Teorie velkého třesku

• USA The Big Bang Theory (více)
USA, (2007–2019), 95 h 19 min (Minutáž: 18–25 min)

Série(12) / Epizody(279)

Recenze uživatele Necrotongue k tomuto seriálu (292)

Obstrukce v autě lásky (2011) (S04E13)

Tak se nám kolektiv zase po čase vydal mimo město, a přestože se necestovalo vlakem, našel si Sheldon na této cestě mnoho pozitivního. Navzdory svým komentářům k předchozím epizodám musím přiznat, že mě bavily i vztahové záležitosti a výměna pokojů byla skvělá. "Jsem tvá nejlepší kámoška?" "Copak nečteš můj blok?" "Nevykládej si to špatně, nečetla jsem ani ten Leonardův, a to jsem s ním spala." / "Pamatujte lidi, jsme jen tak silní jako náš nejslabší měchýř." / No, k němu do postele nevlezu." "Jo, je to jako vlézt do Drákulovy rakve." ()

Genialita uspávače hadů (2011) (S04E14)

Tentokrát jsem už musel hodnocení o hvězdičku snížit. Přestože jsem se dobře bavil, byla čtrnáctá epizoda přece jen o poznání slabší a Rajovy podivné představy mě příliš nenadchly. Nejlepším momentem tohoto dílu pro mě byla úvodní scéna z vyučování. "Zvedněte ruce ti z vás, kteří jste obeznámeni s konceptem topologických izolantů." "Nezesměšňujte se." ()

Úterý smažených nočků (2011) (S04E15)

Ano, ani věda se neobejde bez značného přísunu peněz a tvůrci se v této epizodě rozhodli ukázat, odkud se tyto finance berou. Večírek se sponzory mě velice bavil, stejně tak jsem ocenil i neočekávané množství Sheldonových komplimentů a Leonardův vnitřní boj. "Jak se dnes máte?" "To záleží na tom, jak dlouho mě plánujete osahávat na rameni." / "Chápu, takže jste vesmírný instalatér." / "Hej! Kdo vám dovolil jíst tu krevetu?" "Vidíte? Je to sranda." / "Dobré ráno, couro." ()

Jak je důležité míti Sheldona (2011) (S04E16)

Šestnáctá epizoda se zase věnovala spíše vztahům, ale příliš mě nenadchla, chyběla mi tady pořádná porce nefalšovaného nerdství. Situaci tentokrát zachraňovala Amy Farrah Fowler, pevně doufám, že se mě nikdo nikdy nerozhodne takto odhodlaně podpořit. "Zníš trochu jako opilá opice." / "Penny, byla jsi zklamána Leonardem jako milencem, mohla bys, prosím, říct mé sestře proč?" / "Tak jak se držíš?" "V pohodě." "Co si to nalháváš? Je dech beroucí." / "Cítím čínu." "Ve skutečnosti je to thajské jídlo, horšíš se." ()

Archimedův princip (2011) (S04E17)

Sedmnáctý díl na mě působil podobně jako předchozí epizoda, sice jsem se bavil, ale neužil jsem si to tak, jak jsem doufal. Nikdo se nepokoušel laserem zničit Měsíc, nikdo se nesnažil naučit tekutinu tančit, a to mi už začíná hodně chybět, řešil se jen problém, kde bude večeřet Sheldon- to je trochu slabé téma pro celý díl. "Tak vlezlá." / "Kdybys mi dovolila přinést chloroform, mohly jsme si odpustit všechno tohle hloupé tlachání." / "To je jako Beetlejuice, řekli jsme mockrát jeho jméno." ()

Axiom karetního triku (2011) (S04E18)

Na rozdíl od předchozích dvou epizod jsem se skvěle bavil, fungovaly na mě obě dějové linie, smál jsem se u kolektivní pasti na Sheldonovu mysl i u Leonardovy postupné změny osobnosti. "Všiml sis někdy, že když opravdu usilovně přemýšlí, je to cítit jako slanina?" / ""Koukejte, mám čočky!" / "Takže už ti nevadí, že to spolu denně dělají?" "Vždyť s ním nechodím, může si spát s kým chce." "No, já mluvil s Rajem." / "To by stačilo, seženu si uran." / "Srdcová dvojka." "Nenávidím tě." ()

Útok hackera Zarneckiho (2011) (S04E19)

