Tlačítko "REC" stiske mladá televizní reportérka a její kameraman, kteří natáčejí noční směnu v místní požární stanici. Po chvíli přijímají hasiči tísňovou výzvu staré ženy, která je uvězněna ve svém domě. Když dorazí na místo, ozve se strašidelný křik. Tím začíná dlouhá noční múra a unikátní dramatická televizní reportáž. (oficiální text distributora)

JohnCoffe

čekal jsem moc a dostal tolik málo :(..přes neskutečně nesympatickou a přehnaně hysterickou reportérku až po opět přehnaně ledově klidného kameramana...tohle byla opravdu ztráta času a to má film stopáž jen 70 minut..jakkoliv jsem obrovský fanoušek zombie filmů tomuhle nemůžu dát víc než 2 hvězdy..když si pustim starou klasiku od Romera budu se lekat mnohem víc a zasměju se jako blázen..tohle je opravdu nepovedené dílko ()

SenFlxr

Moc nechápu z čeho jste tak odvázaní. Nepřišlo mě až tak dobré. Myšlenka vcelku neoriginální, provedení taktéž. Scéna s vykukováním na půdu naprosto bezostyšně vykradená z The Grudge. Na druhou stranu je film napínavý a místy docela krvavý. Lepší tři hvězdičky. ()

djbarrel

Miluju filmy o zombících. Problém je, se poslední dobou moc kvalitních netočí, dokazuje to i například série Resident Evil. Popravdě i po shlédnutí traileru na tento španělský film jsem nebyl přesvědčen, že se objevil film který by se dal přirovnat k Noci oživlých mrtvol či Úsvitu mrtvých ... O to bylo moje překvapení větší že se takový film skutečně objevil. Tísnivá atmosféra, panika ... Skvělý film se zombíky nemusí mít stovky pobíhajících mrtvol ani hrdinu s velkou pistolí a ani nemusí ukazovat zkázu celého světa. REC je důkazem, že i v jednom paneláku se může odehrávat boj se zlem v nejčistší podobě a do poslední chvíle není nic jisté. Jeden z nejlepších hororů poslední doby a zaručeně nejlepší zombie-horor od Úsvitu mrtvých. 95 % ()

Spielbergo odpad!

Ó, jak já rád vybočuji z davu.. Po shlédnutí vynikajícího Paranormal Activity jsem byl zaskočen jeho nespravedlivě nízkým hodnocením. Všude jsem pak četl srovnávání s projekty Blair Witch, Cloverfield a [REC]. Jářku, doplním si vzdělání, pustím si "Rec", nevím o čem to má být, trailer nevypadá nezajímavě... Jenže ouha! Z obrazovky se na mě místo geniálního hororu vyvalil jako vnitřnosti z řádně uleželé zombie pouze tuctový zombie horor! Jistý náznak realističnosti poskytuje opět amatérská kamera, ale dávat díky tomu tak silně nadsazené hodnocení považuji za mrzké matení potenciálních diváků. V hlavní roli se nám opět (ó jaké překvapení) představí pošukaná hysterka, jež zhruba od poloviny filmu pobíhá stylově v bílém tílku potřísněném krví, což je zřejmě u tohoto druhu filmů nepsaným pravidlem. Jediným pozitivem pro mužského diváka je, že se pod tímto druhem oděvu náramně nápadně rýsují bradavky, v čemž vidím účelovost - a sice pokusit se udržet k smrti znuděné muže u obrazovky alespoň tímto trikem. Když pominu obsazení, je dále největším kazem filmu zcela předvidatelný děj, kde to nezachránilo ani finální "odhalení". Asi jsem si měl v laboratoři náboženského fanatika sednout na zadek, ale nestalo se tak. Nějak mi totiž unikl smysl. V tomto směru je to ještě horší než neskonale pitomé, leč alespoň rozumně zdůvodněné Blair Witch, což už je samo o sobě dost příšerné zjištění. Stejně jako Renton, i já kontroloval co chvíli čas, zda už bude konec (v hodinu a čtvrt trvajícím filmu je to další dost děsivý fakt), a nudu jsem si krátil sledováním logických nesmyslů ve scénáři. Když pominu to, že se inkubační doba řídila pouze potřebami scénáristy a režiséra, pak nelze pominout to, čeho jsme svědky téměř v každém podobném filmu, a sice naprosté potlačení nejen normální opatrnosti hlavních hrdinů, ale i jejich elementárního pudu (sebezáchovy). Každý normální člověk by kameru nejpozději v 50. minutě zahodil, když ne aby pomohl, tak alespoň aby utekl. Při větě "když nás neuslyší tak nás nenajde" jsem se už musel smát, protože hlavní hrdinka nejen, že funí tak, že jí musí být slyšet nejméně o tři patra níže, ale krom toho jaksi není dořešen fakt, že je "ona" sice nemusí slyšet, ale může je vidět. Kamera (do níž z nějakého důvodu hlavní hrdinka doslova až do posledního dechu kouká, i když jí správně nemá vidět) jede totiž na noční režim, což u mě znamená rozsvícení infra-lampičky, neboli drobného červeného světélka, jímž osvítím půl pokoje... ()

