Námořní seržant Michael Nantz slouží v armádě už dvacet let. Při poslední akci v Iráku ale přišel o celou jednotku a povídá se, že to byla jeho vina. V důsledku toho se chystá odejít do výslužby. Ještě má ale dokončit výcvik poslední skupiny budoucích mariňáků, kterým se nemohlo přihodit nic horšího, než že budou bojovat s nepředvídatelným a vysoce nebezpečným nepřítelem z vesmíru. Získání profesních ostruh se změní v takřka sebevražednou misi. Vědci totiž zpozorují na oběžné dráze shluk blížících se meteoritů, z nichž se ale po jejich dopadu do oceánu stanou útočné vesmírné lodě. Z moře začnou vystupovat mimozemská monstra, která likvidují vše, co jim přijde do cesty. Během několika málo hodin se všechny důležité přímořské metropole promění v ruiny a Los Angeles se stává posledním místem možného vzdoru. (TV Nova)

ibex

Takovýhle příběh, kdy od začátku víte, jak to skončí, tu byl už hodně krát, ale zatím se mi ani trochu neomrzel. ()

Fruitik

Panebože... to je somarina... a to som sa na ten film tak tešil... milujem filmy o mimozemšťanoch a ich návštevách Zeme... Ale toto je iba samé ra-ta-ta-ta... Toto nikdy viac. Ani som to nedopozeral. ()

EVIM

V rámci žánru vynikající. Musím se smát uživatelům, kteří filmu házejí 2* a pod. a přitom trapnější sračky jako je třeba Den nezávislosti vychvalují do nebes. Nechci jmenovat, oni ví..., možná proto, že jim chybí "sladký" hapy end nebo možná rozsáhlý úvod, kde bychom poznali hrdiny a jejich dokonalé rodiny. Nevím nerozumím tomu. Asi budu muset pozměnit svou uživatelskou TOP 20. ()

Ltblue

Bum bum bum len to tam je skoro počuť.Tony nábojóv.Skvelé a nápadité výbuchy najviac ma to dostalo.Len škoda toho zvuku..ale inak nemám žiadne víčitky.Blu-ray 80% :-) ()

strigon odpad!

Má film odůvodnit větší rozpočet pro armádu? Pak by se dal chápat. Jinak mi při sledování dost vadilo, že mám v hlavě mozek a funkční uši. ()

Veskoslav

Proč, já se ptám proč. Proč je to zase pohádka, kdy lidstvo zase vítězí a neumře. Proč proboha? Proč nemůžou aspoň jeden film o invazi nechat vyhrát útočníky:( Akční scény jsou uvěřitelné a dost dobré, bohužel to, co je nejvíce sráží je opět ten "amerikánismus" či jak to nazvat. Moralizování, srdceryvné scény. To prostě v takovém flmu nemá, co dělat. Tu mají lítat kusy těl, smrt kam se člověk podívá, ale ne toto. Pokud má člověk kouzelný ovladač a "kecací" scény přeskočí, tak si film užije. Užije a zapomene. A není to špatně. Kdo si ho vytrpěl celý, má moji odvahu. Já na ty sladké řeči o záchraně neměl nervy. Proto smt lidem a výhra nepřátel lidstva. Aspoň jednou prosím. ()

lobo87

Svetová invázia mi dala presne to, čo som očakával. Streľba, výbuchy, sem-tam americká vlajka, do toho pár hlbokých slov. Na jedno pozretie dobré. Eckhart sa mi však do role hrdinu príliš nehodil a viac priestoru určite mohla dostať Michelle Rodriguez, ktorej to so zbraňami neskutočne svedčí... 60% ()

brtko

Film taký akčný, že mi vlastne prišiel teatrálny a nudný. Nulová dramatičnosť a chabé dialógy tento film degradujú na šedivý priemer akčného žánru. ()

jjimmy

Nechápem prečo má tento film tak nízke hodnotenie. Nevravím, že je to oscarová mega pecka, ale zámer splnila maximálne... Prvá pol hodina bola podľa mňa dosť hustá, a napriek všetkým zlým ohlasom je to podľa mňa stále lepšie ako napríklad District 9. Film, ktorý mi veľmi pripomínal Deň Nezávislosti, a napriek tomu sa dokázal postaviť na vlastné nohy a udržať sa stáť lepšie ako iný popcorňák. Môj názor: veľmi dobrý film, keby sa točilo o polovicu takýchto filmov viac, filmový svet by bol o dosť akčnejší a lepší, presne tak, ako to bývalo kedysi!!!! a mám tu jeden výrok, pre všetkých ktorý orientujú svoje hodnotenie, len podľa iných užívateľov: Fuck you! ()

CrazymanM

Celkem povedené sci-fi,plné akce a hnusných emzáků,celé to ale sráží(aspoň u mě) zase ten všudypřítomný patos,taková ta ohromná americkost,vlastenecké kecy(Ustoupit?Ani náhodou!) a spousta srdceryvných scén(např.když Eckhart zaváže tomu špuntovi běhen přestřelky tkaničku,to bych se vážně posral!).Divím se,že zapomněli na Boha,to je taky oblíbená frázička.Ale nechám kritiky,když se trošku povznesu,tak to bylo výborné akční sci-fi! ()

Yambo

Tenhle film jsem viděl ve velmi krátké době po Skyline a musím říct že měl mnohem lepší potenciál ale zůstal mnohem méně v yužit. Jediným plusem filmu je téměř nepřetržitá akce ve stylu černého jestřába, komu toto stačí tak bude spokojen. Další "ale" značí, že ta akce je plná všech možných válečných klišé které vás můžou napadnout. Neustále tedy sledujete film který už jste viděli. A samotné chování vojáků je neuvěřitelné pitomé. Jedinou originalitou filmu která mě napadá je asi první zpracování mimozemské invaze, kde ufoni používají v podstatě pozemskou taktiku boje. Dále už bude pouze SPOILER, pokud něco takého lze napsat u filmu který je vykrádačkou všeho možného. Vojáci od počátku dostávají na prdel od ufounů co mají bojovou taktiku srovnatelnou se somálci v mogadišu ale je jich mnohem míň. Rozesměje vás, když začnou zkoumat vnitřnosti ufouna, aby zjistili jak ho zabít po půlhodině filmu, kde nebyli schopni ani jednoho trefit byť do nohy. Od té chvíle to najednou jde, ale to už se boj převrací do druhých transformerů. Zde musím konstatovat, že toto zpracování boje je stejně natahované jako v tranformerech ale kupodivu více baví. Konec je vykrádačka jestřába a pěkně vás nasere oproti celkově trapnému Skyline, které končilo neočekávaně originálně. Pokud jste viděli Černého jestřába, Den nezávislosti, Transformers II a pár dalších libovolných filmů o mariňácí a serou vás klišé, tak tímhle neztrácejte čas. Pokud u sledování filmů míváte zapnutý mozek, tak nezahazujte čas. ()

Aywes

Další tupý film s vojákama a emzákama.Úvod byl tak naprosto zbytečný a nudný až se mi chtělo plakat.Jakmile se rozhodli jít vojáci do ulici zvolal sem "no hurá" moc hurá to ale nebylo.Bez hudby,špatná kamera,hrozní herci,katastrofální dialogy,neoriginální... No jo pokud se to rozhodnete shlédnout a chcete bezduchou akci vezměte si raději kinedryl.Ta kamera se houpe jako levné autobusové spoje praha - brno.Jedna hvězda za dobrý emzáky a druhá za povedené prostředí. ()

pa3ck69

Po sklamaní z filmu "Skyline" som radšej nečakal toho moc ani od "Svetovej invázie". A dobre som urobil. I keď "Skyline" bol natom horšie ale z prehnane roztrasenej kamery, z mizerných dialógov a z akčnosti bez možnosti nádychu som moc dobrý pocit teda nemal. Určite sa dalo z Eckharta, Rodrigezovej a celkovo z celého filmu viac vyťažiť ... no bohužiaľ nestalo sa tak a ja som si až po filme uvedomil, že som stratil takmer 2 hodiny života. ()

yazik

Nemůžu si pomoct, ale film jsem si fakt užíval naplno... Ve většině akčních filmů jsou vidět kraviny, kdy po sobě všichni pálí, ale nikde nikdo neumírá, snad jen krom zloduchů. Tento film si na nic nehraje, nebere si žádné servítky, je v něm spousta nápadů a skvělý hudební doprovod. Dle zdejšího hodnocení jsem měl malé nároky, ale tento film mi úplně vyrazil dech. Kam se na to hrabe 2012, který se dlouho pohyboval v rudém hodnocení. Film rozhodně stojí za to vidět. Případný spoiler: Snad jen jedinou malinkou chybičku jsem v tom filmu našel a to fakt, že do tunelu vlezli v noci a vylezli ve dne a nezdálo se mi, že by tam byli tak dlouho. Většinou tyhle detaily ignoruju, ale tohle bylo jako pěst na oko :) Nicméně hodnocení filmu to nijak nesnižuje. ()

x_ander

Nic víc než efektní výjev z válečné vřavy s emzáky. Jednoduchý scénář a absence děje by mi nevadila, spíš zamrzí fakt, že po prvním střetu s nepřátelskou rasou jde atmosféra strmě dolů a zůstane jen průměrný "válečný" film. ()

t.b.kat

Ano, lze říci - Jonathan Liebesman je průměrný režisér, od jehož filmů nelze příliš moc očekávat. Přesto člověka občas něco sekne po hlavě a řekne si - zkusím to, vždyť to v ukázkách vypadá celkem brutálně! Těšil jsem se na apokalyptickou krvavou řež plnou prapodivných potvor, které budou trhat a řezat ty lidské blbečky, leč nakonec apokalyptická řež proběhla v mé peněžence, a já se furt ptal dokola - proč? Jak můžu být tak blbý a chodit na Liebesmanovi filmy. Rada na závěr: nekupovat, nechodit a zapomenout (na scénář, na triky a na Liebesmana). Jedna hvězdička za mojí blbost. ()

Schmitke69

Běžná tuctovka tipu: Independence Day, který měl narozdíl od tohoto snímku lepší vedlejší příběh, podle mého by tyto dva scénáře byly dobrým tipem pro hru: Najdi pět rozdílů! A zapotil by se u toho i ostřílený luštitel. Hodnocení: 3/5 a to jen kvůli akci. Jinak 5/10 ()

Saros

Studená válka už je roky pryč, Sadáma dostali, Usámu prý taky, armádní náboráři si holt museli najít nového nepřítele pro svou agitku. Strýček Sam by na ně byl pyšný. Být američan, bral bych to možná vážněji, takhle se musím z toho všeho hrdinství a vlastenectví, jen pousmávat. ()

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

2011 - vyhlídky, poděkování a přání