Drtic

Pokračování už známé série REC nás příbehem vtáhne ješte víc což je jen dobře a pořád je se naco koukat. Oproti prvnímu dílu se nám tady rozehrává vysoká hra hned od začátku co má za následek mírného poklesu napetí které v prvním dílu jen gradovalo. Jak sem řekl tahle série nám podle příbehu má ješte hodne co říct a už se teším na další pokračování. ()

LordMysti

Velice hezky je pocit z Rec 2 popsán zde v obsahu filmu, také mě napadlo srovnání s Vetřelcem a Vetřelci. Gradující druhý díl špičkově a logicky navazuje na jedničku, přidává ještě o něco akčnější pojetí, ale současně si ponechává stísněnou a těžce depresivní a beznadějnou atmosféru. Mám ale trošku obavu ze třetího dílu, konec dvojky nastiňuje kudy by se mohl ubírat následující děj a mám takový pocit, že pokud se to dostane ven z baráku, už to nebude ono. Ale nepředbíhejme. Rec i Rec 2 je špička u které se rozhodně nudit nebudete! ()

Bublinka6

Ech. Nevím, kde začít. Režisérovi zřejmě padlo něco těžkého na hlavu, protože jinak si nedokážu vysvětlit skvělý první díl a takto zpackanou dvojku. Od amatérské elitní jednotky (která střílí hůř než amatéři a snaží se zastavit zombíka větou "Paní, stůjte!"), přes naprosto dementní hovory skupinky puberťáků, až po trapné převtělování ďábla do jiných těl (obzvláště ty hlasy byly jak z béčkového hororu)...Nicméně pobavila jsem se lépe než u mnohých komedií, úplný vrchol přišel při scéně, kde dívka omylem zastřelí hasiče místo zombíka, to už se opravdu nedalo nesmát:) Dávám dvě hvězdičky a na trojku mě prosím nenuťte se dívat. ()

ktL

Mám-li Rec 2 hodnotit a srovnávat s jedničkou ve smyslu hororové atmosféry a lekaček, pak u mě prohrává. Jenže dvojka na druhé straně všechno dohání příběhem, zcela jiným a originálním pojetím, které jedničku jasně předčí. Celkově tak hodnotím kladně a trojky se už nemůžu dočkat. 80% ()

sarfian

Tak som hneď kukol aj dvojku. nadviazalo to pekne na jednotku, no musím priznať, že som trochu sklamaný. Čakal som atmosféru z prvého dielu no a tá trochu polavila. Až tak mi to nevadilo, ale zatiahnutie vyháňača diabla mi tu trošku nesedí. V jednotke sa spomínalo, že sú príznaky nákazy ako u chrípky a že bol prvý nakazený pes. Takže si myslím že logicky to je niečo ako mutácia besnoty spojenej s chrípkov. Jednoducho som čakal psycho atmosféru a nakazených a nejakú tú akciu. No kňaza som nečakal, takže mierne sklamanie, ale má to stále niečo doseba. A hlavne som zvedavý ako to bude v trojke. VIDENÉ 1x ()

vincchuppo

Pro mě ještě o trošičku lepší než jednička. Výborní posedlí a maskéři. Lepší zdůraznění karantény. I když je to v podstatě pořád to samé dokolečka dokola... bavilo mě to. ()

vikino1

Hodně zajímavá myšlenka - brát posedlého jako nemocného, z krve nemocného najít patogen, který nemoc ovládá, za pomocí vědy a medicíny najít protilátku a problém vyřešen. Jenže když si takto zahráváte, tak se může stát, že patogen zmutuje a nečekaně se rozšíří. A najednou tu máme posednutej celej barák nákazy, která se dá vyléčit jen ustřelením palíce, skupinku lidí co v zásadě netuší co se tu děje, snažící se najít krev pacienta 0. Požitek z filmu, mě kazí fakt, že "pro zachování autenticity" je film podán z kamer policistů, z ruční kamery týnejdžrů a z kamery novinářského štábu v přímém přenosu. Takže se neustále třepe. A z toho je mě už od doby první Blair Witch na blití. Škoda, lepší zpracování a mohl z toho být nezapomenutelný zážitek. Slabší čtyři. ()

