Dokonalý únik

• USA A Perfect Getaway (více)

Cliff (Steve Zahn) a Cydney (Milla Jovovich) jsou mladý pár dobrodruhů, který tráví své líbánky na cestách po nejkrásnějších a nejodlehlejších plážích na Havaji. Při cestách po divokých, opuštěných stezkách si připadají jako v ráji. Když se ale setkají se skupinkou vyděšených turistů, kteří probírají děsivou vraždu jiného páru, začínají přemýšlet o tom, zda by se neměli raději vrátit.
S jistým váháním se připojí k dalším dvěma párům – Nickovi (Timothy Olyphant) s Ginou (Kiele Sanchez) a Kaleovi (Chris Hemsworth) s Cleo (Marley Shelton) – a záhy se situace začne vyhrocovat. Daleko od civilizace a záchrany začíná každý působit jako hrozba a nikdo neví, komu vlastně může věřit. Začíná brutální boj o přežití a z ráje na zemi se stává opravdové peklo. (oficiální text distributora)

digishit

Má strategie na ČSFD je vcelku jednoduchá. Nebudu rozebírat podrobnosti, ale věc se má tak, že když vidím nějaký film v modrých číslech tak mu většinou dávám větší šanci na zhlédnutí než filmu s mnohem větším hodnocením, protože jak už jsem se sám několikrát přesvědčil tak neodpovídá realitě. Tento film bude vyjímka. Své hodnocení si zaslouží každým procentem a dokonce se divím, že se momentálně vyšplhal takto vysoko - 68%, protože je to prostě a jednoduše blbost! Nemám rád, když někdo ohodnotí jakýkoliv film jedním slovem, které jsem zrovna použil, ale zde mě opravdu nic jiného nenapadá a komentáře o tom jak je to napínavé a nikdy nevíte co se stane potom, snad nikdo nemůže myslet vážně. Děj je pomatený, herci strašní, náznaky trapný - ten kdo to má být ten to neni, protože si máte myslet, že to on má být, protože se na to nejvíc hodí - a pointu jsem uhádl skoro na začátku. Takže i když jsem těch slov použil o dost více tak mi zase nezbývá nic jiného než napsat: BLBOST! ()

MickeyStuma

Námět sice není originální, ale v tomto případě mi to bylo nějak jedno. Thriller s překrásnými scenériemi nádherného ostrova je svěží, nápaditý a hravý. Je to tak. Ona hravost je především s vnímáním diváka, který se s jistotou snaží předvídat úskalí děje, aby to nakonec všechno bylo úplně jinak. Tvůrci se nesnažili vytvořit nervy drásající drama, které by vyústilo nějakou krvavou řežbou, jak jsme zvyklí u hororů na podobné téma. Je vytvořena pomalu houstnoucí atmosféra, která graduje nečekaným finálem. Děj je přirozeně velmi jednoduchý, ale když se dobře podá jako zde, vznikne biják, u kterých nemůže být pochyb. Fauna jako kulisa je obrazem sama sebe. Jeden by nevěřil, že ještě něco takového někde existuje. Milla Jovovich tu opět předvedla svůj sex appeal a svoji bojovnost. Její uhrančivost je až záviděníhodná. A tak tu máme snímek, který svým akcentem opět připomíná, že se nedá věřit nikomu a ničemu. ()

Warlukyn

Táhne se to jak smrádek ze zkaženejch vajec a ten konec je totální šílenost, jako film celkově ušel, ale ten konec pro mě vypadal jak Béčkovej film... ()

yvona odpad!

