Tlačítko "REC" stiske mladá televizní reportérka a její kameraman, kteří natáčejí noční směnu v místní požární stanici. Po chvíli přijímají hasiči tísňovou výzvu staré ženy, která je uvězněna ve svém domě. Když dorazí na místo, ozve se strašidelný křik. Tím začíná dlouhá noční múra a unikátní dramatická televizní reportáž. (oficiální text distributora)

Petrik82

Popisovat dej filmu je asi zbytočne po vyčerpavajucom posudku od Šakala.....ale nemožem sa vyhnut uvahe, že hororový žáner na fore býva hodnotený v skutku priemernými až podpriemernými známkami, jeden lepší iny horší, a viera v adekvátne hodnotenie pomaly ochabuje...S tymto presvedčením som si pustil aj REC...a čo sa stalo..stalo sa to, čo sa mi stalo naposledy snad ked som si ako decko tajne zapol Fredyho Crugera s rodičovskej videoteky a v dese po par minutach vypínal video..Sláva tomuto snímku..jeho štýlu, kamere, hercom a scenaristovi..po uchylárnach typu Carver, Saw konečne niečo, čo dokaže vtiahnut do deja, donutit vas nehltat popcorn ale atmosferu snimku..Všetkym fanušikom napatia a vone hororu vrele doporučujem...čistych 5* preto ze nieje šiesta... ()

mr.sulas

Pustil jsem to v noci,dal pořádně nahlas,všude zhasnul a prožil jeden z nejlepších hororových zážitků.Ze začátku jsem tu kameru vnímal natolik,že zastínila trochu ten požitek a ten rozjezd byl pomaličkej,ale pak se vlak rozjel a už nešel zastavit.Velice slušné dílko plné čekatelných zvratů,ale i zcela nečekatelných.Jedině dobře,že těch nečekatelných bylo mnohem více.Hodněkráte mi šel mráz po zádech. ()

gu-staff

Dal jsem na doporučení kolegů z firmy, a.....nelitoval jsem. Ač jsme už určitě viděli "zombíky" mnohem hnusnější, scény mnohem drastičtější, příběh mnohem nápaditější a herce lépe hrající, tady to všechno funguje takovým způsobem, až vám doslova stydne krev v žilách. Tak trochu jsem byl připraven na to, o co zhruba půjde, ale přeste jsem při scéně na půdičce musel vynaložit všechnu energii a sebeovládání, abych nekřičel, a neutíkal ven z pokoje. Celý film má neskutečný spád, a na to, že se odehrává v jedné budově, tvůrci dokonale využili potenciál, který se skrýval v primitivním námětu. Škoda jen, že letos vyjde druhý díl, vsadil bych všechny peníze na to, že to bude v nejlepším případě průměr, ale mnohem spíše úplná kravina. ()

nubeek

Film sa začína vcelku pozitívne a s úsmevom pozerám na španielských požiarnikov. Adrenalín a buchot srdca sa mi zdvýha, pri dopadnutí jedného z nich na zem. V skutku ma takéto tiché scény dokážu dostávať do úzkych a tento film to len potvrdil, tak ako potvrdil aj to, že španieli to s horormi naozaj vedia. Odporúčam ostat pri filme až do jeho rozuzlenia, koniec je naozaj pekný! ()

EnneX

Už ani nevím jak jsem se dostal k tomuhle snímku, nevěděl jsem o něm skoro nic. Když jsem si ho pustil, první co mě napadlo, že se bude jednat o další průměrnou záležitost, jenže po vstupu do baráku, a prvního šoku, se odehrává něco na co jsem nebyl ani trochu připravený. Zběsilá kamera a výborný herci a hlavně brilantní režie z tohoto snímu, dělá jednoznačně skvost. jak již bylo zmíněno posledních 20 minut nedýcháte a máte náběh na infarkt a to se mi už hodně dlouho nestalo. Určitá podobnost se snímkem Blair Witch a Monstrum a trošku i Mlčení Jehňátek. Opravdu se budete bát a to si zaslouží právem plný počet. ()

Miyamoto

No... Začátek perfektní, z popisku "horor" jsem měl pocit, že půjde o něco nadpřirozeného, kde by se nám otevírala široká škála možností jak děj rozvíjet. V asi třetině filmu se však dozvídáme, že jde o virus a tím napětí končí a začíná obyčejná akční nuda, která ani není originální. Snímání podobné Blair Witch, námět stejný jako u Omega Man, jeho novějšího zpracování Já legenda, 28 dní poté, 28 týdnů poté či epizody Croatoan ze Supernatural. Konec je pak naprosto předvídatelný, tradičně špatný a nelogický (nechali byste si v podkroví bytu ženu nakaženou extrémně infekčním virem?:-D). Doufal jsem, že se to zcela vysvětlí, ale ani jistý páskový magnetofon mi nepodal plný obraz začátku infekce ani toho, kdo v tomto bytě žil. U konce bych pak ocenil, kdyby alespoň kameraman unikl a dal tak klidně i námět k dalšímu pokračování, jen kdyby to nebylo tak zoufale obyčejné:-D. Takže celkově **, i když měl film ze začátku náběh na **** ()

necrosrandist

Natočeno ve stylu "hodně muziky za málo peněz". A musím říct, že se to povedlo na výbornou. Jasně, spousta z vás řekne, že Blair Witch už tu byl dávno předtím, jenže tenhle film má koule s velkým K a nikdo mu to neodpáře. ()

