Mel Gibson a Danny Glover se vracejí jako neohrožení losangeleští detektivové Riggs a Murtaugh a s nimi i Joe Pesci coby Leo, jehož žvanivost by měla být trestná. Murtaugh je pořád rodinný typ a Riggs stále funguje jako odjištěná zbraň a – cože? - rodinný typ. Jeho nejistota, zda se má či nemá oženit s Lornou (Rene Russo) je dalším problémem tohoto úspěšného diváckého hitu, v němž hrají i populární komediální hvězda Chris Rock a akční hvězda Jet Li. Svatební zvony, zásobníky, exploze smíchu... Tahle zbraň je ostře nabitá! (Magic Box)

H34D

Čtvrtá a má nejoblíbenější Smrtonosná zbraň! Film se nezdržuje s úvodem, těží ze zažitých vtípků, hlášek, narážek a vztahů z minulých dílů, přičemž vše funguje jako dobře namazaný stroj... Jako stroj na zabíjení, kterým je Jet Li a jeho fantastické bojové umění! Smrtonosná zbraň 4 nenápadně jde s dobou, co se týče akce - ta je zde ze všech sérií nejlepší (takový průjezd věžákem je ještě lepší než obdobná scéna v novějších Transformerech), ale svým vyzněním zůstává pěvně ukotvená v nezapomenutelné atmosféře raných 90. let. Klišé, neklišé, Smrtonosná zbraň 4 téměř chytá za srdce. 9/10 ()

xxmartinxx

Jet Li měl předvést zásadně víc, ale to je jediný nový nedostatek. Jinak je i čtvrtý díl na stejné úrovni jako ty předchozí, což považuju za malý zázrak. ()

Arx

Čtvrtý díl Smrtonostné zbraně považuju za vrchol celé série. Někomu možná vadí míchat dohromady humor a krimi, ale mě určitě ne. Zatímco jednička byla až moc tajemná (nic proti, dal sem jí taky *****), čtvrtý díl mě ze všech bavil nejvíce. Zběsilé honičky v autech, průjezd mrakodrapem a ta závěrečná bitva s Jet Lim v tom molu jsou prostě super. Perfektní zakončení nejúspěšnější policajtské dvojky Mela Gibsona a Dannyho Glovera. ()

Skejpr

Výrazná komediální složka, která bohužel možná až příliš spoléhá na živel Chrise Rocka. Scéna s rajským plynem je ale neuvěřitelná.. :) ()

Shit

Nejslabší ze smrtonosných zbraní,ale pořád je to kvalita. Gibson s Gloverem jsou sice už starší, hlavně na Gibosnovi to je znát, ale to vůbec nevadí, protože jsou stejně úžasný a na jejich výkonu se to neprojevuje. Příběh je tentokrát míň vtipnej a celkově nedosahuje na předchozí díly. Už je to tady moc přrplácaný a i když je tady jet-li, tak se mi akce taky nelibila tolik jako v minulých dilech, ale jako čtvrtý pokračování to je dokonalý, neznám moc čtvrtých pokračování který by byly takhle kvalitní, ale při srovnání s ostaími díly nemůžu dát víc než 4* ()

choze

Čtyřka začíná stejně jako trojka nažhavovací úvodní pyrotechnickou orgií, která nemá s vlastní zápletkou filmu nic společného. Pokec ústředních hrdinů mezi svištícími kulkami a odlákání střelcovy pozornosti polonahým Murtaughem v srdíčkovaných spoďárech je přesně tak trapné, jak jsme od trojky zvyklí (kde jsou časy inteligentního Murtaughova ztrapňování jako prcgumovník nebo bomba na záchodě) a než to stačíme rozchodit už je tu druhá akce, při níž hrdinové stejně jako v trojce úplnou náhodou padnou na stopu velkého případu. Pak se začne "inovovat" a zatímco ve trojce hrdiny degradovali na pochůzkaře, tady je povýší na kapitány. Bohužel největší přínos trojky - postava Lorny v podání Rene Russo je tady upozaděná, zato si tvůrci usmysleli, že jedna trapná komická figurka nestačí a k Joe Pescimu přihodili ještě Chrise Rocka. K tomu si připočtěte, že Mel Gibson brutálně zestárl, přibral a zkrátil háro a skoro se zdá, že na film nemá smysl koukat. Opak je pravdou. O moc byste sice nepřišli, ale úplně špatné tohle 90ti milionové monstrum taky není. Akce je hodně a je celkem slušná (mám slabost zejména pro tu úvodní, která působí až komiksově) a pak je tady Jet Li, který by rozhodně měl hrát záporáky častěji (i když Gary Busey z jedničky je pořád nejlepším záporákem série). Pětku ale rozhodně ne, už tenle díl zatraceně přesluhuje. ()

Segrestor

Pro mě ze všech těch zbraní nejlepší film kvůli Jet Limu coby záporákovi s ksichtem terminatora. Nejslabší film ze všech těch zbraní kvůli vykreslení postavy Martina Riggse. Možná asi i nejvtipnější ze všech těch zbraní kvůli dvojici Joe Pesci a Chris Rock. ()

Gilmour93

Tak, Rogere, už nejsi jediný, kdo je příliš starý na tyhle sračky, už je i pan Riggs.. Klasika buddy movie žánru se ve čtvrtém pokusu scvrkla do přehnaných akčních scén a řešení rodinných vztahů, to vše obaleno hýkáním, kvičením a překřikováním ústředního kvarteta. Jet Li oděný v pyžamu a s rasistickým růžencem (dvě bílé kuličky na jednu černou) je pak už jen slabou náplastí.. Upřímně jsem zvědav, jakým směrem se v roce 2016 ubere Lethal Weapon 5. Murtaugh ležící na podminované podložní míse? Z Riggsovy Beretty s velkým rozptylem střílející pan Parkinson? Necháme se překvapit.. ()

genetique

Asi každému je jasné, že táto časť je zo série jednoducho najslabšia, no povedzme si, že keby sa to hodnotilo ako samostatný film (cháp nie zo série), bol by určite skvelý. Niektoré vecičky sú síce podávané nasilu, no dvojica stále srší humorom a znova skvelo hláškuje. Film je už viac precitlivelý a príliš pretiahnutý, čo sa nevyplatilo. Ale inak super. Aj akcia aj humor. 80%. ()

sniper18

Posledný diel tejto kultovej série sa už nesie čisto v štýle predchádzajúceho dielu, teda o tej temnej atmosfére prvých dvoch dielov už nemôže byť ani reči a tiež už to pôsobí trochu viac rodinne, než by bolo vhodné, ale predsa len si film stále drží slušnú úroveň a sérii rozhodne hanbu nerobí. Film začne výbornou úvodnou sekvenciou, akcia s ťažko ozbrojeným maniakom sa vydarila, ale následne sa hlavné postavy opäť úplnou náhodou dostanú k niečomu veľkému, čo samozrejme začnú vyšetrovať, toto mi vadilo už minule, prvé dva diely boli v tomto podstatne uveriteľnejšie. Ale ani táto zápletka s čínskou mafiou nie je zlá, drží si výborné tempo a ponúkne nespočet vydarených scén rôznych typov. Len to už nepôsobí tak samostatne ako predtým, ale už sa tu moc spolieha na to, že divák už postavy veľmi dobre pozná, že za tie diely a roky si k nim vytvoril pomerne silný vzťah a tak má väčší priestor nielen rodinná stránka, čo tu na mňa pôsobí skôr rozporuplne, má to svoje klady, ale aj zápory, ale celkom sa vsádza aj na nostalgiu, no tá mi tu sadla. Takže celkovo by sa tu toho dalo celkom dosť doladiť, ale aj s týmto prevedením som spokojný. Čo sa týka obsadenia, Mel Gibson už trochu zostarol, ale aj to film využíva vo svoj prospech a s Gloverom stále tvoria skvelú dvojicu, Joe Pesci je práve v tomto diely najlepší a jeho scéna na cintoríne sa mi veľmi páčila, Renne Russo ma ešte minule bavila, ale tu je už úpne zbytočná, ale kladom sú nové postavy, Chris Rock tu má s Gloverom výborné rozhovory a Jet Li je zase veľmi solídny záporák. Len škoda, že mimo neho ma už na strane záporákov nikto nezaujímal. Akcia sa tiež nesie v štýle predchádzajúceho dielu, takže opäť je technicky prvotriedne zvládnutá, kamera, strih a výber lokácií sú bezchybné, len by to chcelo viac drsnosti a zabitých. Prestreliek je málo a nie sú ani tak dobré, ako predtým, ale naháňačky sú stále slušné, či už automobilová alebo pešia a čo je hlavným kladom, konečne si polepšili súboje. A môže za to Jet Li, ktorý tu v akcii nemá zase tak moc priestoru, ale tých pár krátkych súbojov je výborných a predvedie tu niekoľko úžasných chvatov. Ani v jednom z nasledujúcich amerických filmov, v ktorých stvárnil hlavnú úlohu a mal omnoho viac priestoru sa v akcii tak dobre nepredviedol. Takže práve tieto jeho minisúboje tu v akcii vynikajú najviac. A humor našťastie nezaostáva, stále je tu plno vydarených vtipných scén a hlášok. Takže Richard Donner aj tentoraz odviedol veľmi dobrú prácu, prvé dva diely a samozrejme hlavne parádna dvojka ma bavili viac, toto je už úroveň trochu slabšej trojky, ale stále je to slušná žánrová zábava, ku ktorej sa raz za pár rokov rád vraciam. 71% ()

