Přání smrti

• USA Death Wish (více)

Lékař Paul Kersey (Bruce Willis) má všechno, co si jen člověk může přát – zajímavou práci, krásnou rodinu a nádherný domov. S násilím se setkává pouze na operačním sále pohotovosti, kde pracuje jako chirurg. Jednoho dne se však všechno změní. Po brutálním napadáním v jeho vlastním domě, manželka (Elisabeth Shue) umírá a dcera (Camila Morrone) zůstane v nemocnici ležet v kómatu. Hroutí se mu celý svět a policie jen bezmocně krčí rameny, protože podobných případů řeší desítky denně. Poháněný touhou se pomstít, Paul vezme zákon do vlastních rukou a ozbrojený vyráží do ulic, aby nevinným životy zachraňoval a zločincům je bral. Chicago má nového hrdinu, který věří, že spravedlnost ještě existuje. (Forum Film CZ)

notozjano

Vidět Bruce, jak se po všech svých akčních rolí učí s pistolkou je trochu úsměvné. Co do příběhu to skoro vypadá jako návod, jak se stát samozvaným ochráncem pomocí googlu. No jinak samozřejmě žádná velká výhra, ale nějaká akce tam je, Vincent válí jak vždycky a na jedno shlédnutí lepší než nic. Bohužel film ani jednou nevybočí ze své škatulky, takže tu máme něco, co už bylo viděno, jen v novém obalu. ()

belinko

Prekvapivá pointa a rozuzlenie. Príjemný Bruce v kľudnej roli. A ešte príjemnejšia rola Hanka (z Breaking Bad) opäť vo svojom (ako detektív) ()

bonovox

Slušný remake. Willisovi táta poloha svedčí a v hlavnej úlohe je dostatočne presvedčivý. Aj niekoľko momentov vo filme je cool. Možno ak by tvorcovia viac pritlačili na pílu bolo by to na lepšie hodnotenie. ()

Catella

Bruce je Bruce a role nóbl doktůrka, kterej mezi šichtama v nemocnici brázdí ulice Chicaga a snaží se vymýtit zločiny, mu prostě sedí. I když chvílema mi přišlo, že na řadovýho chirurga se chová až moc jako profi vycvičenej bojovník.. ale co, Bruce je Bruce :-) ()

Kozlowski8

Uznávaný lékař, kterému lupiči zabili manželku a vážně zranili dceru, vezme spravedlnost do vlastních rukou... Slabší scénář a celkově sotva průměrný snímek, který nabízí dobré a nápadité pasáže (v garáži, ve výtahu), ale taky pasáže naivní a hloupé (kulečníková koule). Má to ale vcelku spád a Bruce Willis je stále charismatický frajer. 60%. ()

oblonskij100

Kde jste tento skvost přede mnou schovávali, já jako fanoušek patosu sem tuto bombu viděl až po tolika letech. Bruce nenechal nikoho na pochybách , že je top herec a ochránit svou rodinu se mu zase povedlo na jedničku. Proto tomu napaluji plnou nálož a vůbec mě nezajímá, že místní smetánka ten film utopila v průměru. Dokonce po dlouhé době se mi líbil i Vincent, kterému to ne vždy vyjde. ()

veverysiak

Bruce upadá pomaly ale isto do podpriemeru, nie že by už nemal paru, ale upisuje sa céčkovým mindžovinám, ktoré mu len kazia rokmi nadobudnutú prestíž vo svete akčných filmov, toto je len ďalší z početných kamienkov do mozaiky zbytočných zárezov, takže 35%. ()

clint123

Remake výbornej klasiky z roku 1974 z Charlesom Bronsonom už nedosahuje samozrejme kvality originálu,..ale pri všetkej skromnosti to nejako ide. Už len pointa pomsty je originálna a likvidácia "tých zlých" má dačo do seba. Willis hrá typickú rolu akčneho hrdinu. Celkovo je to fajn. ()

