Film Gran Torino vypráví příběh někdejšího opraváře aut a ovdovělého veterána z války v Koreji Walta Kowalského, který si s přibývajícími léty uvědomuje, že na nový svět už nestačí. Všichni jeho sousedé se buď odstěhovali, nebo zemřeli. Postupně je nahradili hmongští imigranti, kterými Walt ze srdce pohrdá, a bezcílné partičky mladých afroamerických a latinskoamerických výtržníků. Podzim svého života tak spíš přežívá než dožívá. Až do oné noci, kdy se mu někdo pokusí ukrást jeho chloubu - nablýskaný sporťák Gran Torino. Když se zlodějům postaví, stane se hrdinou, který změní život nejen svým sousedům a chlapci nucenému vstoupit do jednoho z místních gangů, ale především sám sobě. (HBO Europe)

R.I.S.A

Paráda :) Clint tvrdej jak moje péro po ránu a jeho láska k větnamčíkom :D A zrovna se mu naserou vedle do baráku :) Ne fak dojemný příběh o tom jak dokáže i starej rasistickej morouz přehodnotit a začít žít s tím že už je to prostě tak ale i větnamci jsou docela fajn lidi. Eastwood si to napsal a zrežíroval opravdu luxusně, hudba tomu dává hodně do plusu a celkově příběh má smysl . 5 Hvězd povinně :) ()

Merenre

Istvud se tváří jako drsný kovboj, ale je obsedantně fascinován patetickými dojáky. Tentokrát je to sociopolitická agitka o toleranci k odlišným rasám a směřování k dokonalému ultrakorektnímu světu homogenních kastrátů, jenž je na této planetě úspěšně nastolován. Aspoň to má líbivý kabátek, takže jedincům slabší povahy třeba aj slza skane po líci a od projekce budou odcházet s tím hřejivým pocitem u srdce, který jim říká, že po shlédnutí takového hlubokomyslného klenotu jsou zase o něco lepšími lidmi a příště až si budou dávat nudle v Dragonu, tak slušně poděkují. ()

zigy

Na konci své dlouhé kariéry stvořil Clint svůj nejlepší film. Nejvíc se mi líbil styl Clintovy mluvy, jak pořád svým sousedům nadával do bambusáků a rákosníků, ale přitom když je víc a víc poznával, začínal je mít opravdu rád, víc než svoji vlastní rodinu. Nebo scény v holičství nebo na stavbě, kde zasvěcuje mladého Taa. Film ukazuje, jak to mají imigranti těžké, a to nejen vůči starousedlíkům,ale i pokud se vyčleňují ze své vlastní komunity. Dále je krásně ukázáno, jak je těžká samota starého člověka, který cítí, že už jej nikdo nepotřebuje. A závěr filmu, ten je dojemný a nádherný. Tenhle film silně působí na city, např. scéna poté, co Clint běží do domu, do kterého stříleli gangsteři. Co se týče dabingu, absolutorium si zaslouží Ladislav Županič, který Clinta daboval stařeckým hlasem a šlo mu to skvěle. ()

SZYslak

Dokonaly film. Spravnackej, na oko zlej dedek, ktery uz nikoho nema (deti stojej za hovno), bere spravedlnost do svych rukou. Doba je zla, lide jsou zli a pravdu ma jenom bouchacka. Ksindl by nemel dostat sanci se roztahovat (zdravim pana Alrawiho - vrchniho ceskeho pojidace veprovych rizku). Takze, nezapomente si WD40, ducktape a hasak! Jo a fakt ocenuju, kdyz stari NENASILNE predava mladi sve znalosti a zkusenosti. Taky s tim zacnu, hasak bude pro zacatek stacit. ()

universal

Když se vše sejde na jednom místě a nejde o sentiment, je to vždycky dobrý. Tahle pecka se prostě neokouká. Přesně vím, proč jsem si zamiloval starýho chrchláckýho dědka a jeho životní naplnění bych bral všema deseti. Na to bych ovšem musel mít pořádný koule. 10/10 Ještě se učím pořádně flusat. ()

