Tlačítko "REC" stiske mladá televizní reportérka a její kameraman, kteří natáčejí noční směnu v místní požární stanici. Po chvíli přijímají hasiči tísňovou výzvu staré ženy, která je uvězněna ve svém domě. Když dorazí na místo, ozve se strašidelný křik. Tím začíná dlouhá noční múra a unikátní dramatická televizní reportáž. (oficiální text distributora)

noKOMERZIALL

Dávám tři hvězdy a to za posledních 15 minut,nevím co vás tak bavilo na těch předchozích63 minutách,žena usnula a já málem taky,nevzdal jsem to a vyplatilo se,škoda je,že větší část filmu za moc nestojí,prvních 40 minut nic,potom něco málo finiš hustý,opravdu hustý. ()

AdamRaphael

Včera v podvečer jsem si na sebe přichystal takovou menší hororovou podívanou v podání REC a REC2, a to i přes fakt, že hororům moc nefandím.V roce 2007, když horor vyšel, nebyla POV kamera tak „profláknutá“ jak dnes a, i když nejen díky tomu, slavil tento nízko rozpočtový film velký úspěch jak v „rodném“ Španělsku tak i na mnoha festivalech. Jak jsem již podotkl, výrazným pozitivním aspektem celého filmu je POV kamera (pohled z 1. osoby), která vás více zatáhne do strašidelného děje a ještě více vystupňuje moment napětí. Vidíte totiž jen to, co vidí postavy a to dává prostor pro celý zástup „lekaček“ (takový ten úžasný pocit, kdy se kameraman otočí a pět centimetrů od objektivu – a tím pádem i vaší obrazovky- čeká znetvořený obličej malé holčičky, aby se mohl s dech beroucím řevem pokusit kameramana pokousat). Film se nezaměřuje na nějaké větší efekty a nečeká nás ani žádná extra dávka akce. I když postavy utíkají po domě a sem tam na nějakého zombíka narazí, je to právě ta „lekačka“, kterou po většinu času vyřeší úžasný hasič Manu a moment nic nevědění a tajení dechu pokračuje, a přesně to se mi na tomto hororu líbilo. Z toho mála hororů, co jsem viděl s nadpřirozenou tématikou, to byl styl: Vylekat a honit postavy po celé budově s cílem, co nejvíce prodloužit moment, kdy se vám sevře žaludek, a skrčíte nohy. Ne zde. REC eskaluje moment napětí a „vystrašení“ od úplné nuly až do závěrečné stovky, když už jen prostě chcete, aby monstra všechny zabila, a vy jste to mohli vypnout. Ale něco málo bych měl říct také k ději, který se točí kolem mladé krásné reportérky Angely a jejího kameramana Pabla. S hasičskou jednotkou se vydávají natočit jejich „rutinní“ zákrok do jednoho domu, kde se z domu staré paní ozývá hrozivý křik. A jelikož je to horor, jehož hlavním aspektem je prvek překvapení, jediné další co vám řeknu je, že štáb, hasiči, policie i sousedi zůstanou v domě pekelně dlouho, a to zejména proto, že kvůli „infekci“ je venku stojící armáda odmítá pustit ven a celou budovu izoluje. Pokud bych měl mluvit o nedostatcích, tak jsou to nedomyšlené detaily – napřed policista tvrdí, že je zavřeli zevnitř, a potom, když přijde „zdravý důstojník“ otevře dveře sám vevnitř. V bytě starého homosexuálního (nebo minimálně dost velkého metrosexuála … nebo taky jen možná typického Španěla: D ) staříka je podivná dlouhá místnost s mříží atd. atd. Detaily, detaily, detaily… detailisti jako já si toho všimnou a budou remcat, remcat, remcat. V pro mě v posledních dnech typickém velmi krátkém závěru vám horor rozhodně doporučuji, protože má originální nápad, kvalitní dialogy a rozhodně hodně napětí. Ovšem pokud vám jde čistě o to bát se, musím vás zklamat – tohle pro vás nebude. Po dodívání obou dílu mi v hlavě zůstala jen vskutku nechutná scéna z konce dvojky, jinak jsem i přes všechna svá očekávání o nespavosti usnul, jako malé dítě. ()

Charlie519

Dobře zpracovaný film,který bych označil za výborný zombie horror s trochou křesťanské tématiky, co dodala filmu trochu vyššího významu. Za mne 100%. ()

DapaCz

Nudný snímek, možná pokud neznáte Blair Witch, tak zaujme kamerou - konec ale vyděsil. Čekal jsem více psycho a méně řvaní, klepání kamerou a chaosu. ()

YvLeZa

Achjo asi se tu budu opakovat, ale horory, které jsou natočené tak jako když ho natáčí někdo jiný mi moc nesedí. Jinak by to byl dobrý horor, ale tímto mi to zkazilo požitek a prostě nemám ráda takhle natočené filmy. Kvůli tomu dávám tři hvězdy. ()

nihiliste

Horor, který svým zpracováním a syrovostí předčil i začátek nízkorozpočtových hororů natočených amatérskou kamerou - Záhadu Blair Witch. Jeho tvůrci vás od začátku až do samého konce nutí sedět na židli bez jediného hnutí, mít vytřeštěné oči, křečovitě se držet čehokoli, co máte po ruce a úpěnlivě čekat, jestli přijde nějaká útěcha - nepřijde. ()

BMAXX

Celkem povedený handy-cam zombie horůrek se sympaťačkou v hlavní roli. Při scéně na půdě jsem se málem polil pivem :-) Jenom mi strašně vadily dialogy postav a chvilkama jsem měl pocit, že se dívám na venezuelskou telenovelu. Asi je to tím, že jsem viděl REC s otřesným českým dabingem :-( Zkusím se poohlédnout po původním znění... ()