Každý, byť jen minimálně vnímavý divák pochopí pointu v prvních 10 minutách a pak, pokud to tedy vydrží, zírá na naprosto zbytečný ,nic neříkající rádoby thriller, který není ani zbla mysteriózní, ani akční, ani dobrodružný. Trochu jsem se rozhodovala mezi odpadem a jednou hvězdičkou pro krásné oči M. Jovovich ( to ovšem bylo také vše) , protože úroveň byla někde mezi mexickou telenovelou a reklamním spotem cestovní agentury " www.dovolenaexotika.cz › Havaj" ()

darkreider

Toto je v podstate kvalitný film, akurát sa snaží schovať rozuzlenie tak extrémne, že je potom skutočná pravda extrémne nelogická. Záverečná akcia rozhodne stojí za to, to je kus prepychovej filmáriny. Olyphant má u mňa plus, pretože mi prvý krát pasoval do filmu ako uliaty. Na Vianoce chcem titánovú výstuž do lebky! ()

Torgal

Vcelku zaujímavá zápletka s napoly tušeným rozuzlením a našlapaným akčným záverom. Ak by finále prišlo skôr a bolo dlhšie, tak idem určite na 4*, takto sa počas sledovania občas dostavila nuda. 7-/10 ()

foundation

Memozem dat viac ako 30 percent a vlastne by som najradsej dal odpad ale pacil sa mi vyber hercov. Jovovich je nadherna baba ale plati to co uz som pisal. Jednoducho potrebuje umele kozy, neda sa nic robit. To jedine jej chyba k dokonalosti :). Olyphant je ,,spicka,, jako vzdy. Tohto typka vazne mozem. Celkovo skvele zahrate aj natocene v krasnom prostredi ale vsetko to kazi ten zaver. Neviem co na nom vsetci vidia tak uzasne ze dvihaju hodnotenie tohoto priemerneho filmiku iba koli poslednym minutam ktore su absolutne nelogicke a totalne odporuju celemu predoslemu deju alebo som tie flashbacky zle pochopil? Asi tazko..lLdia ved si to pozrite este raz co sa tam vlastne deje cely film.Mam strasne rad filmy kde celu dobu sedim s napatim aby som ku koncu zistil ze to vlastne bolo uplne inak ale toto? :D Lol to bol snad vtip..Horsia varianta toho ako sa ten film ma skoncit vazne asi uz nesla vymysliet. A nie pozerat to druhy krat nebudem ani nahodou. Napriek mojmu nizkemu hodnoteniu a nadavaniu na ten zaver ale doporucujem :). Nech sa kazdy presvedci ako mu to sadne pretoze cely film je vcelku slusne pozeratelny. ()

Mashak

Vzhledem k charakteru filmu tady nebudu nic popisovat. Jen řeknu, že at to vypadá jakkoliv, tak tohle byste měli vidět! Jděte na to do kina nebo si to půjčte! Máte mé slovo, že zažijete nečekané! ()

MJ

Hej, hustej film. Po dlouhý době mě rozuzlení překvapilo. Film pěkně odsejpá a má šťávu. Jen ty záběry zhruba ve druhé třetině, kde se střídají a prolínají okna už mi přijdou trochu moc. Každopádně doporučuji. Podle mě stojí za zhlédnutí. A navíc tenhle týpek je víc Jedy než ti nejopravdovější z nich. ;-) ()

Blaogranas

Dokonalý únik rozhodně dokonalý není. Je to jedno velké klišé, jenž má diváka vytrhnout "překvapením", které je ale vcelku snadno očekávané každým, kdo má alespoň půl mozku. Několik trapných lekacích scén, trapné falešné stopy v podobě drsně vypadajícího páru či několika zbraní a trapný závěr. Musím uznat, že nebýt nádherného podkladu v podobě Havaje, která zde mimochodem tvoří asi nejkrásnější krajinu, kterou jsem ve filmu viděl, byla by to dosti žalostná projekce. ()

bolf!k

Timothy Olyphant je taky jednou překvapivě sympaťák a celý film se v podstatě povedl, až na ten závěrečnej zvrat, kterej to, nemůžu si pomoc, hodil do hnoje. 50% ()