Turner33

Pro mě patří tenhle film v žánru pseudo-dokumentů typu Blair Witch k tomu nejlepšímu! Zdobí ho naprosto výborná atmosféra, která vás pohltí a nepustí a to především díky tomu, že má film spád, jenž se s přibývajícím časem víc a víc stupňuje a končí v tom nejlepším!! Sice je stopáž jen hodina a čtvrt, ale myslím si, že je to k dobru věci... Alespoň se zde neobjevují hluchá místa, ve kterých byste se nudili, ba naopak film se skoro nezastaví! Dotváří ho skvělé herecké výkony, o kterých jsem ani na chvilku nepochyboval – snad jen paní reportérka mi přišla občas docela otravná s přehnaně hysterickými reakcemi typu: “Hlavně to všechno toč!”, ale kdo ví jak by se choval na jejím místě? Jediné co by se filmu asi dalo vytknout jsou občasné klišé, kdy už dopřede přesně tušíte, co se stane... Včetně pár klasických lekaček, kdy se spíš děsíte náhlého zvukového efektu... A někdy trošku víc rozkklepaná kamera než by bylo třeba, ale jinak mě nenapadá nic, co bych mohl vytknout! Tomu, kdo má chuť na kvalitní horor se skvělou atmosférou tento film vřele doporučuji! Moje hodnocení: 90%. ()

blekekeke

Nevím asi za to může český dabing, neseděl. Nesedla ani ta kamera, celé to bylo zmatené a dost často chyběl smysl. Jako jestli to natočila partička studentíků ve svém volném čase, tak ano, ale tohle asi nebylo z dílny amatérů, tohle bylo točeno/myšleno vážně. Pak nevím proč je v tom tolik amatérismu ... ()

Johnysman

Už dlouho mi nezatuhla krev v žilách...a to se ničeho téměř nebojím....ale prostě finále tohohle skvělého hororu stojí za to. I když film samotný není ničím moc zvláštní...nepřináší žádné nápady a místy se lecos dá předvídat....tak atmosféra je mrazivě děsivá. ()

Sentinel

Nemá to pořádné herce, nemá to šťávu a má to totálně pitomý konec. Několik průměrných lekaček dle mého názoru na kvalitní horor nestačí. Radši mrkněte na daleko lepší Cloverfield. P.S. Nemůžu si pomoct, ale neviděli jste tu poslední scénu už někde, v o několik tříd lepším vydání? Ano! Pokus okopírovat finále Mlčení jehňátek však dopadl, mírně řečeno, rozpačitě. ()

geedee

Lahůdečka pro fajnšmekry. Něco tak dobrýho už jsem dlouho neviděl. Jenom se nabízí otázka, zda - li to finále nechtělo trochu natáhnout. Něco takovýho, co se v posledních pár minutách děje, se nezapomíná. Doporučuju všem. P. S.: O hudbě nemluvím, protože tam žádná není a je to tak o mnoho lepší. ()

HumanClay

Fenomenálne! Pred zhliadnutím som si myslel, že to bude tuctová blbosť typu "niečo šuchne a ja tam idem", ktorú predháňa jej povesť ale vážne som sa mýlil. Začalo nevinne, stupňovalo a stupňovalo a stupňovalo až do famózneho, priam masakrálneho finále. Cítil som strach, zatajoval som dych a dokonca som si musel dať aj pauzu. Španielom to v tých hororoch ale ide :-) ()

eternity1

Už som videl viacero podobných hororov, ale tento sa naozaj vydaril. Často je to u hororov tak, že prvá hodina je čistá nuda a potom sa pol hodiny niečo deje, ale tu sa to pomerne rýchlo rozbehne a okrem kratšej nudnejšej pasáže je človek nonstop v napätí. ()

popo666

Pomaly sa rozbieha, ale ... cim dalej, tym lepsie. Z hororov na tento styl sa mi pacil ako prvy, po prelomovke Blair Witch. ()

Danielitto

Všechny výčty kladů a záporů jsou zde zbytečné. Protože toto není film. Toto je realita. Ta nejděsivější realita jakou jsem kdy viděl. ()

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech

15.03.2020

Španělský král hororu chystá další film

Španělský král hororu chystá další film

03.11.2014

Jaume Balagueró je pevně spjatý se španělskou produkční společností Filmax, která se specializuje na žánrové filmy a pod jejíž hlavičkou si udělal mezinárodní renomé hororovou sérií REC. Poslední díl… (více)

Amy Adams terorizovaná duchy?

Amy Adams terorizovaná duchy?

03.09.2011

Emmerich a „skromná sci-fi“?

Emmerich a „skromná sci-fi“?

02.11.2010