Dokonalý únik

• USA A Perfect Getaway (více)

Cliff (Steve Zahn) a Cydney (Milla Jovovich) jsou mladý pár dobrodruhů, který tráví své líbánky na cestách po nejkrásnějších a nejodlehlejších plážích na Havaji. Při cestách po divokých, opuštěných stezkách si připadají jako v ráji. Když se ale setkají se skupinkou vyděšených turistů, kteří probírají děsivou vraždu jiného páru, začínají přemýšlet o tom, zda by se neměli raději vrátit.
S jistým váháním se připojí k dalším dvěma párům – Nickovi (Timothy Olyphant) s Ginou (Kiele Sanchez) a Kaleovi (Chris Hemsworth) s Cleo (Marley Shelton) – a záhy se situace začne vyhrocovat. Daleko od civilizace a záchrany začíná každý působit jako hrozba a nikdo neví, komu vlastně může věřit. Začíná brutální boj o přežití a z ráje na zemi se stává opravdové peklo. (oficiální text distributora)

slunicko2

Krásné Portoriko, pěkní herci, celkem napínavý děj. 1) Od konce první hodiny se děj mění na honičku mezi vrahy a oběťmi, nicméně nekonečné twisty udržují jisté napětí až do konce. 2) 41letý Timothy Olyphant (Nick - frajer, kterého nezabiješ) a 26letý Chris Hemsworth (Kale) dodávají trochu toho testosteronu. 3) Komentář, který posouvá tuto divácky nenáročnou zábavičku na vskutku filosofický level, dodal, jak jinak, Shadwell****. ()

stration

Parádní thriller, nádherné scenérie, přesné herecké obsazení a pár příjemných dějových zvratů. Vřele doporučuju! Ale to, že se od teď budu bát jezdit na Honolulu, to jim nezapomenu.:-)))) ()

MATADOR

Exotický thriller z Havajského prostředí, ve kterém hrají hlavní roli tři páry. Ale jen jeden je velmi nebezpečný a tak začíná hra kočky s myší. Celý děj je velmi slušný a napínavý, takže o klišé se starat nemusíte, jen se pokojně usaďte a sledujte ;-) ()

Desperado

Klasický thriller, kde sa pracuje s náznakmi a postavami. Neovplýva originalitou, ale pod pokličkou sa tam nájde viac než na vrchu. A musím povedať, že na druhýkrát mi to prišlo ešte lepšie. Výrazným kladom je však aj prostredie. Vidieť Dokonalý únik na veľkom plátne či doma pred veľkou obrazovkou vo vysokom rozlíšení je naozaj zážitok. Herci odvádzajú slušnú prácu, a Twohy ukazaje opäť schopnosť pracovať s charaktermi a tradične sa snaží odvádzať pozornosť ich nejednoznačnosťou, čím dokáže vytvoriť slušnú atmosféru a po nie veľmi vydarenom epickom Riddickovi sa opäť vrátil tam, kde sa cíti najlepšie. K malej, nenápadnej a inteligentnej zábave. ()

Thomassi

Toto je velmi chytlavá, náramě napínavá a téměř dokonalá hra o život, která se odehrává na krásném Havaji. Prostředí jak stvořené pro nějaký zločin. Nádhery Havaje jsou zde třetina filmu. Tou druhou je napětí až do konce, ve které se vše obrátí tak, že tomu neuvěříte. A tou třetí jsou herecké výkony Milly Jovovich, Timothyho Olyphanta a Steva Zahna, kteří Vás dokážou neuvěřitelně zmást, že do chvíle, kdy se všechno nevyjasní, nebudete vědět, kdo vlastně všichni jsou. Já jsem si to naprosto užil, a po pravdě, na takový film jsem čekal a dostal ho. 80%. ()

PogoJoe

Já chci na Havaj! I kdyby tam pobíhal šílený vražedný pár. Svěží, nápaditá režie, scénář nabízející napětí, zvraty a zajímavá story, neokoukaní, hezcí herci s dostatkem charismatu, skvělá práce kamery, ale hlavně úchvatná výprava. Zážitek. Díky. 4.5/5. || Režie: *****, Scénář: ****, Herci: ****, Hudba: *****, Kamera/výprava: ***** ()

Helo

Musím říct, že režisérovi se podařilo ve filmu prosadit ten nejmíň očekávaný zvrat, za což patří potlesk. Chvilkami je to sice takové nijaké, ale závěr je skutečně nabušený a i za to si film zaslouží 4*. ()

m@rz

Super kamera. Dobrý hudba. Dobrý příběh. Perfektní zvraty (kdo by to byl čekal? Asi já :D ). Super prostředí (skoro jako Far cry). Cool hlavní hrdina ;) ()