Dzvandzi

Pro mně spíše komedie a né horor :) Opakované triky z jedničky,které mně asi měli postrašit,ale bohužel se tak nestalo.Kamera už nějak vyjímečná není,protože je to stejné jako v 1. díle,ale co zase trochu cením je děj z více stran.Rec 2 je pro mně určitě zklamáním oproti 1.dílu velká slabota :/ ()

Hellknight12

Dnes pozreté po rokoch. Skvelé pokračovanie prvého filmu. Príbeh začína presne tam, kde prvý film skončil. Je to hlavne akčnejšie a drsnejšie ako prvý film. Máme tu dnes dve ďalšie príbehy, ktoré dávajú na konci filmu skvelý zmysel a hlavne je tu vysvetlené o niečo lepšie prečo sa deje to čo sa tu deje. Atmosféra filmu je rovnako kvalitná ako v prvom filme. Celkové hodnotenie za mňa je 90%. ()

dustur

Za mňa celý film príjemne prekvapenie, a zároveň tento druhý diel filmu REC sa mi ešte viac páčil ako REC 1. A za mňa aj viacej napínavejšie bol tento film, ako spomínaný REC1. REC 1 dostalo odomňa 3 hviezdičky , ale REC 2 dostáva 4 z 5. ()

gemi

Začíná to výborně! Kamera je sice roztřepaná, ale ne tak moc jako v jedničce, a lidi se chovají celkem příčetně. Jenže to všechno se po deseti minutách nejen změní, ale ve výsledku je to ještě daleko horší jak v jedničce. Nejdřív se ukáže, že zásahovou jednotku tvoří úplní idioti, kteří netuší, co je to rozkaz. Z lékaře se vyklube kněz, z nákazy... (neprozradím, ale omfg, to je stupidita!) a všichni se začnou chovat jako naprosto vypatlaní, hysteričtí dementi. Zachraňuje to pouze fakt, že je to opravdu akční. Vůbec nechápu, jak jsem tomu mohl původně dát čtyři, nejraději bych dal dvě. Ale OK, tři, ať nežeru. Třetí a čtvrté pokračování je dostupné jenom ve španělštině a jsem za to rád. (Druhé zhlédnutí, první 30. 5. 2010) ()

RajCZitko

Narozdíl od zombie survive jedničky tento díl nabral směr náboženského mystery horror filmu, čež mě docela zaskočilo. Nikdy jsem nic takévého neviděl, ale nebylo to vedeno špatně. Děje se tam jěšte prolínali, atmosféra boží. Ale bylo trošku předem jasné, co se stane v dalších pár vteřinách, tedy ovšem až na zlomy, kde se vše vysvětlovalo démonismem a jinými křesťanskými jevy. Ze začátku se mi to zdálo i docela hodně dost reálné. SWAT v podobě pár mužů, žádné přehnané nadlidské síly a pak z nich vylezlo, že to není vir...Sice to nebyl zrovna můj šálek čaje, jale nemůžu říct, že se mi to nelíbilo. Úplně nejcoolxusnější na tom byly asi masky a efekty. Tváře byli neuvěřitelně suprově udělaný, týpek co ho hodili ze schodů...a ješte ta kamera na tom přidává hodně moc ten pocit skutečnosti. Konec filmu se mi zdá že byl docela zhurta uťat. Mohli to jetě vygradovat tím, že vzorek krve dostali, byli už u brány a pak teprve....atd atd...Na 5 hvězdiček to asi nemá, dalo by se tam toho udělat ještě hodně lépe, (například nejlepší scény, kdy infikovaní prochází mezi lidmama, kteří si hrajou na sochy atd) ale i tak supr film. Jo jětě maso záběr jak jeden infikovaný běží po stropě. :D Všem by pak tvůrci bodly kudlu do zad, kdyby to vydali ve 3D formátu, by byla pecka. ()

