Tlačítko "REC" stiske mladá televizní reportérka a její kameraman, kteří natáčejí noční směnu v místní požární stanici. Po chvíli přijímají hasiči tísňovou výzvu staré ženy, která je uvězněna ve svém domě. Když dorazí na místo, ozve se strašidelný křik. Tím začíná dlouhá noční múra a unikátní dramatická televizní reportáž. (oficiální text distributora)

Yelush odpad!

Som veľký fanúšik hororu, ale toto nepochopiteľne dobre hodnotené dielo bolo pre mňa Kristovým utrpením dopozerať. Bolo to dokonca tak trápne, že som sa polovicu filmu smial nad stupídnosťou scenára, postáv, extrémne otrasnej nepozerateľnej kamery a kvázi atmosféry. Vždy, keď hodnotím horor pridávam min. jednu hviezdičku pre svoju náklonnosť k tomuto žánru a hlavne pre nedostatok pochopenia od kritikov či divákov na celom svete, ale toto budem do konca svojho života považovať za prvotriednu debilinu. Zaujímavé je aj to, že skoro všetci moji obľúbení užívatelia tomu dali 5 hviezd. Hanba vám chlapi...) ()

Kanal

Absolutní pecka v tomto subžánru. Nejlepší „handycam movie“, které jsem kdy viděl. 80 minut plné strachu a běhání mrazu po zádech. Prostředí, ve kterém se děj odehrává, bylo zvolené velmi dobře. Velký, bohužel uzavřený dům krásně přidává na atmosféře díky klasické ozvěně na chodbách (film sledovat rozhodně s titulky). Atmosféru můžete krájet po celou dobu stopáže. Film ani v jednom momentě neztratil na realističnosti. Zombie, na kterých film pevně stojí, svou roli předvedli bravurně a rozhodně Vás nenechají chladného. Perfektní španělské dílo. (100%) ()

HIPHOPer

Zombie horory nemám rád.Pro mě to příjde směšný,jak mrtvý lidi chodí ulicemi a zabíjejí živý lidi a bůh ví co ještě,ALE REC je něco jinýho.To jak si nehraje na bůh ví jak dobrej film,to jak tam jsou dobře udělaný detaily,to jakej to má děj,že to má hlavu a patu.Je sice fakt,že moc toho do děje se nedá napsat ale je to natočený brilantně.TLESKÁM!!! ()

panter666

Přiznám se, že jsem prvně viděl karanténu a až po tom koukal na rec. Nevím přesně, který z těchto dvou filmů je lepší (pravděpodobně rec, už jen z toho důvodu, že karanténa je remake.), oba se mi velice líbili. Atmosféra dobrá, zombie celkem zajímavě řešení, jen pocit strachu chyběl, ale i tak to bylo velice zábavné. ()

mikehoblog

Je to rozhodně zajímavé - film natočen z pohledu kameramana. Děj sice nic moc nového nepřináší, ale není to nic hrozného. Dokonce jsem se občas i zasmál, což u hororu cením - babka, co chce být v televizi a tak všude leze, výpovědi obyvatel domu, včetně zběsile žvatlající vietnamky.......na ty čtyři hvězdy to stačí. ;) ()

Mana

Jednoduché a poutavé jako je název filmu. Zombie film, který si dokázal uchovat kvalitu nad kvantitou, horor, kde méně znamená opravdu více. Skvělá kamera a zajímavý příběh udržují diváka v konstantním napětí. **** ()

Pitbull16

Po technické stránce skvěle zvládnutý film s velmi dobrými hereckými výkony a jeho zasazením do téměř reálné situace, to vše katapultuje tenhle film mezi jedny z nejlepších hororových filmů posledních dob. Film mě nenechal ani na chvíli vydechnout, ale i přes to pro mě bylo zklamání. Jako thriller film působil dokonale, ale od hororu čekám, že se budu bát, ale REC mi ten pocit strachu nepřinesl. I když patří k těm lepším filmům ve svém žánru, za mě subjektivně 7/10. ()

