Film v režii čtyřnásobného držitele Oscara® Clinta Eastwooda (Million Dollar Baby, Nesmiřitelní), Invictus vypráví pravdivý příběh o tom, jak Nelson Mandela (Morgan Freeman) spojil síly s kapitánem jihoafrického rugby týmu Francoisem Pienaarem (Matt Damon), aby pomohl sjednotit zemi. Nově zvolený prezident Mandela ví, že jeho národ zůstává po apartheidu stále ještě rasově i ekonomicky rozdělen. Věří, že může svůj lid spojit přes sport, proto se rozhodne sjednotit hráče rugby, kteří patří v celosvětovém měřítku mezi outsidery. Jihoafrický rugby tým nakonec postoupí na Světový pohár roku 1995. (oficiální text distributora)

RoninNiro

Film o pokore a odhodlaní. O pokore človeka, ktorý po tridsaťročnom vezení, namiesto pomsty svojim vezniteľom, s ohromnou pokorou rúca storočné bariéry rasizmu medzi obyvateľmi JAR pomocou majstrovstiev sveta v rugby. O odhodlaní mužstva, ktoré vstupuje do hry ako outsider, no vyjst z nej musí ako víťaz. Pripravte sa na herecký koncert dokonalého Morgana Freemana a priam geniálneho Matt Damona. Na tomto ihrisku sa odohrá boj o Afriku... ()

Quendi

Dobré téma, dobří herci, ale provedení je neosobní, nic vás nestrhuje, některé části jsou až překvapivě patetické a především je to úmorně dlouhý film, který naivně hlásá, že ke sjednocení země stačí rugby. ()

Unlink

Priznám sa že tento žáner moc nemusí, ale tento film ma dostal, či to už bolo hereckými výkonmi Freemana alebo Damona. Musím povedať že skvelá atmosféra, príbeh... No proste, odporúčam pozrieť. ()

miki68cz

Průměrná zábava s dobrými hereckými výkony postavená na osvědčené platformě ze sportovního prostředí, okořeněná bojem jihoafričanů za svobodu. Řekl bych trochu zkreslený a zjednodušený pohled na složité téma jenž využil Klístvůd k natočení rádoby velkofilmu. Nepovedlo se, ale dá se vidět. ()

princesofpersia

Mám jednu jedinou výtku: prvních 35 minut bylo na mě až moc protahovaných. Chápu, že uvést diváka do situace bylo pro film naprosto nutné, ale kdyby se to dalo udělat ve 20 minutách byla bych velmi vděčná. Nicméně potom už jsem ani nedýchala a ten soundtrack ... prostě celý mě to nějak dojalo :D ()

Mr.Atsor

Přesně takto by měly vypadat životopisné filmy! Vynikající film z dílny Anthonya Peckhama s hvězdným obsazením Morgana Freemana a Matta Damona. Film na banální tématu znázorňuje dílo, které legendární Nelson Mandela přinesl. Film patří mezi mé nejoblíbenější už jen proto, že jasně a velmi poutavě vypráví životní příběh jednoho z největších politiků na světě. Doporučuji ke zhlédnutí. ()

subic

Nelson Mandela (skvělý Morgan Freeman) začínající ve funkci prezidenta nebo jihoafrický rugby tým na světovém poháru, o čem je to víc? A do toho kapitán týmu Francois Pienaar (Matt Damon) na blonďáčka, to je nějak moc. Poměr mezi životopisný, politickým a sportovním filmem je takový nevyvážený. Příště už to snad ani vidět nemusím. ()

kubilov

Clint Eastwood si k natočení zvolil opět velice zajímavý film. Invictus je skvělým mixem té nejčistší politiky, boje proti apartheidu a toho nejsurovějšího ragby, a přesto se nezamotává a drží si laťku po celou dobu. Slova chvály pochopitelně nemohou minout dokonale hrajícího Morgana Freemana, jehož Mandela byl snad ještě víc Mandela, než Mandela sám. O to více se potom hodí, že kapitánovi národního týmu, Francoisu Pienaarovi, nebyl oproti prezidentovi dán tak veliký prostor, protože aspoň neměl Matt Damon šanci nic významnýho pokazit. Ačkoliv je celý film i samotné vyvrcholení jedno veliké klišé, překvapivě mi to nevadilo. Když už nic, tak alespoň je to, co se týče Eastwoodovy filmové tvorby, zajímavá změna. Jako takový malý pomník jedné z největších osobností politické scény a zároveň příběh o národním sjednocení přes ragby jde o velmi nadprůměrný kousek. --- Z nostalgie za právě skončeným vynikajícím MS 2015, je znovushlédnutí tohoto pěkného pohádkového filmu povinností. Jedna pověra totiž říká, že All Blacks nikdy neprohrávají, jen někdy nemají dost času na to, aby vyhráli. ()

