Dokonalý únik

• USA A Perfect Getaway (více)

Cliff (Steve Zahn) a Cydney (Milla Jovovich) jsou mladý pár dobrodruhů, který tráví své líbánky na cestách po nejkrásnějších a nejodlehlejších plážích na Havaji. Při cestách po divokých, opuštěných stezkách si připadají jako v ráji. Když se ale setkají se skupinkou vyděšených turistů, kteří probírají děsivou vraždu jiného páru, začínají přemýšlet o tom, zda by se neměli raději vrátit.
S jistým váháním se připojí k dalším dvěma párům – Nickovi (Timothy Olyphant) s Ginou (Kiele Sanchez) a Kaleovi (Chris Hemsworth) s Cleo (Marley Shelton) – a záhy se situace začne vyhrocovat. Daleko od civilizace a záchrany začíná každý působit jako hrozba a nikdo neví, komu vlastně může věřit. Začíná brutální boj o přežití a z ráje na zemi se stává opravdové peklo. (oficiální text distributora)

Luukec

Tak ten konec mě fakt rozsekal. Z původně lehce předvítatelného a nezajimavého filmu se stane celkem velké a příjemné překvapení. ()

zdenur

Takže, film se mnou dokonale vyjebal, ale z toho finálního zvratu sem i tak nebyl nijak vyšťavený. Trpí se tady dost trapnýma záškubama, hlavně v závěru, který je totálně zpackaný. ()

Simgal

Nebýt trochu pomalejšího rozjezdu, tak bych uvažoval i o plném hodnocení, ale i tak se jedná o jedno z mých nejmilejších filmových překvapení letošního roku. Tento film stojí a padá hlavně díky hereckým výkonům a musím říct, že v tomto ohledu nejen že stojí pevně, ale hlavně si drží vysoký standart po celou dobu filmu. Nemám vlastně co bych zdejším hercům vyktnul, právě naopak. U Stevea Zahna hodně rychle zapomenete na jeho role více či méně stupidních komediích, protože v Dokonalém úniku dokazuje, že bez problému zvládne i vážnější role. Timothy Olyphant je perfektní a jeho postava jeho postava je dost možná nejlepší z celé čtveřice. Na Hitmana (holá hlava a tupý výraz) si snad ani nevzpomenete. Co se ženské části obsazení týče, tak jak Milla Jovovich, tak Kiele Sanchez předvádí skvělé výkony a se svými mužskými kolegy drží krok s naprostým přehledem. Jen mě trochu mrzí, že více prostoru nedostal třetí herecký pár. Hlavně na Marley Shelton jsem se dost těšil. Pokud si ji pamatujete z Planet Teror nebo Sin City, tak víte proč. A celý film jsem taky přemýšlel, kde jsem viděl Chrise Hermswortha. Jméno mi nic moc neříkalo, jen ten obličej. Došlo mi to, až když jsem se díval na jeho profil. Schválně si zkuste porovnat jeho Kalea z Dokonalého úniku a otce Jamese T. Kirka z nového Star Treku. Ne vážně je to on!!! ()

Martinius

tak ako krkanie ziab je predzvestou dazda, je mila jovovich medzicasom indikatorom mizerneho, nanajvys sotva priemerneho filmu. inak tomu nie je an pri a perfect getaway. deju sluzi ku cti, ze nie je prilis dlhy a ze sa vyvija relativne plynulo a pozeratelne az do momentu zvratu, ktory sa radi do kategorie "najnezmyselnejsie v historii kinematografie", cisto za ucelom sokovania, ci prebratia divaka z driemot. jedinym plusom tejto slabej a nie prilis zaujimavej snimky, ktorej nazov s nametom nijako prirodzene nekoresponduje, je pohlad na krasnu havajsku prirodu. a mila jovovic je so svojim chraplavym uskriekanym hlasom uz tradicnym minusom pre kazdy projekt, v ktorom sa zjavi. ()

bolan

Milla Jovovich je sice hezká ženská, ale ještě jsem s ní neviděl film, který by mě bavil. Dokonalý únik není vyjímka - nic zásadního s koncem, který se tváří jako objevný, ale vzhledem k událostem, které se v průběhu filmu staly, je spíš trapný a nelogický. ()

Pitrsss

Klasická klišé zápletka, vylepšená o docela nápadité rozuzlení, ale to je asi tak všechno. Ta BÉČKOVITOST prostě smrdí z každé scény, z každého dialogu a z každého pohybu kamery, jako pět set let mrtvej candát. Dokonce i ta příroda mi přišla taková umělá, s těmi vyšlapanými turistickými cestičkami. Já mám takový "béčkový trillery" docela rád, ale ty filmy si nesmějí hrát na něco jiného, než čím ve skutečnosti jsou. (Což se u Dokonalého úniku děje). Poslední půlhodinka to ale trochu vytáhla. A Milla Johovich neukázala kozy...35% ()

RomanHyde

Regulérní čtyřhvězdičkový napínák, odehrávající se v dovolenkovém ráji na Honolulu. Tři partnerské páry, na míle daleko od civilizace a jeden z nich je krvežíznivý a brutální. Který to je? Scénáristi si s námi pohráli a my to zjistili až opravdu na konci. Film mohl sklouznout lehce k osvědčeným šablonám, ovšem nestalo se. V záplavě prvoplánových braků a podprůměrných lekaček, je Dokonalý únik jasnou hvězdou a příjemným nízkorozpočtovým překvapením, kterému bych doporučoval zavěnovat pozornost.. a na Millu Jovovitch se taky hezky kouká! :) ()

