Dokonalý únik

• USA A Perfect Getaway (více)

Cliff (Steve Zahn) a Cydney (Milla Jovovich) jsou mladý pár dobrodruhů, který tráví své líbánky na cestách po nejkrásnějších a nejodlehlejších plážích na Havaji. Při cestách po divokých, opuštěných stezkách si připadají jako v ráji. Když se ale setkají se skupinkou vyděšených turistů, kteří probírají děsivou vraždu jiného páru, začínají přemýšlet o tom, zda by se neměli raději vrátit.
S jistým váháním se připojí k dalším dvěma párům – Nickovi (Timothy Olyphant) s Ginou (Kiele Sanchez) a Kaleovi (Chris Hemsworth) s Cleo (Marley Shelton) – a záhy se situace začne vyhrocovat. Daleko od civilizace a záchrany začíná každý působit jako hrozba a nikdo neví, komu vlastně může věřit. Začíná brutální boj o přežití a z ráje na zemi se stává opravdové peklo. (oficiální text distributora)

sta

velmi neotřelá věc.. hlavně jak plynule se z hlavních postav stanou vedlejší a zbytek filmu dotáhnou postavy původně epizodní.. hitchův odkaz žije dál ()

Popluh

Na béčkovou hru Davida N. Twohyho jsem bohužel nepřistoupil, jelikož jsem její závěr předvídal po nějakých 15 minutách a způsob, jakým k němu dospěla, respektive jak ho vysvětlila, předčil i má nejhorší očekávání. Na nízký rozpočet je to hodně slušně natočená thrillerová jízda, která si hraje s divákem, přičemž mu závěrečnou pointou dá silně podpásovou ránu, za kterou se omluví alespoň geniálně naspeedovanou závěrečnou honičkou. Právě až ta odkrývá skutečnou béčkovost filmu, protože svým vzevřením by se do ní, místo skvělého a sympatického Timothy Olyphanta, hodil klidně i Van Damme. ()

Riddick77

Poměrně dosti jsem se na tenhle film těšil, protože Milla je moje oblíbenkyně, a protože pan režisér Twohy spáchal oba díly Riddicka, které se mi dosti líbí. Nicméně Milla rozhodně není to, co je zde nejlepší či nějak vyjímečné a bohužel to není ani ta režie, která mne někdy přišla nelogická a zmatená, o střihu ani nemluvím. Avšak zachraňuje to poměrně fajnový příběh (změny identit jsou prostě fajn), sympatická dvojice Olyphant a Sanchez, flashback, skvělé panorama Hawajských ostrovů a výborný konec. "Mne jen tak nezabiješ..." :-) 7/10 ()

GodComplex

V prvni rade fantasticka Hawaii, kde at natocite jakoukoliv hovadinu, bude to koukatelne, uz kvuli te uzasne prirode. Pokud tam navic napalite zajimave obsazeny thriller, ktery zrucne pracuje s napetim, tahanim divaka za nos a chytrym scriptem, vyjde z toho ve vysledku velmi prijemny kousek. 7/10 ()

O.Peta

Dokonalý únik není dokonalý film, přesto však velmi zdařilý. Není dokonalý, protože Milla Jovovich. Abych ji ale nekřivdil, tak tady mi kupodivu ani moc nevadila, asi nejlepší její výkon. Spíš mě naštval jeden WTF moment, ti co viděli tak tuší co mám na mysli (zmrtvýchvstání jedné postavy po ráně do hlavy). Jinak ale parádní jízda, kde si může každý sám tipovat, co a jak bude, ale nakonec stejně bude překvapen a to se mi líbí. 85% ()

Baronne

Tenhle film mi dámy a pánové nakopal prdel víc než bejvalej mojí přítelkyně ( teď už taky bejvalý ) , takže si ho dávám do oblíbenejch filmů. ()

