Jason Bourne se vrátil do New Yorku, ohrožuje celou CIA a ta začíná konat. Ukončuje programy Black Briar a Outcome, do kterého patří i agent Aaron Cross. I on je určen k likvidaci, stejně jako ostatní agenti rozesetí po celém světě, kde služba operuje. Aron je na tréninkové misi na Aljašce, kde se mu podaří před vrahy uniknout. Musí ale vynaložit veškeré úsilí a využít své schopnosti k tomu, aby všemocnou tajnou organizaci překonal. Ocitá se na útěku, je opět sledován nejmodernější technikou a musí kličkovat mezi sprchou smrtících kulek. Cross se poté shledává s doktorkou Shearingovou, u které kdysi podstupoval léčbu jako agent. Té jediné může věřit. Proti nim stojí šéf tajných operací, který má obrovský zájem na likvidaci všech vylepšených agentů. (TV Nova)

Sufferer

Úprimne, čakal som horšie. Pre Tonyho Gilroya nie je bourneovské prostredie žiadna španielska dedina, keďže svojimi riadkami usilovne zapĺňal stránky scenárov k pôvodnému trojzáprahu. Svojmu menu nezostal nič dlžný a opäť vymyslel zápletku, ktorá má hlavu i pätu, plynulo sa napája na záverečný diel trilógie a celku zdatne rozširuje obzory. A čo to pochytil aj od slávnejšieho predchodcu na režisérskej stoličke. Príznačné “sú mu v pätách a musí sa obzerať cez rameno“ sa tentoraz nalepilo na Jeremyho Rennera, ktorý nie je žiadna imitácia, ale má vlastnú náturu a zvláda ju presvedčivo. Bourneov odkaz však nie je taká adrenalínová jazda, na akú sme zvyknutí, skôr prílišná snaha pripraviť pôdu pre budúce pokračovania, no nelámte nad tým palicu, čo viete, možno sa dočkáme aj ultra-buddy-mastenice v podaní tandemu Jason Bourne - Aaron Cross. Apropo, červená by filmu pristala viac. ()

ondrula

Je z toho vidět, že se tvůrci strašně snažili. Když už tedy přišli o Matta Damona a režiséra, tak to aspoň nabušili akcí. Nic naplat, série o Jasonu Bournovi ale není akčním filmem a nikdy ani nebyla, takže je to takový nějaký podivný. Jeremy Renner navíc nemá ani zlomek charisma Matta Damona, takže palec dolů. Potíž jsem měl i s ostatníma postavama; Ed Norton měl očividně zvárňovat postavu, která je asi o dvacet let starší než on, a pro ten účel mu taky namalovali šediny a nalíčili vrásky, ale právě on se svým klučičím ksichtem v tý roli vypadá hodně blbě. Rachel Wiesz je zase v realitě přestárlá bréca a vůbec nechápu, proč do tý role neobsadili nějakou mladou kikinu. Takže celý je jako akční film dobrý, jako další Jason Bourne špatný. ()

Dyas

Bournův odkaz mě velmi zklamal. Narozdíl od minulých dílů, které byly skvělé jsem se tentokrát opravdu nudil a nějaká akce to nezachrání. Nejen, že je pomalý rozjezd, ale napínavé scény se střídají s těmi nudnými, což opravdu bije do očí. Potenciál to mělo... škoda :( ()

Hanes88

I když už to prostě není vyloženě fantastická Bourneovka (velice mi tam chyběl Matt Damon), tak i přesto je to hodně kvalitní akční snímek. Příjemně to aspoň navazuje právě na tu trilogii, takže člověk byl celkem v obraze. Jinak Jeremy Renner hlavní roli zvládnul výborně, Edward Norton byl skvělý záporák a Rachel Weisz zase a opět skvělá, krásná a sympatická. 65%. ()

Yarushka

Jeremy Renner mnohem lepší než Matt Damon. Úžasná akce, která opravdu zabavila a nenudila ani piko okamžik. A hudba- DOKONALOST!!!!!!! ()

