Tlačítko "REC" stiske mladá televizní reportérka a její kameraman, kteří natáčejí noční směnu v místní požární stanici. Po chvíli přijímají hasiči tísňovou výzvu staré ženy, která je uvězněna ve svém domě. Když dorazí na místo, ozve se strašidelný křik. Tím začíná dlouhá noční múra a unikátní dramatická televizní reportáž. (oficiální text distributora)

rottkiw

První polovina filmu? Nuda. Druhá? Menší nuda. Vážně lidi, co s váma je? Co vás na tom bavilo a čeho jste se báli? Vždyť první polovinu filmu se nic neděje a druhá..no..je tam pár mrtvol. Hůů, strašidelný. Jediný co stojí za řeč je konec, ale ten taky nebyl nějak extra. Měl jsem strašně vysoký nároky kvůli hodnocení tady, na csfd, ale film mě strašně zklamal. Chtěl jsem se bát a ne se smát debilním dialogům. ()

stanjel

celkom fajn.. akurát ten typický španielsky spôsob komunikácie a gestikulácie, keď každý rozprával cez každého a o ničom, ma dosť znervózňoval :) ()

mir3c

Vidím že vysoko nadhodnotený horor tu na csfd. Nudné, neoriginálne roztrepané kamerové zábery. Tento dokument ma vážne nezaujal ani len trošku. Tú jedinú * dávam za asi tak 2 lakačky ktoré k správnemu hororu patria. Inak by som to musel hodnotiť ako odpad. Nuda. ()

LordLaser

Popravde má svoju silnú atmosféru. Vystupovanie hercov je tak otravné svojím vrieskaním, hulákaním a vôbec nezmyselným správaním, vzhľadom k tomu ako sa majú správať v danej situácií. Film pôsobí veľmi lacno a nedomyslene. Celkom sklamanie oproti komentárom v tejto sekcii a dobrým trailerom. ()

LoveHorror

Do poslední chvíle jsem o tomhle filmu skoro nic nevěděl. Jen, že je to found footage horor a zbylé, mně dostupné informace byly zcela scestné. A díky bohu za to, protože ta nevědomost a nejistota můj zážitek jen umocnily. Kolotoč událostí nabírá obrátky takovým tempem, že by se za to nemuseli stydět ani v Prátru a já jen ohromeně zíral, co se to na mé obrazovce právě děje. Od samého počátku je atmosféra tak hustá, že byste na ni musel jít přinejmenším s cirkulárkou a zuby nehty se drží po celou délku filmu. Až nezvykle uvěřitelné chování postav, stísněné prostory uzoučkých chodbiček barcelonské bytovky, skvěle ztvárněné zombie a velmi autenticky působící kamera, všechny tyto aspekty vás dokonale vtáhnou do děje a z tohoto snímku dělají něco naprosto výjimečného. Horory s nemrtvými mě nikdy nijak zvlášť nebraly, ale tenhle kousek se s naprostou lehkostí dostal do mého seznamu nejoblíbenějších filmů. Klobouk dolů před pány režiséry a jen tak dál. ()

fillipos

Mimořádně povedený film, beroucí si to nejlepší z Blair Witch a Zombie žánru. Děsivé, ale narozdíl od většiny moderních hororů nemá potřebu děsit nepřirozeně hlasitými zvuky. Napětí je budováno postupně a vydrží až do úplného konce. Rozhodně jeden z nejlepších snímků svého žánru. ()

Kylikian

Tento horor bol pre mna obrovskym prijemnym prekvapenim. Jeden z troch najlepsich hororov, co som videl. Dej suprovo graduje, lakave sceny rozhodne nie su vhodne pre srdciarov, nelogicke veci som vobec nezachytil, aj ked nevravim, ze tam neboli. Pat hviezdiciek bez debaty. ()

Kokotek230mm

Kua i já bydlím v činžáku a kua i já mám sousedy v půdním bytě a doprdele a i já tam mám schovanou malou zombie kraslenku co si jí tam chovám na ovládnutí světa pomocí zombie epidemie a když nemá ta má žena chuť obskočím jí a proto vím jakým peklem si museli lidé z filmu projít. Takže jasná 4 .. dal bych 5 , ale hlavní hrdinka se nesvlékla, takže bohužel .. ()

Wiceman

Jeden z nejlepších found footage hororů. Mrazivý děj, sympatická (i hezká) hlavní postava, příšerky správně naspeedovaný. Jen ten konec je takovej achich ouvej .... ale to jakž takž zachránili ve dvojce :D ()

sarah.cs

Dlouho jsem kolem tohoto filmu chodila, pořád jsem ho tak nějak odkládala s pocitem, že mě neuspokojí, až jsem si ho konečně pustila... No a neuspokojil mě ani trochu. Napětí jsem nevnímala, postavy si už ani nevybavuji a pointa šla taky kus ode mne. Možná je to tím, že zombíky nemusím, neboť nemají pro mne logiku ani žádnou sílu, co se strachu týče, takže v nich hledám nelogičnost a přijdou mi trapní. Navíc to asi ani zombíci nejsou. Na pokračování asi nekouknu, mám pocit, že by to byla pro mne ztráta času. Jeden klad ten film má, a tím je délka filmu, takže zkouknout se to dá. ()

xray0045

Vezmete naprosto roztresenou kameru, debilni protagonisty kteri se snazi ze vsech sil aby byli pokousani, dialogy z pomocne skoly, hysterku v hlavni roli a pribeh ktery je vykradeny z vykradacek. S hororem to nema nic spolecneho, ale jako komedie celkem ujde. Dokoukal jsem to pouze z duvodu abych to mohl ohodnotit. 2 hvezdy pouze za to, ze se jedna o Spanelsky pocin za odvahu to natocit a za kratkou stopaz. Jediny strach jsem mel ze REC nikdy neskonci. ()

tompolicky

Od snímku jsem očekával vzhledem k vysokému hodnocení víc. Bohužel marně, nepovedené efekty, mizerné herecké výkony, slabý scénář, prostě nic, co by šlo vyzdvihnout. Za mě je to lepší "béčko". Po druhé bych si ho určitě nepustil a známým film nedoporučil. ()