Vyrida

Další z řady filmů, který se pokouší diváka nachytat na špek. Bohužel i když je pointa zajímavá, její provedení už je o stupeň horší. Přestože jsem zhlédl nakonec prodlouženou režisérskou verzi, tak musím konstatovat, že oné nedokončování scén mě přímo iritovalo. A vlastně o tom to hlavně celé je. Člověk při sledování neustále hádá, dostává neúplné pasáže scének, které nuceně vedou diváka jedním klamavým směrem a před koncem si je pomoci laciného flashbacku všechny z vesela společně zopakujeme v plném znění. Tento fakt se hodně podepsal i u mého hodnocení a musel jsem za tyto hokuspokusy jednu hvězdu chtě nechtě strhat. Jinak herecké obsazení ( až na Millu Jovovich kterou nemusím odjakživa ) včetně exteriérů i hudby dopadlo dobře. ()

Freemind

Rozhodně jeden ze zajímavějších nízkorozpočtových thrillerů poslední doby. Několik milých scénáristických nápadů zachraňuje děsivě lacinou kameru, i když třeba ten "překvapivý zvrat" jsem čekal už tak od poloviny filmu. Nenáročná oddechovka s decentní příměsí černého humoru. ()

Lum3n

Scénárista by zasloužil pověsit, protože to co nastalo asi ve dvou třetinách filmu bylo tak nelogické a nesmyslné, až to bolelo. Já mám překvapivé zvraty opravdu rád, ale musí alespoň trochu korespondovat s předchozím dějem, což se tady nestalo. Scénárista si prostě usmyslel, že už je to trochu nuda a bylo dobrý trochu zamíchat kartama a to, že bude celá předcházející hodina vypadat ve světle nově nastalých skutečností jako úplně nesmyslná mu asi bylo jedno. Je to škoda, protože Perfect Getaway je jinak docela zábavný thriller. Poslední dvacetiminutovka byla co se akce týče skvělá, přestože i tady by se nelogičností našlo dost (proč probaha utekla a neshodila ho ze skály po tom co mu bodla ten nůž do ruky?). Tak 2,5* a pochvala pro Twohyho za dobrou práci. Jo a mimochodem, kdo říká, že mu celá pointa byla jasná už od začátku tak kecá, nebo je stejnej debil jako ty scénáristi:)..... Tak jsem se koukl ještě jednou a trochu musím svoje hodnocení přehodnotit:). Pořád si myslím, že po scénáristické stránce je ta pointa trochu děravá, ale opravdu jen trochu a scénáristé se vlastně žádné zásadnější chyby nedopustili. Tímto se jim tedy omlouvám, chyba byla na mé straně. Na podruhé se mi Perfect Getaway líbil o dost víc, možná dám napotřetí 4*. Svůj původní komentář nechávám, alespoň jsem se poučil, že pokud po prvním shlédnutí připadá někomu scénář nelogický, tak by měl film shlédnou ještě jednou, než začne soudit. ()

buldock

Jedná se o zajímavý , netuctově natočený a velmi dobře vypointovaný thriller s nádherné panenské přírody , který se vymyká žánrovému klišé a až na nepříjemně kontrastní vysvětlovací flashbacky a mírně pomalejší rozjezd jsem byl velmi spokojen. A mimochodem , Timothy Olyphant je božan! ;-) Film: 75% ()

rarak

Tolikrát zde zmiňovaný překvapivý zvrat je podle mě zrada na divákovi. Člověka napadne, že by to tak mohlo být, jenže pak by polovina filmu nedávala smysl. A ono to tak je a polovina filmu smysl nedává!! Což je rozhodně škoda, protože jinak je snímek docela zábavný a finále taky není špatné (místo Drama / Horor / Mysteriózní by pasovalo spíš Komedie / Akční). Ale ta 'zrada' docela znechutí.. ()

Macejko

David Twohy sa vrátil a dokazuje, že druhý Riddick bol len drobným prešľapom a že ten prvý nebol náhoda. Z Perfect Getaway som jednoducho nadšený. Famózna atmosféra neistoty a prakticky nepretržité napätie, to všetko v nádherných exteriéroch a s výbornými hercami (MacGyver Timothy vládne). Piatu hviezdičku dám snáď po zhliadnutí Director's Cutu, ktorý mi dúfam vysvetlí niektoré nejasnosti v scenári. Inak ale veľká spokojnosť. ()