Petyas

Velmi zajímavý a napínavě pojatý film, který od začátku nenudí, nepostrádá napětí, výborné herecké výkony, zkrátka vše co člověk může od filmu tohoto žánru očekávat. Člověk má od začátku dojem, že vše je jasně dané a ví jak film dopadne. To je ale omyl. V poslední čtvrtině dojde k zajímavému zvratu, který mě velmi mile překvapil. Na pět hvězdiček to pro mě není jen kvůli scéně ve stanu. Jejich psychická porucha s přebíráním jiných osobností není ve filmu, pro mě, dostatečně vysvětlena. ()

Narayan

Film postavený na jednom "super nářezovym" zvratu. Ten se sice celkem povedl, ovšem dost na úkor logiky věci. Je to taková samoúčelná past na diváka, která ale bohužel při zpětnym zamyšlení dostává dost trhlin. Po výše zmiňovaném zvratu je totiž celkem těžký pochopit, proč ústřední dvojice 2/3 filmu řeší kdo se je snaží zabít a jak se tomu vyhnout, proč si ten týpek hledá ty vrahy na internetu, etc. Je to prostě takový laciný. Taky bych čekal mnohem větší gradaci a dávku psycha. Tohle bylo jen takový psychopatický polechtání, čekal jsem minimálně nervy v kýblu, ale bohužel, žádnej kbelík se nekonal. Myslim, že já i moje nervy jsme nakonec celkem zklamáni, i když ne úplně vyloženě. ()

kiimi

Začátek velmi slibný, člověk se nemůže vynadívat na tu barevnou krásu přírody. Pořád čeká, co se bude dít a říká si, že ty předvídatelné scény mají jenom zmást a navnadit. Konec byl bohužel vyloženě směšný, naivní, americký. Jedno z velkých zklamání poslední doby. Ještě v polovině filmu jsem přemýšlel nad 4****. ()

maZSlicko

Perfect Getaway + Director's cut ..Tak tohle je to co sem potřeboval,mám rád filmy kde nevim kdo je bad guy a good guy,a tohle bylo fakt povedený..Twohy si sváma hraje jak kočka s myší,Olyphantova terminátoří hlava,perfektní Hawajská příroda a jak jinak než sexy Mila je jen zlomek z toho to bijáčku :) ()

Kaučuk03

V podstatě do dvou třetin dobře rozjetá záležitost. Film vás nechává v nejistotě a v podstatě, každá osoba může být vrahem. Nechybí akčnost, vtip, logická propojenost. To se ale postupem času vytrácí jako pára nad hrncem a závěr posílá tento snímek do kolen. Celé gró filmu padá na tom, na čem bylo postaveno. Škoda, ze začátku to vypadalo jako dobrá psychologická hádanka. Každopádně doufám, že v budoucnu budu vídat Timothy Olyphanta častěji. ()

Milla Jovovich a vrah bez obličeje

Milla Jovovich a vrah bez obličeje

02.11.2009

Thor bude drtit kosti

Thor bude drtit kosti

02.06.2009

Komiksová adaptace Thor, kterou pro studio Marvel natočí Kenneth Branagh, začíná nabírat konkrétní tvary. Na scénáři už pracují původně televizní tvůrci Ashley Miller a Zack Stentz (Terminátor:… (více)

Riddick žije... možná

Riddick žije... možná

11.03.2009

Taky vás to už unavuje? Pokaždé, když chtějí David Twohy anebo Vin Diesel na sebe upozornit, začnou roztrubovat obehrané „máme tu postavu rádi a přestože Černočerná tma a Kronika temna na sebe jen… (více)

Olyphantovy krvavé líbánky

Olyphantovy krvavé líbánky

20.01.2008

Scenárista a režisér David Twohy má slabost pro holohlavé kluky. Proslavil Vina Diesela v Černočerné tmě (a téměř pohřbil jeho kariéru v Riddickovi: Kronice temna) a teď se zakoukal do Hitmana.… (více)