Mladá televizní reportérka Angela (Jennifer Carpenter) se svým kameramanem natáčí noční pořad o hasičích, a když zazní poplach, dvojice spolu s nimi vyjíždí na místo, odkud přišlo volání pomoc. Hrůzu, jež tam na ně čeká, však nikdo nemohl předvídat…  Když se televizní reportérka Angela Vidalová (Jennifer Carpenter) a její kameraman vydají natočit akci odvážného týmu hasičů v Los Angeles, nikdy by je nenapadlo, že první noční volání o pomoc může být i poslední. Právě díky němu se ocitají v pasti obytného komplexu, který je bez varování zapečetěn a neprodyšně uzavřen. Je vyhlášena karanténa, telefony, internet, televize i mobilní telefony přestanou fungovat a zachránce bez možnosti úniku obklopí vystrašení obyvatelé budovy, kteří jsou zřejmě infikováni jakýmsi smrtelným mutujícím virem. Co se za zdmi budovy dělo dál, je známo jen díky později nalezenému natočenému materiálu... Karanténa je americký remake úspěšného španělského hororu, který měl premiéru v listopadu 2007. (oficiální text distributora)

Petike

Nemám rád "horory", kde má každá jedna postava IQ nižšie ako dotyční zombíci. Len ďalšia nudná, predvídateľná a nelogická vyvražďovačka, navyše remake o čosi lepšieho španielskeho originálu. ()

PB2

Hodnocení tohohle filmu je hodně ovlivněné tím, že je to v podstatě [Rec], dokonce to je v titulcích i přiznané. Kdo neviděl [Rec] nebo mu nevadí neoriginální námět, ať si hodnocení o těch 20% zvedne a po shlédnutí nebude zklamán. ()

Cooller

Déjà vu? možná.... kdo ví... :) kdo tohle zaplatil nepochopim.... REC ode mně dostal 4 tak tohle za 3* jedna dolu za opisovaní... ()

ShiShinka

Tak to vypadá, že si Amerikáni do REC potřebovali přidat trochu toho sexismu (asi aby při sledování mohli používat své oblíbené "That's what she said, bhahaha!")... Krom toho a obligatorně černého kameramana totiž mezi REC a Karanténou necejtim žádnej rozdíl. ()

solaco

O Amerických remakoch pôvodných filmov si myslím svoje. Väčšinou to dopadne dosť nešťastne. Karanténa je jeden z tých svetlejších príkladov, že sa to dá, aj keď film takmer kopíruje pôvodný REC. Uprostred noci svoju úlohu , nahnať hrôzu splní dokonale a pre tích, ktorí nevideli originál pôsobí hrôza duplicitne. strasidelnyblog.blogspot.com ()

nakiniki

Když jsem poprvé zhlédla film REC, byla jsem nadšená, jak kvalitní projekt jsou Španělé schopni natočit. Ovšem když jsem viděla jeho americké remake Quarantine, nebyla jsem nadšená ani zhrozená, pouze jsem se nemohla přestat smát. Nejsem si jista, jestli se sem hodí slovo remake. Spíše by se tomu mělo říkat kopie, a to dost přesná. Je zde jen málo rozdílů vůči předloze, a ty jsou, řekla bych, hodně nedostačující. ()

hurki

Jennifer Carpenter kazila celej film. Hrát neumí, celej film pouze přehrává a já jí nevěřil jediné slovo. Tahle neherečka je mi odporná. Jinak na REC to nemá ani náhodou. ()

RobbieM@N

Sám nemůžu uvěřit té rychlosti za jakou americká strana okopírovala fantastický originál, celý scénář je na 90% identický. K hodnocení Karantény se sluší říct, že ztrácí hlavně v budování napětí, režie je zmatená, prostředí nepřehledné, realističnosti a sugestivnosti to pak hodně ubírá, jedině herecké výkony jsou na úrovni (sestra Dextera zapadla dobře). Hlavním důvodem stejnak bylo vidět Daniu Ramirez a to se povedlo. ()

Cortesz

Nechápu, proč vždycky, když se v Evropě natočí něco nevídaného, proč v USA musí v zápětí natočit remake. Tento remake sice patří mezi ty zdařilejší, ale spíše než remake je to kopie. A to dost věrná kopie, takže tu máme téměř vše totožné, až na herce. Příjemně překvapila Jennifer Carpenter známá ze seriálu Dexter, ale to je asi tak vše. ()

LukeSharp

Je to stejné jako REC,ale Amícu u toho více řvou a celé to působí dost otravně,obzvláště pak hlavní hrdika jejíž jekot mě dováděl k nepříčetnému šílenství podobně jako vzteklouny ve filmu,ale už REC byl fantastický film a proto tady nebylo moc co zkazit.Akorát se mohlo pár let počkat a ne hned udělat remake.60% ()

monty.cl

I když je to kopírka Rec., tak pořád hodně slušná hustota-viděl jsem dříve než španělský originál, proto takové hodnocení...75% ()

Loreleis

Nemůžu si pomoct, ale podle mě docela povedenej horor. Skvělá atmosféra, příběh sice ne originární ale celkem dávám 3* ()

tailguner

Dočetl jsem se, že to má být horor roku 2008. Netuším kdo toto mohl napsat. Klasický příběh o nákaze, která se přenáší kousnutím. Vždyť to už tu bylo mnohokrát, v mém případě je to okoukané. Na druhou stranu, párkrát jsem se fakt leknul, proto 3*. ()

LuNaj

Uvažuju, jak ohodnotit film, který jsem vlastně už viděl. Akorát pod jiným názvem- REC. Karanténa je jeho prachsprostou kopií určenou hlavně pro americké publikum. 3*, protože mě film už (logicky) neměl čím překvapit. ()