Krvavý Valentýn

• USA My Bloody Valentine (více)

Vinou Toma Hanningera, nezkušeného horníka, bylo v šachtě zavaleno a následně zemřelo pět lidí. Jediný, kdo tuto událost přežil, je Harry Warden, který se od této katastrofy nachází v komatu. Ale pozor! Je to právě on, kdo volá po odplatě! Přesně rok po tragédii, na den svatého Valentýna, ožije a brutálně zavraždí krumpáčem dvacetdva lidí. Nyní, deset let poté, se Tom Hanninger vrací zpět do rodného města. Stále ho ale pronásleduje černá můra a možná se ozývá i svědomí... Rád by se s tím vším vyrovnal a proto vyhledá svou bývalou přítelkyni Sarah, která je nyní provdána za jeho nejlepšího kamaráda Axela, šerifa města. Právě této noci se ale náhle začne vynořovat cosi z temné minulosti... Volné pokračování hororu z roku 1981. (oficiální text distributora)

Pepinec

Valentýn mám sice v lásce asi jako dentální hygienu, ale uznávám, že tohle si nezaslouží. Kdybych na tuhle napodobeninu daleko záživnějších sraček býval šel do kina, neřku-li na koncert v provedení 3D a nedej Bože ještě ke všemu za prachy, asi bych pak z batohu vytáhnul plynovou masku s krumpáčem a z popcornovýho multiplexu udělal kůlničku na dříví. Horor ano, pokud je tím myšleno horor pro diváka, kterej by to rád vydržel a nepřepnul na Volejte věštce. ()

Arkos

Film pro milovníky hororu, který určitě není špatný, jak jsem se zde u mnoha uživatelů dočetl. Má dostatečné napětí, hodně vražd, zajímavé kulisy starého dolu a k tomu vraždícího maniaka v kyslíkové masce. Při sledování filmu jsem se určitě bavil a v žádném případě jsem se nenudil. ()

JohnnyD

Nakrútiť remake zlého filmu tak, že výsledok je ešte horší, na to veľa talentu netreba, obzvlášť nie s takým mizerným scenárom (bože, tie dialógy!), strašnými hercami (okrem amatérskeho hlavného psychopata osobitne treba spomenúť hysterickú Betsy Rue, ktorá je skoro celý čas, čo je vo filme, kompletne nahá) a otrasnou réžiou (je chvályhodné dať do filmu hektolitre krvi, ale nie ak vyzerá ako nejaká bordová šťanka). Súčasný trendový 3D fetiš filmu občas dodáva nechcene vtipný podtón, no napriek tomu je to 100 minút koncentrovanej nudy. ()

Deimos

DVD/// Obsazení 7/10 Děj 4/10 Hudba 5/10 3D efekty 7/10/// +určitě obsazení, Ackles a Smith určitě potěší, Jamie King jsem viděl po hodně dlouhé době (naposledy Neprůstřelný mnich), no a Megan Boone je pěknou ozdobou filmu, první zkušenost s 3D -ach jo, děj tady není (nebo spíš je) jen proto aby se mohl předvést 3D kabátek, atmosféra je slabší, do dnešního rána si z ní nic nepamatuji, pamatuji si, že jsem pořád s bráchou rozebíral 3Dčko a taky to, kdo je vrahem a že tohle je hodně divný, a za chvilku zas že tohle bylo taky divný/// 3D formát je věc, která nás v budoucnu nemine. Už to cpou hojně do kin. Brzy budou 3D televize. Takové filmy se samozřejmě potom objeví na DVD a tady si nejsem jist, jestli k tomu přidávají stejné 3D brýle. Myslím si, že i přes velkou LCD obrazovku to v kině vypadá lépe. Prostě měl jsem s tím trošku problém, mělo to úplně jiné barvy a bylo to dost náročné na oči. V závěru jsem se dodíval raději bez brýlí. Bratr který měl neorig. brýle na tom byl ještě hůře, protože u nich bylo jiné obrazové spektrum. No a samotný film? Kdyby aspoň ten byl zajímavý, tak obraz budete brát jen jako něco navíc. Tady je ovšem jasně vidět, že to bylo natočeno za účelem prezentovat možnosti 3D, nikoliv natočit kvalitní horor. Co je aspoň dobré a proč si možná film zaslouží těsné 3* je fakt, že některé gore scény jsou působivé. Pořád to však je málo./// Celkem 53%/// ()