3DD!3

Už to není co to bývalo, ale čas se holt nedá zastavit. Naštěstí ZBRAŇ 4 pořád neztratila své důležité prvky, akce je pořád hodně dobrá (celá úvodní scéna, pak honička na dálnici anebo průjezd mrakodrapem jsou vynikající) a vtípky jsou taky dost slušné (jen Rock a Pesci to místy zbytečně přehánějí). Jet Li je jako záporák bezkonkurenční. Opravdu si tu roli užíval a zatraceně mu to na špatné straně barikády sekne. SMRTONOSNÁ ZBRAŇ 4 už není taková bomba jako předchozí díly série, ale pořád je to nadprůměr. ()

Kaka

Bude to odemně možná hodně troufalé, ale dovolím si tvrdit, že třetí a čtvrtý díl jsou nejlepší. Příběh specielně zde jde trochu stranou a Donner se soustřeďuje pouze na dva hlavní elementy filmu. Vtip a akce. Obojího si člověk užije skutečně dosytosti. Režisér totiž servíruje naprosto strhující akci, která je natočená tak neuvěřitelně přehledně, že Donner tímto filmem nakopává prdele většině akčních režisérů specialistů. ()

sud

O chloupek slabší než trojka. Návrat tvůrců po šesti letech k tématu s v něčem změnil, něco zůstalo. Martin Riggs už není takový šílenec a stává se z něj pomalu usazující se taťka, Roger se nezměnil. Ale ne zase že by se z Riggse stal usedlý kliďas, to ani náhodou. Jenom už to není takový divočák jako v předcházející trojici (možná k tomu taky napomáhá dabing, Vladimír Dlouhý má jiný hlas a jiný způsob hovoru než Ladislav Županič). A co je při starém? Všechno ostaní. O tom se nebudu rozepisovat, jenom bych se opakoval. Zkrátka poměrně dost srandovních momentů (Roger v "roli" ptáka, žralok na lodi, Rogerovo odhalení, kdo je otcem dítěte jeho dcery) a akce (zvláště souboj Riggse a Jet Li ve vodě je dost naturalistický). Čtyřka je sice z této čtveřice nejslabší, ale i tak si udržuje dobrou úroveň. ()

Tyler

Proč to neříct hned na začátek? "Smrtonosná zbraň 4" víc než důstojně ukončila nejlepší sérii akčních buddy-movies a kdykoliv se na ni rád podívám znovu...Martin už nám sice taky zestárnul, ale pořád s Rogerem tvoří jedinečnou dvojku, se kterou se můžeme skvěle pobavit. A když jim k tomu sekunduje Chris Rock, kvalitní akce, těhule Rene Russo a neskutečně charizmatický Jet-Li, není proč s vysokým hodnocením otálet! Je ale ještě jedna věc, která si zaslouží zmínku - závěrečné titulky. Během jejich sledování si pokaždé uvědomím, že za čtveřicí případů dua Riggs-Murtaugh stojí skutečná parta přátel, která svoje filmy točila s radostí a láskou. Málokdy je něco takového nejen vidět, ale i cítit - proto mívám u "rodinného alba" trochu dojatý úsměv na rtech... ()