Alementina

Neni nad to se nechat prekvapit a tohle skutecne prekvapi, nerikejte mi, ze to nekdo tusil ;) ... dodatecny komentar druhy po shlednuti: ksakru, jak mohl nekdo vedet, ze ten prvni zavrazdeny par byli novomanzele, kdyz nemeli jejich identifikaci, nic! proste mi to vrta hlavou :) ()

vorheese

Povedený a napínavý film, který má tu smůlu, že jeho scénář je na někoho až moc propracovaný a proto ho budou táhnout dolů hodnocení méně vnímavých diváku, kteří ho po dějové stránce nepochopili a vcelku přirozeně se pak zlobí, že závěrečná pointa staví chování postav v průběhu filmu na hlavu. Nestaví! Napsané je to geniálně. ()

kaylin

Nemůžu si pomoct, ale pro mě tenhle snímek rozhodně nebyl tak milé překvapení, jak jsem doufal. Ta zápletka se dala celá tušit a díky tomu mi přišla nedobře provedená a špatně ukotvená, kdy to, co bylo prezentováno na začátku, nesedí s tím, co se děje, ale způsobem, kdy divák není oklamán stylem "Šestého smyslu", ale prostě se na něj hraje hra, jenž dle mého nefunguje. ()

IllIlIlIIl

Tento thriller odehrávající se v krásné přírodě vysluněné Havaje mě příliš neoslovil. A to především ze dvou důvodů. Prvním je, že od začátku je více než předvídatelné, že celý příběh není tak jednoznačný, jak se nám režisér snaží naivně vnucovat. A druhým důvodem je, že po konečné pointě si nejeden filmový divák uvědomí, že se jedná o naprostou kopii scénáře jiného nejmenovaného thrilleru... ()

Kreeki

Překombinované a nelogické. Ze začátku velmi příjemný film, v druhé polovině režisér kompletně ztrácí polohu "nad věcí" a dostává se do křeče, kdy je plnoplánově dávána přednost "dokonalému" scénáři, který se mezitím zvrhl z průměrného leč koukatelného thrillerového vyzření do nepřehledného klišovitého akčního zírání cožeto, před srozumitelností a nadhledem. Přiznám se, nemyslím si, že jsem Dokonalý únik dokonale pochopil. Z kouzelného scénáristického pytlíku zvratů se tady čerpalo až příliš. Ve výsledku, na dně pod slupkou, se skrývá velmi nevyrovnané béčko, jenž paradoxně v druhé polovině přichází o všechno, co jej dělalo do té doby zajímavým, nebo spíše koukatelným. I přes dobré herecké výkony, zklamání. ()

Remedy

Líbivá lahůdka, která divákovi poskytne vše, po čem jeho mlsný jazýček touží. Perfektně natočená akce, slušná dávka napětí a mistrně zvládnutá pointa - opravdu téměř "dokonalé" :)) ()

Milla Jovovich a vrah bez obličeje

Milla Jovovich a vrah bez obličeje

02.11.2009

Thor bude drtit kosti

Thor bude drtit kosti

02.06.2009

Komiksová adaptace Thor, kterou pro studio Marvel natočí Kenneth Branagh, začíná nabírat konkrétní tvary. Na scénáři už pracují původně televizní tvůrci Ashley Miller a Zack Stentz (Terminátor:… (více)

Riddick žije... možná

Riddick žije... možná

11.03.2009

Taky vás to už unavuje? Pokaždé, když chtějí David Twohy anebo Vin Diesel na sebe upozornit, začnou roztrubovat obehrané „máme tu postavu rádi a přestože Černočerná tma a Kronika temna na sebe jen… (více)

Olyphantovy krvavé líbánky

Olyphantovy krvavé líbánky

20.01.2008

Scenárista a režisér David Twohy má slabost pro holohlavé kluky. Proslavil Vina Diesela v Černočerné tmě (a téměř pohřbil jeho kariéru v Riddickovi: Kronice temna) a teď se zakoukal do Hitmana.… (více)