Teabag

Docela slušný akčňák, který ale až příliš těží ze sentimentu diváka k předchozí trilogii. Sám by asi neobstál, ale i tak jsem si tenhle kousek s mým oblíbeným Jeremym a Edwardem užil. Konec je ale bohužel trochu useknutý. Tomuhle filmu by slušelo trochu výraznější finále. ()

jasiska

Bourne Legacy je parádny film, aspoň ak ho nehodnotíme ako súčasť série. Dej dáva logiku a aj tie akčné časti (Aljaška, prestrelka v doktorkinom dome) sa skvele pozerajú, hoci napríklad naháňačka z Manily je nápadne podobná naháňačke v Tangeri v Ultimáte. Čo mi tu však oproti predošlým častiam série trochu chýba sú tie premyslené šachové ťahy Jasona Bourna. Celkové zameranie na politické pozadie a riadenie tajných projektov sa mi tiež dosť páčilo, len škoda že bolo na úkor hlbšieho zamerania na postavy. Rozhodne však pozitívny celkový dojem. ()

vander19

Trošku som sa obával nového Bourna či bude mať kvalitu filmov s Damonom. Matt patri medzi mojich oblúbených hercov, ale Jeremy Renner ma nesklamal. Rastie z neho veľká filmová hviezda a je len otázkou času podľa mňa, kedy pozbiera aj veľké ceny za svoje filmy. Odkaz je zo začiatku síce strnulý a hlavne dosť chaotický. Občas sa mi stalo, že som ani poriadne nevedel o čom hlavné postavy hovoria. Blackbriard, Trethstone a podobne. Už predsa uplynul dosť dlhý čas od posledného dielu. Putovanie Rennera zo začiatku mi až nápadne pripomínalo Bear Gryllsa, už len sa v tých horách uživiť, postaviť si niečo na noc a máme tu ďalší diel Bearových dobrodružstiev. Ale od akcie v dome doktory (Weisz) sa karta obrátila, film sa zmenil na parádnu akciu. Záverečná pasáž v Manile nemala chybu. Napätie sa stupňovalo a nahánačka po kamerovej stránke nemala chybu. Akurát zo záveru som si s nostalgiou pripomenul prvého Bourna - Agent bez minulosti. Dôvodom boli romantické chvíle hlavnej dvojice. Rachel Weisz podala opäť nadprirodzený výkon a aj vďaka nej život Jasona Bourna neskončil. ()

tarponko

Nie, nie a NIE! Toto sa proste nemalo točiť... 3 hviezdy dávam filmu keď ho nevnímam ako pokračovanie, inak by som musel dať odpad za hanenie tak dokonalej trilógie... ()

Haymar

Bourneovská série (ta řekněme regulérní, oficiální) skončila pro mě - asi jako pro většinu z nás - když Bourne dával ty svoje ultimáta! Odkaz není ale vůbec zlej a Renner mi paradoxně do role Agenta beze jména typově pasuje mnohem líp než sladký hoši Met Deeejmn ()

Prochy38

Trilogie o Jasonovi už je ta tam, a možná být to samostatné, sobě si jdoucí, je to lepší, ale tak... jejich věc. J. Renner skvělý. Jako akční hrdina obstál a doufám, že jej uvidím v dalších a dalších filmech. Stále krásná R. Weisz táhne intelektuální prvek filmu, ale ono se na ni dá dívat, i kdyby hrála blbku. Mně se to líbilo. Boční linií, týkající se J. Bournea to nabíralo celkem komplikovanosti, ale tváří se to o to víc promakaněji. Líbilo, určitě ano. Svižné, rychlé, příjemné. ()

Ant_Antony

Jedním slovem: Sterilní... Roztahaná konverzačka, která kdyby neměla v názvu lákavé slovíčko "Bourne" tak by zapadla v zapomnění ještě před vstupem do kin... S takovým obsazením je to do nebe volající... ()

