Pátek třináctého

• USA Friday the 13th (více)

Vítejte zpátky v Crystal Lake v tomto mrazivém přepracování kultovního hororu Pátek třináctého. Clay Miller se ve snaze najít svou ztracenou sestru vydává do tajuplných lesů v okolí legendárního jezera Crystal Lake, kde pod tlejícími stromy narazí na zchátralé zbytky starého obydlí. A to není jediné, co vyčkává ukryto v hustém lese. I přes varování policie a místních usedlíků Clay sleduje těch pár stop, které má, s pomocí mladé dívky Jenny, co sem přijala s partou kamarádů ze školy strávit divoký víkend. Všichni zde ale najdou víc, než vůbec chtěli. Netuší, že vstoupili do rajónu jedné z nejhrůznějších postav americké filmové historie – děsivého zabijáka vyzbrojeného mačetou, který v Crystal Lake loví nevinné … Jasona Voorheese. (HBO Europe)

vorel999

Musím opravdu říct, že Jason umí teda rychle běhat a ještě vědět, kde všichni lidé momentálně jsou. To je mínut, ale abych pravdu řekl tak to tak špatné nebylo. Od tohohle filmu nesmíte čekat skvělý příběh a akci. Od tohohle můžete čekat pouze pěkný nahý ženský, který jsou posléze a nahý zabity, vtipné narážky číňana a pak už můžete čekat jenom vyvražďovačku, kterou jsem si celkem užil. Ale zpět k tomu ději, náhodou mě i docela překvapilo, že to mělo i trošku příběh, Jared hledá svou sestru, která byla v první vyvražděné skupině, i když sem si ani nevšiml, že někdo přežil. Na tento film pěkné herecké výkony a hudba v cajku. Dávám 60% ()

Lou_Pagi

Taková páteční pohodička. Ve scénce s lukem je chyba. Trefí borca ze zadu do hlavy, ten jede v člunu dál, přejede kámošku ve vodě. Ta se kolem sebe rozhlédne a Jason jako by stál z uplně jiné strany, protože je jen pár metrů od děvuchy, přitom dle předchozího záběru musel střílet z daleka. Dal bych hvězd víc, dobrý relax, ale film podněcující násilí - ikdyž v pohodě, musí dostat méně. Co se mi líbilo, tak mrštný černoušek, který skončil se sekyrou v zádech - přál jsem mu víc sportovních chvilek. ()

Copter

já sem od toho neočekával nějakej extra originální děj,chtěl sem vidět drsnej survival a krvavej masakr a přesně to to bylo.Bylo tam i pár docela dobrejch leknutí,hlavně ze začátku,pak už sem to čekal.Ale co sem absolutně nečekal byla ta scéna na konci.Každopádně je to dobrej remake a ani jednou sem se nenudil. ()

finkie

Naprosto generický slasher bez atmosféry (kromě jiného ji dokonale zabíjí hudební doprovod), bez invence a s tradičně otřesným nispelovským střihem (v režii tohoto člověka by byla nepřehledná a zmatená i šachová partie, natož akční film nebo horor) připomínající spíše Texaský masakr než Pátek třináctého. ()

Jansuper

Měním názor,  původně to byly u mě slabší 4 a teď měním na 5 hvězdiček.  Ten remake je podle mě fakt hodně dobrej,  je to fakt pecka povedený.  Je pravda že tam je pár takových nedomyšlených věcí co nedávají tak úplně smysl ale samotná míra zábavnosti je podle mě hooooodně vysoko.  Viděl sem to podruhé před chvílí a jako chápu co lidi na tom filmu kritizují jako je to už takové omleté a ty killy už takové žádné nové ale i tak pro mě byl teď fakt super tento remake ()

Simex_

"Pátek třináctého" je průměrným napodobením původní série Pátek třináctého, tento remake je sice o trošičku lepší než předchozích 9 dílů, obvzlášť hereckými výkony a celkovou kvalitou snímku. Líbila se mi délka tohoto filmu, na takovýto druh filmu je 1 hodina 30 min. až 1 hodina 45 min. akorát. ()

Destoroyah

Máme tu celkom podarený remake Piatka Trinásteho  ktorý mňa celkom zaujal. Začiatok je naozaj super čo sa týka vrážd ale aj akcie. Príbeh taký skôr nudnejší ale aj cez to celkom fajn. Herci priemerne hrajú a Jason...je stále Jason. Nenávidím keď vrah sa zľutuje svojej obete a ešte k tomu jej dá pozvánku do jeho krásneho podzemného domu. Koniec celkom ani nedával zmisel pretože mohli nechať Jasona rozporcovať na malé kúsočky drtičom na drevo ale oni majú v hlave zachovanú, takzvanú hororovú logiku tak Jasona hodia len tak do jazera. HODNOTENIE: 6/10 ()

Chlo0opek

Nemůžu si pomoct, ale co jsem od filmu očekával, to jsem dostal (A vlastně i víc, těch nahatejch scén bylo ve filmu víc, než jsem čekal:). Atmosféra dobrá, příběh u těhle filmů moc důležitej není - jde přece o to se trochu "pobát";). ()

Milo384

Opět teenagerský slasher plný klišé. Zde je opravdu vše, jen černoch neumřel první (a to je dobře, docela sympatická postavička). Prostě Jason na to vlítne a vše kosí. V rámci žánru průměr. Nenudil jsem se. 2-3* ()

Miroslav.Zac

Proč vymýšlet něco nového, když padesát let stará hororová klišé fungují i dnes? Nečekejte od filmu nic, co byste neviděli jinde (a lépe). Jestli tohle měl být prvním dílem nového rebootu, je dobře, že k tomu nedošlo. ()

flyer.nick

Jedna hvězda za úvodní dvacetiminutovku. To mohl být samostatný film, tím to skončit a nazdar. Už to samo ale značí, jak blbý film to je, když museli vzít dva víceméně stejné příběhy a dát je za sebe jako jeden film. Na jednom příběhu by nezvládli utáhnout ani 90-ti minutový film. ()

Nick321 odpad!

Díky tomuto zhýralému slabomyslnému pokusu o horor vím, že Pátek třináctého není pouze trapný song stejně trapné kapely Illegal band Ivana Mládka. ()

mic2.cz

Dávám 2* Jasonovi za to, jakej je to frajer (viz. scéna s házením sekery :D). Jinak "film" jako takovej nepřináší nic nového. Předvítatelné, často nudné a herecky nic moc. Chtělo by to změnu ;-) ()

Pattrick

Nevím co jste čekali? Já čekal další vyvražďovačku a ta nastala. Ano, nebylo to nikterak originální, ale své kouzlo to mělo. Některé vraždy byly zajímavé, některé méně. Jednoduše klasický pátek třínáctého jako ostatní díly. Sice to nebylo tak moc napínavé jak jsem já čekal a některým jsem tu smrt přál, ale říkám, zase taková katastrofa to nebyla a rozhodně jsem se těšil jak to všechno dopadne. ()

Pátek třináctého dostane seriálový prequel

05.10.2009

Conan je v haj*lu

Conan je v haj*lu

13.06.2009

Omluvte to přímočaré vyjádření osobních pocitů, ale slušněji už to napsat nedokážu (zvažoval jsem i mnohem ostřejší verze). Že se schyluje k natáčení nového filmu o barbaru Conanovi (spíš než o… (více)

Jeníček a Mařenka – lovci čarodějnic

Jeníček a Mařenka – lovci čarodějnic