Falko

Aj ked nie tak dokonale, ako by som si zelal, dokoncil Donner skvelu seriu Smrtonosnych zbrani, ku ktorym sa budem vzdy rad vracat. Opät ma rozosmiala hned uvodna scena pri sialencovi, ktory nici plamenometom co sa len da a pocas tejto akcnej jazdy sa dozvie Murtaugh od Riggsa, ze jeho dcera je tehotna a zase Riggs od Murtaugha, ze Lorna v podani Rene Russo je taktiez tehotna. Lepsie miesto na tuto diskusiu si ti dvaja najst nemohli. Pribudli nam tu dalsie hviezdy a to hned dve. V ulohe zaporaka skvely Jet Li a detektiv Chris Rock. Pri akcnej scene, kde vlak narazi do auta si vlak ide spokojne dalej, akoby sa nic nestalo a pri nahanacke skoku autom do kancelarskej budovy si neviem predstavit, ze by sa niekto hrnul tak obrovskou rychlostou do neznameho. To su mozno dve chybicky krasy, ktore mi tu trosku vadili, ale na druhej strane prave ta nahanacka bola efektne natocena. Po prvykrat som tu videl ukecaneho Joea Pesciho vo vaznej ulohe na konci filmu, co ma celkom prekvapilo, ale tym sa tato seria vlastne aj nadherne ukoncila ako taka velka rodinka. Este by som chcel spomenut taku malu narazku na tuto seriu a to westernovu komediu MAVERICK (1994) , ktoru tiez natocil Richard Donner a scenu, kde zamaskovany Glover vykrada banku a Gibson sa po nom pozera, akoze ,, Nevideli sme sa uz niekde?"... 03.12.2008 ________ Mel Gibson - (Martin Riggs) +++ Danny Glover - (Roger Murtaugh) +++ Joe Pesci - (Leo Getz) +++ Rene Russo - (Lorna Cole) +++ Chris Rock - (detektiv Lee Butters) +++ Jet Li - (Wah Sing Ku) +++ Steve Kahan - (kapitán Ed Murphy) +++ Darlene Love - (Trish Murtaugh) +++ Kim Chan - (Benny ´strýc Benny´ Chan) +++ Hudba: Michael Kamen, Eric Clapton, David Sanborn +++ Produkcia: Joel Silver, Richard Donner +++ ()

viperblade

Super komedie a akční film v jednom! Takhle jsem se nezasmál ani u jedné ze "Zbraní". Riggs při pohledu na 4 praotce: "Už vím proč to jsou čtyři praotcové. Dlouhej, Širokej, Bystrozrakej a Blbej. ()

castor

Jeden bude otcem, druhý dědou. A k tomu jejich město zaplavují asijské gangy. Humor znovu zhrubl, zápletka je děravější, „vážných“ témat ubylo, akce je destruktivnější. Kdysi k sobě jeden usedlý polda před důchodem a druhý vyšinutý polda-vdovec hledali cestu. Dnes bez sebe neudělají ani ránu, od drsnější kriminálky v poklidu přešli k explozivní akční komedii. Řeší rodinné trable, v ději máme násilně vtlačené vedlejší postavy z předchozích dílů, ale pořád je to zábava. Nechybí typické atributy, záporáci zase vtrhnou se zlými úmysly do Murtaughova domu, bohužel přihrávači Joe Pesci a Chris Rock jsou místy otravně hysteričtí. Jinak ale tenhle model dál solidně funguje – tvůrci vědí, kdy přitlačit na pilu, kdy mají nastoupit pyrotechnici, kdy zase vypointovaný dialog. Každá ze Smrtonosných zbraní měla to svoje, nemůžu jinak, každé milerád znovu vlepím čtyři hvězdy. ()

ClintEastwood

Z celé série Lethal Weapon je čtvrtý díl nejslabší, ale v rámci žánru se stále jedná o nadprůměrnou podívanou plnou výbuchů, akce a výborných hlášek, které chrlí dva staří známí Mel Gibson a Danny Glover. Tento díl je trochu upovídanější, není už tak drsný a záporák tentokrát nepatří mezi zloduchy na které se bude ve filmovém světě vzpomínat, ale solidní snímek to bezesporu je. Už úvodní scéna s plamenometem dává tušit, že Richard Donner má divákům stále co nabídnout a to se také během filmu potvrdí. Tři a půl hvězdy. ()

Pátá Smrtonostná zbraň se hýbe kupředu

Pátá Smrtonostná zbraň se hýbe kupředu

29.01.2020

Podle producenta Dana Lina jsou herečtí veteráni Mel Gibson a Danny Glover připraveni vrátit se ještě jednou naposled do legendární akční série Smrtonosná zbraň. Producent potvrdil, že on a režisér… (více)

Jet Li je celý zafačovaný!

Jet Li je celý zafačovaný!

24.03.2007

Nebojte, hvězda bojových umění neutrpěla žádné vážné zranění během natáčení fyzicky náročného kousku na zlomeniny všech druhů a otřesy mozku tu přece máme Jackieho Chana. Jet Li však oficiálně… (více)