JackO.

Každopádně svižnější a akčnější než první díl, ale ale...teď je to naopak než u jedničky, první polovina byla lepší a líbila se mi víc než Rec 1, přechod záběrů z hlavní ruční kamery na kamery na helmách zásahové jednotky, potom se to ale přehodilo na tři úplně tupé puberťáky s kamerou, kteří si myslí jak jsou cool a jak jsou drsní, chrlí jedno sprosté slovo za druhý, pak akorát telí a chtějí pryč no a ta holka nádherně vyřeší souboj mezi hasičem a nakaženým policistou, to už mě fakt dorazilo, když jsem to viděl, tak jsem musel vypustit pár sprostých slov, prostě mi pěkně pily krev. No a ten konec, to, že se to všechno změnilo z nakažlivého viru na posedlost, jsem ještě bral, ale na konci jsem jen kroutil hlavou co z toho vzniklo a moc s tím spokojenej nejsem, proto nemůžu dát jiné hodnocení než za 3, na víc to pro mě nemá....(Když se tu podívám kolik ještě plánují dílů, tak z toho teda moc nadšený nejsem, to zase bude nekonečná série, kde bude každý díl horší a horší a stejně se bude natáčet dál, nepřipomíná vám to něco?) ()

KateW

Nemůžu si pomoct,ale po prvním díle mi druhý přijde jako velké zklamání. Vyvrcholení příběhu : zombie nejsou zombie,ale dají se zastavit křížkem.Amen. Kdo tohle vymyslel?! Když si vypíchnu obě oči a úplně zapomenu na první díl, pak se tu objevil kvalitní horor, který stojí za zhlédnutí. ()

Uninstall

Po výborné jedničce se u mě zklamání vůbec nedostavilo, ba naopak. Byl jsem mile překvapen šíleností, jakou bylo pokračování vedeno a na hororovosti film vůbec nic neztratil. ()

limbi

Ne tak dobré jako jednička, ale na horory vysoký nadstandart. Trochu mě mrzelo, že to opět sklouzlo k náboženské tématice.... 78% ()

AlexUnited

Začiatok absolútne perfektný. Ten vstup do baráku, kde sa čosi stalo - my z prvého dielu vieme presne čo, tí vo filme zaiaľ moc nie. Špičková úvodná prehliadka podkrovia, nervydrásajúca scéna v šachte. Veľmi sa mi páčil prechod z jednej kamery do druhej - v tých najnapínavejších momentoch kedy divák čaká čo sa bude diať, dôležitá kamera zlyháva a my si na chvílku trošku oddýchneme a pozrieme sa ako partia blbečkov na streche robí kraviny s nafukovacou Ančou. Všetko funguje dokonale a ja sa teším ako odkliknem 5 hviezdičiek - ale ten koniec, preboha, ten koniec. To bolo utrpenie. REC si nikdy na logiku nepotrpel, ale to správanie postáv v závere to už bolo moc, do toho pridajme nejaké tie náboženské formulky a 1 hviezdičku máme bohužiaľ fuč. ()

CRYPT

Španělská SWAT. Naprostý chaos, nekoordinované situace, spousta vřískotu, zbytečná smrt. Žádné sebeovládání, hektické střílení ze zbraní všude, jen ne do hlav, vyskakující hory oživlých mrtvol a ještě trapnost příchozích Vrchol je příchod 3 neskutečných ofrklých parchantů a co mne nejvíc dostalo a to jsem si doma i zanadávál jak ta holka zastřelila toho hasiče. Hlavně že kluk-kameraman točí veselé dál, když tam bojuje o život ten hasič... No toto je prostě konec všeho. Po konečném shlédnutí musím říct že to skutečně nedosahuje ani z poloviny kvalit prvního dílu. U tohoto dílu mne ani ten konec nedostal. Nuda ()

inmax

Ten film mě prostě baví. Sice už nemá tak hutnou atmosféru jako jednička, ale nahrazuje to akcí a dobrými nápady (děj, sledovaný dvěma skupinami lidí, zkoumání alternativního světa pomocí nočního režimu kamery, hodně zajímavý závěr). Navíc je s podivem, že byl film natočený za pár euro a nejsou v něm vidět žádné rušivé CGI efekty... vše je bravurně sestříháno. P.S. Tu vychrtlou holku bych opravdu potkat nechtěl.. ani bez makeupu :-) P.P.S. Těším se na trojku. ()

hackstolle

Musim konstatovat, ze jsem se hodne premlouval ke trem hvezdam, ale za poslednich cirka patnact minut je dat proste musim. Ikdyz z prvniho dilu to dle meho nazoru nema ani tkanicky, urcite kvality pokracovani Rec urcite ma. Pro me ale jen v hodnote 60%. Uvidime jak to dopadne s trojkou. ()

