poster

Gran Torino

 • USA

  Gran Torino

 • Německo

  Gran Torino

 • Slovensko

  Gran Torino

Drama / Psychologický

USA / Německo, 2008, 116 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Cervenak
  *****

  Bol som dojatý k slzám. Celý čas som si vravel, že je to iba veľmi dobrá "dôchodcovská eastwoodovka", ale záver ma dostal do kolien. To, čo celý čas vyzeralo priamočiaro a predvídateľne, zrazu nabobtnalo do ďalších vrstiev a všetky prvky v príbehu do seba krásne zapadli. A tá trochu ťažkopádna réžia k tomu vlastne tiež perfektne pasuje. Ak je toto naozaj Clintova rozlúčka s hereckou kariérou, je to excelentná bodka. Skvostne zúročil svoje tradičné úškľabky a frajerské cedenie slov cez zuby, a nakoniec si vystrihol snáď najlepší, najzmysluplnejší a najprekvapujúcejší pištoľnícky súboj svojej kariéry. Toto je jeden z tých filmov, ktoré vo vás dozrievajú a postupne si uvedomujete ich skutočné kvality. Na DVD si ho budem s blaženým chrochtaním púšťať znovu a znovu.(5.2.2009)

 • movie
  ****

  Mám pocit, že jsem ještě nikdy neviděl takhle tuhou a nepřístupnou postavu jako je Walt Kowalski (Clint Eastwood). Kde jsou ceny?(24.8.2010)

 • Isherwood
  *****

  Clintova rozlučka, aneb Vratné lahve podle amerického drsňáka. Má to sklony sklouzávat ke klišé a kalkulu, ale postava nerudného dědka, který na stará kolena dojde spásy (?), má takové grády, díky nimž budete dvouhodinové mentorování a lamentování nad starými dobrými časy hltat plnými doušky. Objektivně by toho šlo vyčítat spousta, ale subjektivně mě to vzalo natolik, že žádné výhrady mít nechci.(16.5.2009)

 • Radyo
  *****

  Možná to s tím Hollywoodem ještě nebude tak špatný, když z jeho "studií" dokáže vylézt něco tak úžasného, jako je Gran Torino. Na druhou stranu je pravda, že tu tak nějak celkově upadající úroveň filmů US provenience zachraňuje v tomto případě dědek ze staré školy. Zdá se mi že Eastwood zraje jako víno - herecky i režisérsky. Walt Kowalski je postava, která svádí svůj vnitřní boj už 50 let sama se sebou a nechce do nitra pustit nikoho, ani své nejbližší a Eastwood jej hraje skvěle, možná jednoduše, ale naprosto uvěřitelně. Na celém filmu mě mrzí jediná věc - a tu nemá na vině nikdo z tvůrců. "Díky" duševnímu mrzáctví neznámého autora novinového komentáře z TV programu jsem znal závěrečnou pointu už před filmem. A to je věc, kterou nesnáším... :-/(6.10.2012)

 • charlosina
  ****

  Ano, Clint Eastwood má koule, ať už stojí před kamerou nebo za ní. Každopádně když tyto dvě pozice propojí, výsledek má grády. I když to bylo místy příliš sentimentální a předvídatelné, poctu si mistr zaslouží.(14.6.2009)

 • - Původní scénář měl být o pronásledování nebezpečného vraha, který ujížděl Gran Torinem z roku 1972. Při honičce měl zabít dva policisty, z nichž jeden byl vnukem Dirty Harryho (Clint Eastwood). Poté se měla navrátit policejní legenda z důchodu - Dirty Harry. (Ignus.cz)

 • - Po internetu koluje e-mail chlapíka, který automobil Gran Torino z roku 1974 nabídl k prodeji a vzápětí se u něj objevil někdo z produkce Village Roadshow Pictures. Při té příležitosti se také zmínil, že by auto chtěl pro nový film Clinta Eastwooda. (Ignus.cz)

 • - Ve scéně, kdy Walt Kowalski (Clint Eastwood) leží ve vaně a kouří, říká svému psovi, že v tomto domě nikdy nekouřil. V jedné z dřívějších scén, kdy sedí ve svém domě s knězem a rozmlouvá, však kouří. (Pavlínka9)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace