Oukyn

Jak to ti kluci španělský sakra dělají? Tohle je zatraceně dobrá porce strachu na sobotní večer (i na jindy). Samozřejmě je třeba vidět jedničku, jinak vám trochu unikne smysl druhého dílu. Už při počáteční hudbně a titulcích mi začalo mrazit na zátylku. Stačí si vybavit vzpomínku z prvního dílu, konkrétně to, jak vše nevinně začalo a fatálně skončilo. Druhý díl navazuje na ten první, jako byste jen přehodili kotouče na projektoru. Opět ten děsivej barák, opět ta ponurá atmosféra a očekávání něčeho strašnýho, co MUSÍ přijít. Je logické, že se tady musí objevit nové postavy, protože ty minulé potřebují nutně někoho do party, aby se mohla rozjet parádní podívaná okořeněná silným pocitem nejistoty, jestli za váma taky někdo nestojí. A nové postavy se objevují hned z několika směrů. Policajti působí ze začátku jistě a silně, neochvějně. Když se z nich pak stane banda zoufalců, kteří se snaží zachránit si krk, už jste v tom a není cesty zpět. Trochu mě tam překvapila ta složka náboženství, dobra a zla, která v jedničce nebyla patrná. Leccos se tady začalo vysvětlovat a vypadá to, že dovysvětleno bude v dalších dílech. Hledání rudé tekutiny bylo hodně napínavé a děcka drápající se větracími šachtami byly fakt k pokukání. Závěr mě překvapil, ačkoliv jsem při trošce uvažování mohl něco podobného předpokládat. Netušil jsem nic, protože u tohohle filmu prostě na úvahy není čas. Ty přijdou až po něm. A bylo o čem přemýšlet...Cestu potemnělou chodbou ihned po shlédnutí filmu ale nedoporučuju :o) ()

Deacon59

Na tenhle film sem se opravdu těšil, Jaume Balagueró v mém osobním žebříčku stoupá stále vzhůru. Návaznost na první díl je opravdu dobrá, kruh se uzavírá a vše dostává smysl. Velmi dobrý nápad s ruční kamerou, je zde doveden skoro k dokonalosti. Ve zkratce, brutálnější a rychlejší. Výborná pointa. ()

tylacin

jednotka bol fakt výborný horror, v ktorom jemný náznak spirituality bol akceptovateľný. v REC2 sa krestanska tematika rozrastá do absurdných proporcií, urážajúcich moderného sekulárneho diváka. kňažské superschopnosti by sa určite nechytali na vírus, alebo enzým (tvorcovia evidentne nemajú jasno v terminológii a princípoch molekulovej biológie) v jednotke a tak to chlapci čo píšu scenár dohnali k hľadaniu vakcíny proti diablovi, jéé. svetlým bodom bola Manuela Velasco a jej emancipovanosť v závere.) ()

RonnieR

Prikláňam sa k vetšine komentárov. Dôstojné pokračovanie jedničky, dokonca sa mi zdalo že je o fúz lepšia. A to prekvapko na konci...Takže bude trojka a štvorka? a ktovie koľko častí ešte...77%. ()

Bakoš

Jako u valné většiny filmů, které mají pokračování, i tady platí fakt, že první pokus je lepší. Zde je navíc zápletka příliš přehnaná a málo věrohodná. Líbí se mi, jak je všechno krásně celistvě propojeno s prvním filmem a vše do sebe zapadá, ale vine se to podivným směrem. Jestli byla kamera u REC rozklepaná, tak, že se z toho motala hlava, tak tady byla ještě víc a navíc v tom chaosu nebylo skoro postřehnutelné, kdy a jak umřely všichni pubescenti. A to ani nemluvím o tom, že jejich jedinou rolí bylo film natáhnout a zvýšit počet mrtvých a litrů prolité krve. Velmi kladný je nečekaný zlom na konci filmu, což u hororu není častý jev. 3 hvězdičky za to, že jsem se moc a moc bála, ale 1. REC byl uvěřitelnější a střízlivější a tím i lepší. ()

dragi odpad!

