Deywid

Odklon Rec 2 od Rec je rovnaký aký bol odklon Cameronových Votrelcov od Scottového Votrelca - menej napätia, ale viac akcie....u mňa o čosi slabšie ako jednotka, avšak stále nadpriemer... ()

JM87

Na sequely dělaný jinýma režisérama mám svůj názor, málo kdy to dopadne dobře, na sequely dělaný tema stejnýma režisérama mám už názor lepší, ale v tomhle případě fakt radši ani ne. Z výborné jedničky, ze skvělé zombiearny která u mě v době vzniku překonala i Romerův restart v podobě Diary of the Dead se stala nudná, dějově nezajímavá panbíčkářská sračka. Mám rád tyhle rádoby dokumentaristický filmy, ale když víc než třičtvrtě filmu nevidíte fakt pomalu nic, tak mě to celkem sere....... ...jasně jako nějakej nezavislej film by to bylo obdivuhodný, ale tohle má bejt pokračování tak skvělé jedničky? Celkem sem se nudil... ()

krusty2

Paco Plaza, Jaume Balagueró Bal som sa ze dvojka to zkazy,ale nie.Je to kvalitne odvedena praca.Ci uz rezijne,alebo scenaristicky. Podla tohto by sa mali niektory ucit ako urobit kvalitnu dvojku(nie ako kopia The Descent II). ()

El Loco

Netajím sa tým, že mám osobný problém s celosvetovou produkciou hororov posledných rokov, nakoľko už dávno nespĺňajú základné kritéria pozerateľnosti a hlavne ORIGINALITY, pretože obsahovú a výrazovú prázdnotu dokážu vyplniť jedine slepým kopírovaním, či už (väčšinou) japonskej školy 90-tych rokov alebo iných vydarenejších kúskov z minulosti. Preto som sa tak v roku 2007 potešil, keď sa ku mne dostal španielsky zástupca tohto žánru - REC, ktorý ma svojou šťavnatosťou a sakramentsky desivou atmosférou dokázal nehybne pripútať k sedačke, až som sa miestami prichytil pri (takmer) zakrývaní si očí. Určite, nejednalo sa o úplnú novinku vo formálnom vyobrazení, keďže 1st person view bol použitý dávno predtým aj v prevratnom, i keď nie tak presvedčivom BLAIR WITCH PROJECTe, ale vytvorením tej, už tisíckrát spomínanej atmosféry, sa môže, s kľudným svedomím, honorovať za unikát. Výnimočnosť RECu však spočíva aj v pozoruhodnom equilibriu medzi vždy bojujúcimi filmovými zložkami - formou a obsahom, pretože okrem spooky momentov sa dostalo aj na kvalitný príbeh, ktorý veľmi rozumne balansuje medzi surovou realistickosťou a „nadprirodzenom“. Podstatné ale je, že REC skončil presne v tomto momente ako mal a tak akékoľvek pokračovanie nepripadalo do úvahy. Ako sa však už v minulosti viackrát stalo, ohromný úspech tvorcov presvedčil k ďalšiemu pokračovaniu (ako aj Hollywood k natočeniu QUARANTINE), ktorého premiéra sa uskutočnila 2 roky po prvej časti...Práve do tohto momentu sa dostávame a je jasné, že si Balagueró s Plazom nevytvorili najľahšiu pozíciu, pretože sa nemôžu vyhnúť porovnávaniu s jednotkou a pri predchádzajúcom načrtnutí jej geniality, je to už dopredu prehratý súboj (bratia Wachowski by o tom tiež vedeli rozprávať)...Nuž, ale chlapci sa na to dali, tak sa im bližšie pozrime na „zúbok“...[REC]² začína presne vtedy, kedy sa končí jednotka, iba na inom mieste, keď sa do karanténou uzatvoreného obytného domu chystá vtrhnúť špeciálna jednotka, ktorá si (na prekvapenie) nasadí na prilby minikamery, takže môžeme opäť všetko prežiť „z prvej ruky“. K S.W.A.T. teamu sa pridáva akýsi lekár z ministerstva zdravotníctva, ktorý ich bude pri domovej prehliadke sprevádzať, a môže sa ísť na vec. Ako skúsení diváci sme už z jednotky pripravení na útoky krvilačných „nakazencov“ a tak sme v strehu už pri vstupe cez ochranný igelitový vstup...Postupom času komando samozrejme narazí na našich „hladošov“ a tiež sa ukáže, že lekár, ktorý s nimi vstúpil do domu možno tak celkom lekárom nie je, ale viacej spoilerovať nechcem. Podstatné ale je, že tvorcovia sa celkom zbytočne pustili do rozoberania pôvodu nákazy a naservírujú nám tak nepochopiteľné a absurdné vysvetlenie, po ktorom aj samotná jednotka stráca svoje čaro a podlamujú sa moje predstavy o Balagueróvej nevysychajúcej studnici skvelých nápadov. Na túto, vyslovene tupú, pointu sa následne ako snehová guľa nabaľujú ďalšie rozporuplné momenty, pri ktorých mi rozum zastal...Tak chválená atmosféra z jednotky je rovnako nenávratne preč, nič šokujúce ani prevratné nečakajte, dej plynie presne tak šablónovito ako väčšina súčasných hororov a o to je moje rozčarovanie väčšie...Jednoducho som strašne sklamaný, že všetky nádeje, ktoré som vkladal do dvojky vyprchali skôr ako kvapka vody na Sahare a tak ma správy o chystajúcom sa treťom pokračovaní, ku ktorému si Katalánci spravili most ako Golden Gate, nechávajú absolútne chladnými... () (méně) (více)

