Tormentor665

Jak se tam začal motat Satan, začínal mi to být přeplácané. Ovšem když autoři vykrádají, tak to skutečně umějí a staré nápady dostávají nový švih v tomto netradičním podání. Dokáže to skutečně vtáhnout a to pak člověk všechny ty neoriginality s radostí odpustí. ()

viky13

Příjemné překvapení v podobě plynulého pokračování a aspoň jedné známé postavy z prvního dílu. I dějství jakoby dvou příběhů co se v polovině filmu spojí v jeden je nápadité a putavé. Jistě chvílemi jsem křečovitě držela monitor ,krev se ve mě vařila ,a já čekala ,že každou chvíli s mým nothebookem fláknu o zeď ,protože chování některých postav jsem prostě nepochopila ,ale tak to asi mělo být. Nikdo neví jak by se v dané situaci choval. ()

sWONDER

Dvojka výborne nadvazuje na prvý diel. Namiesto dvoch krátkych filmov, by som si však želal túto chuťovku naraz v komplexnejšom nášupe. Oproti jednotke sa tu deje toho viac a tempo je rýchlejšie. Zase mi trochu vadila nezmyselne roztrasená kamera a divné konanie niektorých postáv. ()

TommyDiamond

Druhý díl REC přímo navazuje na první díl a těží tím pádem tak z jeho velkého úspěchu. V druhém pokračování, kdy se opět vydáváme do činžovního domu hrůzy, chybí víc napětí i nečekaných momentů. Velkou chybou tohoto snímku je, že se nám celý příběh mění z rodící se zombie apokalypsy na vymítání a jakési nastání soudného dne. I když vymítací filmy nemám rád, útěchou mi zůstalo, že ani nikdo z druhé skupinky nezůstal mezi živými a díky šalamounskému triku nás ve třetím díle možná čeká propašování nákazy ven z domu. I když má film své proti u mě má tři hvězdy ()

Anopheles89

Vcelku zajímavá a zábavná záležitost s originálním propojením zombie-viru a posedlosti ďáblem (nebo démonem). Stejně jako v jedničce mě tady dost vadí jedna věc - jižanský temperament v mnoha případech přerůstá v hlasitou a otravnou hysterii. V jedničce to byla hlavně ta mamina (jen málo filmovým postavám jsem tolik přál hnousnou smrt jako jí), ve dvojce už je to voják, banda fakanů, hasič... Jasně, že to do hororu patří, ale tady už mi to silně lezlo na nervy. Až na tu sekvenci s pubescenty jsem se nestačil nudit a konečné rozuzlení mě potěšilo. Musím uznat, že propojení prvního a druhého dílu se povedlo a pro lepší a ucelenější zážitek je určitě záhodno vidět oba. Lepší 3 hvězdičky. ()

RAFT

Po skvělém prvním dílu ,nám režiséři natočili parádní pokračování.První a druhý film na sebe dost dobře navazuje.Ve filmu nám nechybí skvělá atmosféra ,zombie a další kapky krve. Za mě rozhodně skvělé pokračování 70% ()

Scraffy

Už nie tak dobrý ako prvý diel, ale stále nadpriemer. Vývoj deja sa posúva a to je len dobre. Presne nám ukazuje ako to ide ďalej od prvého diela a to je super. Plus tu máme nových ľudí a to je tiež dobré. Len tak ďalej, už teraz som zvedavý na ďalšie diely. ()

Brmbolec

Parádne pokračovanie. Nechápem ako môže na druhý diel niekto nadávať. Spĺňa všetko to, čo môžme očakávať od voľného pokračovania - viac akcie, viac zodpovedaných otázok a najviac sa mi páčil ten satanský rozmer, ktorý tomu dal grády. A ten záver na povaly a hračky so svetlom - no dovidenia :D. Kam sa len ťahá hollywood zo svojimi sračkami - európska produkcia ho zabíja na celej čiare. Ďakujem za každý takýto ako hororový fanúšik môžem len mľaskať... 5* ()

DoubleJo

Juuuuuj tak toto nie nie nie. Naozaj zbytocny film a necudoval by som sa keby prisla v buducnosti este zbytocnejsia trojka. Sice original Rec som nevidel, videl som iba americku Quarantine, ktora bola fakt ze fucking creepy, no ta sa neda s touto dvojkou tvariacou sa na horor ani porovnat. Skoro polovica filmu je tocena specialnou jednotkou vedenou strasne otravnym a nesympatickym knazom a druha zase troma tinedzermi, ktorych som mal po minute chut poriadne prefackat, tak mi liezli na nervy. Skoro ku koncu sa to dako spojilo a pri uplne poslednej scene ma skoro naplo, to bol fakt hnus. A "zombici" uz neboli len civilisti nakazeni besnotou, ale pochopitelne muselo byt v tom nieco ine. A co ine ako posadnutie diablom, to sme tu este nemali. Skratka ak sa vam pacil Rec alebo Quarantine, lebo ste mali nalozene v gatiach a posobilo to na vas, tak sa dvojke zdaleka vyhnite. ()