Hilly

Důkaz toho, že i staré zatrpklé rasistické hovado plné předsudků má stále šanci předvést něco ze svojí důstojnosti. Walt Kowalsky, válečný veterán se postaví za utlačovanou komunitu imigrantů a věřte tomu nebo ne, to všechno má na svědomí auto, u kterého to všechno začne. Clint Eastwood by měl být na svůj režijní i herecký výkon ve svém věku hrdý a motivovat k podobným kouskům další své vrstevníky. ()

Jayk19

Clint je pro mne pán herec už od dob "Pro pár dolarů navíc" Vím že umí hrát a viděl jsem že i v tomto snímku hrál dobře.Film byl strávitelný a pohodový.Bohužel už od začátku člověk pochopí že nemá rád tu Asijskou rodinu od vedle,ale bude ji mít rád.Člověk brzy pochopí že ti Asiati nejsou vítáni i u členů gangů a že nakonec Clint bude s nimi a to je právě to co mi vadí.Je to další snímek o tom že hrdina nemá někoho rád,nakonec ale začne,pomůže jim a ideálně na konec pro dramatičnost umře.Milion dollar baby mne chytlo více.Buď mi toho hodně uniklo nebo nevím ale snad poprvé nesouhlasím až tak s daným hodnocením (dnes 90%)pro mne za dobrý ()

Mojo1968

Je lákavé byť raz starým dedom, ktorý sa stará o svoj domček so záhradkou a garážou, v ktorej má všetky náradia, ktoré existujú presne systematicky zoradené. A navyše s vyblýskaným, krásnym, štýlovým autíčkom. No, na jeho mieste by som bol určite veľmi zúrivý, keby sa mi do susedstva nasťahovala banda rákosníkov. Nechápem kde sa vzal v ňom ten súcit pomôcť nejakému malému bambusákovi. Ale spravil to bravúrne a vždy vedel, čo robí a až do konca, ktorý si premyslel mozgom génia. 9/1O ()

tomino28

Clint Eastwood už několikrát dokázal, jaký je to borec. Herec, režisér a dokonce i skladatel. Konkrétně Gran Torino musí každého zaujmout svou aktuálností a také lehkostí, s jakou je příběh vyprávěn. Děj na začátku vtáhne a nepustí až do hořkosladkého konce. Některým je holt "dáno" a jsou schopni stvořit dokonalá díla jako je toto jen jakoby mimochodem. Film jsem viděl již několikrát a musím říct, že po právu patří mezi ty nejlepší i nejoblíbenější zde na ČSFD. ()

Jack_F.

Se poseru...ten Clint je hroznej bourák a tenhle film je zasraný masterpiece. Nejvíc se mi líbí, že se ten film neposere říct žluťáskovi rákosník a negrovi negr, protože všichni víme, že člověk nemusí být rasista ani to myslet zle. ()

mikel

...hrubý, nezdvořilý a urážlivý, politicky nekorektní a samotář zjišťující, že mu rychle ubývají síly..., který rozhodne tak, jak byl zvyklý, postavit se bezpráví sám... jinak to dopadnout nemohlo... a že jsou dny bledé tváře v Americe sečteny, je z filmu skoro také zřejmé...smutné ale pravdivé... ()

petr.al

Kdepak, ten starý mrzout Kowalski od vedle, který celé dny jen dřepí na zápraží svého domku a popíjí hnusné americké pivo z chlaďáku si mé sympatie nikdy nezíská. Dokonce si nepamatuje ani mé jméno. Říká mně ,,TuTu. Jen sedí, neustále se tváří nakvašeně a to nejen na mou rodinu, ale také na všechny kolem. Jsem přesvědčen, že nesnáší celičký svět. Je to sarkastický, zaprděný veterán. Dokonce i když seká trávník před svým barákem hledí jako šťovík. Na sloupu jeho barabizny mu visí americká vlajka, to abychom si snad mysleli, že on je tady doma, zato my jsme přišli odněkud z džungle. No jo no, ale garáž, ve které má snad všechno nářadí co se dá v krámech s nářadím koupit, má ukázkovou, to musím uznat. A už vůbec se nezmiňuji o jeho nablýskaném bouráku Fordu Grand Torino z roku 1972. Páni to je vážně něco. Krasavec jak se patří. Včera mně dědek jen tak mimoděk nabídl svou izolepu a postarší sikovky . Dokonce jsem si všiml něčeho na jeho tváři. Byl to náznak letmého úsměvu, teda aspoň to vypadalo jako úsměv. K neuvěření. Třeba Walt nebude až tak špatný jak jsem se doposud domníval. Moje ségra tvrdí, že všechno nemusí být jak to na první pohled vypadá a prý ho hodlá zítra pozvat k nám na navštěvu. Moje velká rodina pořádá totiž zase nějakou oslavu. Ok, dám mu šanci, morousovi ubrblanému. 4,7*. ()

