Pátek třináctého

• USA Friday the 13th (více)

Vítejte zpátky v Crystal Lake v tomto mrazivém přepracování kultovního hororu Pátek třináctého. Clay Miller se ve snaze najít svou ztracenou sestru vydává do tajuplných lesů v okolí legendárního jezera Crystal Lake, kde pod tlejícími stromy narazí na zchátralé zbytky starého obydlí. A to není jediné, co vyčkává ukryto v hustém lese. I přes varování policie a místních usedlíků Clay sleduje těch pár stop, které má, s pomocí mladé dívky Jenny, co sem přijala s partou kamarádů ze školy strávit divoký víkend. Všichni zde ale najdou víc, než vůbec chtěli. Netuší, že vstoupili do rajónu jedné z nejhrůznějších postav americké filmové historie – děsivého zabijáka vyzbrojeného mačetou, který v Crystal Lake loví nevinné … Jasona Voorheese. (HBO Europe)

Johny M.

Pro ortodoxní fandy původní série asi nic extra záležitost, pro zarytý odpůrce remakeů též bezpředmětný. Jason skvěle řádí, pro každou oběť si připravuje jinej 'konec' a baby ukazujou kozy kdekoli můžou (jen je těžký sledovat, kdo s kym vlastně pí*á). Docela se mi zamlouval i soundtrack. Takže u mě nakonec žádný zklamání - 3,5* ()

foundation

Tragedialna komedia ktora sa sice nesnazi ani na nic ine hrat ale v tomto pripade jej to aj tak neprejde. Jedine co stoji za zmienku su velke prednosti Julianny Guill. Ak by vo filmoch predviedla viacej takych odvaznych scenok tak ich budem pozerat akokolvek debilny ten zvysok bude. Co je vlastne presne pripad noveho Jasona. Kedze si viem dost dobre predstavit ze Juliannina skvela scena obletela svet po internete rychlejsie ako blesk na zbytok filmu sa s najkludnejsim svedomim mozete vykaslat. ()

Stíba

Rutinní a předvídatelná záležitost, nicméně se na tehle typ filmů jednou za čas rád podívám a vždy si to vcelku dobře užiju. ()

parabellum

Velké zklamání, bohužel celý horor jsem skoro prozíval krom pár scének kde bylo vidět slušivé ženské poprsí. Pátek třináctého nepříchází ani se špetkou inovace v mytologii, v zabíjení, ději. Celý snímek přešlapuje na místě a utápý se v průměru. ()

Kaucuk odpad!

O lala...banda debilních dětí se snaží zabránit úchylce degenerovaného, nezranitelného a všudypřítomného maniaka v tom aby ukončil jejich životy. Atmosféra nulová, herci nesympatičtí (i když týpek z kůlny byl před svou smrtí přinejmenším úsměvný), exteriéry ohraný, umělá inteligence nelogická. A ten konec...Šmankote ! ! ! (ve slušnosti) ()

emdvojka

Pozeral som to po častiach, pretože som vždy potreboval nasať energiu aby som dopozeral túto hovadinku z "hokejovým brankárom". A ten koniec? To si mohli odpustiť! Dve hviezdičky za tých pár vydarených vrážd. ()

helraiser

Na tento film jsem se opravdu těšil. Podle traileru to vypadalo, že by už konečně amíci mohli prolomit řadu nepovedených remaků. Navíc jsem k tomuto filmu nepřistupoval jako k remaku, ale jako k plnohodnotnému novému dílu slavné série. No a jak si myslíte, že to dopadlo. Samozřejmě, že špatně, jak také jinak, že. To se ovšem dalo čekat. Začíná to klasicky, parta lidí stanuje u křišťálového jezera. Člověk si říká, že se to určitě rozjede a taky že ano, ale úplně jiným směrem než by fanoušek série čekal a chtěl. Ona parta, je Jasonem po necelé půlhodině filmu vyvražděna a to ne zrovna moc nápaditě, aby uvolnila místo jiné partě, kterou samozřejmě čeká stejný osud. Navíc se do toho připlete týpek hledající svou zmizelou sestru. Ano čtete správně úvod tohoto pátku je neuvěřitelně dlouhý a k tomu neuvěřitelně ukecaný. Vážně jsem se u něho dost nudil a to se mi ještě u žádného jiného pátku nestalo. To už samo o sobě o kvalitě leccos napovídá. Bohužel ukecaný je film jako takový celý. Podle krátkého shrnutí děje by se dalo soudit, že to je průměrný slasher, ale to by se nesměl jmenovat tak jak se jmenuje. Se sérií má asi tolik společného jako krev a voda. Je to naprosté zneuctění jedné z nejlepších horrorové série vůbec. Režisér naprosto ignoroval vše co dělalo Pátek 13. pátkem 13. Jediné co mají společné tak je místo kde se děj odehrává a postavu Jasona. A právě Jason tomu všemu nasadil korunu největší. To leckterý fanoušek jen tak nerozdejchá a o mnohé se bude pokoušet infarkt. Mě málem odnesli, když jsem viděl co tam Jason předváděl. Jason v tomhle filmu prostě není Jason kterého známe. V tomto filmu je rychlí jak blesk, navíc klade pasti a narafičuje všelijaká poplašná zařizení, jako by to snad někdy potřeboval. Navíc drží živé oběti ve svým podzemním brlochu, no prostě hrůza. Tento pátek je navíc vykrádačka několika horrorových filmů najednou. Jasně mě napadá třeba takový Pach krve a Neviditelné zlo. Atmosféra původních dílu je ta tam. Jako samostatný film by to byl podprůměrný slasher, ale jako Pátek 13. to je naprostá katastrofa a veliké zklamání. Fuj, fuj! ()

TheSompeque

Co jsem pochopil, tak většina fandů původních Pátků tento remake nemá v oblibě. A já se upřímně divím proč. Podle některých se nezamlouvala rychlost, jakou se Jason pohyboval. Wow. Statický Jason je zábavnější? Ne. Vážně, tenhle díl se mi po těch všech v podstatě stejných Pátcích, až na výjimky, zamlouval. Byla to taková povedená tečka za celou sérií, kterou jsem, s vynucením, zhlédl jako maraton. ()

kondor77

Já se bavil. A nechápu hodnocení některých zdejších prémiových uživatelů. Vždyť jste všichni věděli o čem film bude, tak proč jste na něj koukali? Zbytečně pak snižujete celkové hodnocení jinak průměrného hororu. Proto plné hodnoceni, jako kompenzace. ()

cinemaboy7

Za mlhou hustou tak, že by se dala krájet a možná ještě dál je rybníček Crystal Lake. Ve dne je docela obyčejný, ale když ho v noci přikryje černočerná tma, začnou se tam dít podivuhodné věci. Nejdřív ve vodě zažbluňká, potom zakuňká, ve vrbě hrkne a teprve potom se objeví Jason. Je to skřítek neposeda, zvědavý jako opička a tak se neustále rozhlíží, až se na obloze objeví první hvězda...a on bude moct tít do čerstvého masa. Klasika, která neurazí ani nenadchne. 50%. ()

kvardis

Mozna az zbytecny remake ... Vse v ramci zanru, jen v novem havu. Vice zaujme ty, co neznaji serii (prevazne mladsi generaci), ci nejsou Jasonem posedli.Musim podotknout, ze hudba se povedla, ale to nevyzdvihne prumernost tohoto snimku. ()

nightday

Americká úchylárna, která z herců dělá naprosté dementy a divákovi se cíleně snaží snížit IQ. Zpočátku děsivé, později děsivě nudné. Ach ty remaky. ()

Bart16

Michael Bay prostě na co šáhne,to promění ve zlato(myšleno vysoké tržby,ne kvalita,bohužel) a to i z pozice producenta.Marcul Nispel je pouze rutinní režisér se špetkou talentu.Přesto v dnešní záplavě všech těch nesmyslných hororových hovadin se jedná o koukatelnější kousek. ()

Pátek třináctého dostane seriálový prequel

05.10.2009

Conan je v haj*lu

Conan je v haj*lu

13.06.2009

Omluvte to přímočaré vyjádření osobních pocitů, ale slušněji už to napsat nedokážu (zvažoval jsem i mnohem ostřejší verze). Že se schyluje k natáčení nového filmu o barbaru Conanovi (spíš než o… (více)

Jeníček a Mařenka – lovci čarodějnic

Jeníček a Mařenka – lovci čarodějnic