Mel Gibson a Danny Glover se vracejí jako neohrožení losangeleští detektivové Riggs a Murtaugh a s nimi i Joe Pesci coby Leo, jehož žvanivost by měla být trestná. Murtaugh je pořád rodinný typ a Riggs stále funguje jako odjištěná zbraň a – cože? - rodinný typ. Jeho nejistota, zda se má či nemá oženit s Lornou (Rene Russo) je dalším problémem tohoto úspěšného diváckého hitu, v němž hrají i populární komediální hvězda Chris Rock a akční hvězda Jet Li. Svatební zvony, zásobníky, exploze smíchu... Tahle zbraň je ostře nabitá! (Magic Box)

Satan

Nadstandardní díl, který stále přešlapuje na tom samém místě a vzpomíná na staré dobré časy. Nebýt perfektního záporáka v Jet Liovi, asi by byl výsledný dojem o dost slabší. Sice jsou oba už "old for this shit", ale jako důstojné rozloučení se sérií čtyřka ještě v rámci nějakých mezí funguje. [Přesná stopáž: 122 min - Director's cut] ()

mzss1

Skvělé zakončení této perfektní série. Vedle skvělého známého obsazení Mel Gobson, Danny Glover, Joe Pesci a Rene Russo přibyly herci Chis Rock, který do filmu vnesl další kousek dobrého humoru a Jet Li, který zde hrál záporáka a velmi mě zaujal, především svým bojovým uměním. Od tohoto filmu jsem s Jetem Li viděl více filmů. Příběh je pět dobrý, hudba dokonalá, vtipy skvělé, konec akční a skvělý souboj Gobson, Glover proti Jet Li. Celkově film hodnotím na 96% = ***** ()

kingik

Čtvrté pokračování je nejslabší ze všech. Problém je ve scénáři, který není tak propracovaný, jak jsme byli zvyklí u předešlých dílů, ale pouze mírně kopíruje charaktery a situace, které už jsme viděli, s tím rozdílem, že inovativní postupy nefungují. Od Joea Pesciho předpokládáte, že svého Lea bude hrát, jak ho znáte, a tak je vyloučeno se mu zasmát, a když se zasmějete, tak leda tomu, jak je trapný. Gibson s Gloverem nic nezkazí, a i když Gibson znatelně zestárl a chybí mu ten uličnický a nevyzpytatelný výraz ve tváři z minulých dílů, stále je ve formě a střílí a kope mu to dobře. Hlavním tahákem je Jet Li, jehož neuvěřitelné choreografie vás dostanou, ale ze soubojů s ním se dalo vytěžit i víc. Nepochválím práci střihače, jeho nůžky v některých scénách zahálely až moc. A tak se tohle pokračování nezařadí mezi skvosty thrillerového žánru, ale jen mezi ucházející průměr. ()

Legas

Tohle už není Smrtonosná zbraň, ale Ženatý se závazky. Naprostou zkázu zachraňuje pár svižných akčních momentů a nějaký ten vydařený vtípek. ()

InJo

Jednoznačně nejslabší díl, naštěstí se v něm v dostatečné míře objevuje hongkongský démon Jet Li (za celý film řekne sotva tři věty, což skvěle napomáhá jeho auře tajemného chladnokrevného zabijáka), který dá Gibsonovi s Gloverem pořádně na pr#el (famózní závěrečný souboj je jednou z nejlepších scén celé série). Naprosto geniální mi (poté co jsem za poslední dobu viděl několik Jetových HK pecek – viz Fist of Legend, Twin Warriors aj.) přijde scéna, ve které si z něj Gibson dělá srandu. Nejde o ty fórky, jde o ty jejich pohledy, ten střet dvou naprosto odlišných akčních bohů – jednoho z vyměklého a provařeného Hollywoodu a druhého z osobitého a naturalistického Hongkongu. Jedinečný filmový moment, pro mě skoro stejně silný a nezapomenutelný jako například první filmové setkání Ala Pacina s Robertem De Nirem v Nelítostném souboji. ___ Celkově vynikající série na kterou nedám dopustit, ovšem s nepřehlédnutelnou (i když občas velmi mírnou) sestupnou tendencí jednotlivých pokračování - první dva díly patří mezi vrcholy akčně-komediálních kriminálek, trojka je jen o kousíček za nimi, no a čtyřka je akční krimikomedie, která je už "jen“ velmi dobrá (což je ale pořád zatraceně dost!). 75 % ()

HoneyBunny

Setkání se starými známými je vždycky příjemné a tohle pokračování se povedlo. Bohužel zůstává hodně daleko za prvním dílem. ()

Jordan

séria smrtonosných zbraní je zvláštnosť, lebo na rozdiel od akýchkoľvek iných filmov s pokračovaniami, pokračovania smrtonosnej zbrane sú pozerateľné a udržujú si akútakú úroveň (= veľmi vysokú, nadštandardnú, dokonca podľa niektorých 2 bola ešte lepšia ako jednotka, čo je vzácny prípad, u ktorého má Smrtonosná pasca precedens ešte pred Terminátorom) - a čo sa ešte cení je, že ide o akčnú komédiu a toto žánrové zaradenie si naozaj zasluhuje, lebo je vďakabohu aj akčná aj vitpná; ()

Anderton

Ja som nikdy prehnane nefičal na prvých troch filmoch, považoval a považujem ich za solídnu víkendovú zábavu a preto ma ani štvorka ničím nesklamala. Že je to už horšie a príliš komediálne? Nie je to jedno? Ako samostatný film je to stále zábavné a dôležité predsa je, že záporák je charizmatický. Asi jediný americký film, v ktorom má účasť Jeta Li nejaké opodstatnenie. Pre mňa je táto séria vzácne kvalitatívne vyrovnaná. ()

Frajer42

Prakticky veškerý vtip se mi buďto tolik okoukal, nebo zde prostě chyběl. Přesto akce byla velmi slušná a bylo jí hodně. Jet Li dodal kung-fu prvek z jiné dimenze. Mel Gibson zkrátil hairstyle. No, asi se mi to líbilo o trochu více než třetí díl. Takže slabé * * * ()

boshke

Je znát posun proti prvním třem dílům. Celé se to posunulo více do "divácka" - hodně divácky vděčných scén, ať už komediálních či akčních, a klasické, lehce přehnané finále. Mně se to i tak velice líbilo, takže zůstávám na pěti hvězdách jako u všech předchozích dílů... 90% ()

predators

Nestárnoucí duo schopně doplňujě několik nových postav, v čele s úhlavním protivníkem Jet Lim. Mel odhodil svou hřívu a začíná budovat svou rodinu. Ta se nakonec spolu s Gloverovic rozrostla na několik členů, další miliony si získali u televizních obrazovek, tedy nás. Za ty čtyři díly se bylo stále na co dívat, Každá přestřelka, honička, hláška nebo dokonce i útrapy našich kamarádů z LAPD si byly něčím podobné a přece tak jiné! Co říci závěrem? Snad jen, že bych se chtěl na 5. pokračování těšit, ale radši si ještě počkám... 82% ()

nascendi

Sériu smrtonosných zbraní mám radšej ako sériu smrtonosných pascí. Ale tiž viem,. že aj ten najlepší nápad sa vyčerpá, aj tí najlepší protagonisti sa opozerajú a aj tým najkvalitnejším gagmanom, pyrotechnikom a kaskadérom raz dôjde dych. A to sa prihodilo v štvrtom pokračovaní tejto úspešnej série. Richard Donner dal na pokušiteľské reči sponzorov dúfajúcich, že aj štvorka im prihrá nejaké doláriky a čo viac, horribile dictu, o rok nás čaká piate pokračovanie! Teda nie nás, ale ich. Lebo ja sa už v žiadnom prípade toho nezúčastním. ()