Kybela

Při druhém shlédnutí jsem si říkala, proč jen si nepamatuju, jak je ten film vtipný. Smála jsem se skoro pořád, Clint je úžasnej dědek. Silné rozuzlení mi na otázku odpovědělo. Je to parádní kombinace - většina filmu vás pobaví, ale dostanete navíc i tu hlubokou myšlenku. A klidně si to můžete dát za čas znova. ()

ProfiDivak

Základom filmu je tak trochu typický americký motív- túžba ochraňovať niekoho mladšieho, slabšieho, pritom sa aj nenápadne vykresľuje psychológia a motivácia večných a večne kritizovaných "amerických vojen", klasický motív nefungujúcej rodiny a motív estwoodovského kovboja na moderný spôsob. A silno autentické a (voči divákovi) nenásilné vyvrcholenie. ()

Pajulka55

Bravurně zpracovaný film, který mě dohnal na konci k slzám, jako to bylo u Million Dollar Baby. Čím to asi bude? Clint prostě ví, o čem točí. Zkušenosti, které nabral po celá léta s režií jsou skvělé a film sním/od něj prostě nezklame. Příběh filmu je velmi silný a konec vás totálně zasáhne. ()

paddy35

Clint Eastwood je záruka kvality. Naprosto perfektně natočený a zahraný film v jeho podání. Když se mě někdo zeptá, proč bych tenhle film doporučil, řeknu jen: protože Eastwood... ()

bican1

Clint Eastwood režíruje a hraje ve skvělém dramatu. Ve svých bezmála osmdesáti letech dokazuje, že na věku nezáleží. Podle popisu je to psychologické drama, ale je tam hodně černého humoru a politicky nekorektních hlášek takže jsem se i zasmál. Role drsňáků patří ke Clintovi odjakživa. Jeho postava je na začátku velký opruz všechny okolo sebe nesnáší a nejvíce přistěhovalce, včetně svých vietnamských sousedů. Postupně si k nim ale najde cestu a ti ho pomůžou zlidštit. A na konci se můžeme těsit na nějaký hrdinský kousek. ()

Tomy_Reardon

Clint Eastwood je genius, ano genius.. Cely film sem se nepodival jinak, nenapil se nic.. Skvela myslenka.. Obraz zakomplexovaneho muze s extremnimy sklony k rasismu prevede k pratelstvi .. Nenavist k valce prejde k mlaceni.. A silne vzpominky vzbuzujici silenstvi prevedou k slastnemu osvobozeni... Slkvelej film, skvelej.. ()

01.01.2012

Clint Eastwood – návrat k herectví?

Clint Eastwood – návrat k herectví?

08.10.2011

Tvrdil, že Gran Torino je poslední film, ve kterém se objevil před kamerou a už bude stát výhradně za ní. Jenže muzikál A Star Is Born, který hodlal natočit po eposu o vzniku FBI J. Edgar, byl… (více)

Akční důchodci podle režiséra Kick-Ass

Akční důchodci podle režiséra Kick-Ass

20.02.2011

Zatímco napjatě čekáme na X-Men: Elitu (trailer vypadá lákavě), Matthew Vaughn už plánuje další projekt. A opět by mělo jít o komiksovou adaptaci. Předlohu nazvanou The Golden Age napsal Jonathan… (více)

01.01.2011