baronGrga

Balagueró si po Películas para no dormir střihl další horor z nevšedního činžáku. Tentokrát ale úplně vypustil komicky vyznívající linku a "švihlé" prvky nahradil znatelně tradičnějšími. Ačkoli pobíhající kamera nebo koukání skrz noční režim už asi nepřekvapí nikoho, kdo prožil devadesátky s rašícím knírem, není REC prachsprostým RECyklátem jiných hororů, ale docela poutavou podívanou, která drží srdeční puls ve vysokých hodnotách takřka po celou dobu projekce. Dalším bonusem je, že přestože dramatické okamžiky obstarávají ohlodané mrtvoly, nemá to takový ten zombie-béčkový odér, který mě jindy k smrti nebaví. A do třetice všeho dobrého má REC sympaticky netypické zakončení, takže když dám tohle všechno dohromady a vyvážím to trochu jednodušší zápletkou, vznikne mi slušných 75%. ()

Hove

Za 77% u hororu jsem čekal něco víc a upřímně, nebýt poslední půl hodiny, stál by celý snímek za málo a neobstál by ani proti amatérským filmům. Poslední část je ale naplněná akcí, nějakým tím bubákem na půdě a využívá možnosti spočívající v reálném pohledu, což nakonec nenáročného diváka uspokojí a zanechá to pocit, že viděl něco docela povedeného. Za čtyři ()

Matrix44

Pozrel som si to koli odporucaniu ze to bude skvely horor. Neviem, ale jediny horor bolo kedy to uz skonci. Kamera ala Blair Witch ma zaujala naozaj len v Blair Witch. Priserny herci, dialogy, ani minutu som nebol v napati. Pre mna velke sklamanie :( ()

Lanie47

Neviem to riadne zhodnotiť...na jednej strane je to celkom podarený horor, miestami postraší, miestami je nudní ale tie zombíky sú dobré...no na druhú stranu ? Videla som lepšie...P.S. - Scénka ako ten chlap udrie s kladivom tú starenu je najlepšia !! :D ()

Stalker85 odpad!

Film který od začátku do konce nudí...masky zombie bych až tak nehrotil,však to taky nejsou zombie z hrobů ale proměnění nakažení lidé,ale to jak hrají ti takzvaní herci je výkon skoro až k pláči...každý buď přehrává nebo naopak hraje tak že ho to spíš nudí! po prvních 15ti minutách se mi chtělo brečet nad tím na jakou stupiditu koukám a na konci mi málem vyhrkly slzy štěstí a radosti že už ta nuda konečně zkončila..PROPADÁK! ()

pekos

Tento film, mapujúci nešpecifikovanú infekciu v bytovom dome, ktorú nám približujú hasiči, spoločne s redaktorkou miestnej TV, sa spočiatku tvári ako dokumentárny film o práci hasičov. Ďalej je to už len nízkorozpočtová superkvalitná hororová záležitosť, ktorá ma priviedla do vytrženia a ukázala, že aj Španieli dokážu to, čo Sam Raimi. Skvelý scenár, primerané herecké výkony, mrazivé hororové scény, jednoducho skvelé a jedinečné. ()

LennyCowler

Tohle bylo fakt hustý! A tím, že to bylo točeno,stejně jako spousta jiných filmů,tak dokumentaristicky, mělo to opravdu velmi uvěřitelnou a tísnivou atmosféru. Při finále ve tmě jsem se málem podělal:-) ()

lineker

Vůbec se nedivím,že někoho španelské Blair Whitch nenadchne. V podstatě jde zhruba do čtyřicátý minuty o poměrně nudný dokument ve kterém divák dost tápe. Ovšem do finále dal Balaquéro veškerou invenci a dynamiku,která vám zvedne tep na 120 za minutu a nedovolí odtrhnout oči od obrazovky. Fotbalovou terminologií lze říct že poslední půlhodinu se hrál zápas opravdu v ďábelském tempu. ()

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech

15.03.2020

Španělský král hororu chystá další film

Španělský král hororu chystá další film

03.11.2014

Jaume Balagueró je pevně spjatý se španělskou produkční společností Filmax, která se specializuje na žánrové filmy a pod jejíž hlavičkou si udělal mezinárodní renomé hororovou sérií REC. Poslední díl… (více)

Amy Adams terorizovaná duchy?

Amy Adams terorizovaná duchy?

03.09.2011

Emmerich a „skromná sci-fi“?

Emmerich a „skromná sci-fi“?

02.11.2010