Devatenáctá epizoda u mě patří k naprosté špičce, vztahy se sice vyskytují, ale děj kolem nich je vtipný, hlavní částí tohoto dílu je každopádně vykradený účet na World of Warcraft, a to je mi velmi blízké téma. Penny hraje v týmu tradičně roli ranaře, což dává ostatním možnost, aby hráli roli myslitelů. "Ty jsi zavolal policii, protože se ti někdo naboural do účtu na World of Warcraft?" / "Jednou jsem vzala na pláž Howarda, skoro se vznítil jako upír." / "Je to její superschopnost. Tohle a vrtění tukem na ruce." / "Žádná jiná zbraň nezaseje více strachu do srdce protivníka než klingonský bat´leth." / "Tak to mám dobré zprávy. Dnes se konečně nějaká žena dotkne tvého intimního místečka." ()

Kontrolní drb o okrasné zahradě (2011) (S04E20)

Tvůrci se ve dvacáté epizodě opět vrátili ke vztahům, děj mi připadal méně zajímavý a původně jsem chtěl ubrat hvězdičku, ale situaci zachránili Sheldon s Amy a jejich experimentální výzkum v oblasti drbů. "Zasvětil jste svou celoživotní práci výuce obyčejných lidí složitým vědeckým tématům." "Ano, částečně." "Zvážil jste někdy, že byste se pokusil dělat něco užitečného?" / "Ty jsi ale liška Amy Farrah Fowler!" / "Doufám, že máš hlad." "Zajímavé. U nás přátelský postoj, krutý výsměch v Súdánu." ()

Anulování Dohody spolubydlících (2011) (S04E21)

Přestože se mě tvůrci snažili přesvědčit, že půjde o další vztahovou epizodu, patřil jedenadvacátý díl celý Sheldonovi, který musel řešit nejen Leonardův právně podložený odpor proti Dohodě spolubydlících, ale naprosto nečekaně byl vystaven i nástrahám společenského života. "Bez urážky, ale sex s tebou ve sprše je teď až druhá nejlepší věc, kterou jsem dnes zažil." / "To je řecké jídlo? Leonarde, ty přece nesnášíš řecké jídlo." "Ne tolik jako ty." / "Zachránil jsem život jeptišce, tak za co jsem trestán?" ()

Operace pakůň (2011) (S04E22)

Pátou hvězdičku dvaadvacáté epizodě nedokázal zachránit ani Sheldon a jeho šachy pro tři. Hlavním tématem byl vztah mezi Leonardem a Priyou, který ve mně vyvolává pocit, že už nemá čím přispět a že se zvolna stává slepou uličkou čtvrté řady. "Ahoj, Raji. Nepůjdeš s námi na tu večeři?" "Osamělý týpek a dva šťastné páry? To si radši nechám udělat vyšetření prostaty od malomocného, který pak odejde jen s devíti prsty." / "Uklidni se, všechno bude v pořádku." "Možná ji budeme muset zabít." / "Vždyť ani neviděla můj penis." ()

Zásnubní reakce (2011) (S04E23)

Třiadvacátá epizoda byla sice zase vztahová, ale tentokrát jsem se výborně bavil, protože dialogy byly krajně vtipné a Sheldonův příspěvek byl prostě nezapomenutelný. "Setkal ses už s Bernadettinými rodiči?" "Myslíš Adolfa a Evu?" / "Počkej chvilku..." "Tys zvedl svou matku? Její vlastní nohy jsou toho sotva schopny." / "Na tom nezáleží, jsem král předehry." ()

Výměna spolubydlících (2011) (S04E24)

Tvůrcům se naštěstí podařilo důstojně zakončit čtvrtou sezónu, poslední epizoda byla vtipná, přišla i s nečekaným závěrem a Sheldonovo nadšení Rajeshovým přístupem ke stolování bylo až dojemné. "Mohly byste, vy ožralé dogy, přestat s tím příšerným cinkáním?" "A odpověď je slon!" / "Opravdu?!" "Pořád se mnou nedokážeš mluvit?!" ()

Série 5 (2011) (S05)

Pátá sezóna mi mnoho zklamání nepřinesla. Když už na nějaké došlo, bylo způsobeno odklonem tvůrců od původního směřování seriálu. Nic proti rozebírání vztahových problémů, ale od toho jsou tu jiné seriály, od The Big Bang Theory očekávám hlavně humor založený na teoretické fyzice (které nerozumím) a na vědcích nepříliš použitelných pro praktický (a hlavně společenský) život. Vztahy se tvůrcům povětšinou podařilo ukočírovat a mnou požadované humory se zde vyskytovaly v nezanedbatelné míře, takže jsem mohl s čistým svědomím pětihvězdičkovat. / Poučení: Odhodlaným inženýrům je Země někdy malá. ()