Furmi

Tempo a akcia prevyšuje jedničku, nástrahy úplne všade a nezastaviteľné napätie striedajúce dôležité rozhodnutia a boj o život. Avšak, vysvetlenie nákazy a jej riešenie sa mi zdalo trápne a vedecky nemožné scény boli na každom kroku, avšak ja som nato vzhľadom na žáner zabudol a aj počas pre mňa krátkych 80 minút, sa oddával tej hutnej atmosfére akou je REC veľmi známy film a dvojka v tomto smere nesklamala ani trošku. 74% ()

Gagner

Po zhlédnutí prvního dílu jsem si ihned opatřil druhý, kterému již plný počet dát nemohu. Posedlost ďáblem mě nenadchla, spíš mi cukaly koutky při každém knězově vysvětlování. Dále mi oproti jedničce vadilo chvílemi až příliš velká porce akce, která podlomila nohy potenciálním mega lekačkám. Rozstřesená kamera, přiznejme si, chvílemi byla až moc roztřesená a kameraman se prakticky skoro vůbec nepouštěl do boje a točil zkázu svých kolegů bez jakékoliv pomoci. Největší mínus však dávám zápletce s mladistvými, kteří pro mě byli opravdu otravní až jsem jim přál co nejrychlejší kousnutí. :)) I přes tyhle mínusy však dávám za 4, jelikož jsem se i přes velkou únavu (náročný den?) dokázal bát a lekat. Nehledě na srovnání s horory ostatními, Oba RECY patří mezi nejlepší horory posledních let a už se těším na třetí díl. Na ulici ? :) ()

M1k9

Wow, úžasné. Tam kde skončila jednička tam dvojka plynule navazuje. Nemůžu si pomoct, ale v prvním díle jsem se kousl. Možná ta dávka osobitého přístupu k točení filmu o zombících v podání španělských režisérů zastíní spoustu nedokonalostí. Není to ten přečtený americký styl. Tam kde by všichni chtěli vykouzlit umělou dokonalost, tam REC ukáže přirozenou nedokonalost, která je mnohem dokonalejší! Jediné za co bych dal mínus je vykradení námětu, stupidní kousačky tady byly a budou. 7.5/10 ()

Standic1

Ou tak to byl parádní nášup. O pokračováních se většinou dá říct, že jsou jen horší... o tomhle pokračování můžu v klidu říct, že se prvnímu dílu vyrovná a možná ho i trošku převyšuje. Ani chvíli jsem se nenudil, protože atmosféra a styl jakým je REC natočen vás nenechá ani chvíli v klidu. Parádní tady bylo propjení osudů skupinky SWAT a skupinky dětí, což znamená více postav, které mohou být rozcupovány:P Jsem taky potěšen, tím že se chystají další dvě pokračování, protože jak už konec tohoto dílu ukázal, navázat nebude problém, stejně jako tento snímek navazuje na první. Konec byl přímo parádní a nestává se (u hororů), že by vás konec nějak extra dostal:) tehle dostane:) Vřele doporučuji!!!!!! ()

M.E.K.Y

První díl mě totálně odrovnal, to bezdebat. Pokračování mi proto nemohlo uniknout. Ne, že bych byl předem skeptický, ale už jsem "dvojce" příliš nevěřil. [Rec] 2 staví na stejných základech, jako jeho předchůdce, ale už to prostě tak nefunguje. Atmosféra strachu a nepřekonatelné napětí v [Rec] gradovalo a snadno dokázaly diváka pohltit. Tady už divák ví, co čekat, počítá s tím a proto se moment překvapení hledá jen horko těžko. Příběh sice plynule navazuje a ubírá se zajímavým směrem exorcismu, ale už to prostě není ono! Ruční kamera má pořád své kouzlo a extrémní reálnost je na denním pořádku, což je hlavní atribut, kterým se může série [Rec] pyšnit. Závěr? Ono to je v podstatě jako "jednička", ale už tady bohužel nefunguje to počáteční nadšení. Ten, kdo ji neviděl, bude určitě spokojený, ten kdo navazuje "dvojkou" už méně. ()

