Světová válka Z

• USA World War Z (více)
USA / Malta, 2013, 116 min (Special Edition: 123 min)

Režie:

Marc Forster

Předloha:

Max Brooks (kniha)

Super8martiN

V pohodě akčňák, který nenadchne a neurazí. Co se týče akce existují lepší kousky, co se týče atmosféry baví mě i více takový  Resident Evil (2002),který je tady na webu vlastně hůře hodnocený a já netuším proč. Jo je trochu utažený za vlasy, ale to i tohle a vlastně by mohla Světová válka Z i pár scén vynechat a byla by zábavnější. Na 5 hvězdiček to pro mě není zdaleka, 4 bych možná zvažoval, ale na ty pro mě spíše dosahuje atmosférou a akcí lepší Válka světů (2005) ()

F2003F

Síce dosť napínavé aj pri xtom pozretí, ale mnohé scény predvídateľné a niektoré úplne wtf. Masky u väčšiny za komentár ani nestoja, očividne sa ich kvôli tomu snažili radšej veľmi ani neukazovať a keď už, tak boli postavené na vzhľade samotného predstaviteľa. Hlavnú postavu klasicky žiadny náboj netrafí, je nezničiteľná a najmúdrejšia - klišé, ktorým oplýva hrozivý počet podobne epických blokbasterov, čo je dôkazom chýbajúcej originality pri tvorení (takmer každý sa drží predpísanej makety príbehu). Nedostatočne vyhrotený potenciál zásadných scén (Kórea) pôsobí akoby jediným zámerom bolo dostať sa rýchlo k ambiciózne vytvorenému záveru s očakávaním širokého vypätia impresie. Na vypnutie i tak postačí pomerne nezvyklo, miestami pri tom dokáže stuhnúť krv v žilách. Od Finchera by som to fakt chcel vidieť. ()

Habansz

Super podívaná. Filmů se zombies je opravdu spousta. Dokonce celé moře, ale jen nektšré z toho žánru vybočují a vydávají se svou cestou ani ne tak zombie filmu. Jedním z takových je i Světová válka Z, chcete-li: World War Z. Jak už jsem zmínil, po vzoru filmu Já Legenda tento snímek je i není o zombies. Ano, jsou zde stovky až tisíce nemrtvých (a musím říct, že to na mě opravdu zapůsobilo, nic takového jsem ještě neviděl, vlastně jsem si to ani neuměl představit). Ano, napadají lidi a šíří nákazu kousnutím, ale tím veškerá podobnost končí, ovšem až na klasické žánrové clishé typu: Kde a jak vznikla nákaza a jak ji zničíme, jenže tomu se vyhnout nejspíše nelze, stejně tak jako otazníku na konci filmu. Nakažení, nebo jak jim ve filmu říkají - Zekové, lidi nejedí, netrhají je na cucky a už vůbec ne všechny (nechci prozradit zápletku, tohle musí stačit). I když je pro mě Brad Pitt hereckým ekvivalentem Davida Backhama, musím uznat, že v tomto filmu se mi opravdu dostal pod kůži a i když příběh neni tak dobrý jako třeba v Já Legenda s Willem Smithem, drži si tempo. Už od první minuty čekáte (nebo spíš tušíte, jak chcete), kdy se něco semele a ono se to semele opravdu brzy. Snímek je od začátku do konce dost svižný a nejsou zde žádne rušivé elementy jako například 40 minut nucených dialogů na 10 minut akce. Celkově se těmto klišé filmu daří vyhýbat. Hned po příběhu (nebo možna ještě před ním) hrají velikou roli i filmové efekty. Ty jsou opravdu velmi povedené a to, co je možné vidět v trailerech, je jen ochutnávkou toho, co vás ve filmu čeká. Když jsem na začátku psal o tisících nemrtvých, tak jsem ani trochu nepřeháněl. Možná že se mi WWZ tolik líbil, protože mne minula knižní předloha a to je možná i ta 1 hvězdička navíc v mém hodnocení. ()

