Ctihodný občan je dramatický thriller o muži, který se bez slitování rozhodne pomstít tomu, kdo nechal z vězení propustit vrahy jeho rodiny. A nejen jemu, také městu, společnosti, všem. Město Filadelfii začíná děsit teror a vraždy, které jsou brilantně naplánované a provedené. Pomalu však vychází najevo, že je nemohl spáchat nikdo jiný, než právě člověk, jenž přišel o rodinu a rozhodl se vzít spravedlnost do vlastních rukou. Ten člověk ale sedí ve vězení... (oficiální text distributora)

Bugiii

Tenhle film mě překvapil. Myslím, že to je kvalitní psychologické drama, ne jen obyčejná americká střílečka. Skvělý výkon Gerarda Butlera! I když nevím, jestli to tvůrci filmu chtěli, ale celý film jsem měla v hlavě jednu otázku a hledala jsem na ni ve filmu odpověď. Můžeme vzít spravedlnost do vlastních rukou? Možná ano, ale nemusíme úplně podlehnout chuti po pomstě. ()

Dr.Abe

Když máš k tomu pádný důvod Letče, tak na tom asi něco bude. Bylo v určitých pasážích až moc přehnané (viz nahrávka vhs poslaná poštu a zvědavě puštěna). ()

MaxQ69

Mám rád filmy, kde hlavní postavy přemýšlí nebo jsou nuceni přemýšlet. Stejně tak, jak je tomu u tohoto trochu rozporuplného dramatu. Proč rozporuplného? Zpočátku je to tak, že fandíte ublíženému otci a manželovi, který jen dychtil po spravedlnosti a odplatě. Jak se vrahům pomstí, každý ho chápe a soucítí s ním. Ale dál? Dále je to jen o jedné otázce. Je nutné a správné, aby další zemřeli? Podle toho, jak si divák na tuto otázku odpoví, se přikloní na stranu ctihodného občana, který touží jen po úctě a potom, aby ho brali vážně, nebo na stranu prokurátora, který touží, aby ubývalo úmrtí, obzvláště vřadách jeho přátel a kolegů. No ať tak či tak, myslím, že drama je docela slušné. G. Butler dostal roli, kde mohl ukázat, že to není průměrný béčkový herec. Bohužel šance nevyužil a svým nudným pojetím role se umístil někam na úroveň naprůměrného ochotníka. Ani Foxx v roli proměňujícího zástupce za moc nestál. I tak je to hezkých 80%. ()

Davemix

Skvělej thriller s velmi dobrými hereckými výkony především Gerarda Butlera. Velmi dobrý nápad, velmi svižná a chvílema i temná atmosféra. Ještě deset minut před koncem jsem to viděl na pět hvězd, ale bohužel došlo na naprosto špatnej a absolutně slabej konec, kterej mi bohužel zkazil dojem celého filmu. 60% ()

soltak

Dlouho jsem tenhle film odkládal. Nejspíše kvůli očekávání, které jsem myslel, že se nenaplní. Přesně tak to i dopadlo. Měl jsem ještě chíli počkat. Děkuji, ale podruhé už ne. I přes to všechno si film "zaslouží" 3*. ()

TesterX

Po dlouhé době akční thriller jaksepatří s naprosto dokonalým G.Butlerem v hlavní úloze. A také jeden z trošky filmů, kde divák z větší části sympatizuje se 'zápornou' postavou. ()

gresa

Výborné drama! Jen ten konec mě dost zklamal, přeci jen jsem doufal, že v hollywoodském filmu "dobro" jednou nezvítězí nad "zlem". A ty uvozovky jsou u tohoto filmu zcela na místě ;-) ()

Tom-ass

Bez pochyb 5 hvězdiček, kdyby to šlo tak bych hned dal i 6, takhle se mě nějaký film už dlouho nelíbil, při sledování sem byl přibitý v křesle hned od začátku a nechtěl jsem aby to skončilo, srdce mě bušilo jak Darbymu, když dostal od Clyda (Gerarda) injekci adrenalinu před svou poslední jízdou ()

Rosssss

Skvěle gradující podívaná s patřičným thrillerovským hi-tech švihem, u které mi nijak zvlášť nevadila místy typická hollywoodská přitaženost za vlasy (pro tentokráte se naštěstí obejdeme i bez bezedných zásobníků, neprůstřelných hlavních hrdinů a podobných debilit) a u které neustále tápete nad tím, komu fandit. Butlerovi totiž na začátku upřímně přejete, aby se pomstil, po chvíli si ale začnete říkat, že to začíná docela dost přehánět, abyste ho ke konci přistihli, jak se z něj stává bezcitné hovado numero uno snažící se zlikvidovat celý (nejen) soudní systém...I'm gonna bring the whole fuckin' diseased corrupted temple down on your head...it's gonna be biblical... ()

david666

Přiznám se, že jsem Clydeovi hodně fandil ať to všem natře. Jinak po delší době tady máme chytrý promyšlený thriller sice z klasickou zápletkou ale podaný originálním způsobem. Měl jsem strach se zakončení ale ani tady jsem nebyl zklamán. Butler se k podobným rolím hodí - určitě víc než k romantickým komediím jaké poslední dobou točí čím dál víc. ()

veverysiak

Dalo by sa frflať nad odfláknutou poslednou štvrtinou, patetickým koncom, neskutočným vykreslením neschopnosti silových zložiek, neprekročením vlastných tieňov oboch hlavných protagonistov a možno aj nad ďalšími detailami, lenže pozeralo sa na to dobre a niekedy až výborne, keby chlapi dokázali udržať tempo a líniu prvej polovice, bol by to určite jeden zo skvostov roka, nedokázali, preto je to len slušný nadpriemer, takže 80%. ()

