Tlačítko "REC" stiske mladá televizní reportérka a její kameraman, kteří natáčejí noční směnu v místní požární stanici. Po chvíli přijímají hasiči tísňovou výzvu staré ženy, která je uvězněna ve svém domě. Když dorazí na místo, ozve se strašidelný křik. Tím začíná dlouhá noční múra a unikátní dramatická televizní reportáž. (oficiální text distributora)

Venceslao90

Tak má očekávání byla v případě tohoto hororu hodně vysoká, bohužel musím konstatovat, že se všechna tak úplně nevyplnila. Atmosféra snímku není špatná, ale podle zdejších komentářů jsem čekal jízdu od začátku do konce. Opravdu hustou atmosféru to má podle mě až v posledních 15 minutách. Problémem je, že v této části divák taky očekává nějaké smysluplné rozuzlení a důstojný závěr. Nějaké vysvětlení je tady jen tak zhruba naznačeno (živná půda pro další pokračování). Co se týče lekaček, tak ty na mě překvapivě nepůsobily. Horor to není určitě špatný, ale já jsem z hlediska atmosféry (a vlastně taky trochu příběhu) čekal víc. Třeba takový The Tunnel, který využívá také záběry ruční kamerou, mi přišel mnohem atmosféričtější a děsivější. Každopádně těším se na druhý díl, uvidíme co přinese. 3,5*.......// Tak zrovna jsem shlédnul pokračování (4*) a musím říci že to celkem pěkně vygradovalo. Jelikož dvojka na jedničku bezprostředně navazuje, tak doporučuji si pustit oba dva díly najednou, ihned po sobě, to bude teprve ten pravý hororový požitek, který jsem čekal již od samotné jedničky ;) ()

vecneZivec

Asi jsem se koukal na jinej film. Horory mám celkem zmáknutý díky mojí přítelkyni, která je miluje a tento film rozhodně podle mě nepatří do do TOP 10 hororů. Přijde mi, že to má kladné hodnocení jen proto, že je to evropský film a nebo jsem se prostě na něj podíval až moc pozdě a v roce 2007 to byla bomba. Reportérka byla splašená, dabing byl děsnej (bohužel jsem neměl originální stopu zvukovou k dispozici) a kýčovité scény, kdy kameraman místo útěku volí natáčení dál a prostě vše, co patří ke klasickému hororovému pojetí. Nic nového ani originálního mě tu do očí netrklo. Na druhou stranu se mi líbilo vtáhnutí do příběhu a informace, jak vlastně vznikl ten vir. Průměrný horor podle mě. No jak říkám, asi jsem něco přehlédnul, když jdu proti davu. Možná je to taky tím, že u tohodle hororu jsem se fakt skoro nebál, a to jsem strašpytel jinak... ()

aannemer

Film má dvě roviny. 1. Filmovou, tedy příběh. A ten stojí za to. Po nudném až trapném rozjezdu na noční hasičárně za doprovodu investigativní (pro mě fakt hodně sprosté slovo) novinářky, která nemít ruce, tak asi ze sebe nevypraví ani slovo se přesuneme Do jednoho starého činžáku, kde se začnou dít fakt VĚCI! 2.Technickou - za kterou bych tvůrce rovnou bez milosti popravil!!! Celý film je natočen na ruční kameru a to totálně epileptiskou. Nevím, proč tu všichni chrochtáte blahem, ale jestli vám vyhovuje, že vám někdo lomcuje 75 minut hlavou, tak jste fakt divný! Za zmínku stojí ještě totálně neposlouchatelný dabing (zkusil jsem ho asi 5 minut). Ten se teda českému vydavateli opravdu "vydařil". Být "při tom", tak bych hlavní představitelku namístě zakousl sám, aby už konečně zavřela hubu. ()

Kozlowski8

"Zde Angela Vidal a váš oblíbený noční pořad - ZATÍMCO VY SPÍTE"... Celý film je točený ruční kamerou jako reportáž, což působí velmi dobře a autenticky. Divákovi dodává pocit, jako by byl v centru dění. Tomu přispívá i s citem vystavěné napětí a scény "lekavky" v místech, kde nejsou úplně očekávané, ale nejsou zcela samoúčelné - výborně zapadají do děje. Hororů jsem mnoho neviděl a ani je nevyhledávám. Tento mne však hodně bavil a hodnotím ho ze všech nejvýše. ()

StinkingPooh

Po prvních 20 minutách jsem myslel, že to vypnu-totální nuda..Ale ani později to nebylo o moc lepší, i když se už konečně začalo něco dít. Další mínusy= klepající se kamera, která měla utvářet dojem jakoby pořadu typu reality show, vypadala jako by jí držel někdo s parkinsonem-bída. V době po Blair witch to ale asi bylo cool. Napětí-skoro nulové, nebýt poslední 10 minutovky ubral bych i další hvězdu. Herci-španělští herci otřesně přehrávají a to mě příšerně lezlo na nervy. Chování postav-někteří se chovali úplně tupě (hele, támhle je zombík, stoupnu si k němu co nejblíž, aby mě pokousal-fakt demence :D) Naštěstí celý film netrval dlouho a nakonec tam skutečně všichni zařvali-jedno z mála pozitivního na totmto filmu+ještě ta poslední 10minutovka. Kdyby měl film grády jako na konci, tak by byl super! ()

chiara

mna uz jebne s tychto super cervenych hodnoteni. V tomto tyzdni druhy film (prvy bol Serbuan maut, ktory mal nevueritelnych 79%) ktory som stiahol a neveril vlastnym ociam aku picovinu pozeram :) Toto bola komedia a nie horor, ani raz som sa nezlakol a ani raz nebal, dalsi nudny film. ()

