honajz2

Nelogičnost na druhou. Už jenom to, že jednotka SWAT vleze do baráku, o kterém vědí, že je v něm virus bez nějakých bezpečnostních rukavic a po prvním střetu s nakaženou osobou už jsou totálně s nervy v háji. Pak se tu objeví další skupinka plná těch nejblbějších študáků, co snad kdy existovali a pak se dostávají k jednotce (taky jeden nesympatický blb vedle druhého). Nápad z konce jedničky, se kterým by šlo dobře pracovat, se tu zvrtne doslova ve Vymítače ďábla a je to celé na nic. Plus k sloučení dvou skupin pak přichází ještě někdo, ale to už je moc velký spoiler, kdybych to tu rozepsal. Oproti jedničce žádná změna - brutálně roztřesená kamera, samá tma, napětí nikde (ale proč ho čekat, když stejně víte, jak to dopadne a postavy jsou nesympatické), prostě, nic nového nepřijde. Ale plusy tu jsou. Už jenom ten nápad pospojovat víc kamer je zajímavý, začátek se mi líbil a fajn se to v něm rozjíždělo, bohužel pak přišel zbytek filmu. A jako celek to bylo maličko zajímavější, než jednička, tudíž dávám 2*. Ale nakonec můžu být vlastně spokojený. Ten starý pár (těm jsem fandil) jsem nikde jako nakažené neviděl ani v jedničce ani ve dvojce... ()

Jino

REC2 v mnohém nepřekvapí - vykrádá se, postrádá hutnou atmosféru (místo toho je víc akční) a jediné co nabízí je hlavní dějová linie, z nichž mnoho originality taky nečpí. Návaznost dvojky je sice perfektní, až by člověk řekl, že je to celé natáčeno najedenkrát, ale dvojka samostatně neobstojí a jen vzhlíží z povzdálí na originální, přímočarou a atmosférickou jedničku - 60%... jsem hodně zvědavý na trojku. Prozatím se mi tato série jeví jako hodně nadprůměrná (75%), ale jen díky skvělé prvotině. ()

Petoss1

Naozaj škoda tej druhej polovice s puberťákmi, inak by to bolo čistých 5*. Jednotka ma uchvátila a dokázala, že film natočený v kamerovom štýle si dokáže neskutočne vygradovať atmosféru. Takže dvojka ma nesklamala, opäť som nadobudol výborný pocit z predchádzajúcej časti. Jednoducho som musel prežívať ten strach z nepoznaného, ktoré mali samotné postavy. Trojka musí byť. Ešte si tak pozrieť obidve časti za sebou a môžem povedať že hranice hororu sa posunuli smerom vrcholu. 85% ()

shyster

Tak po výtečné jedničce přišlo něco úplně odlišného. Zásahové komando a pak i ten závěr a trochu vysvětlení či rozšíření znalostí o epidemii mi nevadilo. Co mě opravdu štvalo, byla hromada nelogičností, jak na straně chování postav, tak i vývoje děje. Ve dvojce je tu posun k černému humoru, který je výborný, a k akčnější stránce hororu (ikdyž moc lekaček tam taky není). Uvidíme, co nám přinesou zbylé dva díly. ()

bourec

Znova vynikající záležitost.Už u prvního dílu jsem psal,že je to jeden z mála filmů točenejch na ručku,kterej mě baví.Ten plíživej děs,scény ze zdánlivě opuštěnejch bytů,to bylo něco.Tady ten film vlastně přímo navazuje na ten první,hned vidíme pozůstatky stop po tom ,co se v domě vlastně dělo.Sice mi na začátku trochu srala ta uječenost těch vojáků nebo co byli,ale hned sem to ospravedlnil tim,že když se jim tohle děje,tak proč neřvat.Máme tady dvě dějový linie,který se postupně spojej,scény z toho bytu,kde se to všechno začalo byli nervydroucí,navíc ty scény,kdy ve světle vidíme něco jinýho než ve tmě byli perfektní,prostě takhle má vypadat opravdu stašidelnej nervydrásající horror/thriller..Tleskám a už se těšim na třetí filmek.80%. ()

