Film Gran Torino vypráví příběh někdejšího opraváře aut a ovdovělého veterána z války v Koreji Walta Kowalského, který si s přibývajícími léty uvědomuje, že na nový svět už nestačí. Všichni jeho sousedé se buď odstěhovali, nebo zemřeli. Postupně je nahradili hmongští imigranti, kterými Walt ze srdce pohrdá, a bezcílné partičky mladých afroamerických a latinskoamerických výtržníků. Podzim svého života tak spíš přežívá než dožívá. Až do oné noci, kdy se mu někdo pokusí ukrást jeho chloubu - nablýskaný sporťák Gran Torino. Když se zlodějům postaví, stane se hrdinou, který změní život nejen svým sousedům a chlapci nucenému vstoupit do jednoho z místních gangů, ale především sám sobě. (HBO Europe)

waska

Walt Kowalski jako zapšklý, nevrlý, málomluvný, občas i vtipný, drsňácký vysloužilý korejský veterán je dokonale ušitý kabát na Clinta Eastwooda. Clint je geniální jako režisér, stejně tak jako herec. tento film není nabitý akcí ( díkybohu ), ale pomalu si prosekává cestičku americkým patriotismem, rasovými předsudky a srovnávání se s 21.stoletím až ke grandióznímu a překvapujícímu finále. O nejlepším filmu roku jsem měl naprosto jasno ( The Dark Knight ), ale po zhlédnutí tohoto nezapomenutelného majstrštyku si už tak jistý nejsem. ()

marusaj

Mr. Eastwood je frajer. Jestli je tohle jeho rozloučení s filmovým plátnem, tak tomu se říká odcházet v nejlepším. To jak ztvárnil roli nabroušeného středoamerického mrzutého důchodce a zároveň válečného veterána a přesvědčeného rasistu, to jak se do té role vtělil a jak se v ní rochnil - nezapomenutelné. Díky! ()

pistik

Úžasný film, ktorý som spočiatku bral ako obyčajný (a už vôbec nie clintov najlepší) no ako prišiel koniec a poriadne úderný záver, ihneď som zmenil názor. Už sa mi dlho nestalo aby som po nejakom filme o ňom tak dlho rozmýšľal. A navyše nádherná pesnička, ktorá prišla na záver. Tí američania sú nejakí zvláštny (veľmi jemne povedané), keď na oscara nominujú dve indické hatlaniny a údery kladivom na pílu a podobné kovošroty ale na springsteena a eastwooda za hudbu zabudnú. Je to proste hanba, tak isto ako prehliadanie jeho hereckého výkonu, pretože Eastwood bol zase v rámci svojej úlohy precízny a presný. Jednoducho, znova natočil úžasný film, ktorý sa nadlho vryje do pamäti každého kto ho vzhliadne. ()

criticson

Jak se ve stáří naučit žít s nekonečnou změnou doby, asijskými přistěhovalci,které jste měli nakázáno ve válce vraždit. Jak se usmířit s rodinou,kterou jste nepochopili a jak se očistit od dávných chyb. Jak se obětovat za své nejnepravděpodobnější přátele,kteří se stali těmi nejlepšími. ()

jakkal

Podla mňa troška preceňovaný film s pomalším rozjazdom, ktorý ale časom rýchlo naberá na obrátkach. Od plného hodnotenia ma odradilo tiež z môjho pohľadu občasné skratové a nezmyselné konanie postáv. No Eastwoodov tvrďácky pohľad, ktorý hádže na mladú generáciu s vrcholným znechutením nemá chybu ako aj atmosféra tohto malého veľkého filmíku. ()

Italiano

Viděno včera. Velkolepý film o bílém "starcovi", čínském "uchu" a o legendárním autu, které změnilo oboum lidem pohled na svět :-) Veliký dík Clintu Eastwoodovi za tento film, který člověka zaujme svým charizma :-) Čekal jsem tedy happy end, který se nekonal, ale i tak senzace na dnešní dobu...Výnikající dialogy, které dodávaly filmu tu pravou atmosféru skvělého dramatu, asijské gangy a GRAN TORINO. ()

