drozdy1

První dva díly hororové série REC jsou zde na ČSFD velice dobře hodnocené a proto jsem cca před 6 měsíci zkouknul první díl této série. Když jsem dodíval první REC zalehlo na mě malé zklamání,protože 77% néní málo a zdejší známí kritici tohle dílko hodnotili velice pozitivně. Očekával jsem od toho více a asi proto mě to tak zklamalo. Pro mě to byla normální vyvrazdovačka a ani její konec mě nikterak neoslovil ( jak to někteří lidé popsali ) .REC 2 je pro mě v podstatě úplně to stejné co první REC s tím rozdílem,že REC 2 má o trochu větší tempo a posledních 20 minut je to super temný hororový drajv,který mě ale také nepředsvěčil svoji vyjímečností stejně jako první REC. Moje pozornost byla větší než u prvního REC,ale pořád znám i lepší horory tohoto typu ( jako např: Pod zemí ). Hodnocení: 67%. ()

Matli

Jedničku jsem viděl sice dávno, ale nebyl problém se napojit. Každopádně filmy natáčené domácí kamerou moc nemusím, ale o to víc se mi líbila ta akce. Žádný zbytečný povídačky a dějová linie taky není úplně přímočará, prostě horor jak má být, jít na to do kina, tak bych asi váhal nad pátou hvězdičkou. 74% ()

Aurus

Za mě lepší než první díl který mi přišel průměrný až těsně nadprůměrný hororový film ale toto pokračování mi přijde lepší. Příběh je velmi dobrý, postavy jsou sympatycké, hudba je výborná, atmosféra je výborná, napětí je zde na každém rohu, lokalita je zajímavá a kamera filmu je výborná. No za mě zlepšení od prvního dílu. Za mě 6/10. ()

Trešlson

Velmi vydařený sequel velmi vydařeného prvního dílu. Po jedničce, která byla hodně atmosferická, nastupuje do domu uzavřeného v karanténě zásahová jednotka s pracovníkem ministerstva zdravotnictví, aby zajistili vzorek viru a zachránili případné přeživší... Každý divák, který si o ději nepřečetl nic dopředu, si bude myslet, že ví do čeho jde a co ho opět čeká. Ale každý takový bude hodně překvapen, protože tvůrci v pokračování původního snímku rec ukázali výbornou tvůrčí kreativitu a vytvořili zase něco víc a já osobně jsem se nestačil divit, kolik nápadů se jim povedlo do tak krátké stopáže vtěsnat. Nebudu psát nic o tom, z jakých filmů se tu patrně čerpalo. Bylo by to totiž pouze na škodu věci a jediné, co lze doporučit je skutečně si o ději dopředu nic nezjišťovat a do rec2 vstoupit pouze se "znalostmi" z prvního dílu. Výborný horror: atmosféra tu je stále výborná, občas nějaká ta lekačka není na škodu, nově tu přibyla i mytologie, za kterou by se nemusel stydět komiksový Hellblazer a závěrečná pointa je... ()

DHDV

Musím uznat že REC bude dokonalá hororová série, po ohlášení dalších 2 dílů jsem naprosto nadšený. Jelikož druhé pokračování je naprosto dokonalé. Scénář je naprosto doladěný a vše do sebe pasuje. Je pravda, že 2 druhý díl je o něco méně „nabušenější“ než první ale je to zapříčiněno tím, že tento díl dal této sérii naprosto nový rozměr. Perfektní kamera, výborná práce střihu a pokud si vychutnáte tento film s kvalitním ozvučením chybu rozhodně neuděláte… Závěrečná scéna mi připomněla decentně Constantina ale jen trochu. Vřele doporučuju, pokud nebudete zbytečně pitva, bude se Vám to líbit. A je pravda že jsem to viděl v originálním znění s titulky a španělština mi lezla do cela na nervy, hlavně když ječeli… to je to co se mi nějak nelíbilo.. ()

Eluin

První díl se mi líbil moc. Pokračování už bylo slabé. Nově zanesený motiv - SPOILER! - vymýtání démonů a celý podtext boje s temnými silami se mi vůbec nezamlouval. Škoda, i když se přiznám, že jsem tak trochu tušil, že celá série bude mít silně upadající kvalitu. Stále jsem nicméně zvědav na další pokračování, jež by se mělo odehrávat ještě před událostmi v prvním díle. ()