DjLibnei

Škoda, že to byl tak neuvěřitelný scénář.. dobrý nápad, což o to, ale zpracování nic moc a konec předvídatelný >> 60% ()

sAreOn

Námět, který byl viděna už v tolika obměnách, že snad nemá co nabídnout. Když se k tomu přidá fakt, že mne postava mstící ho se otce příliš nezaujala (hlavně díky tomu, co z něj tvůrci udělali - ano, myslím to, jak pracuje pro vládu atd.), tak musím bohužel konstatovat, ze snímek nesplnil ani v nejmneším očekávání, které jsem od něj měl. Pravdou zůstává, že Butler a Foxx to zahráli perfektně, ale jinak Law Abiding Citizen nepřináší nic nového. ()

pikto

Na môj vkus až príliš rýchly začiatok. Vtrhnutie ,,banditov", preskočenie 10.rokov a potom už je to mela. Z bežného ,,otecka" je akýsi superboháč, ktorý vraj aj slúžil pre vládu ako zabiják a teraz svoje skúsenosti využíva pre pomstu. Zo začiatku som si myslel že sa príbeh bude odohrávať viac vo vezení ako mimo neho ale z právnika Foxxa sa stal zrazu ,,superpolicajt". Neviem či aj u nás sú právnici pri každej vražde ale v USA majú zláštny súdnický systém. Podľa traileru som sa na ten film tešil, ale po ńom je to viac sklamanie ako nejaké očarenie. A inak súhlasim s názormi,že koniec stojí zato..:)Vlastne, posledných 10 minút. Ale viac už neprezradím, diskutovať o tomto filme by sa dalo niekoľko hodín. ()

Dexter666

Priemerná thrillerovka, ktorá sa silou mocou snaží scenáristicky odlíšiť - paradoxne potom v mojich očiach vplávala do vôd SAW série, čo sa dá len ťažko nazvať komplimentom. Najpresvedčivejší zo všetkých mi prišiel môj obľúbenec Meaney, Butlera som stále vnímal ako takého prejedeného Clivea Owena (ktorý by asi zahral o niečo lepšie) a aj keď mám Foxa rád, tu mi prišiel taký nemastný-neslaný. S ťažkým srdcom, ale tentokrát iba za 3* ()

manali

Strašná sračka, naprosto neuvěřitelně pojatý děj. Libuje si to v násilí, které nemá opodstatnění ale přitom se tváří, že "padouchův" mozek je perfektně při smyslech a ví co dělá. To co tu předvádí právníci a amerika vůbec je nechutnější než vše ostatní. To jak se navzájem hecujou k nesmyslnejm činům ničí jakoukoli smysluplnost a tím i stravitelnost filmu. Podle tohohle filmu ovládaj Ameriku ne lidi ale lidské stroje a jejich automatismy. Policejní stát opravdu funguje aniž by si toho někdo všiml. Raději si dejte "Lady Vengeance". ()

jopal

Nebyt toho blbeho konca, mohol to byt pre mna adept na najlepsi film. Takto ma to hoodne sklamalo a rozcarovalo. Taky genius, vynalezca a nebezpecny nepriatel (stale som mu drzal palce) sa necha nachytat pomocou zeleznej tyce, ktorou vyvratia panty na dome. Fuj, po 80 tich minutach dobrej zabavy a napatia, pride TOTO ?! ()

jaňule

Rozporuplný film. Pořádně nevím, co si mám o něm myslet. Šokující začátek. Některé scény napínavé a dobré, jiné zase v podstatě o ničem. Nehledě na to, že pořádně nevíte, komu máte ve filmu "fandit". Je teda vlastně hlavní postava záporná nebo kladná? A opět happy end, kdy všechno dopadlo tak jak má...zlý (nebo oprávněný?) vrahoun je mrtvý, starostka je na živu a tatík jsem konečně na první recitál své dcery... pro mě zatím 3* možná ještě přehodnotím ()

Ctihodný občan se vrátí

05.06.2009

Darabont a další oběť systému

Darabont a další oběť systému

11.10.2008

Frank je má očividně rád. Prosté občany, kteří neudělali nic špatného, ale justiční systém si s nimi přesto důkladně vytřel... ehm, podrážky. Postava, kterou si v jeho psychologickém thrilleru Law… (více)