Krvavý Valentýn

• USA My Bloody Valentine (více)

Vinou Toma Hanningera, nezkušeného horníka, bylo v šachtě zavaleno a následně zemřelo pět lidí. Jediný, kdo tuto událost přežil, je Harry Warden, který se od této katastrofy nachází v komatu. Ale pozor! Je to právě on, kdo volá po odplatě! Přesně rok po tragédii, na den svatého Valentýna, ožije a brutálně zavraždí krumpáčem dvacetdva lidí. Nyní, deset let poté, se Tom Hanninger vrací zpět do rodného města. Stále ho ale pronásleduje černá můra a možná se ozývá i svědomí... Rád by se s tím vším vyrovnal a proto vyhledá svou bývalou přítelkyni Sarah, která je nyní provdána za jeho nejlepšího kamaráda Axela, šerifa města. Právě této noci se ale náhle začne vynořovat cosi z temné minulosti... Volné pokračování hororu z roku 1981. (oficiální text distributora)

Rocky62

Zas další brutální vyvražďovačka s předvídatelným dějem a NAVÍC( a to je největší mínus této břečky) s nelogickým chováním postav, já teda nevim, ale když bych seděl v autě na sedadle spolujezdce a někdo by hodil krumpáč do čelního okna, asi bych nekoukal jak péro z gauče až hrot krumpáče prorazí to okno... prostě idiocie, postavám úplně chybí pudy sebezáchovy, asi jsem moc přemýšlel u tohoto filmu nebo jsem ho naopak nepochopil, nevím. Pro mě dost podprůměrné béčko 45% ()

iamek

Průměrná vyvražďovačka bez jiskry a nápadů. Lussier chtěl jen vydělat balík peněz na dalším remaku a jako bonus udělal snímek do 3D, což zní sice fajn dokud, ale brýle nenasadíte na obličej, protože během 100 minut uvidíte snad 2-3 efekty což je málo. Díky bohu za motelovou scénku! ()

SeBig

Tak to jsem nečekal, čekal jsem že čekám čekaný ale místo toho jsem čekal čekaný nečekaný. Dobrý krvák při kterým se rozhodně nudit nebudete! ()

korbitch22

Po X letech mnohem větší zážitek než v kině. Brutální vraždy, slušná atmosféra. Škoda, že Lussier absolutně nezvládá režii herců, takže jejich výkony i přes jejich slušnou hereckou kvalitu jsou dost mizerný a scénář jim vůbec nepomáhá. Ale vrah v masce má kurevský potenciál a je strašná škoda, že nevznikl druhý díl s lepším režisérem. Jeden z těch lepších remaků.58%. ()

Chrustyn

Další pitomá vyvražďovačka představující jedinou nápaditost ve 3D provedení snažící se vyvolat pocit, že všechna ta krev a kusy masa jsou všude kolem nás. Ve výsledku se ale jedná o další ubohý kousek na téma "vybij co se dá a to možná nejbrutálnějším způsobem", který potěší jen několika slušnými krvavými kousky a nepřekvapí špatnými herci a tak špatnou pointou až jsem z ní byl překvapen. O konci ani nemluvě. ()

bassator

Dnes se už snad nic jiného netočí než bezduché vyvražďovačky. Tato byla jedna z nich - maskovaný vrah, litry krve, zabíjení na více způsobů, stále stejné, stále stejné. Ale z nějakého důvodu mě to chytlo... - 31. 1. 2011 - 60% ()

VenDulin85

Asi ve třetině tohoto snímku jsem si říkala, proč se na takové filmy vůbec koukám, když mě vytáčí ta nelogičnost, s jakou postavy, obzvláště ženské, jednají. Naštve mě milenec, tak za ním vyletím nahá ven z motelu jen s pistolí v ruce. Nahání mě poté vraždící monstrum, tak se letím schovat pod postel. Kde je nejlepší místo na schovku? Opuštěný důl. _____ Ty tři hvězdičky dávám za povedené vyvražďování ajn-cvaj. Závěr snímku mi potom přijde, jako by si natáčecí četa hodila korunou, který z těch dvou bude ten šílený, pohybově nadaný horník s extra ostrým krumpáčem. ()

Oktavianus

No tak jo: postavy se chovaly jak idioti, pár nelogičností až bilo do očí, některý záběry byly tak moc počítačový, až to hezký nebylo, klišé se tu taky našlo dost, a to v množství větším než malém. A postavy poměrně nesympatické - zvlášť Kerr Smith si zasloužil pořádnou nakládačku. Nemluvě o Deanu Winchesterovi, pořád jsem čekal, kde se vynoří Sam, stále mi to připomínalo Lovce duchů (i tím Acklesovým účesem, zřejmě se neumí česat jinak). Na druhou stranu: úvodní raketovej nástup a jatka v nemocnici, velmi zábavné vraždičky, příjemné nechutnosti, všechny ženské postavy byly pekelné kočky, děj pěkně odsýpal a Winchester je prostě charismatickej štramák. I ve srovnání s originálem jsem se zkrátka bavil - a přesně to od slasheru očekávám. A vraždící horník je vraždící horník. Divím se, že na ostravsku tenhle film není kultem. ()

