brát vážně příběh o chlápkovi, kterého vysadíte s ešusem a nožem… (více)

Russell Crowe má přání smrti

Russell Crowe má přání smrti

09.09.2012

Byl chvíli spojován s rolí pistolníka Rolanda v adaptaci Kingovy Temné věže, ale po Universalu se velkoryse pojatého (a tedy velmi nákladného) projektu zřeklo i studio Warner. Je tady ale další film,… (více)