Stupidita (a to je hodně mírné hodnocení) postav - tedy scénáristy, absolutně přebila i jediný kladný aspekt filmu a to vizuální stránku resp. masky. Mnozí tu přirovnali jednání policejní jednotky k dětem z mateřské školky resp. dětěm celkově. Já bych řek, že mnoho dětí dnešní generace, nezřídka doslova odkojených na PC, by předvedlo o několik tříd lepší taktickou akci. :) ()

Klofa

Dobré navázání na předchozí díl. Oceňuji novou dějovou linku, zatímco jednička byla o příběhu lidí odříznutých od okolního světa a jejich snahy přežít, dvojka se zaměřuje na vysvětlení situace a děje na pozadí. Některé akční situace se zdáli být až přehnané (neustálé skákání nakažených na zdravé apod.), některé byly zas předvídatelné. Opět mírně nelogické chování osob, ale jinak poměrně hezky zpracované. Předpokládám, že kompletní pocit z toho budu mít až po vydání dalších 2 dílů. Z čehož další je retrospektivní, což mi přijde jako zajímavé zpracování tetralogie. Rozhodně stojí za to se podívat jak na jedničku, tak na tento sequel. ()

Ziper

Druhý díl série REC měl být ukončen veseleji. Bohužel mě zklamala reportérka z televizního pořadu. Hodnotím průměrem 3*. ()

sladecekr

Slaby odvar navazujuci na jednotku. Divak tu najde momenty prekvapenia, takisto spatny navrat do minulosti a seriove spojenie viacerych paralelnych dejov v istom okamihu. Koniec otvoreny, co dava moznost tvorcom navazovat moznou "trojkou", aj ked uz velmi nie je co vymyslat, kedze podstatu veci sme sa dozvedeli prave v tejto casti "dvojfilmu". Dalsia vec, ktora sa mi nepacila, je vsadepritomna kamera, ktoru ako sme si uz vsetci zvykli, neovlada kameraman zo zakulisia, ale samotni herci. Je jasne, ze keby protagonisti "domu hrozy" nechceli aby sa natacalo, tak by ziadny film nevznikol. Ale nepaci sa mi, ako hlavne postavy niekolkokrat za sebou prizvukuju "toc to, toc to, toto musime mat". Pre realnost deja by som tieto frazy minimalne, co sa tyka poctu opakovani a prizvukovani obmedzil, pretoze v tak napatych situaciach, ake v ramci filmu nastali, by som kameru davno zahodil :) ()

Arkwuill_S

Dvojka vlastně navazuje tam, kde první díl skončil. Tentokráte tu máme jiné postavy, a to speciální policejní jednotku, která má za úkol ochránit vědeckého pracovníka, jenž jde dovnitř situaci prověřit. Vchází tak do naprosto děsivého prostředí a to aniž by tušili, co se tady odehrálo. Všudy přítomná krev na stěnách ale dává tušit, že nic dobrého. Setkání probíhá stejně: "Paní! Co je vám? Jste v pořádku?"... Paní už ale není ta paní! Po zjištění, co za nepřítele proti nim stojí následuje řež a vypjaté odhalení situace. Komu by v tomhle vydržely nervy? Nikomu! Už není cesty ven. Odhaluje se nám samá podstata toho, k čemu tady došlo - je to čisté zlo, a že existuje cesta, jak z toho ven, ale nikomu se nelíbí. Díl druhý je rozhodně víc našlapanější a poutavější. Střelba, pohledy jednotlivých postav, prostě masakr! Ale co stále přetrvává a co dává body dolů, je neustálá lidská blbost a opakovaní stupidních chyb. Speciální jednotka se dopouští zásadních taktických omylů, jako např. vyslání jednoho člena k prohlídce bytu. Jako kdyby už to samo o sobě nedávalo tušit, že se panáček nevrátí. Mouchy jsou a mouchy budou, já jsem se u toho bavil a není to vymyšlené špatně! Zase s otevřeným koncem... ()

BallsCutter

Doporučuju shlédnout. Samé kecy a nikdo nedal relevantní důvod k negativní kritice. Klasika. Přijde mi, že si spíš místní komentátoři zkouší kolik šťavnatejch a rádoby inteligentních slov znají. Vůbec - neposlouchat. Film dobře navazuje na 1 - slušně vysvětluje příběh (NECHÁPU co je na vysvětlení příběhu špatného). Strachu bylo jen o trošku míň a myslím, že je dobrý aby divák věděl o co jde - bezduché bání se neni podle mě uplně plný účel horroru, ale vědět proč se bojím vyplňuje tu mezeru. Objektivně je to dobré pokračování. Autoři si rozhodně dali práci a nevděčné věčně nespokojené publikum stejně nikdy neuspokojí nic :) ()

schebman.m

Už ne tak děsivé a "lekavé" jako předchozí díl, ale objasňování viru má hlavu a patu a na závěr jeden překvapivý zvrat...uvidíme, co bude dál... ()