GigaPudding

Tenhle film je regulérní nuda a režisér asi vůbec netušil s jakým žánrem pracuje, to říkám hned pro začátek. Úvod filmu slibuje spousty krve a málo otázek "proč?", tak jak to ve správném slasheru má být. Maniak nahání lidi, aby je zmasakroval a nejradši by si podal partu teenagerů na nějaké outdoorové párty. Do téhle chvíle je to prostě slasherový standard, ale když se film posune do hlavní dějové části, tak se ukáže, že prostě je to slasher, ale žánrově úplně nezvládnutý s nepochopením základních prvků, které takový film má mít. Krvavý valentýn je totiž okleštěný jen na maskovaného zabijáka a partu jeho předem vytipovaných obětí. Co chybí je buď hustá atmosféra a nějaké pro diváka překvapivě logické finty hlavního vrahouna, nebo nadsázka a vtip. Poslední záchvěv trademarků slasherového žánru přijde jen s úplně nahou ženskou lítající s pistolí :), pak už to jde celý do háje :). Postavy vesměs nesympatické a jejich představitelé hrajou úplně mimózním způsobem a to nejvíc pokud jde o postavu Toma, závěr i na slasher fakt hloupý a pár efektně krvavých záběrů to prostě nezachrání. Úplně tomu chybí vtip, atmosféra i nápady, které končí u neohrané weapon of choice a masky :). Bonusovka v podobě "alternativního" konce, je pak "alternativní" asi jako lidi co poslouchají Tool nebo Oasis :). ()

eraserhead666

Čekal jsem další sterilní remake, na nějž do kina můžete v klidu vzít své desetileté dítě, jakých se dneska točí snad až příliš moc. Byl jsem ale dost rychle vyveden z omylu. Původní MBV jsem ještě neviděl (ale po tomhle to hodně rychle napravím), takže nemůžu srovnávat, ale tenhle remake mě hodně bavil (na rozdíl např. od remaku Pátku třináctého, který je tragickou sračkou i bez znalosti původní verze). Silně jsem z toho cítil ducha přelomu 80./90. let (i se všemi jeho negativy - např. všudypřítomnost a náhodnost objevování se vraha) a to je v mém případě vždy velké významné plus. Trošku mě zklamala pointa a odhalení vraha, ale i to vlastně tak trochu zapadá do onoho ducha osmdesátek. Mám v hororech rád chladné vraždící zbraně a krumpáč patří k čelnímu místu mého osobního žebříčku (a po tomto filmu k němu asi přidám i lopatu). A ani ta úlitba 3D rozměru (věci a předměty létající a trčící přímo do kamery) nejsou tak rušivým elementem, jak tomu občas bývá (např. u Nezvratného osudu 4 nebo Amityville 3-D). Tenhle Valentýn je opravdu krvavý. Mile krvavý. Více na mém blogu www.hororovykabinetdreraserheada.blog.cz ()

SOLOM.

Tak jsem to dneska vzal pěkně jedním vrzem a po původním My Bloody Valentine (1981) jsem si pustil i následný remake. Když to před lety dávali v kině, šel jsem celý natěšený na 3D, ale popravdě jsem si toho moc nepamatoval. Dali jsme předtím pár piv a panáků a víc než polovinu filmu jsem potom prospal. Takže jsem si musel film obstarat jinak. Je sice pravda, že to 3D zpracování na mě tehdy docela zapůsobilo, hlavně tedy začátek filmu, pobíhající nahá holka (Betsy Rue je dobrá rajda), ale potom už jsem z toho moc velký prožitek neměl. Doma u PC jsem si tak nemohl naplno užít efekty, ale myslím, že to ve finále ani moc nevadilo. Příběh jako takový totiž moc záživný nebyl. Původního snímku se to drželo jen okrajově (což by ani tolik nevadilo), některá jména zůstala stejná a rozhodně se přitvrdilo, jenže to všechno na úkor atraktivity. Pokud totiž vezmu v potaz, že na to dostanete docela slušnou sumičku (jo jasně 15 mil. dolarů není zas závratná částka), očekával bych, že tvůrci nevrazí všechno jen do 3D efektů a známé tváře Jensena Acklese. Pořádnou atmosféru aby tu člověk pohledal, pokud tedy nepočítám samotný začátek, který ovšem strašně rychle odbili – což o to ta krvavá lázeň byla pěkná, leč většina důležitého šla mimo záběr kamery. Na diváka tak zbyla už jen ta spoušť. I proto jsem přijal s povděkem onu šukací scénu v motelu a následné pobíhání odhalené blondýny. Jenže potom jakoby se atmosféra a napětí vytratili do ztracena, stejně jako svištící krumpáč. Na scénu přichází vztahy jednotlivých postav, hádky, výčitky a já začal pociťovat nudu. Tu sice tu a tam vystřídá zase chvilka napětí – to když dojde k další mord scéně, nebo honičce, ale jinak začalo tempo příběhu dost stagnovat. Osobně si myslím, že tu stopáž mohli trochu zkrátit. Samotný závěr potom dost zklamal. Očekával jsem pořádné vyvrcholení (a to i přesto, že jsem dneska viděl již původní film), ale nic nervy drásajícího nepřišlo. Neuspokojilo mě ani ono finální vysvětlení. Pokud tedy mám srovnávat oba filmy, tak přece jenom nakonec o fous vítězí kousek z roku 1981. Ten měl lepší atmosféru i prostředí. Remake zaujme jen počtem mrtvých, začátkem a několika „brutálními“ scénami – což je přesně to, co mu těch 50% přece jenom zachránilo. ()