Mefistofelle

Dvojka navazuje přesně tak, kde jednička škončila. Zatímco reportérka kamsi zmizela, sledujeme tři děcka, která se omylem dostanou do toho samého baráku a zůstanou zde taky beznadějně uvězněna. Zároveň se dočkáme i jiných postav v podobě vojáků a taky poněkud překvapivého zvratu a sice, že zombíci nevznikli klasickým způsobem (tj. vlivem nějakého viru), ale jedná se o jakousi formu posedlosti. Tenhle subžánrový posun od zombie filmu k mystice kupodivu vůbec nepůsobí blbě, naopak to dává prostor pro nové interpretace a odlišný děj. Styl natáčení se od jedničky nezměnil, i tentokrát se jedná o záběry "nefilmařské" kamery, tentokrát z pohledu vojáků. Pokud bych měla srovnávat atmosféru jedničky a tohoto sequelu, musím bohužel říct, že vyloženě děsivých momentů to má míň, stejně jako napětí (obojí na úkor větší akce) a proto dávám o jednu hvězdičku méně. Mimochodem, jsem zvědavá, jak dopadnou další pokračování. Momentálně z celého filmového světa nejvíc těším zrovna na ně. ()

cariada

No udělat z nákazy vymítání dábla, mě poněkud zarazilo, těžko soudit jestli je to dobře či né? Spíš se z toho stává obyčejný horor na bázi posedlosti, což je asi škoda. Asi bych přece jen nechal nákazu bez nákého rozumného vysvětlení než posedlost. Přesto se na to koukat dá, film nenabízí jediný hluchý místo a neustále se něco děje, díky tomu jsem dal poměrně vysoké hodnocení. Ani ta roztřesená kamera, mě tentokrát moc nevadila. Jsem zvědavý na další díl. ()

Abes

Někde jsem se doslechl, že tenhle typ filmů není o reálnosti či logice. Proč se zaobírat tím, že speciální jednotka sestává ze staříků bez jakéhokoli strategického důvtipu. Proč se pozastavovat nad přehnanými citovými výlevy veškerých postav. Lepší je brát to celé s nadhledem, vony jsou pak filmy podobného ražení mnohem ale MNOHEM zábavnější. ()

TomikZlesa

SPOILER...U mě dobrý, kvalit jedničky to rozhodně nedosahuje, ale má to spád, má to akci a má to i nápad. Mě, narozdíl asi od většiny přítomnost "teenagerů" potěšila, bylo dobré to pozorovat ze dvou pohledů, který se postupně slily. Nejvíc mě potěšilo prohloubení nákazy, respektive tady už jasného posednutí, rozhodně mě to uspokojilo víc, než prachpouhé zombie, zrvona tak konečná pointa a zápletka. Jen obrovská škoda malého SWAT teamu a tudíž i FPS akce kteá mě zaujala už v Doomovi, ale tady by byla na místě ještě vic, škoda. Po skouknutém odpadovem! Para entrar a vivir si u mě zase Jaume krapánek šplhnul. Absenci trojky bych i přesto uvítal. ()

cubajz

o dost větší divočina než jednička, žádný pomalý rozjezd nebo něco takového, prostě jízda od začátku do konce. Démonická mytologie mi taky nijak nevadila, i když uznávám, že místy nebyla moc kompatibilní - i tak moc povedené a nápadité dílko, těším se na trojku! ()

Amroth666

Druhý díl předčil jedničku. OD TÉTO CHVÍLE ----- se budu na další díl REC těšit jen v originálním znění. Druhý díl se mi vyplatil podívat Španělsky. Vyplatilo se mi podívat se bez CZ dabingu. Teď jenom lituju prvního dílu, který to odnesl bohužel s českým dabingem. Musím si to vynahradit a to bych měl udělat hodně brzy a taky to udělám, protože mě to za oba filmy REC prostě stojí. Asi mně už chápete. Tak vytočený jsem už ale dlouho nebyl. Dvojka znovu opakuji mi to vynahradila. Navíc podle mě tam byly ještě ostřejší pasáže, dokonce kněz potřebný k výkonu vymítání ďábla, nechybělo tomu nic a ____ tento díl byl ještě lepší než jednička ____ . Dokonce zajímavějš zápletka v podobě pár mladých herců, tedy přesněji objevitelů, kteří to bohužel odnesou. Novější kamera, tedy kamera "SWAT" vedla hned od úvodu k dokonalosti a sama tajná služba svojí akčností ohromila. Perfektní!!! ___ Zbav nás našich nepřátel, měj s námi soucit. ____ ()

dubinak

Neuvěřitelně skvělé navázání na první díl. Lepší už to ani snad být nemohlo. S tímto španělským zombíjským sequelem jsem nadmíru spokojená. Španělští producenti se opravdu trefili do černého. Z předešlého strachu z ohraného a neoriginálního příběhu se rázem změnil dobrý pocit z dynamické zábavy, která se ke konci filmu mění na úplně něco jiného a hned je to jiný šálek kávy. Pokud bude třetí díl této handycamerové série stejně dobrý jako předešlé snímky, rozhodně si ho nenechám ujít. :-) ()