Bruce_cz

Podle komentářů tady jsem čekal extrémní lekačku a čistou hrůzu. To se mi moc nevyplnilo, kromě posledních pěti minut se o děsu nedá moc mluvit. Ale jinak je to hutná jízda bez hluchých míst. ()

Kiryl

Tento film pojednává o kameramanovi a jakési zpravodajce, kteří mají za úkol natočit dokument s hasiči. Zpočátku sledují jejich práci na stanici,jejich každodenní rutinu až dojde i na výjezd. Jsou povoláni aby umožnili přístup k paní, která má očividně nějaký "psychický problém" až se dostanou dovnitř tak se jí snaží společně s policejním psychologem uklidnit a utěšit až jednoho z nich pokouše. Samotná paní byla zřejmě jakousi formou zombie, tak se všichni z jejího bytu vytratí a snaží se pokousaného člena zachránit ale je tu menší problém, hygienická stanice obklíčila a uzavřela budovu z důvodu zabránění šíření infekce, takže jsou uvězněni v domě s jedním zombie a jedním nakaženým, kterému nebude trvat dlouho, než se z něj stane další krvežíznivá stvůra.Osobně horrory moc nemusím ale tohle mě opravdu zaujalo, smekám. ()

ludovit14

REC-je jedna veľká rozprávka pre tínedžerov s neskutočne roztrasenou kamerou,ktorá mi maximálne vadila./relácia:zatiaľ čo vy spíte/ na mňa pôsobila veľmi nedôveryhodne.Začo môžu aj slabé herecké výkony a nie moc podarený CZ-dabing.Nemám síce rád krváky,ale toto bolo dosť slabé.HOD:50%. Od skutočného filmového zážitku,uberá aj veľmi slabá prvá 40 minútovka,ktorá doslova nudila.PS:Čo tu bolo pozitívne,tak jedine posledných 10 minút. ()

Grilda

Ehm.. Dívali jsme se všichni na ten samý film?.. Nuda a okatá předvídatelnost, nic jiného v tom nevidím. Jedna hvězdička za to, že jsme se u toho aspoň občas zasmáli. ()

MAST3R

5 let jsem to oddaloval a asi jsem intuitivně věděl proč... stupidní dialogy, předvídatelná akce, horror? a kde pane bože ?! Nuda na entou..... asi už jsem těch horrorů viděl moc. ()

Kosi..

Tenhle žánr "autentických" hororů se nedokáže překlenout přes logickou námitku, že by tohle všechno někdo točil, místo aby mlátil koem sebe železnou tyčí. Škoda. ()

`barocco

Uverit filmu je najdolezitejsi aspekt aby si divak film vychutnal, ak sa to nepodari, moze vidiet neviem co na platne, nic nefunguje. A tu je problem pri tomto filme u mna. Zaciatok nadupany, pocas filmu zistujem, tu nieco nestimuje, aha, zombici, aha skoncil som. Clovek to uz dopozerava s uskrnom na perach... A tak som sa na ten film tesil .... sklamanie... ()

Malkinka21

Možný Spoiler - Pre mňa jednoznačne skvelý hororový zážitok. Síce filmy na spôsob amatérskej kamery moc nemusím, ale pri tomto filme som to ľahko prehliadla. Jeden z najlepších zombie filmov, ktorý ma nenechal pokojnou. Obzvlášť scéna s malým zombie dievčatkom a tej nechutnej príšery na konci. 4 hviezdičky ()

Kassandra

Na zombie horory mě moc neužije, takže jsem první polovinu filmu sledovala s náležitým cynismem. Ale jakmile se to rozjelo, cynismus se rychle vytratil :D ()

maty40

Tak tohle byla kolosální blbost. Horší film jsem snad v životě neviděl. Hlavní hrdinka nesympatická od začátku, navíc blbá jak nevím co. Jedna hvězda je ze soucitu a za asi pět vteřin v závěrečný scéně, kdy jsem se poprvý a naposled lekl. Nepromarnite svůj čas s tímhle!! ()

ProfiDivak

Španieli do toho vkladajú svoj temperament....a splnila sa moja túžba a po ľahkom znechutení z amerických filmov konečne všetci hrdinovia (do poslednej) zlyhali...čo viac potrebujem k detskej radosti? ()

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech

15.03.2020

Španělský král hororu chystá další film

Španělský král hororu chystá další film

03.11.2014

Jaume Balagueró je pevně spjatý se španělskou produkční společností Filmax, která se specializuje na žánrové filmy a pod jejíž hlavičkou si udělal mezinárodní renomé hororovou sérií REC. Poslední díl… (více)

Amy Adams terorizovaná duchy?

Amy Adams terorizovaná duchy?

03.09.2011

Emmerich a „skromná sci-fi“?

Emmerich a „skromná sci-fi“?

02.11.2010