Illy

Tak to se opravdu povedlo. Řekl bych že tohle přímo navazující pokračování přichází s opravdu odvážným dějem. Autoři ho však zvládli na výbornou, neskutečně dravý děj nás nenechá vydechnout a já se těším moc na pokračování. ()

bolan

Obvyklé zklamání z nesmyslně nastavovaných pokračování úspěšných jedniček se zde bohudík nekonalo v takové míře, jak tomu většinou bývá. Obohatit realistickou a krvavou zombie jízdu o fantasy s vymítáním ďábla mě sice trochu nesedí, ale i tak to slušně provětralo zatuchlý vzduch klasických horrorových béček. ()

rcorp

Ultradementní sequel, který z hlediska atmosféry a napětí nedosahuje ani po kotníky prvnímu dílu. Zápletka je jedno WTF za druhým, postavy jsou hysterické až za hranici únosnosti (hlavně děcka), totálně retardované a zasloužili by si umřít už v prvních deseti vteřinách filmu, čímž by se ušetřilo zbytečných 80 minut, které [REC]2 představuje. Scenáristi neumějí psát. Oni vyprávějí příběh jako malé děti, kdy se mění pravidla a reálie podle toho, jak je zrovna napadne (aby pak na ty konkrétní věci zapomněly a nechali je vyšumět v krabici odhozených nápadů), bez ohledu na nějakou vnitřní nebo nedejbože vnější logiku, jenom proto, že "to bude boží!". A ani to boží není, není to ani cool, je to jenom dementní a únavné. Jediná fajn scéna byla s rachejtlí a ani ta nedávala jakýmkoli způsobem smysl. Možná došlo k žánrovému twistu z hororu k černé komedii/parodii, ale koukat na to znova, abych to otestoval, nehodlám. :) 3/10 ()

JK-Stinger

Hmm, vskutku povedené pokračování mého nejoblíbenějšího hororu. Kamerové záběry jsou zase o kousek dál a musí se nechat, že si tvůrci hrají s obrazem, jak jen to je možné. Tajemná atmosféra téměř celého prvního dílu se proměnila v ohromnou řežbu a není to ani nějak na škodu. Pokus vytvořit nového Vymítače ďábla také vypadá, jako dobrá volba a tak vůbec přemýšlím nad některými zápory filmu. No, nakonec asi jediným záporem bude ohromná stupidita některých postav. Bohužel to u mě ale dopadá tak, že snímek díky nim přijde o jinak pěkně zasloužených 5 hvězdiček. ()

Pidzak

Ten francuzacik od marhy,co bol pri konci bol veru dost ukrutny!Dost vela chyb v myslienkach,ale stale to malo grady! ()

waits

Po celou dobu mírně slabší než jednička, ale pořád ještě jízda. Skvěle budovaná atmosféra z prvního dílu šla těžko zopakovat, všechny trumfy se v tomto ohledu ocitly na stole s koncem prvního dílu. Dvojka ale glanc neztratila a vytěžila maximum z možného. Vsadila na akční střílečku (chvílemi jsem se cítil jako ve starém Doomu), předhodila nové postavy (krutá vsuvka s teenagery) a držela se striktně nastavené dějové linky, včetně závěru. Ten mi přitažený za vlasy nepřisel, resp. přišel mi přitažený za vlasy stejně jako předchazejícich 80 minut, takže žádný problem:). Jedinou výraznější výhradu mám k ruční kameře, která se tentokrát klepala na můj vkus fakt hodně. ()

cskomando

K tomuto filmu se dá říct jen, že se může člověk těšit na další díl a další.. pokud si to něčím nepokazí. ps: kdo nemá rád točení filmu ve tmě, tak to raději ani nezapínejte. ()

poet

Prvý diel bol úplne geniálny ale toto pokračovanie šlo akosi mimo mňa. Chýbal mi tu ten základný atribút pre ktorý je horor hororom a to je napätie, ktoré sa niekde vytratilo v zmesi neprehľadných scén. No nechajme sa prekvapiť čím nás prekvapí tretie pokračovanie :)..... ()

majo_svk

Po dopozeraní hororu Rec som ani len neuvažoval o tom, že si niekedy pozriem jeho pokračovanie. Na rozdiel od mnohých jeho fanúšikov a pozitívnych hodnotiteľov sa mi osobne vôbec nepozdával. Viete však, aké ťažké býva niečomu odolať, hlavne, keď ide o pokračovanie. A tak som neodolal. Musím povedať, že nakoniec som urobil dobre. Rec 2 je atmosférickejší, napínavejší, hrôzostrašnejší, dynamickejší a akčnejší. Kamera je pútavejšia s prvkami počítačových hier. Rovnako zaujímavé je spojenie exorcizmu a zombie do jedného podareného celku. Hodnotenie teda nemôže byť negatívne. Škoda len toho dementného komanda:) Zaslúžené ****. PS: tretie pokračovanie určite neprehliadnem:) ()