Jerris008

Dlouho jsem neviděla horor, u kterého bych se vážně bála a ani REC 2 není výjimkou. Je to tedy lepší než The Collector, který jsem ted viděla naposledy, ale pořád to má do toho napětí a opravdového strachu daleko. ()

donnovann

Wow, předchozí díl se mi velice líbil ovšem jeho pokračování mě přímo uchvátilo! Film zde skvěle navazuje na nedořešený závěr jedničky, skvělá režie vás do toho domu naprosto vtáhne a atmosféra vás doslova pohltí a nedá vám ani na vteřinu vydechnout. Doufám že se dočkám závěrečného dílu ale už teď řadím REC 2 mezi jeden z nejděsivějších hororů nabitý akcí jaký jsem kdy viděl! ()

marek29

Klasický model "Vytřískám-z-toho-ještě-tolik-dolarů-co-půjde" :) o poznání slabší horor než jednička a tak se není čemu divit, že čekáte opět to stejný - za rohem nějakého toho mutantíka a jediné co vás může pobavit, je nečekaná lekačka. Jinak jo příběh se prohlubuje a? Kněz, kterej se tam s nikým a s ničím nesere má správnej říz :D jinak slabší jak jednotka - pro fanoušky série nutnost - za mě rozpačitě strávených 85min :( ()

Greendell

Po překvapivě výbornym prvním díle přichází pokračovaní, který už sice neni takovej nářez, ale pořád je to ještě nadprůměrná podiváná v rámci žánru. Odehrává se to cca 2h hodiny po jedničce i když to je natočený o dva roky později, to je dobrý, a ve stejnym baráku :-) Konec je menší duchařina a vyleze z toho něco, o čem v jedničce nebyla vůbec řeč, tak jsem zvědavej jak si povede díl třetí. +++ ve Španělsku asi měli opravdu finanční krizi v tý době, která se dotkla výrazně i policejních složek, protože málokdy se vidí aby speciální jednotka měla jen čtyři členy a z toho ještě jednoho kameramana :-DDD ()

J*A*M*B*O

Začal by som hneď pri jednotke. Oproti dvojke tam gradovalo napätie postupne a to dávalo divákovi ešte väčší pocit strachu. Dvojka sa držala v tej istej rovinke celý čas až do finále, ktoré bolo zvládnuté na filme najlepšie. Taktiež sa môže dvojka pochváliť brutalitou a krvavosťou ako v jednotke. Už to však nebolo to isté, čo môže zažiť divák pri jednotke. Ďalší rozdiel je aj v štýle celého hororu. Jednotka bol napínavý horor a dvvojka je akčný sen spojený s hororom. I keď akčnosť v tomto prípade prevláda (je len zakrytá hororovov scénov), príbeh bol stále chytavý a španieli predviedli kus umenia. Dávam 8/10 bodov. ()

george82

Oproti jedničce už pokračování nemělo co víc nabídnout. A jak se říká: když se dvakrát dělá totéž, není to totéž. Atmosféra furt bomba, ale ty postavy. Dal jim někdo vůbec mozek? ()

Boudyy

Vážně dobrý. Chvílema to i vypadá, že hrajete nějakou gamesku, takže se o to víc vžijete do děje a užíváte si to, jako byste ten za kamerou byll vy. Povedlo se. Atmosféra, herci, scény, pochopitelně kamera i příběh. Nenudí, je to svižné, napínavé, zajímavé. Že tento horor pochází ze Španělska, tomu jsem se divil. Ale, jak vidno, i jižané umí natočit dobrý film po všech stránkách. Jen mě trochu mrzí občasná zbrklost postav, která vyústila v zabití těch postav, keré jsem si oblíbil. ()

Nikki48

Len málokedy sa stane, že by ma horor nahneval. Zaspávanie nudou, premýšľanie nad tým, čo si dám zajtra na obed, to je pri väčšine nových hororov celkom bežný jav, na ktorý som si už zvykla. Keď som videla prvú časť zo série REC, tlieskala som radosťou. Skrátka príbeh, ktorý mi spôsobil zimomriavky istou dávkou reálnosti, keďže základom bola choroba, ktorá sa šírila vzduchom a nie nahnevaný duch, Satan, zlo, démon a iné diabolské mocnosti. Žiaden kňaz oháňajúci sa krížom, ale skupina odvážnych hasičov, ľudí, ktorí dennodenne zachraňujú svet. A potom prišlo REC 2. Keď som tam prvýkrát počula slovo "Vatikán", zhliadla kňaza oháňajúceho sa krížom, len aby zahnal...niečo (fakt neviem, či to bol démon, duch alebo Satan), modlila som sa, aby v mojej blízkosti neboli predmety zo skla, ktoré by som mohla rozbiť. Neboli. To, čo ale sérii REC spravili, považujem za vraždu vynikajúceho potenciálu a skutočne nerozumiem, ako sa toho mohli dopustiť Španieli, keďže v Hollywoodskej produkcii by to nebolo žiadnym prekvapením... ()