PetrPan

Pravdou je, že čtyřce chybí špetka k tomu, aby byla dokonalá jako předchozí díly, ale proboha co čekáte od akčního filmu, je to a vždy byla především zábava a nadsázka, tento film splňuje do puntíku výše zmíněná kritéria a je to skvělá áčková produkce a s ano bombastickými efekty, ale přesto to nevyznívá trapně ()

Vitason

Postarší dvojka policistů promazala bolavé klouby, vyleštila zaprášené odznaky a vyčistila zrezlé zbraně, aby se naposledy vydala na vyšetřovací jízdu, při které zničí půlku Los Angeles. Čtyřka je možná nejslabší díl série, ale pro mě jen o jeden zaseknutý náboj. To že otěže převzala komedie mi vůbec nevadí, protože je zde spousta povedených gagů (scénka u zubaře, kde se všichni sjedou Rajským plynem nemá chybu) a hlavní je, že vtipy zde nejsou na úkor akce. Například je tady úžasná honička, kde Mel Gibson místo auta osedlá stůl. Z vedlejších postav se o akci stará kašpárek Jet Li svými kung-fu kousky a Joe Pesci s Chrisem Rockem obstarávají zase tu komediální část. Smrtonosná zbraň 4 je důstojné zakončení jedné, povedené série. ()

klerik

Skutočne prvý kvalitný americký film, ktorý skĺbil kung-fu bitky s "klasickou" akciou. A potom prišiel Matrix... Oproti prvým dvom filmom stráca na atmosfére, no je to napínavé a budete sa baviť o to viac ak si dopodrobna pamätáte predošlé filmy. LW4 je už však točená pre iného diváka, no akcie sú najlepšie natočené z celej série... ()

iamek

Zatím poslední díl tenhle ůžasné akční podívané. Donner opět nezklamal a naservíroval nám akční hitovku ze vším všudy. Taky vás zaujala scéna kdy skvělý Jet-Li rozebral Riggsovi zbraň ? Jestli to vážne tak umí tak klobouk dolů. Takové akční komedie můžu pořád. ()

SeBig

Vůbec nezklamalo ba naopak! Gibson a Glover mi přirostli k srdce Roger a Riggs skvělá dvojka opět chrlí hlášky, sranda, akce, Pesci a žába, rajský plyn, zeťák Chris Rock, skvělý zaporák Jet Li, což znamená skvělý fighty museli na něj být dva jinak by ho nepřeprali. Fakt paráda! ()

LaciLC

Je vidieť ten časový rozdiel 11 rokov medzi prvým a štvrtým dielom. Kým jednotka bola príjemne staromódne neohrabaná, štvorka už ide po zabehnutých hollywoodskych koľajách, no opäť pekelne vtipne. A k starej známej dvojke si pridajte ukecaného detektíva v podaní Chrisa Rocka a Jeta Liho. Podľa môjho názoru viac než dôstojné zakončenie mojej obľúbenej krimikomediálnej série. ()

Chrustyn

Důstojné završení jedné z nejlepších filmových sérií. Akce je dost, humoru také jen toho sentimentu je přespříliš. ()

Crocuta

Film pro milovníky mezirasové akce, ale i kdyby tam kromě Číňanů byli tentokrát také Indiáni, Malajci a Austrálci, tuhle sérii už k bývalé slávě nevzkřísí. ()

Pátá Smrtonostná zbraň se hýbe kupředu

Pátá Smrtonostná zbraň se hýbe kupředu

29.01.2020

Podle producenta Dana Lina jsou herečtí veteráni Mel Gibson a Danny Glover připraveni vrátit se ještě jednou naposled do legendární akční série Smrtonosná zbraň. Producent potvrdil, že on a režisér… (více)

Jet Li je celý zafačovaný!

Jet Li je celý zafačovaný!

24.03.2007

Nebojte, hvězda bojových umění neutrpěla žádné vážné zranění během natáčení fyzicky náročného kousku na zlomeniny všech druhů a otřesy mozku tu přece máme Jackieho Chana. Jet Li však oficiálně… (více)