Potmehud6

Technika užitá v The Blair Witch Project je v tomto filme dotiahnutá na maximum a do rúk sa nám tak dostáva lahôdkový horor. Oživené mŕtvoly sa vo filme nedávkujú každú sekundu (tvorcovia sa prezieravo nedomnievajú, že platí rovnica: čím viac monštier - tým viac horor) a tak môžeme konečne zasa okúsiť horor založený na dusivej atmosfére a nie na kvantite vystrelených mozgov. K pozitívnym dojmom platí aj vydarený záver. Španieli opäť nesklamali. ()

Infurius

Ani minútu som sa nenudil ! Úplne brutálne napínavý horor a najma na konci filmu som bol tak vystrašený, že kedy ich už chytia :D Ale škoda, že to bolo tak krátke ešte by sa tam dalo vymyslieť pár scén aby ten film bool dlhśí ale inak to nemalo chybu... Veľmi dlho som nevidel horor, ktorý by ma vystrašil ale toto byla úplna hororová lahúdka:D ()

xxxBaraxxx

Takže počkat,počkat,počkat.... Co jsem to vlastně viděla? Tohle je opravdu možné zařadit do složky-horor/thriller? Spíš komedie... Už dlouho jsem hledala dobrý horor a nakonec,když mi dva lidé slibovali nespavost po tomto filmu a můj nevlastní bratr řekl,že to byla pecka,rozhodla jsem se na tohle obdivované dílo podívat. Celou dobu filmu jsem se koukala na hodiny a říkala si,kdy už tahle sra*ka skončí. Vážně-děj mě absolutně nenadchnul a celé to bylo až moc,jak bych to řekla-jednoduché. Někdo si tenhle film vychvaloval až do nebe,ovšem já musím dát jednu hvězdu jen díky ucházejícímu konci. Ale jak se říká-sto lidí,sto chutí a sto názorů ;) ()

gomecz

Konecne horror ve stylu BlairWitch, ktery nema za cil vyvolat u divaka epileticky zachvat. Zvlaste pak ocenuju absolutni linearnost pribehu, prakticky zadny strih. Toto kouzlo zel bohu film [rec]^2 ztratil a [rec]^3 Genesis se o to ani nesnazi. Dalsi vec ktera me hodne pobavila je analogie na ubohost reporteru lacinych televiznich stanic (hlavni hrdinka je Berka v sukni) ()

Molerat

Námět poměrně klasický, herci průměrní, jen ten samotný děj je místy napínavý. A hlavně, rychle to utíká, ani jsem nevěříl tomu že to trvalo déle než hodinu. jako zdroj večerní zábavy bez nutnosti přemýšlení, dobrý. čtvrtou hvězdičku dávám za toho kluka co byl nahoře na půdě, to jsem se opravdu ale opravdu lekl :D ()

jawjaw

Začiatok nula bodov, snaha dať tomu nejaký dej nejak nevyšla plitko sa to prelieva z minuty na minutu a po čase som už začal čakať kedy sa niečo stane z ničoho. Situácia, ktorá velmi nesimpatizuje so žánrom horor. Nakoniec zobie mutanti začali plniť svoju úlohu. Kde tu prišla nejaká tá bu-bu-búúú scénka a lakačka. Kamera je na mňa velmi rozdrncaná niekedy som si pripadal ako keby ten kameraman bol notorický alkoholik, ktorému sa nalievu póldeci do decáku aby nič nevylial. 50% Jest můj verdikt z jedným prižmúreným okom. ()

Honzyg odpad!

Prosím? Kdo na tomhle co vidí? Prvoplánovější ubývačku jsem dlouho neviděl. Hlavní postavu jsem měl od půlky filmu chuť zabít sám. Možná to bylo z části i mizerným dabingem. U mně tenhle film nezachrání ani originální kamera, která čím dál víc ubírá smímku na realističnosti. Když už je jasné, že definitivně jde všem o kejhák, pořád natáčíme, protože divák naší televize má přece právo to vědět. A když už by to bylo úplně absurdní, koukáme se skrz kameru kvůli nočnímu vidění (například na detail tváře hlavní hrdinky, protože to je to, co tváří v tvář smrti nezbytně potřebujeme vidět). Nemůžu se zbavit pocitu, že si ze mně autoři dělají srandu. ()

skzdar

Tak na to, že jsem hororový mág a jen tak nějaký mě nevyděsí, tak už je minulost! Excelentní děj s ještě lepší kamerou, mě vtáhli přímo do děje! Poslední dobou jsem sjížděl spoustu zombie hororů, ale tenhle je jednoznačně nejlepší a nejděsivější.. Takže všichni, co to ještě neviděli a mají rádi horory, tak to hned napravte.. Ale fofrem!!! Jsou to už dva dny a ještě se klepu :) ()

Tommyg14

Nejlepší zombie horror co jsem kdy viděl. Perfektní atmosféra.. Po dlouhý době jsem se u filmu fakt bál a lekl jsem se tak, až jsem se hystericky rozbrečel a nestydím se to přiznat.. jasnejch 5 hvězd ()

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech

15.03.2020

Španělský král hororu chystá další film

Španělský král hororu chystá další film

03.11.2014

Jaume Balagueró je pevně spjatý se španělskou produkční společností Filmax, která se specializuje na žánrové filmy a pod jejíž hlavičkou si udělal mezinárodní renomé hororovou sérií REC. Poslední díl… (více)

Amy Adams terorizovaná duchy?

Amy Adams terorizovaná duchy?

03.09.2011

Emmerich a „skromná sci-fi“?

Emmerich a „skromná sci-fi“?

02.11.2010