Lula.cz

Tak to byl nářez! Takovou posrávačku (promiňte mi to slovo) jsem nečekala. Jak tu již bylo zmíněno, Rec 2 plynule navazuje na jedničku, takže má obrovskou výhodu v tom, že se rozjíždí na plné obrátky od prvních záběrů. Sice už víme oč tu běží, ale i tak jsem se bála a lekala znovu a znovu. Velice originální, svižné a napínavé. Závěr pro mě překvapivý a děsivý. Zdá se mi, že tahle série je takřka kultovní. Jen doufám, že se Hollywood nebude snažit o převratný remake. ()

vodkasesemte

podíval jsem se na posledních 15 minut čistě kvuli verbalovi z platonickejch duvodu a mužu říct, že do ted si nejsem jistej, jestli ty sušenky vlastně byly nasládlý nebo slaný, ale nedovolím si to vuči němu hodnotit, třeba jsem měl jen špatný světlo, nebo se ten den hrabal i v králíkovi a přišlo mi to normální. ()

Drozdo57

Záver jedničky bol asi najlepších pár minút hororu, ktoré som kedy videl. Dvojka je film, ktorý je na pomedzí Resident evil a dobrého hororu. Pár kvalitných scén, ale jednička bola lepšia. ()

blazma

Vždycky je dost nečekané když je pokračování ještě lepší než první díl. O to sladší vám pak přijde ten zážitek. Podobný pocit mám i z filmu REC 2. Z obyčejné zombie pandemie udělali něco mystického něco víc. Spojily dva velmi populární horrorové žánry a funguje to skvěle. Kamera je možná až moc chaotická a to neustále házení sní kolem dokola, no řekněme že mě z toho začala trochu bolet hlava, každopádně jsem to hltal od začátku do konce. ()

Nikolas__

Co může být horší a nudnější než přehajpovaný REC? Samozřejmě REC 2! Bože můj. Takže ve španělsku se všichni lidi natáčí i v nejhorších situací. Každopádně hrozné postavy, bla, bla, bla. Stejně jako u jedničky jsou tu jen dobří herci a slušné dialogy. Takže tak. (Ne)napínavé. ()

wowylgu313

no, no, nooo ... ale jo... ještě jo ... :D mírný procentuální pokles nastane ale nic tak hrůzostrašného se neděje. Tak navazujeme víceméně tam kde skončila zlatá jednička. Přidalo se trochu na akci, zřejmě je to pochopitelné, protože nejste v baráku jako reportérka ale jako "jednotka rychlého nasazení" ... Stále tu máme dramatické scény z vlastního pohledu, které brutalitou nešetří. Jelikož virus (zombie) byl zřejmě málo tak do toho všeho zakomponovali "bohužel" tak trochu vymítání ďábla a to mně osobně vůbec do scénáře nesedlo. Každopádně je to jediný důvod proč hodnotím méně oproti předchozímu dílu. Jinak je vše stále ve stejné míře. Dávám 70-75% Super byl opět závěr, který objasnil pár údajů z Rec 1 ... ()

mrakoplasH

První díl mne minul, ale i přesto na mne toto dílo zapůsobilo velmi překvapivě. Výborně zvládnuté zombie téma + propojení příběhů z kamer a absolutní temnota zaručují příjemný zážitek. ()

HakuSaku

Dejovo vyborne zvladnute ohladom na nadvazovost. Postupne sa dej zacina vyjasnovat a zrejme je na svete dalsi "never ending story" ako u SAW co v pripade REC nemusi byt ani na skodu. Milovnik hororu si urcite prisiel na svoje aj napriek niektorym nezvladnutym scenam. Herecke vykony boli avsak celkom presvedcive. ()

Petrik82

Zasadný rozdiel mezdi dielmi je ze v prvom sa čaká, v druhom sa koná...nadvaznost perfektná.....trochu tomu chýba atmosféra prvého dielu, herci sa mi zdali miestami trochu nepresvedčiví, ale dvojka ma zas iné plusy. Radsej ziadne spoilery-zazite to na vlastej koži... ()

HH47

Pôvodný REC považujem za nejlepší horor aký som kedy videl, horor kde som sa naozaj aj bál. Po traileri na dvojku som čakal len nejaký trápny odvar ale bol som príjemne (aj nepríjemne lebo som sa bál) prekvapený. Nie je to až také dobré ako jednotka, ale sú tu super nápady (zmena kamier, nočný režim a "iný svet") ktoré ma držali v hre a bol som v napätí až do samého skvelého záveru, som fakt zvedavý na tretie pokračovanie :-) ()

Spevo

REC dvojka ma ani nesklamala ani nenadchla, čakal som, že to dopadne horšie, ako to u pokračovaní býva, no horor REC si zachoval určitú kvalitu. Jednotka bola pre mňa po dlhom čase konečne poriadny horor, s upne mrazivým záverom, pri ktorom ma skutočne mrazilo, no u dvojky to už presne také pocity neboli. Dvojka je proste dosť podobná jednotke, aj čo sa záveru týka, a druhý krát videné to isté už na mňa moc nezapôsobilo No ako hovorím, čakal som, že to dopadne horšie. Určite sa dočkáme pokračovania čo vyplýva zo záveru dvojky, no tipujem, že kvalita pôjde zas o niečo dolu, no určite to budem ako fanúšik hororov očakávať a pozriem si to a z rovnakého dôvodu odporúčam REC 2-ku pre fanúšikov ako povinnosť. ()

E.T.Martin

Jednička se skvěle gradujícím napětím a postupným odhalováním hrůzného tajemství jednoho domu se zvrhla ve druhý díl, kde už napětí není žádné, jenom nenápaditá honička se řvoucími přízraky. Trošku mi to připomnělo rozdíl mezi prvním Vetřelcem a druhým akčním "Cameronovským" dílem. Jenže ten byl na rozdíl od REC 2 povedeným kouskem. Tady nám přibyl exorcistický motiv s posedlostí ďáblem, nad nímž jsem jen kroutil hlavou. Jediným opravdu zábavným okamžikem bylo sejmutí "zombie" pomocí rachejtle. Ale jinak škoda promarněné příležitosti. ()

lomikarus

Sequel si v ničem nezadá s jedničkou, stístěná atmosféra už není tak výrazná jako v prvním díle, nové svěží nápady ale posunují jízdu dál. ()

blekekeke

Je pravdou, že v pokračování bylo vše jasnější a že jsem se v tom i orientoval, ale i tak to bylo v celku zmatený od sklepa, až po podkroví. ()

ku8ba

Že se bude tvořit pokračování skvělé jedničky se dalo očekávat. Španělé dokázali navodit neskutečnou atmosféru, v čemž víceméně pokračují i ve dvojce. Ta vlastně začíná v době, kdy ještě neskončil první díl. Moc jsem se na dvojku těšil a proto jsem dlouho čekal, než budu mít volný nějaký pozdní večer, protože tohle si pouštět přes den by byl hřích! Po shlédnutí tohoto hororového pokračování jsem ale zklamán. Po prvním díle se nám „klasická“ infekce přetvářející lidi na zombie mění na jakousi posedlost ďáblem a mytologií s ní spojenou. Což mě zklamalo, protože já mám prostě radši klasické krvelačné zombíky. Atmosféra zůstala skvělá, ale lekačky se víceméně opakují, jednotka SWAT se chvílemi jako elitní jednotka rozhodně nechová (po činžáku se pohybují místy samostatně, s nakaženými se raději perou, místo aby je standardně rozstříleli). Na jedničku to zkrátka nemá, tak uvidíme, co nás čeká v dalším pokračování… ()