Ctihodný občan je dramatický thriller o muži, který se bez slitování rozhodne pomstít tomu, kdo nechal z vězení propustit vrahy jeho rodiny. A nejen jemu, také městu, společnosti, všem. Město Filadelfii začíná děsit teror a vraždy, které jsou brilantně naplánované a provedené. Pomalu však vychází najevo, že je nemohl spáchat nikdo jiný, než právě člověk, jenž přišel o rodinu a rozhodl se vzít spravedlnost do vlastních rukou. Ten člověk ale sedí ve vězení... (oficiální text distributora)

WHMMD

Tento film začína ako žánrové klišé: milujúci otec a manžel príde o dcéru a ženu. Keď sa jeden z nich dostane na slobodu chce pomstu preňho a pre právnickú agentúru, ktorá mu na slobodu pomohla. Vieme, kto je dobrý a kto zlý. S postupujúcou pomstou a narástajúcim počtom mŕtvol sa ale role vymieňajú. Už nefandíme osamelému desperádovi, ale sympatickému právnikovi. ..ale aj tak som chcel, aby tu budovu súdu zrovnal so zemou. ()

Alne

Dosti předvídatelné, ale přesto slušné. Spoustu těch, co to viděli přede mnou nadávalo na konec. Ano byl zvláštní, řekl bych i celkem netypycký, ale nabízí se otázka: nechtěl Clyde docílit právě tohodle? Kdoví. To už je na fantazii každýho z nás. dávám 4* ()

jabapoint

Pravděpodobně nepřijdu s ničím novým, takže samotný filim ani nebudu hodnotit. Jen bych rád vyzvedl jeden herecký výkon. Viola Davis v roli starostky mě málem srazila z křesla. Tak horzivý výkon je k pohledání. Mám takový dojem, že i v žumpě našich seriálů jako VKV apod. by byla jako pěst na oko. Přehrávat je jedna věc, pitvořit se před kamerou druhá. Zvládla obojí v jedné roli a to na jedničku. Potlesk. Doufám, že ji opět dlouho nikde neuvidím. ()

dextrush

Nebolo by fér, ak by som spomínal filmy, ktoré sa mi za posledné týždne nepáčili. Ctihodný občan bol ale výnimkou! Nebudem ani písať, že hlavná idea filmu je prevratná a nová, pretože nie je. Podstatné je, akým spôsobom bola spracovaná. V tom spočíva nádhera celého filmu. Krásny príbeh pomsty, s premyslenou odplatou pre ľudí, ktorí nepochopili jej podstatu. Každá príčina má následok. V tomto prípade reakcia cenou za neochotu zmeniť nemorálne rozhodnutia jednotlivca. V hlavnej úlohe si zahral Gerard Butler, výborná voľba! Zahrané úplne bravúrne, s emóciami a drsnosťou. Trochu mi chýbal jeho škótsky prízvuk, no na kvalite filmu to určite neubralo. S výbuchmi, technickými vychytávkami a občasným násilím si ma film určite získal a rád si ho pozriem ešte raz. F. Gary Gray, bravó! ()

zaack

Ze začátku zajímavý thriller ze zvrhne do guilty pleasure, která ani na vteřinu nenudí. Bez herců v hlavních rolích by ovšem tento film byl typickým direct to dvd. ()

deja.vu

..obrovske sklamanie ..ako tu uz bolo povedane stacilo zostat pri traileri, na uputanie divaka uplne staci tato kratka zostrihana stopaz ..Gray by sa mal pozriet na par franc. filmov aby sa naucil hrat s atmosferou a ponuknut tak divakovi strhujuce momenty inak ako len seriou vybuchov.. .. Butler by mohol konecne mohol opat zacat hrat a trochu sa vcitit do postavy .. Fox zostava stale v tej istej svojej polohe, neukazuje nic nove ako napr. v Soloist .. atd ()

w.w.

Určite sa dalo z tohto filmu vyťažiť aj niečo viac - možno to trochu zostrihať a pár scén prerobiť - koniec celý !!! Ak ste sa čudovali ako môže Michael Scofield v Prison Break chodiť von a dnu zo svojej cely, tak tu je to už dotiahnuté do absurdity...Slušný film so zbabraným koncom - moja najhoršia kategória. ()

ježura

Všechno dobrý...až na ten film... pořád jsem čekal, že něco příjde... leč marně. Po posledních deseti minutách jsem jestě dalších deset kroutil hlavou nad tím, jak špatný konec jde natočit... Potenciál to mělo..ale co z toho? max. 50% ()

luckylittl

Inteligentně promyšlená msta nasraného otce a manžela. Hodně dobrý thriller, jedna hvězdička dolů za hloupý konec (mě se nelíbil, někomu možná bude). Při proslovu Clyde Sheltona: "I'm gonna pull the whole thing down. I'm gonna bring the whole fuckin' diseased, corrupt temple down on your head. It's gonna be biblical." mi běhal mráz po zádech. ()

najki

cakala som ozaj nejaku tu biblicku akciu, ale film spadol do nudneho a predvidatelne obycajneho zaveru, skoda, inak dobry thriller ()

Gesicht

Tohle dílko je vpravdě nevyrovnané. Rozjezd je pomalejší, střed potom téměř nemá chybu aby poslední půlhodina nakopala veškerou logiku někam a nechala v divácích jen pachuť pokaženého závěru. Závěrečné vyústění je opravdu na pěst. Gerard nehraje špatně, Jamie svůj standard a zbytek je už celkem zapomenutelný. Nebýt nepovedeného konce a naprosto nekonzistentního chování postav, mohl to být zajímavý film. Hra na kočku s myší tvoří bohužel menší část stopáže, než by bylo záhodno. Zbytek je vata, která zadupe do země těch pár opravdu zajímavých scén. ()

LB-goulem

Film zacina pohledem na klidne zijici rodinku, ve ktere se ovsem zmeni vse v jeden moment, kdy do domu vstoupi lupici, zabiji manzelku a dceru Butlera. Ten nesouhlasi s verdiktem soudu a tak se zacne mstit, ovsem nejen na vrazich, ale na celem systemu a cele spolecnosti. Scenar se mi osobne velice libil, klasicka zaplatka resena velice netradicne. Gerard Butler se mi jako herec v tomto filmu libil a sedl mi tam. 4 hvezdicky. ()

Allein4

Už ukázky vypadaly velmi nadějně (stejně jako třeba na Brothers) a nakonec nelhaly (oproti Brothers). Velmi povedený herecký výkon Gerrda Butlera ve strhujícím ději neměl chybu. Opravdu se mi to líbilo a vřele doporučuji všem...skoro všem (Esmeralďáci by to asi moc nepobrali ;-) ) ()

ELDoctorow

Škoda preškoda hlúpeho záveru, ktorý to celé pokazil. Ku koncu síce už tak či tak filmu dochádzal dych, no aspoň mohol dobehnúť ešte na medailovej pozícii. Takto sa však tesne pred páskou potkol, zlomil si nohu a doplazil sa medzi poslednými. Po skončení pretekov rozhodcami z milosti popravený strelou z brokovnice do ksichtu. A napokon vyčítam aj to, že po výbornej finte s mobilom sú už ostatné úmrtia príliš obyčajné. Ja fakt neviem, prečo mi ten Wimmer nezavolá. Jeden telefonát pred pár rokmi by ho bol ušetril toho fiaska z ultrafiolovou a tentoraz by mu bol vyšperkoval záver filmu (poradil by som mu záver v štýle Fight club). Takže – pred ďalším filmom už radšej fakt brnkni, alebo aspoň napíš do kontaktného riadku musicboxu. ()

james11

Většina scénáře byla dobře promyšlená a film plynule ubíhal, ale konec se vůbec nepovedl! Jasně, že nakonec dobro (i když nemyslím, že by tady bylo vždy dobrem) musí zvítězit, ale takhle určitě ne... Určitě by mistr taktik u sebe na cele nenechával mobil a bombu by odpálil ve svém úkrytu... Jinak zajímavá podívaná. ()

Phoenixcq

4 jsou málo, 5 je zase moc. Tento film mě fakt dostal. Ve filmu zdá se že je pár nelogičností, ale jde spíš o to, že nejsou vysvětleny některé věcy. Což ovšem nevadí, mám rád, když film nutí také přemýšlet. Ve filmu je hodně překvapivých momentů i takových, jako jsme ještě ve filmu neviděli. To jej činí hodně originální. Hlavní "hrdina" - fandit mu? Nebo ne? No a ten závěr, dostal jsem úplně něco jiného než jsem čekal. Film ale mohl být ještě o půl hodiny delší, bylo to ažý moc rychlé. A ta scéna v soudní síni když se Butler hájí:-) Tu jsem si fakt užíval:-) ()

OziRaziel

Opradu zajímavý film otom jak selhává systém. Občasná brutalita, chvilky překvapení i napětí provází celý snímek.. Butler je charizmatický svalovec který i umí hrát a tady to jen potvrzuje. Škoda, že v dnešních filmech jakýko-li žánrů (vyjma sci-fi,fantasy,apd. -ty si na tom zakládají) chybý realističnost a buď mají postavy nadlidské shcopnosti (ikdyž hrají normální lidi) nebo se svět chová podle scénáře a ne podle přírodních/fyzikálních zákonů. 4,5* ()

Standey

Leonidas v roli osamělého mstitele. Tak tenhle thriller mě fakt dostal. Malinko mi neseděl ten konec, ale i tak dávám za ***** ()

Ctihodný občan se vrátí

05.06.2009

Darabont a další oběť systému

Darabont a další oběť systému

11.10.2008

Frank je má očividně rád. Prosté občany, kteří neudělali nic špatného, ale justiční systém si s nimi přesto důkladně vytřel... ehm, podrážky. Postava, kterou si v jeho psychologickém thrilleru Law… (více)