Dinsberg

Při sportu by měla jít politika stranou. Přátelské měření sil by mělo probíhat v duchu družby sportovců a vzájemná rivalita by měla zůstat na sportovních kolbištích. Kéž by. ()

Brano

Film, ktorý ukázal, že aj prostredníctvom športu sa dá zjednotiť celá krajina. Opäť výborný Eastwood, v úlohe režiséra. Takisto oceňujem krásnu hudbu, ktorá sprevádzala film. Vcelku zaujímavé politické prepojenie so športovou drámou s výborným Damonom a Freemanon. Možno trochu filmu vyčítať jeho samotnú stopáž, ktorá mohla byť o niečo kratšia. ()

eredin

Pro sportovní dramata mám slabost a pro Morgana Freemana také. Dost sem si tenhle film užil i když Damon by jako rugbysta asi moc dlouho nevydržel :) Jen škoda, že to počáteční sjednocené nadšení afričanům moc nevydrželo. ()

Mordecai

No Eastwood to trafil, dobrý film a po prdeli obsadenie. Udalosti posledných rokov ale ukázali že Mandela je len jeden a s JAR to ide do prdele, respektíve smer Rhodezia. Škoda, ale aspoň sa ukázalo že všeobecné volebné volebné právo je nebezpečná ilúzia. One Man, One Vote, Once. ()

boombang

Freeman JE Mandela, to vskutku všechna čest, ale přítomnost toho blbého sportu, jímž je pro mne ragby, mi zážitek z filmu pokazila. ()

PlayEasy

Clin Eastwood! Na pohled tvrdý drsný chlápek, který vždy jedná neúprosně, tak vždy vypadá před kamerou, ale za kamerou se v něm vždy probudí obrovský cit a geniální nápad na nový už předem výborný film a Invictus naštěstí není výjimkou. Krásný a pro jihoafričany velmi vlastenecký film o příběhu hrdiny Nelsona Mandely, kterého naprosto bravurně ztvárnil Morgan Freeman, a kterému skvěle sekunduje Matt Damon jako Francois, kapitán národního ragbyového týmu. A tak Nelson Mandela vymyslí plán, že po těžkém Aparthaidu je potřeba stmelit černé a bílé a ničím jiným než národním sportem rugby! Prostě s láskou a citem natočený film, který si získá snad každého citlivého diváka a nepustí ho ani na chvíli své trváni. Zkrátka a dobře, geniální dílo! 100% ()

PlysovyMacko

Novozvolený prezident Mandela si zaumieni, že národné mužstvo rugbystov Sprinkboks musia vyhrať svetový pohár, napriek tomu, ze sú outsideri. Filmu škodí aký je predvidatelny, v polke mi bolo jasné kam to celé musí smerovať. Mandela je vyobrazený ako mierumilovný pokorný človek, ktorý túži spojiť národ a skrz rugby sa mu to podarí. ()

Cermicek

Dal jsem si teď záměrně před finále MS.. A ani tenhle film nezmění nic na tom, že budu fandit All Blacks!!!💪 Morgan je pan herec a tuhle roli zahrál par excellence. Matt už tolik ne.. Na druhou stranu tu nemá ani takovej prostor, takže se neni co divit. Celek ale unese nadprůměrný hodnocení a to i přes to (nebo právě proto), že o samotné rugby tu vlastně ani tak nejde. ()

Miloško

Rok 1994 priniesol pre JAR nového prezidenta,ktorý okamžite po nástupe k moci menil pomýlené myslenie obyvatelov.Rok 1995 priniesol aj šokujúce víťazstvo rugbistov JAR na MS.Tieto dve udalosti zomkli 45miliónový národ.Vynikajúco zahratý Nelson mandela v podaní ako vždy skvelého M.Freemana ašpiruje na Oscara,a takisto aj Eastwood ako režisér tohoto perfektne s citom natočeného snímku s neskutočnymi zábermi zo štadiónov. C.Eastwood v poslednej dobe točí excelentné snímky,každý kto má rád silné príbehy musí uznať.Plný počet možno nedávam aj preto,že vo filme by som prijal trochu viac s toho ako padol režim,ako Mandela po 30ročnom vezení menil myslenie ľudí,atd. Ale to by nemohla byť športová dráma. 7/10 ()

Rychlý a zběsilý Bourne?

Rychlý a zběsilý Bourne?

12.11.2013

Bez Matta Damona už to tak trochu nebylo ono. Jeremy Renner je sympaťák, ale Bourneův odkaz zaznamenal ve srovnání s finále původní trilogie citelný pád tržeb (Ultimátum utržilo celosvětově 445… (více)

Idris Elba bojuje s rasismem

Idris Elba bojuje s rasismem

14.03.2012

Za hlavní roli v detektivním seriálu Luther letos získal Zlatý glóbus. Určitě by nepohrdl ani Oscarem, nebo alespoň nominací. Je tu šance. Zahraje si totiž hlavní roli ve výpravném životopisném… (více)

Eastwood a počátky FBI

Eastwood a počátky FBI