S.Quentin QUALE

Povedený slasher, který žánru hanbu vůbec nedělá. Pro slasher horror fans asi i povinnost. Dávám "jen" slušný tři hvězdy, protože v práci s kropmáčiskem je pro mě jedničkou Olav Brath. 65% ()

kingik

Na první dojem se sice zdá, že na poli slasheru již vše bylo řečeno, ale tohle je natočeno ve formátu 3D a to tenhle horor výrazně odlišuje od průměrné tvorby. K nelogičnostem jsem vždy v hororovém žánru tolerantnější, protože hnípat se v pochybné motivaci nebo nelogickém jednání postav, nemá vůbec význam, protože je lepší se soustředit na nápadité vraždění, místy solidně propracovanou atmosféru a kvalitní režii. Závěrečná pointa sice nepřináší nic, co by tady už několikrát nebylo, ale stejně jsem se u vraždícího horníka bavil. 70% ()

DJ Obelix

Můj ty Tondo! Tak tohle jsem vážně nechtěl vidět. Jako skalní příznivce mnohými (neprávem) opovrhovaného originálu z roku 1981 jsem se na remake celkem těšil (podle prvotních informací). A skutečnost? Na zvracení. Tohle je jeden z nejtupějších slasherů, které jsem kdy v životě viděl a s příběhem originálu to má tak málo společného, že si snad ani nezaslouží nosit stejný název. Jedinými plusy filmu jsou velmi solidní gore (lopata byla skvostná) a neskromný bodycount, ale jinak nuda, nesympatičtí herci, totálně zhovadilý scénář a závěr? ZÁVĚR?! Ten málem překlopil hodnocení do čistokrevného odpadu. Patrick Lussier by zasloužil za tento remake krumpáčem mezi oči... ()

Webb

Původně jsem tomu chtěl dát odpad ale za zajímavé rozuzlení s pointou na konci si přece jenom tu jednu hvězdu zaslouží. ()

Frajer42

Krvavý Valentýn pro mě bylo velmi milé překvapení. Hned na úvod se musíme domluvit, že se o filmu nebudeme bavit jako o hororu, a to z prostého důvodu - horor to zkrátka není. Nicméně se jedná o velmi vtipnou záležitost, u které nemám mnoho věcí k vytýkání. Ta největší výtka patří Kerr Smithovi, který ztvárnil roli nejméně sympatického šerifa všech dob. Tak nesympatickou a čurákoidní postavu jsem potkal naposledy ve Stmívání. Naštěstí to částečně kompenzují herečky, které běhají jen stroze oděné a v jednom případu dokonce i tak, jak byly stvořeny. Režisér Patrick Lussier s námi rozjel takovou minihru - uhodněte, kdo se skrývá za maskou. Doporučuji trvat na prvním tipu. 2 x jsem ho v průběhu změnil a byla to chyba. Člověk by nevěřil, jak neskutečně multifunkční zařízení může takový krumpáč být. Zabíjení je skutečně velmi pěkné na pohled a vyskytuje se často. Troufám si film nazvat moderním nehororovým slasherem s nesmrtelným ústředním zabijákem. Některé videoefekty působí laciněji než z méně kvalitních her, ale člověk to v tom vražedném tempu rád přehlédne. Nebýt toho debilního šerifa, tak bych se nebál dát klidně 4*. Film je zde vysoce podhodnocený. Je mnohem zábavnější, než se zde píše. Lepší 3*. P.S. Toho 3D bych snesl klidně více. Jedná se o klasický 2D film pouze s několika efekty. ()

Smok

Pri filmoch tohto razenia od tvorcov ani tak moc logiku nevyžadujem (preto túto tému ani nebudem rozoberať), skôr sa chcem istým zvráteným spôsobom nechať baviť. Pre tento krát na mňa tvorcovia vytiahli krompáč, banskú uniformu s dýchacou maskou (ktorá vyzerá celkom drsne) a atmosféru zdegenerovaného provinčného banského mestečka. Všetky ozubené kolieska bankého mechanizmu do seba pekne zapadli, domáce obyvateľstvo mizlo z povrchu zeme ako uhlie v rozkúrenom kotli, atmoška hustla a ja som sa príjemne bavil. Užívatelia žijúci v českých a slovenských banských mestách si k môjmu hodnoteniu môžu pridať jednu hviezdu. ()

teutates

3D zobrazenie alebo skôr (My Bloody Valentine)^3... množstvo brutálnych scén, ktoré vypĺňajú bez myšlienkový časový priestor. Samozrejme, čo slovo to hláška... "musím ho dostať"! Ešte, že som sa nedal ukecať na kino. 2/10 ()

swamp

Z těch průměrných předvídatelných hororů je to spíše podprůměr, 3D háv ho sice vytahuje krapet nahoru, ale zase ty peníze za lístek do kina.. rozhodněte se sami - mně to za to asi stálo, ale nic převratného se mi bohužel nedostalo. ()