Thoughtless126

Opravdu skvělé pokračování úžasného filmu. Tento film ( + 1 díl ) mě opravdu dostaly. Opět skvěle natočené. Docela mě překvapila hlavní pointa toho proč se to děje... a ten konec.. Nádhera. Klube se nám z toho opravdu pěkná serie! ()

mala_kea

Rec 2 mělo všechny předpoklady stát se členem rodiny druhých dílů, kterým prvorození plivnou hned v porodnici do tváře. Jednička, zdálo se mi, nenabízela moc možností pokračování. Kulisama, dějem ani závěrem. Půda jedině pro něco parazitující na nečekaném úspěchu. Jak já jsem rád, že jsem zase jednou neměl pravdu. Neviditelná stébélka mimoděk nebo možná i nezáměrně upuštěná, jsou tu splétána do chytrého, originálního (hodně překvapivě), funkčního, zase trošku poodkrytějšího příběhu . Plnohodnotné pokračování, pro mě osobně lepší než jednička, s atmosférou dávkovanou s ohledem na poctivé zničení zdraví diváka. Chrochtám si fetišisticky rypáčkem v záběrech podaných naturalisticky ale tak, že nemusím odvracet znechuceně obličej. Opět tu je pár věcí.. no člověk se ošívá nedůvěřivě v křesle. Ale čert to vem. Ve jménu otce, syna i ducha svatého. Jsem ateista, snad mi to bůh odpustí. Na trojku se moc těšim a to říkám málokdy. ()

Ukubumbahoo

Dvojka na pár místech pokulhává oproti jedničce, ale stále je to pořádná podívaná. Policisté mají konečně zbraně , což vám dodá trochu na klidu, ale hned po pár minutách zjistíte, že sadu nového spodní prádla, budete muset mít opět po ruce. ()

Downloader

Spíše druhá polovina jednoho filmu, než samostatný díl. Vůbec to ale nevadí, atmosféra se nevytratila, ba naopak. Kdo neviděl první díl ať se ani nepokouší shlédnout tento. U prvního dílu silné 4, tady to vynahrazuji. ()

SidneyP

Po skončení filmu mi v hlavě blesklo jen: "No ty vole!" Konečně se něco málo dozvídáme o infekci, celého příběhu jak to vlastně všechno začalo a dalších všeobecných informací kolem. Děj krásně navazuje na sebe jako puzzle a začíná krásně gradovat už v prvních minutách (narozdíl od jedničky, kde se začínalo zlehínka). Musím se přiznat, že se mi tep během filmu zvýšil o 110%. Zatraceně... Soráč lidi, ale už k tomu fakt nic víc říct nemůžu, protože ještě teď se z toho klepu. Mám na srdci už jen jednu věc: Nikdy jsem si nemyslel, že mě takový "obyčejný" film o nějakých zombících dokáže takhle dostat. Nemůžu se dočkat dalších pokračování. PS: Závěr je totálně grandiózní. 90%. ()

crha

Zombie horor protkaný satanismem, takže laskomina pro milovníky žánru. Zatím si drží úroveň prvního dílu, takže na třetí díl se fakt těším, ale bojím se, aby série nezačala vykrádat sama sebe a aby se to nezvrtlo jako u SAW, ze které se stala sračka. Klasická produkce hororu bývala itálie, ale španěláci se pěkně vytáhli a držím jim palce. ()

J. T. Kirk

Jestli je to lepší, nebo horší, než první díl je těžko říct. Řekl bych, že oba díly mají něco do sebe. V prvním to byli obyčejné po krvi lačnící zombie. Tady už je to něco jiného a mě se to líbí. Herci a jejich výkony byli průměrné, ale stačilo to. Jako horor to u mě uspělo. Každopádně je to 100x lepší, než nějaké Paranormal Aktivity. ()

Elyon

Pro mě příjemné překvapení. Druhý díl je podle mě o hodně lepší než první a také drsnější. Nejsilnější scéna byla pro mě zastřelení otce, který chtěl své rodině přinést léky a sebevražda vojáka v koupelně, když na něho útočili zombie. Navíc se mi líbil i způsob, jakým je film natočený a to ruční kamerou. Tak to vypadá víc věrohodně a víc jsem se bála, než kdyby to bylo natočené normálním způsobem. Doufám že to režisér nepodělá a natočí stejně tak dobrý prolog k tomuto skvělému hororu. Kam se hrabe Paranormal Activity. ()

solid

Třemi slovy - Nářez, nářez, nářez! Krev, hnus, pseudozombie, panika, řev, ruční kamera s nightvision a Nářez, nářez, nářez! ()

mahjo

jednu * odoberam za "americkost", typu 50 iq u zien, alebo specialna jednotka, ktora nie ze nie je vobec vycvicena, ale ani nehrala cs 1,6.... ()

GOREGASM

Přímé navázání na první [rec] je skvělou volbou a nedochází tak k sebemenší ztrátě kontinuity, ba právě naopak. Od začátku je to stejná jízda jako první díl, a i když se nevyhne pár zakolísáním, druhá polovina vše plně vynahrazuje. Je až neuvěřitelné, jak tvůrci ždímou z minima maximum a fanoušek jen nechtěně slintá radostí. Jestli udrží tvůrčí duo i v pokračováních stejně děsivou atmosféru a svůj povedený koncept nepromění v řadu finančních kalkulů, máme se na co těšit. 95% ()