Světová válka Z

• USA World War Z (více)
USA / Malta, 2013, 116 min (Special Edition: 123 min)

Režie:

Marc Forster

Předloha:

Max Brooks (kniha)

Epco

Zombie ešte stále majú čo povedať, a ano sú to oni kto je tu za najväčšiu hviezdu filmu. Samozrejme Brad hrá v svojej klasicky kvalitnej polohe a záver filmu patrý čisto jemu, Ale aj tak útok na Jeruzalem ukazuje v priamom svetle o koho tu hlavne ide. Dve hodiny ubehli ako voda a na záver som mal pocit že chcem ešte. ()

Poga

Ou, tu sa niečo nepodarilo. Námet výborný, réžia priemerná, ale keď je scenár zlý a nudný, bohužiaľ. Herecký výkon Pitta je pre mňa tiež mierne sklamanie, toto nie je jeho liga. Producentsky to toho vstúpil a z tejto finančnej stránky sa mu to isto vyplatí, ale svoje kvality, ktoré ako herec bezpochyby má, tu nemá ako predviesť. Takže hviezda dole. Druhá hviezda dole za naozaj nudný scenár, ktorý ničím neprekvapí a po prvej tretiny filmu takmer až do samého záveru (ktorý je svetlá výnimka a je celkom dobrý). Kopí sa nám tu klišé, film sa ešte hrá na vážny a chýba mu kúsok nadsázky. Tu sa tvorcovia sekli, pretože zjavne chceli vážny film a neustriehli si mieru a spracovanie. Tretia hviezda dole sa stopáž, ktorá je prehnaná. O dvadsať minút menej a mohlo to byť o čosi lepšie a pútavejšie. Takže pre mňa prvé väčšie sklamanie konca leta. 2/5 ()

tixi

Moje očakávania boli splnené,po veeeeeeeeeeeeľmi dlhom čase poriadni zombie film a veľmi rád odpustím tu malú chybičku na kráse (mohlo to byť viacej krvavé)ale inak dokonalosť sama 95%. ()

Teen.AGE.r

Na tenhle film jsem se začínal koukat s tak malým očekáváním (neboť mi všichni kamarádi říkali ať to beru spíš jako parodii), že jsem byl opravdu velmi mile překvapen! Ano Brad byl opravdu jak nesmrtelný (neústále přežíval jen on a někdy velmi záhadně - viz pád letadla) a občas se ve filmu oběvila nějaká ta "nesmyslnost", ale jako celek musím hodnotit kladně. Taková pohodová oddechovka :) ...75% ()

jizvoun

Těšil jsem se na pořádný zombie horor, ale tohle horor opravdu není. Nicméně bavilo mě to od začátku dokonce, prostě survival akce s perfektními scénami přeplněnými hordami zombies. Pitta jsem nikdy neměl rád, ale postupem času zjišťuji, že je to opravdu dobrej herec a co mu napíší do scénáře, to prostě zahraje na 100%. Přesně takhle to cítím i v tomhle filmu. I když se zde vyskytovalo poměrně dost nelogičností, musel jsem si film pustit znovu a nejspíš ještě několikrát zopakuji. ()

Big Daddy

Nečekal jsem, že mě WWZ takhle na začátku chytne a po neúprosné adrenalinové jízdě na konci vyplivne sežvýkaného jako po dvou hodinách na ruském kole. Ano, snímku podobného ražení tu již pár byli, ale co naplat když co se týče napětí, spádu, hudby, triků či výpravnosti, jde o skvěle odvedenou práci. Kde snímek pokulhává je hodně na výsost nepravděpodoných momentů, kdy pokud by osud lidstva byl podmíněn tím, že tolik věci bez výjimky do sebe zapadne, pak to s námi vidím bledě. ()

Marlo

Pro mne osobně top 1 zážitek/ překvapení tohoto roku co jsem zažil v kině!!! Tento dobrodružně akční horror splnuje vše co se od filmu takového tématu dá očekávat a k tomu navíc přidává moc povedený vizuál ! Přez problematický vznik tohoto snímku neboli neshody ohledně podání filmu mezi hlavní hvězdou a režiserem jsem šel na tento film s menším očekáváním které ve mne vzbudily trailery ale ted už vím že nemohu dát na špatné předzvěsti než doopravdy hotové dílo uvidím.. Scénář, akce, herecké výkony a už zmíněné technické stránce nemohu nic vytknout a konec který od akce přejde ke komornímu napínaku mi vůbec nevadil ba naopak mě to sedlo . Mohu všem více než doporučit! ()

Agnostik

Nádhera po dlouhé době další konkurence schopný zombie thriller.Po kvalitním remake Usvitu mrtvých,a kvalitním britském snímku 28 dnů poté z pokračováním 28 týdnů poté atd.Zde máme jeden z nejlepších filmů roku 2013.!!Napětí,akce a světová nákaza v kvalitním zpracování.Pohodlně se uvelebte v teple obývacích pokojů a připravte se na nejhorší,nebotˇ nákaza se pomalu a jistě blíží k vašim domovům! ()