Cechyno4

Wow, Rec moje slabost. Parádní horůrek. Amatérská kamera zase dělá svoje a posouvá vše o stupínek výš. Napětí jde cítit ze všech stran. A bál jsem se, i spoustu mých přátel při sledování filmu. To si myslím, že je u hororu hlavní. Jinak souhlasím s kleopatrou. Ten konec je luxusní. ()

chrustie

Trošku trvá než se to rozjede, ale pak je to parádní jízda. Dokonce i konec skončil happy-endem, jelikož to schytala nejotravnější postava v celém filmu, novinářská hydra Angela. Ze začátku mi trochu vadila Pablova roztřesená ruka, kterou sem ale postupem času přestal vnímat, jak nastuovala čím dál větší surovost a brutalita. ()

toomm

Záhada Blair Witch mě příliš nedostala, i když oceňuji její originálnost. Toto je úplně o něčem jiném. Vše naprosto uvěřitelné a do jisté míry děsivé. Film navíc od začátku do konce pěkně odsýpá. Původně jsem chtěl dát 3*, ale záveř mě přesvědčil, že si tento film zaslouží více. Posledních 20 minut je úžasných. 80% ()

micka999

Rádi se bojíte? Pak koukněte na REC, tento horror není plný nechutných a krvavých scén, kde si musíte zakrývat oči a je vám blbě z toho co vidíte, než z toho co se ve filmu děje ba naopak. Budete plní napětí a žaludek se vám bude svírat hrůzou, za podívání ještě stojí americká verze filmu s názvem Karanténa. ()

Umpa-loomp

Na poli hororov nadpriemerné dielo, ktoré dobre využíva "blairwitchovský" štýl. Štvrtú hviezdu si u mňa REC nekompromisne zaslúžilo v naozaj brutálnom "night vision" finále ! ()

kenny79

Tady mé hodnocení nebude vysoké, protože jsem již dříve viděl americkou verzi s názvem Karanténa a musím napsat, že amíci film okopírovaly tak, že chviku jsem tady viděl i stejné obsazení,dům atd... :D . Jinak jako nápad přidávám španělské orig.verzi hvězdičku navíc. ()

CrazymanM

Tak to bylo dost hustý!Byl jsem mile překvapen,zase jsem se jednou pěkně bál.Slyšel jsem,že Španělé točí celkem dobrý věci(horrory),budu toho muset zkouknout víc.Tohle se povedlo.Mám i americký remake(Karanténa),doufám,že to amíci nepodělali.Film REC musím jen doporučit,jen tak dál!!! ()

Mord122

Nejsem fanda hororů a teprve těch natočených stylem ala Blair witch.Po několika doporučeních a z důvodu nudy jsem se do toho nakonec pustil a nic jsem od toho nečekal. Ale TOHLE byl totální masakr. Film působil jako liveko z nějaké zvrácené reality show. Když už mi strachy zešedivěly vlasy a bílé trenýrky se staly hnědými, chtěl jsem se na to vykašlat. Pokračoval jsem i přesto až do konce a...........totální masakr jednoduše. Přišlo mi že se na konci kromě zombie hororu přepletli i jiné i žánry. Konečně po dlouhé době film, který stál za to a nebyl s americké produkce. Super ()

Aywes

Opravdu dynamický děj, který sice z prvu vypadá jako naprosté klišé (což také je), avšak příjemně zpracované. Co si budeme říkat horory se prostě mění. Ze skvělé práce s kamerou, efekty a zvukem (pouze u některých) se dává obrovský důraz na důvěrihodnosti což je možná trochu chyba. Tento typ snímků (konkrétně myslím práce s kamerou) my celkem vadí a pokládám je za nesmyslný výmysl amíků. Tentokrát ale mému překvapení po shlédnutí REC sem byl mile překvapen. Čekal jsem odpad a jediné co zachránilo, že tento snímek uvidím bylo vysoké hodnocení. Na tento typ hororů musí být herci výborně naladeni a připraveni předvést co nejlepší výkon a také to de vidět. Prozatím REC mi příjde jako nejlepší film s handycam (říká se tomu tak že ano? :) ) a tak se rozhoduji mezi 3* a 4*. EDIT: Dávám 4*. Netušil jsem, že tento žánr dokáže vyprodukovat sračky typu Paranormal Activity. Já byl tak naivní :) ()

p.i.t.b.u.l

Já nevím, mně se to prostě nelíbilo, tak jak bych chtěl. Začátek byl pro mně nudný, ke konci se to sice trochu přiostřilo, nicméně celý film byl trochu odfláknutý. Je pravda, že tyhle filmy točené jakoby vlastní kamerou nevyhledávám, ale pokud mám možnost tak se na ně kouknu. Ovšem tohle mně přišlo jako naprostá blbost. 2* dávám jen za pokus a dobrej nápad. Co se týče samotného zpracování a hraní tvůrců na opravdovou událost je pro mně naprostá tragédie. ()

AdrianaLarman

Ze Španělska k nám stále víc přicházejí filmy s hororovou tématikou a pro mě, jak velkého hororového fanouška je to jenom dobře.Španělé ukazují, že se v žánru opravdu umí pohybovat a já sem díky tomu zase jednu noc nemohla pořádně spát....Good work :) ()

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech

15.03.2020

Španělský král hororu chystá další film

Španělský král hororu chystá další film

03.11.2014

Jaume Balagueró je pevně spjatý se španělskou produkční společností Filmax, která se specializuje na žánrové filmy a pod jejíž hlavičkou si udělal mezinárodní renomé hororovou sérií REC. Poslední díl… (více)

Amy Adams terorizovaná duchy?

Amy Adams terorizovaná duchy?

03.09.2011

Emmerich a „skromná sci-fi“?

Emmerich a „skromná sci-fi“?

02.11.2010