Fingon

Film nijak objevný není a ve dvou rozměrech to musí být strašná nuda, ale to 3D! 3D! Toto byl můj první 3D film a seděl jsem ve čtvrté řadě a NEUHNUL JSEM ANI JEDNOU!!!! ()

oje

Krvavý Valentýn si bohužel tiše stoupá do dlouhé řady nevýrazných horrorů se zahalenou vraždící postavou. Děj by se dal popsat sinusoidou, kdy vrcholem je pravidelně objevující se krumpáč zaseknutý v hlavě místního puberťáka a ostatní jen láteření o tom, kdo to může pod tou maskou být. Alespoň že bánikova tvář byla utajena a divák se může bavit spekulacemi, kdo je tím důlním řezníkem. Ani samotné vražděni nemá žádnou šťávu, protože vrah se za teenagery ani neobtěžuje rozeběhnout. Pakliže jste divák, který od horroru očekává víc, než jen cákanec krve na zdi, tomuhle se obloukem vyhněte. Podobnou vyvražďovačkou je například Pátek třináctého. Alternativa: Friday the 13th, Hills Run Red, Halloween, Texas Chainsaw Massacre, House of Wax. ()

Campbell

Rozhodně překvapení. Strašně se mi líbilo že konečně vidím slasher kterej si na nic nehraje a chce jen bavit. Horník má koule a porcuje lidi jak to jen jde, a některý scény jsou fakt parádní. Tenhle film je hlavně o zábavě a pak až o příběhu, kterej je dost blbej a konec je neuvěřitelně stupidní. Gore je fakt za +. Horší to je s herci, což o to občas hrají dobře, ale třeba začátek byl blbej. Lussier je zručnej režisér jeho serie Draculy mě celkem bavily dám si na něj příště větší pozor. ()

AGAMENON

Ihned po návratu z biografu jsem chtěl film ohodnotit (jak mě "nenápadně" nabádá závěrečný titulek dnes už skoro u každého filmu) a byl jsem nemile překvapen negativními reakcemi zdejších přispivatelů, ale na druhou stranu, když se podívám na profilů, kde se to hemží studenty filmové vědy, FAMU, FAMO, SVOŠF, atd., není se čemu divit. Snad neočekávali několikatiminutové statické zaběry ala Tarkovsky, či dvě mlčící postavy v jedné místnosti, jako od Bergmana, tohle by očekával jen opravdový šílenec. Avšak milovnící hororu dostali co chtěli, vraždícího fárače ozbrojeného sexy krumpáčem, mydlící pakáž jakéhosi amerického strupálova. Ta oslavovaná 3D není zas tak výrazná, tvůrci se s ní ještě nenaučili pořádně pracovat, přesto pár efektních záběrů by se našlo. Pokud přijde dvojka, já se jí bránit nebudu. ()

PetrPan

Remake originálu nedělá vyloženě ostudu, ale ke chválení taky moc není. Zatímco původní Valentýn oplýval opravdu děsivou atmosférou zvýrazněnou temnými chodbami starého dolu a táhl i šťavnatým gore, novodobá verze sice taky nešetří krví, ale atmosféricky silně pokulhává. Vražedné běsnění má díky těžkému krumpáči potřebný šmrnc, ovšem digitální kamera vše dost podstatně kazí . Přidám-li si k tomu i v rámci slasheru docela pitomoučký scénář s úsměvnými dialogy a špatně hrajícího Acklese v hlavní roli (zůstaň u Lovců duchů) nemůžu jít výš než na tři hodně, ale opravdu hodně odřené hvězdy. ()

Slarque

Tentokrát na to šli filmaři z jiné strany. Jako předlohu si vzali film natolik nepovedený, že jim jen těžko může někdo vyčítat, že ho zkazili. A přestože postavy i děj jsou opět očekávaně pitomé, nějak mi to tady nevadilo a docela jsem se bavil (možná to bude i tím, že jsem neviděl módně zbytečné 3D). A vůbec neřeším, jestli to bylo tím, jak je to blbé. Moc jsem nečekal, ale nuda nenastala. ()

Raimi a horory pro celou rodinu

01.09.2009

Horší než náckové...

Horší než náckové...

02.01.2009

...jsou pekelné mocnosti. Přesvědčí se o tom spojenecké komando, které se během 2. světové války vydá na záchrannou misi (možná najít nějakého Ryana), avšak nechtěně otevře bránu do Pekla a místo… (více)