gonzo

Film provázela šuškanda propadáku. Několikrát se přepisoval scénář a na poslední chvíli se snad přetáčela cela poslední třetina filmu. Film stál 190 mega, což je fakt moc na to, kolik velkých trikových scén obsahuje (dvě). Předpokládám, že hodně z rozpočtu skončilo na podlaze střižny. První recenze nebyly zrovna nadšené, takže jsem šel do kina připraven na nejhorší.. a dvě hodiny utekly jako voda! Jako instantní thriller na jedno podívání to funguje dobře, ale nevidím důvod se k filmu vracet. Přitom úvod je opravdu působivý. Peklo vypukne už někdy v páté minutě a film nenechá diváka hned tak vydechnout. Následuje trochu pomalejší ale napínavá pasáž po které konečně přichází zdí obehnaný Jeruzalém a trikové orgie. Bohužel tahle scéna skončí tak říkajíc dříve než začne, takže rozhodně neodcházejte v této chvíli na záchod. Film se pomalu přesune do třetího finálního aktu a publikum se v téhle chvíli rozdělí. Někdo na to přistoupí a někoho to naštve. Styl filmu se zde podstatně mění a dá se mluvit totálním antiklimaxu. Z akčního thrilleru se stává pokus o plíživý horror, který však bojuje s PG-13 přístupností a nezvládnutými zombies. Hodně lidí se v kině uchichtávalo, ale ono nešlo jinak. Jakmile zombies přestanou sprintovat a jen postávají a hudrují, není to ono. Zvlášť finální zombie je prostě k smíchu. Nejde z ní strach. Jen kvoká, říhá a klepe zuby. A do toho ta dětská přístupnost. Nemusím mít ve filmu za každou cenu násilí, ale když ze zombies nevisí kusy tlejícího masa a když kontakt zombie hlavy s krumpáčem nevede k vodotrysku krve, tak to prostě není zombie horror, i když se film snaží být bůhví jak napínavý. A je prostě zvláštní zakončit místy solidně adrenalinový film takhle neakčně. Kdyby po finále přišlo něco v měřítku scén z Jeruzaléma, byl bych spokojenější. Nicméně na jedno shlédnutí to přesto celkem dobře funguje. Ty výtky přijdou později, když se v tom člověk začne přehrabovat. Spíše doporučuji, ale samozřejmě jen v rámci žánru a diváckého zaměření. Silné 3 hvězdy.. SPOILER SPOILER SPOILER... (tak trochu): poslední třetina filmu (laborky W.H.O.) byly dotáčeny poté, co studio dospělo k názoru, že původní hrubý sestřih filmu nefunguje. Film měl totiž po Jeruzalémě pokračovat takto: Gerry se Segen bezpečně přistanou v Moskvě. Proti jejich vůli je armádní složky donutí zůstat v Moskvě a bojovat se Zeky. Děj se přesune o několik měsíců dopředu. Gerry je zarostlý (zarostlejší) a zkušený člen jedné ze skupin, které likvidují v Moskvě zombíky. Jelikož je zima tak mrze (jako v Rusku) a Gerry si všimne, že zombies mráz špatně snášejí (zamrzávají). Proběhne pár bitev a konfliktů a Gerry s partou vojáků odplouvá za svou ženou, která se zatím sblížila s postavou Matthewa Foxe (člen posádky helikoptéry ze začátku filmu). ()

JimWalker007

Neobjektívnych päť hviezdičiek, no režisér, ktorý dokázal zmrviť bondovku, si v mojich očiach napravil reputáciu. Originalitou film nesršal, ale ani minútu nenudil, konečne niečo, čo svojou dynamikou predčilo Zombieland či O 28 dní. Neviem, ktorý z tvorcov filmu je fanúšikom herného kultu Half life, ale odkazy v druhej polovici filmu vyslovene potešili. Možno je to celé iba kvalitným štuchancom, aby sa Valve konečne rozhýbalo a predalo filmové práva. Ak by ich získal Forster a jeho partia, určite by som neprotestoval.... ()

Tozmi

Film mě velice překvapil, po 6 minutách začala akce což sem viděl nikde nebo téměř nikde. Film nemá snad téměř žádná klidná místa neustále je zde akce která de ruku v ruce s opravdu dobře vypracovaným dějem. Nemůžu a ani bych nechtěl na tomto snímku hledat žádná negativa pro mě jeden z nejlepších ne-li nejlepší zombie film všech dob. Brad Pitt skutečně odvedl dobrou práci při hraní hlavního hrdiny, jeho herecký výkon je opět vynikající. Hudba od Marca Beltramiho se mi velice líbila a pro film byla 100% trefa do černého. Tento film si ode mne vyhryzal a nejen díky svým zombiekům 5 hvězd. ()

injoy

Těšil jsem se na ten film hrozně a dlouho. Šel jsem na něj do 3Dčka a nelituju! Asi nejdražší zombíkárna a je to safra vidět. Všechno jak má být, šlape to celý dvě hodiny, začátek je fakt sekec, pár solidních leknutí, ranec napětí, cajk hudba a luxusní efekty. Pro mě zatim to nejlepší z roku 2013 !! ()