Karamanlis

Patrick Lussier proste nikdy nebude dobrým hororovým režisérom, nech už sa snaží ako chce. Vyšinutý vraždiaci baník s krompáčom je však OK, mne to jeho vyčínanie celkom šmakovalo. ()

ARI50

Jo to je přesně ono co hledám co chci vidět, božské místo na horor se skvělým hereckým obsazením a super scénářem. Já tenhle film budu chválit protože je výborný, zabíjení je vzrušující a je tam celkem dost krumpáče, protože tenhle borec je dost zamotaný jako film a proto všechny kriteria na film jsou v pořádku ještě teď mě solidně mrazí. Jednou viděno ve 3D a bylo to dobré chválím. ()

MáŠa

Ve 3D by to možná mohlo být zajímavé, ale jinak nic zvláštního. Nějaký úchylák kope krumpáčem do lidí. Oproti jiným hororům zde ale celkem chybí špetka napětí. A tak zatímco Čelisti vás děsí už tím, že toho žraloka ještě ani nevidíte, tady hned nazačátku běhá týpek s krumpáčem a kope s ním do lidí. Pak krátká pauza, a zase tu někdo běhá s krumpáčem a kope. Další pauza, a zase. Celé je to teda postavené spíš zase jen na sledování brutální smrti různých lidí. Takových filmů už tu byla spousta, takže hvězdama tady plýtvat nebudu ;-) ... A s tou pointou ať si tvůrci taky trhnou... ()

Morholt

Průměrný a ničím nepřekvapující slasher, který se sice nemůže pyšnit napětím či nějakou překvapivější zápletkou, ale na druhou stranu je tu celkem solidní záporák a slušné gore. Herecky průměr, přičemž za zmínku stojí snad jen Jamie King. Kdo mě naopak totálně zklamal byl Jensen Ackles, který by měl zůstat jen a pouze u lovení duchů. 50% ()

Lucasion

Je hezké, že ve stejném roce si dva hlavní herci seriálu Supernatural (2005) střihl každý svůj vlastní celovečerní horor. Ovšem zatímco Sam (Jared Padalecki) s Pátkem 13týho nedopadl tak zle, tak Dean (Jensen Ackles) si to hloupě odskákal. Když pominu úvodní masakr v prvních minutách, tak film se vůbec nestydí nějakých těch gore scén. A že je z čeho vybírat. Tuhle krumpáčem do hlavy, támhle lopatou do čelisti a támhle zase... Nechme toho. Komu tohle není po chuti (jako mě), tak si těžko Krvavý Valentýn užije. Komu to je po chuti, tak se v tomhle filmu asi najde. Jediné, co by se dalo vypíchnout tak je zápletka, která je vcelku zajímavá. Jinak se jedná o podprůměrný teenager vyvražďovačku, kde vrah/monstrum je kostýmově docela vyveden a vraždí se mu ostodeset. Herce táhne Jensen (jak jinak že?) a tím to i končí. Je prima vidět Deana v nějaké jiné roli, ale pravda je, že celý film se zvedá a padá s ním. (45 %) ()

Raimi a horory pro celou rodinu

01.09.2009

Horší než náckové...

Horší než náckové...

02.01.2009

...jsou pekelné mocnosti. Přesvědčí se o tom spojenecké komando, které se během 2. světové války vydá na záchrannou misi (možná najít nějakého Ryana), avšak nechtěně otevře bránu do Pekla a místo… (více)