Mladá televizní reportérka Angela (Jennifer Carpenter) se svým kameramanem natáčí noční pořad o hasičích, a když zazní poplach, dvojice spolu s nimi vyjíždí na místo, odkud přišlo volání pomoc. Hrůzu, jež tam na ně čeká, však nikdo nemohl předvídat…  Když se televizní reportérka Angela Vidalová (Jennifer Carpenter) a její kameraman vydají natočit akci odvážného týmu hasičů v Los Angeles, nikdy by je nenapadlo, že první noční volání o pomoc může být i poslední. Právě díky němu se ocitají v pasti obytného komplexu, který je bez varování zapečetěn a neprodyšně uzavřen. Je vyhlášena karanténa, telefony, internet, televize i mobilní telefony přestanou fungovat a zachránce bez možnosti úniku obklopí vystrašení obyvatelé budovy, kteří jsou zřejmě infikováni jakýmsi smrtelným mutujícím virem. Co se za zdmi budovy dělo dál, je známo jen díky později nalezenému natočenému materiálu... Karanténa je americký remake úspěšného španělského hororu, který měl premiéru v listopadu 2007. (oficiální text distributora)

Stíba

Upřímně řečeno příliš nechápu tak silný odklon hodnocení směrem dolů od původního Rec. Ano, je to "pouze" remake a originál je vždy jen jeden, ale v mých očích je to povedený film a klidně bych si i troufl tvrdit, že s originálem by mohl být srovnatelný, jen by nesměl přijít jeden rok po něm, což potom vypadá jako by se jelo naprosto čistě přes kopírák. ()

Bilinka

...Sračkozní film o tom jak banda lidí pomalu zkadí v paneláku díky vzteklině vyrobené v malé laboratoři v Suterénu mistrem Yodou....Avšak pokud bereme horor jako film u kterého se nám zvyšuje a snižuje tep, pak to tedy pánové, svůj učel mělo... ()

towstit

Po ciastocnom zvazeni ci porovnavat original ci nie, zvazujem moznost ze porovnat a americka verzia straca vo vsetkom. Jedine plus su Jennifer Carpenter a opat skvely zaver. Quarantine 2 je na tom ovela lepsie. ()

TommyGun89

Oproti originálu slabší, i když až tak ne. Škoda toho, že to bylo až moc přez kopírák, chtělo tam aspoň něco málo změnit. Průměrný horor za 3* ()

Kadas97

Karanténu som videl skôr ako originálny REC a vtedy som si hovoril, že výborný film. Avšak po zhliadnutí REC som musel uznať, že v porovnaní s originálom sa jedná len o priemerný horor. Na kameru ani nebudem nadávať, pretože pri sérii REC a napodobeninách to nemá význam. 5 z 10 ()

katmandzoo

kópia jedného z najlepších hororov REC, ktorá neprináša nič nové, od originálu sa ničím nelíši a nie je v nej zmenený ani najmenší detail..takéto okopírované filmy proste nemám rád, pretože vôbec nie sú výnimočné, originálne a ničím novým diváka neobohatia..nechápem načo sa vôbec takéto podobné filmy točia a prečo niekto natáča to, čo už niekto raz natočil..ale to by proste neboli Američania aby nenakrútili svoju vlastnú verziu, ktorá je plagiátom oproti verzii pôvodnej, avšak jediný rozdiel by sme tam predsa len mohli nájsť, a to ten, že v nej hrajú americkí herci..REC mám vo svojej top20 a ani tento film nie je zlý, ale ako som už vyššie písal, pre mňa to nie je nič nové, presne som vedel, čo sa kedy stane a preto to už pre mňa nebol taký zážitok ako keď som REC videl po prvý krát..viac ako 3* dať nemôžem a aj to si už myslím, že som celkom mierny.. ()

PenaPP

Je mi záhadou, proč se vůbec tato kopie točila. Děj je z 99% procent identický s REC, takže, jak někdo vtipně poznamenal, vůbec ničím nepřekvapí, pokud jste již originál viděli. Jediné plus je zde jen Jennifer Carpenter, která mi do hlavní role sedla více. //EDIT: Teď v druhém běhu si říkám, že, ostatně jako v originále, většina postav se chová naprosto iracionálně, jako by vůbec neměla respekt ze zombies a klidně se opakovaně pohybují kolem nich... ()

AxelWers

Slušný film na tému besnoty, ktorá je v posledných rokoch dosť populárna. Hodnotenie zatiaľ 4*, lebo som ešte nevidel(!) REC. ()

tranquill

"Toč všechno, toč úplně všechno!" Jasně, remake nedosahuje originálu, ale špatné to nebylo, závěr byl kvalitou docela srovnatelný. ()

kubal18

Americké REC je takřka identické s originálem tzn. ani lepší a ani horší. Ale protože to je remake tak za 4. ()

waska

Původní předlohu REC jsem neviděl, tudíž nemohu srovnávat. Když to beru samostatně, je to docela slušná jízda s parádním závěrem. Ale tenhle typ filmů s kamerou v rukách jednoho z hlavních hrdinů, kterého skoro vůbec nevidíme, nemusím. ()

MeaCulpa

Originálním REC jsem nepoznamenaný, takže jsem si Karanténu bez neustálého srovnávání a pokaženého momentu překvapení příjemně užil. Film přivádí k dokonalosti roztřepaný Blair Witch (Cloverfield) koncept do kterého mixuje houstnoucí atmosféru a to nejlepší ze zombi filmů. Po shlédnutí originálu bych pravděpodobně šel dolů, ale příjemných 7/10. ()

Menno

Poprvé je pojem remake nepřesný, tohle je otrocká vykrádačka úspěšného snímku [REC]. Na druhou stranu funguje skoro stejně dobře jako španělský originál. Nebýt předobrazu asi bych dal nadprůměrné hodnocení, takhle to ale jak píše Trellíno nejde už jenom z principu. Navíc je to celé natočené profi kamerami takže mizí divácký zážitek z reálného, částečně amatérského videa. ()

Kroup4

Doufám,že jednou přestane Amerika kurvit všechny originální a úspěšné evropské,asijské filmy svými debilními remaky.Je sice faktem,že ne všechny remaky nejsou špatné,některé jsou možná i lepší než originál,ale těch je zatraceně málo.Naopak přibývá těch trapných a zbytečných jako právě Karanténa.Jennifer Carpenter umí sice pěkně ječet,ale její tvář a výkon film nezachrání.Co více rozebírat z tohohle filmu?Asi nic,radši si pustím španělský originál,a to samé doporučuji lidem co tuhle blbost ještě neviděli. ()