Traktorista

Dobré pokračování jedničky. Druhý díl má slušný rozjezd, pak se trochu hledá, ale hned potom nám už zase španělská dvojka servíruje to co umí. Atmosféra filmu je téměř hmatatelná, kamera parádní a efekty na vysoké a uvěřitelné úrovni. Jasný, že děj trochu pokulhává, přece jenom to šlo určitě zvládnout lépe a finální vysvětlení je možná až moc spirituální, ale i tak patří tenhle filmek mezi ty lepšejší. ()

Gatebuster

Tak tenhle sequel se opravdu povedl. Moc často se nestává, že by byl druhý díl lepší než první, ale u [REC] tomu tak aspoň podle mně je. Řekl bych, že zde bylo mnohem více akce než v jedničce a také zde bylo vidět více zombie (tedy spíš posedlých). A jsme u toho, co mě na tomhle dílu překvapilo nejvíc. To že ten virus je vlastně "jenom" posedlost ďáblem mně fakt dostalo a to v tom nejlepším slova smyslu. Také mně potěšilo, že se vrátila reportérka z jedničky - sice trochu pozměněná, ale přece:). No jsem zvědavý jak udělají trojku. Prý má být i čtvrtý díl, ale tři by mi zatím bohatě stačily, když si ten třetí udrží kvalitu předchozích dvou. Kam se hrabe všech 5 (nebo kolik jich už je) resident evilů:). ()

zlord23

Je pomalu zvykem, že nástupce podobných žánrů je jen zoufalý způsob jak si namastit kapsu. Čekal jsem jak to dopadne v tomto případě. Abych řekl pravdu z jedničky jsem byl nadšený, i když kamera z prvního pohledu je již známá. Co se týče druhého dílu.... vůbec ale vůbec mě nepotěšil. Nevím jestli je to náladou nebo přečeňovanou naivitou, ale herci mi hned od začátku nesedli a to se bohužel nezměnilo ani v průběhu děje. Naprostá IDIOCIE všech zůčastněných, což já prostě ve filmech nemůžu a šílené výkony herců děj položili až na úplný dno. Abych nebyl jen kritický dávám 3 hvězdy za skvělou kameru , návaznost z prvního dílu a zpracování nebýt těchto plusů je to jasnej ODPAD.... ()

limalama

No tohle sem teda nečekal. Po prvním díle, ze kterého šel často i strach, sem se v pokračování celkem nudil. Příliš přeřvané zombie a uplakaní mladíci a místy i policajti. Navíc zjištění, že nejde o nákazu, ale satana, tak to mě dojebalo naplno. Spíš nic než moc. ()

BMWM3

REC 2 se mi líbil víc než jednička.Už to není tak hororové jako jednička a navíc je to i komediální.Scéna,kdy ve tmě objeví dveře,které ve světle nejdou vidět nebo studna,která ve světle není byla luxusní.Promlouvání ďábla skrz nakažené lidi a finální převtělení bylo fakt luxusní.Akorát mi vrtá hlavou,kam se poděli všichni nakažení z jedničky?Hasiči,poldové a ostatní obyvatelé toho baráku? ()

Austy

Byla tmavá letní noc, před spaním jsem si zapnul první díl a prostě nešlo odolat nezapnout si druhý po tom kolotoči co na mě Paco Plaza a Jaume Balagueró vybalili. A musím říct, že mě příjemně překvapilo i pokračování. Plynulá návaznost, žádná omáčka okolo nebo vyváření z prvního dílu. Nic takového. Děj nás jen hlouběji zavádí do podivna odehrávajícího se v tom samém domě a snaží se částečně vyřešit otazníky, které vás napadnou po skončení předchozího snímku. Kupa tvrďáků nasazená do domu se po chvíli zase až tak tvrdá nezdá a chvílemi až zamrazí, co se všechno v tom neobyčejně obyčejném domu může stát a co se tam také skrývá. Samozřejmě u úspěšných hororů tu máme zadní vrátka otevřená na další pokračování a já samozřejmě také čekám, kdy nám ho páni režiséři naservírují. PS..spím s otevřeným oknem ale tuto noc bylo zavřené – co kdyby :D :D :D ()

D3NJI

Trošku převídané scény oproti jedničce. Konečné stídání světla(normální svět) a tmy(mysteriozní svět) byl opravdu zajímavý a připomínal hru Silent Hill. Ale ovšem také se dalo an to dívat a opravdu povedené. ***** ()