FilmFan24

"DOKONALÝ ÚNIK" není filmem dokonalým, ale zaujme v něm především dokonalá havajská příroda v jedné z hlavních lákadel filmu. Nic ale není jak se na první pohled zdá. Zamrzí, že dějový zvrat nemá takovou atmosféru a grády jak to uměl navodit snad jenom Hitchcock. Pořád ale velice slušný thriller. ()

grogodil

Ničím výnimočné béčko, s doslova debilným zvratom, ktorý postráda akúkoľvek logiku a predošlej hodinke tým pádom nedáva žiadny zmysel. A pekné scenérie a dynamická, veľmi slušne natočená záverečná naháňačka kde Olyphant s titanovou prilbou súťaží so Zahnom so zmrzačenými rukami o to, kto je nesmrtelnejší terminátor nezáchrani tú tupú pointu vycucnutú doslova z ničoho. ()

Skip

Zpočátku to vypadalo na další z těch nudných filmů, kde dojde k vraždám na opuštěných místech, ale najednou přišel velmi zajímavý a nečekaný dějový zvrat a byl tu hned jiný film. Samozřejmě to není nějaký filmový zázrak, ale určitě stojí za zhlédnutí. ()

Dubro

Pánko Dávid eN. Twohy, ako jeden zo stvoriteľov Čiernočiernej onej, Hlbočiny či Riddicka, ešte nesklamal. A nesklamal ani dnes, veď pomohla odfarbená Mila Rezidentná Evilová a skvelý Števo Zahnpasta a tú prvú hoďku mu znamenito potiahli. Potiahlo aj Portoriko a Havaj a to aj napriek tomu, že režisérko nedokázal pozornému oku/uchu skryť svoje tajomstvo. Záver poskytne aj unudenému divákovi slušnú dávku satisfakcie. Komu sa film nepozdával a nevie, čo satisfakcia znamená, nech si vtisne zo dva facáky na dobrú noc. 700/1000. ()

Eldrick

Nechápu těch 70 %, za co jako? Za trochu přírody na Havaji a přiblblý scénář? Ani náhodou. Pointa prozrazena hned na začátku (nebo rovnou v traileru), hodinu se nic neděje a jakmile se něco začně dít, je konec. ()

Mickalle

Uff takže... Pravdou je ,že film sám sobě hrozně lacině nahrává do karet, pravdou je ,že když tomu nevěnujete plně pozornost, budete si na konci myslet,že ste viděli totální slátaninu a pravdou je, že to bylo něco novýho, tudíž dost zábavnýho... ()

Genryuusai

Blíž k 5* se film už prakticky dostat nemůže. Bohužel je vtipná pointa, do které všechny zvraty zapadají, dobře pochopitelná jen v originále - titulky nemají šanci některé dvojsmysly konverzace dobře přeložit. Ale s dabingem to bude asi ještě horší. ()

dyfur

....pozerateľný thriller....nič extra výnimočné,ale slušný priemer-exteriéry fajn i herecké výkony -dokonca i Mila Jovovich asi prvýkrát čo vo filme hrala-nielen "bola"....poznámka: galériu fotiek si tu nepozerajte - dosť spoileruje.... ()

Axis

Dojem číslo 1. : scénáře už si Davide N. Twohy prosím nepíš, Pitch Black byla awesome jenže ty jseš kovanej "režisér" a posledních 20 minut to dokazuje, jinak by šel celej film do kytek Dojem číslo 2. : už pro toho Olyphanta najděte Ačkovej film kde vynikne nejen jeho design ale i to jak umí hrát, protože fakt umíš kámo Dojem číslo 3. : ve filmech z diváka nedělejte debila (fakt máme IQ větší než sklenička vody) a občas ty nelogičnosti bolej ()

BoredSeal

Originální nápad a klasicky zábavná Milla Jovovich, ale nějak to vázne ve stylu, takovej zpackanej film. Navíc, pokud vám někdo řekne, že tenhle film má překvapivou pointu, uhodnete jí asi v půlce - není tam co jiného tušit. ()

ilemas

Nudný ukecaný snímek z překrásného prostředí. Možná by to chtělo lepší zpracování, černobílý vševysvětlující konec s rozdělenými obrazy se mi vůbec nelíbil a Milla Jovovich zde také ne. ()

Milla Jovovich a vrah bez obličeje

Milla Jovovich a vrah bez obličeje

02.11.2009

Thor bude drtit kosti

Thor bude drtit kosti

02.06.2009

Komiksová adaptace Thor, kterou pro studio Marvel natočí Kenneth Branagh, začíná nabírat konkrétní tvary. Na scénáři už pracují původně televizní tvůrci Ashley Miller a Zack Stentz (Terminátor:… (více)

Riddick žije... možná

Riddick žije... možná

11.03.2009

Taky vás to už unavuje? Pokaždé, když chtějí David Twohy anebo Vin Diesel na sebe upozornit, začnou roztrubovat obehrané „máme tu postavu rádi a přestože Černočerná tma a Kronika temna na sebe jen… (více)

Olyphantovy krvavé líbánky

Olyphantovy krvavé líbánky

20.01.2008

Scenárista a režisér David Twohy má slabost pro holohlavé kluky. Proslavil Vina Diesela v Černočerné tmě (a téměř pohřbil jeho kariéru v Riddickovi: Kronice temna) a teď se zakoukal do Hitmana.… (více)