Yardie

Tak docela velké zklamání. Nečekal jsem, že se to vyrovná původní trilogii, tak naivní jsem nebyl. Každopádně jsem čekal kvalitní, řekněme reálně pojatý, akční snímek. Dočkal jsem se ale jen z části. Na akční film zde bylo velice málo akce - 3 akční sekvence za celý film je poněkud málo na tento typ filmu - i když stály za to. Spíše se tam mluvilo, než aby se něco dělo. A to já mám celkem rád mluvení a nevadí mi. Ale musí to mít nějakou úroveň, atmosféru a řekněme hlavu a patu. Tady to spíše byl takový překombinovaný mišmaš. Úvod filmu, asi až do poloviny, se dosti táhnul a nic moc se nedělo. potom se to trošku rozjelo, chytlo to rychlejší tempo a utíkalo to svižněji. V celkové součtu je to takový malinko lepší průměr, takových lepších 60%. AČ nechci nějak srovnávat s Bourneovou trilogií, tak tomu chybí hlavně atmosféra - ta atmosféra, která byla tam a tady chybí. Ta atmosféra, která vás dokázala vtáhnout do děje a pustit na konci filmu. Takže pro mě zklamání. Howgh! ()

Zyne

slabší 3. je to takové nemastné, neslané, neohromí, ale ani nijak zvlášť nenadchne. sice to šlape a docela v dobrém tempu se to odvíjí, ale jinak je to prostě velmi průměrný snímek. a pro mě osobně další důkaz, že Renner je poměrně dost přeceňovaný herec, který zase až tak moc nepředvádí (+ v některých momentech mi velmi připomíná Brendana Frasera v dobách jeho akční slávy - skončí i Renner za pár let tlustý v růžovém outfitu? (: ) ()

Mikino00

Úroveň série šla hodně dolů, zbytečný film těžící ze slávy svých předchůdců s neoriginálním dějem, překomlikovaností prostředí a snažící se jet podle staré šablony z předlohy. Renner nijak zvlášť neexceluje a Norton a spol jsou tam jen do počtu. ()

somebody.l

Jak uz sem napsali nekteri jini uzivatele, zacatek byl pomalejsi. Ale podle meho nazoru to k tomu patri. Slo o to vysvetlit, jaky vztah vlastne k sobe ty dve postavy maji. Je to podle knizek a predpokladam, ze si to vsechno nevymysleli tvurci filmu. A kdyz tam Bourne nefiguruje, tak tam nebude. Bohuzel, s tim se meli vsichni smirit uz predem. Jasne, taky mi tam chybi Bourne a Matt. Prece jen to byly 3 skvele filmy. Ale tento film mel take neco do sebe. Proste ukazal dalsiho "agenta", kterej o tom zacal vic premyslet a nejen se ridit rozkazy, ale tak trochu jinak nez u Bournea. Takze jo, je to legacy. Prestrelky, honicky. Hlavne ta na motorce je paradni (to mi pripomina Bournea s tim mini autickem:D). A co rict na Jeremyho. Nezklamal, zase akcni postava a cute zaroven:D. Tesila jsem se na to, nezklamali me a hudba skvela jako v predchozich dilech:) ()

mosnak

Bournův odkaz bez Bourna! Aaron Cross v podaní Jeremyho Renneru mi rozhodně nevadil,ale kdyby byl tento film jako samostatný celek určitě by dopadl lépe! Mám rád Matta a původní BournTrilogy,toto se mic nepovedlo :-( 40% ()

Producent Jasona Bourna uvažuje o restartu

Producent Jasona Bourna uvažuje o restartu

26.05.2020

Producent akční série Jason Bourne Frank Marshall v čerstvém rozhovoru uvedl, že hledá nového filmaře spolu s námětem pro další film. Jednalo by se tak o šestý snímek celkem, není přitom však jasné,… (více)

Další Star Trek má režiséra

Další Star Trek má režiséra

23.12.2014

Sci-fi fenomén Star Trek se v roce 2009 dočkal filmového rebootu. J. J. Abrams (Mission: Impossible III) posléze natočil ještě pokračování nazvané Star Trek: Do temnoty, pak ale vyslyšel volání Síly… (více)

Matt Damon se vrátí jako Jason Bourne?

Matt Damon se vrátí jako Jason Bourne?

16.09.2014

Ještě před pár dny se Paul Greengrass (Kapitán Phillips) zajímal o režii nového filmu s Leonardem DiCapriem a Jonahem Hillem (Vlk z Wall Street). Teď to ale vypadá, že ho spíš čeká návrat k… (více)