LukashX

Dechberoucí film od začátku téměř do konce. Neříkám, že konec byl špatný, spíš na můj vkus rychle ukončený. Jako Vieweghovo romány. Proto o jednu hvězdu méně. ()

Bohdy67

Ten pocti když nevýte do čeho jdete a jste ještě tak momentálně zaostalej, že vám nedojde,že to Z v názvu, znamená ZOMBIE...Aneb,čekal jsem něco jiného než jsem dostal. Brad jako hrdina zombie apocalypsy??? No jako uměl bych si představit někoho trochu méně slavného a nápadného,třeba právě Foxe, jehož pár štěků spíš zklamalo (jen z důvodu,očekávání,že dostane větší prostor) bych si klidně na místo Pitta dokázal představit,ikdyž by to asi nebylo pořádně ono. Na to že to měl být vojenský specialista OSN,tak působil spíše jako přechytralej doktůrek,co náhodou občas nějakou tu zombie sejmul. Vim,že všude nemůže bejt nabouchanej marinák,co jednou kulkou sejme pět chlapů,ale tohle celkem nudné. K příběhu: Globální zombie mlátička napodobující v podstatě jakýkoliv jiný zombie film či seriál. S jedinou změnou a to,že zombieci skákali jak naspídovaný kobylky a akorát když šli na Pitta,tak se vždy podivně zasekly a stačilo je odkopnout. Jinak měli lepší reakci jak Usian Bolt. Myšlenka že zombie neútočí na nemocné je vcelku zajímavá,tak jako vlastně konečné řešení, nicméně s něčím co zaznělo i ve filmu a to že predátoři neloví slabé a nemocné musím nesouhlasit,neboť co si pamatuji,tak smečka vždy odloučí nemocný kus od stáda a pak si na něm smlsne. Ale tak možná se pletu :D Pro mě, mírně lepší průměr se spoustou chyb a vcelku nic moc příběhem. 55% ()

Snakefinger

Vizuálně asi dokonalé, ale vlastní zombie téma několikrát přežvýkané do neúnosnosti. Jediná scéna, která opravdu stála za to bylo jak zombíci zkoušeli přelézt zeď do Jeruzaléma. Jinak ebolou zkažený vzduch. Já jsem prostě čekal více.... ()

jardas

Opět spokojenost. Po mrtví a neklidní, který jsem shlednul předchozího dne je toto další apokalyptický snímek, který mne oslovil. Zpočátku zoufalství a beznaděj jak rychle se to šíří....sám nevím, jak bych reagoval, a následně hrdinská cesta za záchranu lidstva....hezké, pozitivní, napínavé a už se těším na dvojku :-) Nemám moc rád takové ty intelektuální konce, které na just končí špatně....tohle končí nadějně, takže dvojka může být zajimavé pokračování...jen ať to proboha není jen umělé natahování tématu..... ()

ledofredo

Tenhle film přesně přestavuje známé "co kdyby" se to jednou mohlo stát. Podle mého je to přesně film podle mého gusta, už od začátku žádné zbytečné brblání ale hned jít na věc a holá záchrana života je to pravé o co tam jde. Film je naprosto napínavý až do konce, ano jistě ten konec kdy se Brad Pitt záměrně nakazí nějakým virem a vlastně se mu nic jakoby nestane je trošku přitažený, ale na to nikdo nekouká hlavně že se mu to povedlo. Filmy o zombie nemusím ale tenhle se mi líbil. ()

Mates Hradecky

i mnohokrát omleté téma lze natočit divácky zajímavě a po filmové stránce kvalitně, když to vezme do ruky renomovaný režisér. Varování hypertonikům: tento film může ohrozit vaše zdraví. ()

Nobunaga

Film není prvoplánově akční, jak by se dalo v tomto žánru očekávat, ale stejnou měrou hraje i na strunu společenské kritiky ala George Romero. Potud dobrý. Co mě ale trochu zamrzelo bylo, že film nepřišel s ničím novým, čím by obohatil "zombie" žánr. A že se takové snímky najdou ,viz třeba právě romerova tvorba, nebo z poslední doby Úsvit mrtvých (2004) nebo 28 dní poté (2002), které na plátno přinesly mj. rychlé zombíky. Vlastně jsem v průběhu filmu měl pravidelně, ne-li permanentně pocit, že sleduju scénu, kterou jsem už viděl někde jinde- viz výše zmíněné filmy, ale třeba i Kubrickův Shining! A co se týče zvukové stránky, několikrát jsem měl pocit, že se Marco Beltrami nechal inspirovat hudebními motivy Johna Murphyho z 28 týdnů poté. Čili být tam více originality, bylo by to asi i za plný počet, takto si ale jednu * nechávám ;-) ()

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech