Pátek třináctého

• USA Friday the 13th (více)

Vítejte zpátky v Crystal Lake v tomto mrazivém přepracování kultovního hororu Pátek třináctého. Clay Miller se ve snaze najít svou ztracenou sestru vydává do tajuplných lesů v okolí legendárního jezera Crystal Lake, kde pod tlejícími stromy narazí na zchátralé zbytky starého obydlí. A to není jediné, co vyčkává ukryto v hustém lese. I přes varování policie a místních usedlíků Clay sleduje těch pár stop, které má, s pomocí mladé dívky Jenny, co sem přijala s partou kamarádů ze školy strávit divoký víkend. Všichni zde ale najdou víc, než vůbec chtěli. Netuší, že vstoupili do rajónu jedné z nejhrůznějších postav americké filmové historie – děsivého zabijáka vyzbrojeného mačetou, který v Crystal Lake loví nevinné … Jasona Voorheese. (HBO Europe)

Lilith03

Označení průměr je více než trefné. Pro fanoušky série zklamání, pro fanoušky hororu v pohodě podívaná a pro někoho, kdo s tímto žánrem začíná top film. Strašidelné to nebylo, prostě klasická vyvražďovačka, nic speciálního, film v ničem nepřekvapí, obsahuje bohužel i několik nudných a nepravděpodobných scén, ale taky pár dobrých. Herci v pohodě a s tvrzením, že jsou postavy hloupé souhlasím, už jen to, že si nekoupili tu trávu... No víte jak je v dnešní době náročné sehnat dobrou a za levno? :⁠-⁠) No dost vtipů, klišé bylo víc než dost a v to, že to chlapec tmavé pleti přežije asi nikdo z nás nevěřil. ()

pájap

líbilo.dost.já nevim co v tom všichni pořád hledáte? jasně.je to horor .a nic víc a nic mín.dobrý vraždy i atmosféra.a to jsem viděl všechny díly.papa ()

Adoshek odpad!

WTF.... ? Banda teenzovejch rozežranců tráví víkend na chatě, je tam jeden namyšlenej kokot, jedna povolná holka, jedna slušná holka a cool americkej černoch co má cool hlášky. A jak už to tak bývá, ti nejmíň oblíbení jdou první na řadu až nakonec zůstane pouze ta slušná, správná holčina, co to myslela už od začátku s každým dobře. A tentokráte jí přežil i kamarád, který má snad ocelový kosti a nebo jako kočka 9 životů..... Jason je nesmrtelenej Terminátor, kterýmu vůbec nevadí sešrotovaná hlava v lisu a vesele se v poslední scéně zobrazí pln síly a energie. BLBOST BLBOST BLBOST a zbytečná ztráta času, takovýdlech amerických hororů se točí tuny všechny stejně jako přes kopírák..... Remake jedno velké zklamání stejně jako remake slavného Halloweena. ()

tomaszon

Žádný překvapení se nekonalo, je to prostě slaboučké.. Nispel se snaží naservírovat v krátkém časovém úseku, velké množství docela povedených zabijaček.. Ovšem hledat jakoukoli logiku v chování postav je naprosto marné. Ta rozbitá GPSka byla určitě Jasona, jinak si neumím vysvětlit tu jeho výbornou orientaci v terénu. :-) Jinak ten macho "this is my house" si to jednoznačně zasloužil.. No a závěr? Mohl to být konec jedné legendy (ikdyž hloupý). ()

Vital

O.K. Tak tady máme vykrádačku snad všech možných i nemožných tuctových hororů,kde hlavní roli hrajou pubertaci,kteří jedou na chatu zapařit,samozjřejmě jsou to hezcí holky a kluci,myhne se tady i erotická scéna,jak by taky ne,že? Pak se tam objeví Jason a nemůžu si pomoct,ale z těch různých hororů co člověk zkoukne,tak už dopředu ví,v jaké situaci a i chvíli člověk umře,prostě nic nového a neustálé kopírování slavného Jasena je už i trapné.Ta hvězdička je jen za vcelku vkusné vraždičky. ()

matracak42

Pokud se chystáte na tento film tak Vás asi moc nepotěší. Zápletka, tedy "děj" je tak trochu trapný a nic nového Vás nečeká. Dlouho jsem neviděl tak odfláknutý horor pokud opomenu pár totálních sraček. Hory Mají Oči is better ()

mansonn

Poriadny odpad.Jason , jeden z najlepsich hororovych viacdielakov teraz dostal na frak.O com toto bolo?Zobrali zname meno ,mlade pekne baby a klasicke krvave sceny.Dej bol nudny,miestami az tupy a ten zaver no ja neviem.Ak ocakavate dobry horor tak vas zklamem,ak ocakavate ze uvidite pekne prsia,nech sa paci u 3 z 5 je to ten pripad.inak film vobec neodporucam a dufam na nom prerobia,uz by mohli zacat rozlisovat medzi hororom a krvakom co je skor sadisticka zabava ()