C0r0ner

Jestli jsem si myslel, že byla jednička absolutní špička, tak jsem se spletl. K posrání (místy doslova) geniální horor mě od první do poslední minuty zabušil do křesla a celou jsem se ani nehnul, aby si mě ty zrůdy náhodou nevšimli. Scéna s přepínáním pohledu kamery považuji za jednu z nejlépe vymyšlených vůbec. Uf. Asi to už nikdy nechci vidět znova, ale zážitek je to naprosto neskutečný. 100% ()

Dannysek4U

Z minima vytezeny maximum, to jo. A mozna skutecne horor roku, diky spouste skvelejch napadu i realizaci. Ale ze bych si uplne sednul na prdel, to ne. Mozna i proto, ze spojeni zombiku a nabozenstvi je mi proste cizi. Kazdopadne zatimco v jednicce jsem chvilema skoro umiral, tady jen potecha z peknyho koukani. P. S. - herci slabi, ani profici, ani neherci, cosi uprostred. Skoda, ze to neslo videt v kine, asi by to melo vic stavy. ()

agathon

V podstatě stejný model jako jednička, jen vyprávěním rozdělen v pomyslené dvě poloviny. Konec byl naprosto skvělý, překopává to nejzásadnější z jedničky (lépe řečeno, nově toho využívá) a graduje snad ještě v černohumornější šťouchanec do jisté (nebudu prozrazovat jaké) věroučné průpravy. A i úvodní přesmyčka ze žánru do žánru filmu vyšla (ne, že by se její spouštěč nedal trochu odhadnout už v závěru prvního dílu, ale na působivosti a atmosféře to neubírá). Bavilo mě to, velmi bavilo a ještě víc utvrdilo v rozhodnutí, neobtěžovat se s americkou Karanténou. Proč si to ředit? I Jennifer C. oželím... Mimochodem, ta jemná narážka voláním po nějaké "Jennifer" v jedné scéně Španělákům vyšla na výbornou! Trošku levné, ale i ve mně by asi ta bezduchá snaha Amíků mě napodobit - byť za slušný autorský honorář - taky vyvolala touhu dělat si to a/ dál po svém a b/ ještě si při tom do jejich nedomrlé snahy trošku rýpnout :) ()

Wormboy

Po vynikajucom prvom diely som mal velke oci...dostal som akurat tak riadnu ranu medzi ne. Dvojka hladucko a bezproblemovo nadvazuje na prvy diel, avsak o skvele sa nabalujucej a postupne sa hrotiacej atmosfere moze len snivat. Prvotnu a v prvej casti len nacrtnutu myslienku povodu "virusu", druhy diel nielenze prehlbuje, divakovi vsak na podnose serviruje jedno nelogicke vysvetlenie za druhym. Tymto celym film v mojich ociach strasne trpi, nehovoriac o debilite vystupujucich postav a absolutne nefungujucej atmosfere. Obrovske sklamanie.... ()

Pajky3

Sice to ztratilo na jedničku, ale poctivá atmosféra nikam neutekla. Škoda, toho, že se všechno vysvětluje bohem, ale nedá se nic dělat. Jinak mě to bavilo, SWAT byli dobrý, docela jim to šlo. Jsem zvědav na trojku ()

Martrix

Děj se dá shrnout do jedné, maximálně dvou vět. Ale nevadí. O hereckých výkonech horory většinou nejsou, stačí aby měli herci v pořádku hlasivky a dostatečnou slovní zásobu, aby mohli kvalitně a věrohodně nadávat. Což herecký tým v Rec 2 zvládnul na jedničku, takže obsazení kvalitními herci by bylo zbytečné. A vlastně byl zbytečný i kameraman, protože Rec 2 je bohužel další z hromady filmů, které pracují s digitální kamerou ve stylu "dokument točený amatérem". Přiznám se, že na to začínám být alergický. Takto točených filmů začíná být tolik, že by stálo za to udělit jim status žánru. Takže by v popisu mohlo být např. : shakevision, euro horor. A euro horor, je myšleno jako kompliment. Z evropských zemí, mají v žánru hororu jasně navrch Španělé a Rec 2 to jen potvrzuje. Velmi přímočarý snímek který vás nenechá odběhnout si třeba jen vyčůrat, protože víte že ti lidi tam jsou v pěkným průseru a něco se musí stát. A ono se stane. A i když není finále bůhví jak omračující, budete mít při závěrečných titulcích pocit úlevy, že už to napětí skončilo. A pokud se vám opravdu chtělo během filmu čůrat, ale vydrželi jste, zjistíte že ten pocit úlevy je hodně podobný :o) ()