Karbos

Zpětné už je jisté, že právě symbolicky pojmenované Přání smrti je společně se Skleněný (2019), poslední důstojné rozloučení s jinak úctyhodnou, 40ti letou filmovou kariérou Willise. Toto jsou totiž poslední dobré filmy, který před 5 respektive 4 lety natočil a pak už to šlo všechno do háje. Je až smutné sledovat, kam až klesnul, aby si do filmového důchodu ještě urval pár chechtáků před úplným zhroucením jeho kognitivních funkcí. Na druhou stranu, člověk si jeho poslední akčňaky o to víc užije a přidává jim to na hodnotě, najednou je vidí v jiném světle, když ví, že tohle je poslední důstojný film jinak nesmrtelné legendy. ()

De Large

Vidieť Brucea operovať srdce a na druhej strane nevedieť sa biť a ani držať pištoľ v ruke bolo celkom zábavné, ale to na dobrý film naozaj nestačí. Otrepaný scenár, žiadna hudba, proste klasické slabšie béčko. ()

Matt_Farrell

Smrť a pomsta. Bruce Willis vo svojej obľúbenej úlohe hrdinu, ktorý zachraňuje slušných ľudí. Trochu sa mu to vymkne, ale nikomu to moc nevadí. Jedno musím uznať, Bruce Willis sa môže smelo porovnávať s Charlesom Bronsonom. Nemal som ani chvíľu pocit, že ide o imitáciu. Tempo v prvej polovici je skvelé, potom už začína zvoľňovať. Camila Morrone je svieži vánok v tom starobinci. Chvíľami som mal pocit, že to prechádza do iného žánru. Najlepšia scéna je rozhodne v garáži. Ukážka ako funguje zákon gravitácie v praxi. ()

bigmatko

Bruce sa postupne dostával do formy v akej sa väcsine fanusikov páči najviac. likvidujúc zlosynov s ironickým tónom na hrane hrdinu a obyčajného človeka. Film má pomalší rozbeh ale zas poukazuje na zmenu v postave zroneného doktora ktorý vezme spravodlivosť do svojich rúk. miestami to vyzeralo ako voľné pokračovanie vyvoleného. Ja som bol spokojný malo to aj vtip aj napätie a od polovice aj celkom rýchli spád. Wilisovi síce už chýba drsňácky výraz ale nevadí stále je to pán, ktorý má svoje miesto medzi starnúcimi mohykánmi akčných filmov. ()

BruceTichac

Po dlooouhý době je Willis zase zpátky!!! Bál jsem se, co mě čeká, protože poslední filmy s Brucem nebyly dobré, ale bál jsem se zbytečně, film se povedl. Doufám, že si Willis udrží laťku i nadále. Doporučuji ()

Mark1983

Mně film místy připomínal Mé druhé já s J. Fosterovou, což u mě film zvedlo až k pěti hvězdičkám bez ohledu na hodnocení na ČSFD. Já se bavil od začátku do konce, což byl film napínavý, hodně dějový a dobře zpracovaný. Dovolil bych si i tvrdit, že přesně takovým stylem by měl Eli Roth točit filmy, protože i když poslední kanibaly v Zeleném infernu a Nebezpečné pokušení se mi docela líbily, Přání smrti dle mého úhlu pohledu u Eliho Rotha vypadá nejprofesionálněji. Neměl by se tak urputně koncentrovat na žánr horor a točit jako natočil Přání smrti, protože jak se začne koncentrovat jen na horor, dílo pak spadá do průměru a u některý dokonce do podprůměru. Ale když chce točit horor, měl by zkusit diametrálnější styl zpracovávání hororu, aby ten horor se nezakládal jen na krvavé a drastické brutalitě. Ale aby ten horor měl propracovanější příběh jako se to povedlo u Přání smrti. ()

nudlis

Nic extra. Původnímu Přání smrti (1974) s Bronsonem tohle nesahá ani po kotníky, celkově jde o podprůměrný film s Wiližem v hlavní roli. Ale možná - kdybych měl menší očekávání, třeba by se mi to líbilo víc. Ne, nelíbilo. Teď to dávali zase v bedně a po půl hodině jsem to vypnul. ()