GothRot

Pôvodne som sa chystal napísať rozsiahly komentár. Potom som si ale uvedomil, že nový Friday je jeden z najzbytočnejších filmov na svete, abstrahujúc od toho či človek má alebo nemá rád pôvodnú sériu. 1,5/10 ()

kondomxxl

Tento film som chcel vidieť len kvôli Jaredovi Padaleckovi (Supernatural) a hlavne M.Bayovi ktorý na tomto filme spolupracoval, inak by som tento film obišiel. Napriek tomu som ostal veľmi prekvapený. Na to, že ide o horor som sa vskutku pobavil, konečne som pozeral horor, na ktorý sa vôbec dalo pozerať. Herci boli v pohode, príbeh klasicky okukaný z iných filmov a tak nebolo ťažké predvídať koniec. Tak či tak, ide o jeden z hororov, kt. vás aspoň nebude nudiť. 65% ()

panic25

taková odpočinková záležitost, která ale nemá nic co zaujme, remake se moc nepovedl, alespoň jsou tam pěkný holky, který pak skončí rozsekaný např. ta sexuální scéna byla hodně dobrá ()

oceanic6

Zúfalý film, ktorý dokonale demonštruje, že žáner hororu je v súčasnosti takmer vyhynutým druhom. Jednoduchá schéma - teenageri, chata, vrah - tu však vôbec nefunguje a divákovi zostáva jediné - pozerať sa na nudnú vyvražďovačku mládeže pobehujúcej po lese. Maximálne nesympatické postavy sú ale navyše vraždené spôsobom, ktorý nájdete v každom horore - Jason proste chlapcov a dievčatá prepichne mačetou! To je všetko...nič viac nečakajte. 1* za miestami celkom podarený vizuál....a kto to kedy videl aby od začiatku filmu do momentu kedy sa objaví úvodný titulok "Piatok trinásteho" ubehlo 25 minút??? ()

Skunkiee

Drsnej horor...Přítelkyně to nedekoukala. Sice nic objevného, ale solidní horor....Mě se to líbilo a docela se divím zdejšímu hodnocení. ()

AlBertzap

Možná bez inovace, možná nic novýho a možná dookola omleté téma, ale chlast, hulení, sex, teenageři a frustrovaný zabiják - to je správnej horor:D já se bavil, nevím jak vy... ()

VanThomass

Originální Pátek třináctého jsem neviděl a horory sleduji jen příležitostně, takže moje hodnocení je nezaujaté. Hned na začátku jsem mírně nevěřil a kroutil hlavu nad tím, že po cca 25 minutách jsou vyvražděni skoro všichni hlavní hrdinové, bez toho, že by se ve filmu něco zásadního odehrálo. Naštěstí nastupuje další parta maldých lidí, a tak má pomatenec Jason zase práci. Nevím, ale poslední dobou, co jsem měl možnost vidět jsou horory hlavně o tom, vymlátit co nejvíce lidí a to co nejkrutěji. Kde jsou ty staré dobré časy, kdy prim hrál i příběh a postavy. U tohoto remaku to sice až tak neplatí, ale na můj vkus by mohl být příběh o Jasonovi více a lépe rozveden a film by měl hned jiný spád. Filmu dodává "šťávu" alespoň sympatické herecké obsazení. Myslím, že na ukrácení dlouhé chvíle snímek poslouží obstojně, ale vše mi pokazil konec, který je opravdu až moc "přitažený za vlasy", ale to není v dnešní době také žádný div, přece jen původních filmů bylo 8, že by nás čekali remaky i ostatních dílů? ()

Sajaman

I když jsem proti předělávkám klasik do nového moderního hábitu, tak u tohoto hororu jsem vydržel až do konce. A to už je co říct. Nicméně jsem musel vypnout mozek a nic od toho nečekat.. ()

freezer02

Vcelku slušnej remake s naším starým známým hokejistou. Konec se dal naprosto předpokládat...celkově žádnej zázrak, ale když to srovnám s jinýma současnýma vyvražďovačkama, tak nemůžu jít prostě pod 3 hvězdy 58% ()

Pátek třináctého dostane seriálový prequel

05.10.2009

Conan je v haj*lu

Conan je v haj*lu

13.06.2009

Omluvte to přímočaré vyjádření osobních pocitů, ale slušněji už to napsat nedokážu (zvažoval jsem i mnohem ostřejší verze). Že se schyluje k natáčení nového filmu o barbaru Conanovi (spíš než o… (více)

Jeníček a Mařenka – lovci čarodějnic

Jeníček a Mařenka – lovci čarodějnic