Svorli

Rec mi doporučil kamarád,že se prý nikdy víc nebál.Řekl jsem si proč ne,horory sice moc nemusím,ale tak zkusím to.Tak jsem se koukl na trailer a celkem mě zaujal.Stáhl jsem to spustil.Okamžitě mě uchvátila atmosféra z pozice kameramana a díky tomu mě ten film naprosto zaujal.Film tím získává na originalitě a děsivosti.Bylo spoustu momentů,kdy jsem se lekl,až jsem nadskočil.Ale o to tak úplně nejde....jde tu o zážitek z toho.Jde o to,že film má naprosto tísnivou atmosféru a u konce jsem byl naprosto vyděšený a zároveň potěšený za jeden z nejlepších hororů všech dob.Naštval mě snad jen rychlí spád konce ale tak to je jen maličkost.Jinak jsem byl spokojený.Ale ještě jedna věc....tento film bych nedoporučil lidem,co nemusí horory.Hrozí že by v noci nemuseli usnout. ()

vonverny

Včera jsem čistou náhodou přepnul na začátek tohoto filmu. Přečetl jsem si o co jde a kroutil hlavou, proč jsem jej ještě neviděl, když jsem velký fanda "zombí" filmů a REC je hodnocen jak je hodnocen. Pak jsem si uvědomil, že je to natočeno kamerou "BW", kterou nesnáším. Filmy tohoto typu skoro ihned vypnu. Tentokrát jsem to nevypnul, protože mi kamera vůbec nevadila. Naopak mě vtáhla do děje.Připadalo mi to, jako bych při střihu z jedné mluvící postavy na druhou, stál já osobně vedle reportérky a otáčel se na právě mluvící osobu. Celý film měl takovou lidskou uveřitelnou atmosféru. Žádné jatka s brokovnicí a tunou ustřelených hlav za minutu. Stačilo jedno nečekané kousnutí a skončila i ta nejsilnější postava. Mimo závěrečnou scénu se nejedná o nějaký hrůzostrašný horor, ale atmosféra beznaděje a strachu z postav a z celého filmu doslova stříká. Za mě jasných 80% a již jdu sehnat druhý díl :-) ()

BranuliQ

Povie mi niekto, čo je také desivé na tomto filme? Veď prvú trištvrťhodinu sa nič poriadne nestalo a tá druhá už po tak dlhom čakaní nijako nenadchla. REC je síce originálne dielko, no tak nevyužitý potenciál som už dávno nevidel. Niektoré scény boli dokonca komické, a keď sa častejšie smejem najmä z prihlúpleho správania sa postáv a naozaj požehnaných WTF momentov, tak sa predsa nemôžme baviť o horore. Áno, ako mnohí poznamenali, koniec bol celkom solídny, aspoň som si na chvíľu spomenul, že sa pozerám na niečo, z čoho by som sa mal báť, no keď film končil, zistil som, že som vôbec nepochopil, o čo tam vlastne išlo. No prihliadnuc obe oči, bola finálna scéna ozaj napínavá a je treba uznať taktiež body za originalitu a pár (ale naozaj len pár) desivých momentov. Za mňa 40%. ()

Normanko

Film o klasickej reportérke, ktorá všade strká nos, čo sa jej kruto vypomstí. Nie ste však na ňu nahnevaní, ale sa poriadne bojíte, čo sa skrýva za dverami bytov, prvú polovicu napínavo čakáte, kedy sa dozviete, prečo sa to všetko vlastne deje a nakoniec so zadržaným dychom sledujete, ako vyzerá prameň celého problému - byt na najvyššom poschodí. A to celý čas napnutý, akoby ste boli na škripci. ()

Zacharod

Pro mě ne o tolik lepší než tolik kritizovaný Grave encounters. Určitě lepší než americký remake a má to co do sebe, ale chyběla mi tam větší přítomnost "temných sil", ne vše se dá postavit jen na atmosféře. ()

Ospalek

Můj nový oblíbenec mezi horory se zrodil dosti nenápadně neboť se mi moc nelíbí ten dokumentární způsob natáčení, ale kupodivu tady je to vcelku patřičné, diváka to pořádně vtáhne do dění. Moc pěkný zombie horor, který končí tak jak má, špatně. ()

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech

15.03.2020

Španělský král hororu chystá další film

Španělský král hororu chystá další film

03.11.2014

Jaume Balagueró je pevně spjatý se španělskou produkční společností Filmax, která se specializuje na žánrové filmy a pod jejíž hlavičkou si udělal mezinárodní renomé hororovou sérií REC. Poslední díl… (více)

Amy Adams terorizovaná duchy?

Amy Adams terorizovaná duchy?

03.09.2011

Emmerich a „skromná sci-fi“?

Emmerich a „skromná sci-fi“?

02.11.2010