Analýza děvkovského reflexu (2011) (S05E01)

Po velmi dlouhé době jsem se k seriálu vrátil, abych ohodnotil a okomentoval/ recenzoval, co jsem před časem začal a hned ze startu jsem nebyl zklamán. "Není to tak, jak to vypadá." Touto větou se první epizoda páté sezóny skvěle rozjela a bez zbytečného brzdění si to hnala až k závěrečným titulkům. Celá záležitost byla parádně nahláškovaná a důkladně mi zacvičila s bránicí, a to se počítá. / Poučení: Je to zvláštní, ale někdy to fakt není tak, jak to vypadá. ()

Hypotéza o zamoření škůdci (2011) (S05E02)

Druhá epizoda páté sezóny nebyla vůbec špatná, ale přece jen nebyla tak nabouchaná hláškami jako předchozí díl. Já sice nejsem obsedantně kompulzivní jedinec posedlý čistotou, ale rovnou teď a tady přiznám, že bych si nábytek z ulice domů určitě netahal. A už vůbec ne ten čalouněný. Já totiž fakt nemám doma rád veškeré formy života, u nichž je počet jejich končetin větší než čtyři. / Poučení: Pokud se tě snaží ochutnat tvůj nábytek, je čas na jeho výměnu. ()

Misinterpretace namožených slabin (2011) (S05E03)

Už jsem určitě někdy dřív napsal (alespoň si to myslím, už je to nějaký čas...), že mi přemíra vztahových záležitostí, na úkor všech těch nerďáren, příliš nesedí, ale v případě třetí epizody páté sezóny to tak úplně neplatilo. Asi to bylo tím, že je Amy v podstatě taky nerd. Přestože se tedy podstatná část děje točila kolem ní, výborně jsem se u toho bavil. / Poučení: Nikdy nevstupuj s otevřeným ohněm do oblasti s vysokou koncentrací metanu. Havíři vědí. ()

Relativita triviálních rozhodnutí (2011) (S05E04)

Ale jo, i čtvrtá epizoda páté sezóny mě dokázala slušně pobavit, přestože v ní šlo opět hlavně o vztahy. Vztah. Vztahy. Byly vlastně dva- Rajův vztah k ženě a její vztah k penězům. Tím co mě zaujalo nejvíc, bylo rande za přítomnosti tlumočníka, při němž jsem si uvědomil, že tvůrci seriálu Černá zmije tuto myšlenku dovedli už mnoho let předtím ještě dál:-) / Poučení: Pozor! I my mrzáci umíme být zákeřní. ()

Variace na Schrödingerovu kočku (2011) (S05E05)

Pátá epizoda přišla s tím správným nerdským obsahem, takže mě musela logicky velice bavit. Zároveň mě donutila přemýšlet nad důležitými otázkami a já teď marně přemýšlím nad tím, proč jsem si doposud nepořídil sbírku známých mečů nebo jejich replik. No nic, nebudu se tím zbytečně stresovat, stejně mí víc sedí sekery. / Poučení: I úhlavní nepřítel může mile překvapit. ()

Symptomy běžného nachlazení (2011) (S05E06)

Paní Cooper je dokonalou představitelkou všeho, co stát osamělé hvězdy nabízí. Každá epizoda, v níž se objeví, má u mě automaticky nakročeno k páté hvězdičce. Šestý díl byl plný narážek na náboženství a politickou korektnost, takže bylo prakticky nemožné, abych se nebavil. Sheldonova matka pokryla v jednom širokém záběru všechny aspekty života od náboženství až po promiskuitu a bylo to skvělé. / Poučení: Když už jsme u té promiskuity. Mně na tom početí Mesiáše prostě něco nesedí... ()

Fluktuace dobráctví (2011) (S05E07)

Tak tohle byla vydařená (nejen)halloweenská taškařice:-) Tvůrci se zase jednou rozhodli pustit do arény Sheldona ve vrcholné formě, a jak už to v takových případech bývá, opět se jim to vyplatilo. Sheldon se postaral o drtivou většinu vtipných momentů v sedmé epizodě a v konkurenčním boji obstála pouze situace, která vedla k Leonardovu focení na zeď slávy. / Poučení: Nenakupuj sváteční sladkosti s velkým předstihem. ()

HBO Max se mění

HBO Max se mění