Mladá televizní reportérka Angela (Jennifer Carpenter) se svým kameramanem natáčí noční pořad o hasičích, a když zazní poplach, dvojice spolu s nimi vyjíždí na místo, odkud přišlo volání pomoc. Hrůzu, jež tam na ně čeká, však nikdo nemohl předvídat…  Když se televizní reportérka Angela Vidalová (Jennifer Carpenter) a její kameraman vydají natočit akci odvážného týmu hasičů v Los Angeles, nikdy by je nenapadlo, že první noční volání o pomoc může být i poslední. Právě díky němu se ocitají v pasti obytného komplexu, který je bez varování zapečetěn a neprodyšně uzavřen. Je vyhlášena karanténa, telefony, internet, televize i mobilní telefony přestanou fungovat a zachránce bez možnosti úniku obklopí vystrašení obyvatelé budovy, kteří jsou zřejmě infikováni jakýmsi smrtelným mutujícím virem. Co se za zdmi budovy dělo dál, je známo jen díky později nalezenému natočenému materiálu... Karanténa je americký remake úspěšného španělského hororu, který měl premiéru v listopadu 2007. (oficiální text distributora)

Wann

Neexistuje zbytečnější film než je toto. Ve srovnání se španělským REC je tohle dost slabý ale kdybych to měl brát jako normální horor, který rok předtim nenatočil někdo jiný, tak je to celkem OK. ()

bono22vox

Není to vůbec špatný, možná bych tomu dal i čtvrtou hvězdu. Zábavný, strašidelný a příjemně nechutný horor ve stylu Monstra vyvolá pocit, že jste se ocitli přímo v Karanténě. ()

gemi

Někdo natočí skvělý film (REC), potom přijde někdo jiný a natočí ho znovu a hůř. Proč to dělají? Kdyby aspoň ty postavy nebyly tak pitomé... Totálně zbytečný film. ()

Acrobat

Co si mysliet o totalne epileptickej forme v uzavretom dome, kde vasou jedinou povinnostou je nastavit ruku a fixou si odskrtat ci ten alebo tamten anonymny uz pojde alebo nie. A este otazka na zaver, ci novinari preziju alebo nie. V tme, uplne nezmyselne hororovo vystavanom obycajnom dome sledujeme traslave chodenie schodami hore a dole, zabery flanelovej kosele, nejakej krysy a splhanie sa na strechu. Cakate vseto co pride , dedukcia ze nieco z tmy vylezie je planovane. Kazdy tam jaci, scenar vela logiky vonkajsieho sveta nepobral a pocit otrepanej nudy sa dostavi napriek temnej atmosfere. Od karanteny som cakal spinavy kvazi dokumentarny hororthriller, ktory prisiel v ako vzdy v nevalnej kvalite so snahou sokovat. Nepodarilo sa to. Hasicom aj tak nebudem. (Videne 3.12.2019, amc archiv) ()

Psycho.R

Až do objevení horního patra jsem se dobře bavil, posledních pět minut plný lekaček mi ten dojem kazil, tma a lekání, to neni pro mě. ()

TSZ

Dávám tři body, i když minimálně jeden bodík je za Jennifer Carpenter, která hraje mou nejoblíbenější postavu v Dexterovi. Španělský originál neznám, ale tento americký remake používá dnes již klasické "blairwitchovské" postupy a hlavně posledních cca 15 minut se mi to hodně líbilo. Zřejmě je mé hodnocení silně ovlivněné i tím že se mi tenhle film výborně trefil do momentální nálady, ale každopádně bych dal palec mírně nahoru. ()

SunWuKung odpad!

nehnevajte sa na mna za tento moj pocin ale toto je jednoznacny odpad. a viete co ? film som nevidel a vidiet nechcem. prosim nenicte filmy ktore original stoja naozaj za to. ()

Freemantle

Karanténa, těžící z kvalit původního španělského hororu REC, je exemplární případ amerického vlivu dosáhnout co největší sledovanosti "svých" filmů, bez ohledu na skutečnost, že při dnešních možnostech by mohli jít svou vlastní cestou a originál nechat originálem. Tento film je pouhou předělávkou pod jiným názvem, a co hůř - celý snímek je laděn jak jinak, než do co nejvíce nervydrásající podoby, kterým se krmí běžný konzument. Krása originálu spočívala v téměř neznámých hercích, kteří činili scény autentičtější a tím se divákům otevřela možnost vychutnat si chutný a záživný horor. Karanténa není film, na který by se nedalo dívat, to rozhodně ne. Ale na kvalitě a mém hodnocení jí ubírá fakt, že vždy zůstane pouze remakem, vezoucí se na vlně popularity evropského filmu. ()

SKreyn odpad!