vojtik

Pokud jste se nebáli u prvního dílu - nebudete se bát ani tady. Pokud jste se posrali a pochcali u prvního dílu - znova se poserete, pochčijete a ještě jednou poserete. Po všech stránkách zlepšení. Ať už se jedná o zdokonalenou technickou stránku (dál už to snad ani nejde); opět minimum střihu a pokud nějaký je, tak to pěkně zakamuflují; perfektní poskládání děje a scén; stále originální přístup k látce; a příklon k ještě krvavější akci. Fanouškům prvního dílu (do kterého se hrdě řadím) vůbec nepřijde, že se jedná o další film, ale směle si pustí oba díly za sebou a žádné rozdělení nepocítí - prostě nastupuje další kapitola a pekelná jízda jede dál. Co se týče příběhu, tak dojde na rozřešení původu viru a vstoupí do něj trochu nadpřirozena, ale v pozitivním slova smyslu. Od začatku do konce je to jako bych byl malý špunt a podruhé navštívil Dům hrůzy - sice už vím, kde co vybafne, ale stále začnu křičet: "Mami, mami já se bojím!" :). Tomu se říká horor 21.století! PS: Všem prskajícím "kritikům", kterým se zdá, že to není tak děsivé jako první díl bych chtěl vzkázat: "Poserte se!" Nejděsivější okamžik: když někdo vstoupí do zdánlivě prázdného bytu a neví co ho tam čeká. ()

Marty7CZ

Hele lidi, tohle musíte vidět! Je to fakt nářez a to,že je to dvojka,tak to ukočírovali bravurně. A jak píše Cival, trilogie je skoro povinnost! V HD rozlišení delikátní vymlsávčička:-/)))) ()

SunWuKung

Velmi solidne pokracovanie vynikajucej jednotky. Vsetko nasvedcuje tomu ze by mala byt aj tretia cast, uz sa neviem dockat..80 % ()

Freemantle

Netrvalo dlouho a po úspěšném prvním dílu španělského hororu "REC" se na nás dovalil jeho následovník. "[Rec] 2" plynule navazuje tam, kde první díl končí. Základním kamenem úspěšnosti obou snímků je nejen fakt, že se jedná o evropskou produkci (jiný kraj, jiný mrav, tudíž i jiná mentalita a filmové cítění), ale také obrovský talent při použití ("dokumentární") kamery. Velké plus si také zaslouží za (alespoň v mém případě) navození dokonalého pocitu autentičnosti a rozhodně kvalitních hereckých výkonů. Rozdíl mezi prvním dílem a jeho pokračováním tkví především ve scénáři. Zatímco jednička byla svými tvůrci vypilována téměř k dokonalosti, "[Rec] 2" se veze na popularitě svého předchůdce a snaží se jeho kvalit dosáhnout všemi možnými prostředky. Vysvětlení příčiny nákazy v některých scénách (zřejmě) "paroduje" geniální hororový počin "The Exorcist", což celkově působí velmi otřepaně a odfláknutě. Dojde-li na věc a hlavního slova se chopí zbraně, nemohu se ubránit pocitu sledování "hráče 1st person akční hry". Celkově je scénář poněkud kostrbatý, v některých scénách působí vskutku přehnaně, za každou cenu diváka navnadit na nevídané. V každém případě se ale jedná o docela solidní akci, která si nechává otevřené dveře pro další, nyní již třetí, pokračování... ()

zaso162

Výrazný odklon od prvého dielu, strach nahradila akcia, jednu skupinku ľudí zase polka mesta. A náboženské motívy? Tvorcovia zrejme nevedeli kam z konopy, tak si pomohli pre mňa tým najhorším spôsobom. Pokiaľ ma pamäť neklame, infekcia sa dostala do bytovky v psovi. Diabol má teda originálne dopravné prostriedky! Príde mi to ako nepodarený žart, vziať atmosféru, pochmúrnosť, strach a myslieť si, že to može fungovať. Ďalšie pokračovanie bude už len mučenie....nakoľko však všetko ostáva otvorené, s určitosťou sa ho dočkame! Boh nás ochraňuj, doslova! ()

Euchrid

Konec to trochu spraví, ale to předtím je jen 80 minut zmateného a vytačejícího španělské hysterčení a padaní kamer , které mě težce táhlo k alt+f4. Bavily mě z toho jenom ty dva luxusní fórky, viz. holčina se zbraní :-) Poprvé bylo přece jenom tohle schématko zábavnější a na konci jedničky sem si málem strachy učůrl. Ve dvojce něco takového nehrozí, a spíš to nebezpečně balancuje na hraně solidního šitu. Tak když se vám to líbí... ()