Erik7595

Výborný napínavý thriller odohrávajúci sa v nádhernom havajskom prostredí.. Prvé dve tretiny filmu pred neočakávaným obratom diváka držia v napätí a neistote, naopak posledná tretina je akčným vyvrcholením a hrou na mačku a myš. Film sa zo začiatku zo svojho pomalšieho pokľudného tempa dostane na záver až na dynamickú naháňačku o život. Po prvý krát pozretia bol efekt prekvapenia veľmi výrazný. Ale bohužiaľ ten pocit je dostupný len počas prvého pozretia, čím ďalšie pozretie nebolo sprevádzané tým úžasným pocitom prekvapenia, ale aj tak sa jedná o nadpriemerný film s poriadnou dávkou napätia, krásnym prostredím, skvelými hercami a poriadnym WTF prekvapením . Pre mňa 80% ()

Ronaldo79

Zvrat, který přijde zhruba v první hodině filmu, je sice skvělý a film je najednou parádně dynamický, napětí taky nechybí, ale vše je na úkor absurdity předchozího děje. Snadno vysvětlím, když přeci zabijácký pár mluví jen mezi čtyřma očima, bude se domlouvat na zabití obětí a né řešit, jestli náhodou druhý pár nejsou ti vrahouni z televize, naprosto to nedává smysl a je to čistě účelová vsuvka scénaristy, jak namotat diváka( udělat z něj kretená, ale vlastně i ze sebe) a to já akceptovat nebudu. Prostředí, obsazení a ,,precizní'' Timothy Olyphanta nemá chybu, jen ten zvrat měl být důkladněji promyšlen. 6/10* ()

dosig

Strašný......opravdu nemám slov. "Překvapivý" zvrat v půlce filmu naprosto popírá první polovinu filmu, ale budiž....150cm herec v hlavní roli jako masový vrah mi naprosto nenahání hrůzu a celá zápletka je neoriginální klišé. Co už.. ()

poet

Šokujuce pointy som mal vždy rad ale tu to šlo už ako cez čiaru... Inak celkom taka oddychovka na večer s pomerne solídnou akciu na konci a sympatickými herečkami :) ()

husokachna

Já jsem se na začátku rozhodl, že mě to bude napínat a tak mě to napínalo až k prasknutí. I když se dlouho nic neděje, film si pohrává s vašimi očekáváními, trošku vás možná vodí za nos, mate a nenechává klidnými. A mě to strašně bavilo, navíc většina zúčastněných hraje přesně tak akorát, pro tohle plnokrevný béčko, příroda je nádherná, všechno to tak nějak odsýpá, i když je to očividně trošku natahovaný, jednoduchý nápad. Samozřejmě, že film vás vábí na finální dějství, kdy možná budou zvraty, možná ne, možná se budete bát, možná se budete smát. Ale pokud se budete chtít nechat nenáročně bavit, tak si to parádně užijete, jako já. Bylo to tak pěkně a nenásilně natočený thrillerový béčko, že jsem snad chvíli v rámci žánru a díky tomu, jakou mi to udělalo radost, chtěl dát pět aloháků, ale ne, to by bylo moc. Nečekejte thrillerový převrat a můžete být příjemně překvapení. PS: Olyphant je boží, chtěl bych ho mít za kámoše. ()

petikacka

Viděno už dávno, ale přesto jsem si to po zhlédnutí videa zase připomněla...Dobrý, zajímavý a nakonec i překvapivý film...Rozhodně mě to bavilo a teď se mi na to chce podívat znovu...Za mě 85% ()

KOZEL84

No já se nestačím divit?Jako dívali sme se na stejný film????Těch posledních 20 minut že je strhujících???A ty pseudointelektuální rádoby cool kecy???Proboha vždyt je tam násilně nacpaný zvrat který popírá a absolutně neodpovídá tomu co se celou dobu před tím dělo.Kdyby to skončilo tím nejobyčejnějším způsobem tak to byl dobrý film ale ten zvrat byl prostě jeden OBROVSKÝ NESMYSL.Jediné v čem mě Twohy překvapil je to jaký je IDIOT.Navíc ta nejzajímavější dvojice na kterou sem se nejvíc těšil (Hemsworth-Shelton) tam byla asi 5 minut.Jovovich zase jednou při výběru role šlápla do hovna.Tenhle můj výbuch pramení z obrovského zklamání.Moc sem se na film těšil. ()

Milla Jovovich a vrah bez obličeje

Milla Jovovich a vrah bez obličeje

02.11.2009

Thor bude drtit kosti

Thor bude drtit kosti

02.06.2009

Komiksová adaptace Thor, kterou pro studio Marvel natočí Kenneth Branagh, začíná nabírat konkrétní tvary. Na scénáři už pracují původně televizní tvůrci Ashley Miller a Zack Stentz (Terminátor:… (více)

Riddick žije... možná

Riddick žije... možná

11.03.2009

Taky vás to už unavuje? Pokaždé, když chtějí David Twohy anebo Vin Diesel na sebe upozornit, začnou roztrubovat obehrané „máme tu postavu rádi a přestože Černočerná tma a Kronika temna na sebe jen… (více)

Olyphantovy krvavé líbánky

Olyphantovy krvavé líbánky

20.01.2008

Scenárista a režisér David Twohy má slabost pro holohlavé kluky. Proslavil Vina Diesela v Černočerné tmě (a téměř pohřbil jeho kariéru v Riddickovi: Kronice temna) a teď se zakoukal do Hitmana.… (více)