Ufff, no tak toto je odpad ako vyšitý. Nízkorozpočtové filmy nemusia byť zlé, viď Telefónna búdka, ale bohužiaľ v tomto prípade to tak je, je to neskutočne nudné a úplná hovadina jak mraky. ()

Allka

Já dávam čtyři, protože španělskou (a prý mnohem drsnější) verzi jsem neviděla... Tohle mě vyděsilo dostatečně:) Dobrá lekačka a správný psycho, to já ráda:) ()

Crazynka

Velice povedený horor. Rec jsem neviděla, tudíž nemůžu konfrontovat. Atmosféra a mrazivost filmu nechybí, povedené lekačky nečekané, ponurost, depresivnost a psychoza působivé. Konec nad mé očekávání. Trochu mi vadila roztřepaná kamera, ale zážitek z filmu byl skvělý. Pěkné 4 hvězdy. ()

Doomer

Sice je to v podstate zbytecny film jelikoz je pribeh totalne stejny jako v Rec ( tak moc stejny ze by sedeli snad i titulky) ale doporucuji Karantenu. Karantena totiz na rozdil od Rec nevypada jako by kameru drzel Jan Pavel II v poslednim stadiu parkinsona. ()

RajCZitko

Karanténa mě docela dostala. Skvělá atmosféra, až na starou babku, tak všechny zombie měli skvělé masky a atd. Opravdu mě to vtáhlo a mohl jsem sledovat, jak to pořád gradovalo. Trochu smolík, že je to remake filmu, který jsem už viděl, takže jsem tušil co sem tam přijde. Nicméně musím říct, že i když nesnáším ve filmech jiné jazyky než angličtinu, tak ta hbitost španlštiny (fakt musí mluvit hodně rychle) v REC pomohla také na nabuzení atmosféry. Dál mi zde vadilo hrozný obsazení. 1. Ty lidi znám a tak to ubírá na živosti, o kterou je při tomto stylu natáčení právě snaha. Dál mi vadíla přemrštěná image a ego různých lidí. Policista si to do schodů při honění týpka vykračuje jako nějaký rapper atd. Dál tam bylo pár nysmyslných scén. Žena reportérka se tam málem už 2x složila, a když nastane scéna, kdy zběsilý čokl zatáhne jednoho týpka do výtahu a za ním se zavřou dveře, tak najednou chce reportérka pomoci a asnaží se otevřít dveře. Podotýkám, že nemá nic v ruce. Takže co by dělala pak, kdyby se jí dveře náhodou podařili otevřít? Nic nechala by se pravděpodobně sežrat čoklem. Nebýt těchto věcí, asi by jsem se pak nebál dát i víc *. ()

web-dat

Nuda, nuda pak se ukáže stará babka, lidé utečou po schodech a nuda, nuda, nuda ... hurrá vypnou proud ... a zas nuda, nuda, nuda ... až na konec. Posledních 15 minut už je celkem cool, bohužel víc než 3 hvězdy za tu nudu z 80% filmu , nedám! ()

Jack333

Tak mně se osobně nelíbil ani horor Rec, takže Karanténa mě nijak také nenadchla...amatérské záběry kamery, lekání se nakažených lidí...kopie Recu, kde se netřepe tolik kamera...ale jinak podobného ražení ()

dj_kure

Nesnášim filmy který jsou točený "jako" televizní kamerou. Je to právě proto, že v drtivý většině si hodně rychle uvědomíte, že je to jen "jako." Tohle neni výjmka a proto jen další srágora která se snaží bejt Blair Witchem. Ve výsledku jsou tyhle filmy spíš k smíchu než k postrašení. Kdyby to natočili normálně, možná by to za něco stálo, takhle horor/komedie 30% ()