Pharlap

Důstojné pokračování jedničky, a v rámci závěru jistě závdavek pro budoucí "trojku". Trochu mne překvapilo téma posedlosti a ďábla.. Nu, což.. Celkově to příběhu neuškodilo. Líbilo se mi, jak dějová linie přesně navázala na jedničku. Podobných děsivých a přitom zábavných hororů je málo. Snad se dočkáme trojky, protože potenciál ten příběh má.. ()

Mincek

Slabeee, nudne, na jednotku sa nechytajuce....cakal som, ci vobec ti debilni SWAT zacnu do konca filmu strielat alebo len budu cakat, ako oslici na smrt....Spravanie postav, ktore je pocas filmu viac nez dementne, mi pokazilo celkovy dojem a to dost vyrazne a preto som sklamany....2 hviezdicky za utoky infikovanych, naozaj zrucne natocene, ale to je asi tak vsetko, co mohlo zaujat... ()

Mr.Roman

Ďalší z veľmi úzkej skupiny prípadov, kedy dvojka prekonala originál. O to väčší úspech, že sa vsadilo na riskantný odklon do akčnejších o niečo menej strašidelných vôd a tvorcovia sa tak neuspokojili s obyčajným okopírovaním prvého dielu, hoci koncept kamery ostal takmer nezmenený. Bohužiaľ však ostalo aj kopec nelogickostí, ktoré mi znepríjemňovali pozeranie predtým, na radu prišli náboženské motívy, ktoré obyčajne nemusím a považujem ich za pomocný stupienok keď si neviem rady čo ďalej. No v tomto prípade ho beriem a keďže pôvod infekcie nebol v jednotke definovaný, mali na to tvorcovia právo a vďaka driveu aký film má si zaslúži postúpiť o stupienok vyššie. Navyše je tu krásna možnosť spraviť z filmu trilógiu a osobne som zvedavý s čím príde trojka. ()

intro

Teď budu chválit a hodně. [Rec] 2 je vynikající pokračování perfektního prvního dílu. Ty kluci ze Španělska holt svoje řemeslo umí jako málo kdo. Nemá cenu dál nic dlouze psát, snad jen, že já dávám 100%. ()

Burrows

"A kam se vytratila atmosféra?" ___ Opět se ocitáme ve stejném víceposchoďovém domě, na stejném nekonečném schodišti a ve stejných temných bytech a zákoutích, kde se za každým rohem může pohybovat infikovaná bytost. S tím rozdílem, že se časově posouváme o pár okamžiků do budoucnosti. Tam, kde snímek s pořadovým číslem jedna končí, dvojka začíná a kráčí ve zcela podobných stopách. Jen ta atmosféra mizí, a tím se ztrácí vše, po čem divák, očekávající strach, touží. Ten přichází až po úmorné pasáži, kterou vyplňují nesmyslně se chovající ukřičené děti, které nenapadne nic lepšího, než kanálem nepozorovaně vlézt do infikovaného objektu a zažít trochu "srandy". Přichází po tom, co se zapne noční režim, situace se diametrálně mění a faktor strachu a napětí je znát každým coulem. Bohužel v závětří už čekají závěrečné titulky. ___ Tím ale [Rec] nezatracuju a v rámci možností jsem zvědavý, jakým směrem se bude ubírat další díl (následuje spoiler), kde ďábel vykoukne na ulici a udělá další paseku. ()

Prankster

Vzhledem k tomu, že autoři skvěle udrželi i ve dvojce napětí a tempo a v celku nenásilně navázali na výbornou jeničku, jsem nadšen. ()

nakiniki

Konec bych řekla, že byl dost dobrý...rozhodně jsem to nečekala... Jinak myslím,že dobré jméno předešlého dílu moc neshodila, dá se na to koukat,pořád je to lepší,než většina hororových snímků, které tak bezostižně v poslední době plní naše televize a dvd a Pc, a kazí nam chut a cit pro kvalitu... ()

Soubi

No na pokračování velmi dobré :). Tvůrci to tentokrát vzali z trochu jiného konce, hlavní stěžejní myšlenku posunuli z přihlouplého viru na náboženskou mytologii a pomalé napětí na rychlejší akci. Ačkoli to neobsahovalo něco, z čeho bych se pos...adil na zem (konec v jedničce), provázanost s jedničkou, několik scén a myšlenek (hledání "té první" ve tmě) se mi opravdu líbilo. Je vidět, že všechen prach ještě nevystříleli :) Těším se na trojku. ()

_-0-_

Atmosféra téměř jako v prvním dílu, přibylo akce a scén, které mají vylekat. Navíc film pokračuje přesně tam, kde skončil předchozí - jako by to byla druhá polovina tříhodinového filmu. Potud skvěle, sice o něco hůže, nežli první díl, ale něco jiného by nikdo nečekal. Jenže - první díl byl klasický horror s latentním tajemnem, ale v druhém to režisér se scénáristou rozbalili naplno. Splácali dohromady motiv fatálního infektu s náboženskou tematikou - zatáhli tam křesťanského pánbíčka, padlé anděly, boj mezi dobrem a zlem v pojetí flanďáků, hrdinou se stává drsný kněz. Nablblé vysvětlení v duchu historek z nedělní školy pro mentálně retardované křesťany (v prvním dílu byl jen snesitelný náznak) mě značně popudilo. Zkrátka hnus. ()