Fleak

Tak přesně takhle si přestavuju drama o rasových problémech. Clint se toho nebojí a ozul se do toho naplno .Jako bonus přidal pár hlášek a bokem zkritizoval co se právě dalo. Začátek aneb "jsem starej a pěkně nasranej, tak se radší kliďte" byl perfektní a neskutečně jsem si to užíl. "Procitnutí" v druhé půlce se mi taky líbilo, ale přeci jen už nebylo tak trefný a sem tam se objevilo i nějaké klišé. Ale i tak si nemyslím, že by film nějak ztrácel. Naopak z mírného uvolnění to nakonec skvěle vygradovalo a finish byl opět perfektní.....co dodat...čím starší tím lepší :) ()

alonsanfan

Film Grand Torino je v mnohém podobný legendárnímu autu (dnes už se nestydím říct veteránu), kolem kterého se příběh točí. Silný motor (vynikající a úžasný Clint, které dominuje a září v každém okamžiku, kdy ho vidíte na plátně) perfektní a nablýskaná kastle (komplexní příběh i detaily, které z něj vysvítají) světlomety (zařící poselstvím do dálky, ale jak už to u starších aut bývá, jasně nikoli xenonově agresivně) pneumatiky (zabezpečující příběhu styk s realitou a ústící v jeho překvapivý konec, dovolím si poznamenat přímo neClintonovský). Celý film stejně jako veterán Grand Torino je majstrštykem, dílko opečovávané a vybroušené a vyleštěné k dokonalosti. Možná, ale bylo pro mě tak překvapivě dokonalé, že závěrečná westernová vyvražďovací scéna, když jsem se při titulcích probral z vytržení, mi vyloženě chyběla. Rozumějte scéna kde Clint všechny hajzly postřílí. Proto ty 4*, byť mnohé 5* filmy Grand Torino poráží. ()

jda23

Clnt Eastwood sa prefteluje do dalsiej postavy, po skonani jeho zeny pokracuje a zacina veľmi schopné vysvetlovanie, alebo mentorovanie, ktore mu na krase a velkosti nic nechyba. Ku vyzrelej dokonalsti chybalo mozno originalnejsie zahranie hlavneho hrdinu (mozno ineho, ale inak poklona pane Eastwoodu), aj niektori Charlie´s pozerali menej hodnoverne. Moje pocity: predsa za 5*****, zohriata chladnokrvnosť hrdinu, ktora moze existovat mozno len vo filme, Gran Torino is the One, dve pekné aziatky, velkost pribehu a nenechat sa zastrelit. ()

Dartdevil

Je opravdu neuvěřitelné, co Eastwood ve svých takřka osmdesáti dokáže produkovat, režírovat a hlavně zahrát. Klobouk dolů. ()

teddinka1

Už jen kvůli krásnému Mustangovi, nebo dojemnému příběhu, či nevrlému Clintu Eastwoodovi. Film, na který bych se ráda podívala opět. ()

whisker

Vynikající film, který patří mezi moje nejoblíbenější. Film u kterého do poslední chvíle nevíte jak skončí a vduchu si přejete aby vše dobře dopadlo. Popravdě jsem takový konec nečekal, ale jsem za něho rád možná taky díky tomu mě to více dostalo. Na závěr musím pochválit režii, herecké výkony, hudbu, kameru a vše co je s filmem spojené :-). ()

Adiemus

To, co zpočátku vypadá jako vylepšená verze příběhu Melvina Udalla z Lepší už to nebude se postupně mění skoro až v antickou tragédii. Bravo, Clinte. ()

Camarro14

Clint Eastwood natočil film, ve kterém opět dokázal, že role tvrdých chlapíků mu šla vždycky dobře - navíc ke svému hereckému výkonu přidal i svou perfektní režii, které v podstatě nejde nic vyknout - má to promyšlené do detailu. Přiběh je ve své podstatě naprosto jednoduchý (cesta k nápravě tvrdohlavého a nepříjemného starce), leč přirozený (výborný humor), ovšem jeho největší potencionál tkví v Eastwoodově pohledu na rasistickou otázku v Americe, která je skrz jeho kameru nelítosná (závěrečný masakr), upřímná (grilovací posezení), drsná (znásilnění a zmlácení vietnamské dívky), lidská (oblíbení mladého vietnamského chlapce) i dosti špinavá. V dnešní době takovýchto "oldschoolových" filmů už moc nenajdeme, proto si cením Clinta, že něco takového na stará kolena natočil a patřičně jsem si tento masterpiece vychutnal a vychutnávat ještě někoikrát budu! Pro mě osobně se jedná o jeden z nejlepších filmů, které jsem kdy viděl + je pro mě nepochopitelná jeho absence v loňských oscarech! ()

01.01.2012

Clint Eastwood – návrat k herectví?

Clint Eastwood – návrat k herectví?

08.10.2011

Tvrdil, že Gran Torino je poslední film, ve kterém se objevil před kamerou a už bude stát výhradně za ní. Jenže muzikál A Star Is Born, který hodlal natočit po eposu o vzniku FBI J. Edgar, byl… (více)

Akční důchodci podle režiséra Kick-Ass

Akční důchodci podle režiséra Kick-Ass

20.02.2011

Zatímco napjatě čekáme na X-Men: Elitu (trailer vypadá lákavě), Matthew Vaughn už plánuje další projekt. A opět by mělo jít o komiksovou adaptaci. Předlohu nazvanou The Golden Age napsal Jonathan… (více)

01.01.2011