Berseg

Předpremiéra v kině (26.6.2013 CineStar) byla sice fajn, ale po slibném začátku v podobě módní přehlídky spodního prádla následovaly dvě skvělé upoutávky na jiné filmy a pak už, bohužel, průměrná zombárna. Z mého pohledu zbytečně dlouhé, už jsem se těšil na konec. Nijak zvlášť mě tento film nenadchnul. ()

SankaKofik

Jestli už vás nudí kulhající, pomalí, neschopní a nudní zombíci z Walking Dead, tak běžte do kina na World War Z. Tady jsou jejich kamarádíčci rychlí, nebezpeční a jen tak jim neutečete. Po dlouhé době konečně kvalitní zombie movie. 8/10 ()

harazin

Nejnapínavější film jaký jsem kdy viděl. Pro mne obrovské překvapení,už jsem nedoufal,že zažiju v kině pocity jako v 90 letech. Dnes už jde natočit všechno ,ale toto je znovu Biják.Situace se scénu od scény neustále zhoršuje až jsem měl ztažený žaludek.Vlastně ho mám ještě i ted když to píšu,cca 2h po titulcích. Dokonce jsem měl nutkání zaparkovat přímo u schodiště do domu :-) Naposledy se mi to stalo v 17ti ,když jsem se vracel po videoprojekci Vetřelců domů, výtah přijížděl příliš pomalu:-) Za mne jednoznačných 100%. ()

wilsonjr

Příjemná kompilace 28 dní poté a Nákazy. Hromadné scény se zombíky, kteří se chovají jako mravenci jakkoli z reálného hlediska pochybné, byly opravdu napínavé. Nejvíc jsem se bavil v části, která se odehrávala v Izraeli. Pro mě to byl černý humor par excellance. Těším se, až se na dovolené začtu do knižní předlohy. Dobře utracené peníze. ()

Tanee

"Zombie" film s Bradom Pittom? V mojom prípade naozaj veľké prekvapenie. Pred kinom som mala neutrálne pocity, vlastne ma na film dostalo iba to, že v ňom hral Pitt. No po zhliadnutí filmu som ostala v úžase. Naozaj kvalitne natočený hororový či akčný snímok. Takmer od začiatku filmu som sedela v napatí, počas viacerých scénok mi srdce bilo o dušu no aj tak som zo zombikov valiacich sa ulicami mesta nemohla odtrhnúť oči :D. Trošičku ma sklamal seknutý záver, no ani ten nedokázal ubrať na mojom konečnom hodnotení, a to 5*. ()

Film2

Konečne pod dlhej dobe kvalitný a prepracovaný zombie film, ktorý má hlavu aj pätu. Pre mňa absolútna dokonalosť, spolu s Úsvit mrtvých (2004) najlepší zombie film všetkých čias ()

davebono

No jasně, není to novátorský film, není to intelektuální film a není to koukatelné znovu a znovu. Dokonce to obsahuje zbytečné scény a dialogy. Ale ta ATMOSFÉRA!!! ()

zipS

spokojnosť .. film, ktorý nestráca napätie od samého začiatku a dokáže si Vás pripútať na celú stopáž. Takého v kine už dávno nebolo... bravo Marc & company ()

filzip

Celkem dobře provedené. Ale upřímně si můžeme říci "nebýt Brada Pitta ", tak film dosáhne max. průměrného hodnocení, i když některé scény, byli velmi dobře natočené i bez Pitta. Dávám 65%. ()

zawes23

Tak tento film se opravdu vyplatí v kině asi bych si to doma vůbec neužil,krátké seznámení s postavami a pak jen akce a akce no miluji zombie. ()

ANATHREIUS

Než jsem šel na film do kina,jsem si o tom schválně nic nečetl, pouze trailer, čekal jsem to trošičku jiné,ale zklamán jsem nebyl. Palec nahoru za jiné pojetí "Zombie". Další palec nahoru za to, že se konečně někdo zabýval odkud se to vzalo a co s tím dělat. potom palec za to, že se člověk ani chvíli nenudí a poslední palec za Pitta. ()

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech