Ctihodný občan je dramatický thriller o muži, který se bez slitování rozhodne pomstít tomu, kdo nechal z vězení propustit vrahy jeho rodiny. A nejen jemu, také městu, společnosti, všem. Město Filadelfii začíná děsit teror a vraždy, které jsou brilantně naplánované a provedené. Pomalu však vychází najevo, že je nemohl spáchat nikdo jiný, než právě člověk, jenž přišel o rodinu a rozhodl se vzít spravedlnost do vlastních rukou. Ten člověk ale sedí ve vězení... (oficiální text distributora)

Kozlowski8

Před jeho očima mu zavraždili manželku a dcerku. On je posedlý pomstou, a to nejen vůči dvěma vrahům, ale proti všem, kteří jsou vinni tím, že ti dva nebyli dostatečně potrestáni. Kam až je schopen zajít? Věřte tomu, že daleko - je totiž velice schopný. Možná až tak schopný, že závěr poněkud opustil hranice reálna a uvěřitelnosti... Po hodině sledování jsem myslel na nejvyšší hodnocení, ale závěrečná půlhodina můj požitek shodila hodně dolů. Proto ,i přes velmi dobrého Gerarda Butlera a úžasnou první polovinu nakonec hodnotím na hranici tří a čtyř hvězdiček. 70%. ()

gpx

První polovina filmu se ještě dá poměrně dobře strávit, ale to co autoři předvedli v té druhé je sled komických absurdit, které z "Ctihodného občana" dělají hloupou frašku. ()

kacer4

Chlapec podkope väznicu, po nociach z nej uniká, žbríla po uliciach a dávama veľkým rybám bomby pod autá... Ruku na srdce, WTF? Keď spojím Star Wars, Matrix a LOTR tak to stále bude reálnejšie ako toto. ()

Eeve

Pre mňa dosť priemerný pokus o psychologický triler, ktorý ale málokedy vyznel "trilerovo", teda napätie dosti chýbalo. Všetko sa to točilo okolo utrpenia hlavného hrdinu a jeho pokusu o "zrušenie" nedokonalého systému so všetkými jeho účinkujúcimi. Dialógy Butler-Fox ma celkom bavili, Butlerove popravy takisto :) ale to je asi tak vcelku všetko. Prvá polovica o čosi lepšia, koniec predvídateľný. Na jedno večerné pozretie. ()

RomanBond007

Film, ktorý má svoje grády. Clapík sa chce pomstiť za vraždu svojej malej dcéry a manželky tým, že zabije ich vraha. Ale tuto nekončí, tuto len začína. Všetko má premyslené, s úsmevom zabíja všetkých, ktorý zabezpečili to, aby sa vrah dostal na slobodu. Dobrý výkon G. Butlera ako pomstiťeľa a Jamie Foxxa, ktorý mi je sympatický tiež. Príbeh ustál, atmosféra a celkový dojem ma prekvapil, škoda že zomrel :D. 95% za všetko!!! ()

kramatos

Tento pěkný počin má jen dvě vady na kráse - a to uspěchaný a divný konec a černého sekundujícího aktéra, který je až neuvěřitelně nesympatický. A tím myslím vyloženě herce. ()

kishi_SO

mam rad filmy s tymito psychohramy. Vynikajuco rozohrata particka inteligenicie a spravodlivosti. Mozno pre mna osobne nastalo sklamanie zo zaveru, kde by som bol doprial tu spravodlivost. Inak vcelku dobre zobrazenie pravneho systemu, kde sa na slobodu dostavaju ti, co na nej nemaju co hladat. ()

halberdier

Doporučuji si vůbec nečíst obsah tohoto filmu, protože potom nepřijdete o jeho největší triumf - o celkem chytrý příběh. Na obyčejný akční thriller je totiž poměrně originální a zajímavý a vůbec jsem nečekal, že se bude celý film odvíjet tímto směrem. Ano - na závěr zjistíte, že vlastně není nijak objevný a má spoustu logických chyb, ale udrží vaši pozornost po celou svoji délku. Překvapil mě i Gerard Butler, role mu sedla a patří k jeho nejlepším. Jamie Foxx je adekvátní. Na to, že jsem čekal podprůměrnou butlerovku ,jsem byl mile překvapený. (7/10) ()

jjjerry

Slušný potenciál, bohužel moc překombinovaný a přehnaný. Začátek skvěle graduje, nejlepší scéna když se prolíná "vystoupení dcery" s další linií příběhu. Napětí je stále gradováno, zachován motiv překvapení zprvu pak upadá stejně jako kvalita snímku. Bohužel pak to ztrácí veškerou logiku a závěr to definitivně pohřbí. Celkový dojem rozpačitý, nevědl jsem ani kdo má být hlavní hrdina a komu fandit. ()

TonoM

Neskutečně propracované psycho s ještě neskutečnějším Gerardem Butlerem v hl. roli to co tento borec předvedl bylo neskutečné, skvělý námět a scénář. Konec filmu to je samozdřejmě záležitost vkusu. Mě osobně konec dost naštval, nic méně jedno z nejlepších filmů, co nám nabídla kinografie v roce 2009. 85% ()

Pepi74

No já z toho byl nadšený.. Alespoň ze začátku. Chápal jsem pocity otce co přijde o rodinu. I tu pomstu na všech co to brali jen jako rutinní případ a jede se dál. Ale ten konec... To se jako prokopal do všech cel a nikdo si nic nevšiml? A viděl jsem dobře, že únikový dveře zavřel na petlici? No teda.... ()

tybro

Tak moc rád bych dal pět hvězd, ALE za ten konec prostě nemůžu. Když už koukám jak všechno běží jak má (spravedlnosti je učiněno za dost a pak... taková podpásovka. Tak vynikajícně to šlapalo, to je pak škoda to nedotáhnout, aby pak měl divák dobrej pocit (áááh, dobře to skončilo :-D). Nu, co se dá dělat, v souhrnu to byl dobrý dort, leč tu dodrbanou třešničku mi někdo sežral. ()

Ctihodný občan se vrátí

05.06.2009

Darabont a další oběť systému

Darabont a další oběť systému

11.10.2008

Frank je má očividně rád. Prosté občany, kteří neudělali nic špatného, ale justiční systém si s nimi přesto důkladně vytřel... ehm, podrážky. Postava, kterou si v jeho psychologickém thrilleru Law… (více)