M.i.k.e

z mého pohledu hodně povedený sci-fi thriller ve stylu Akt X,který hlavně ve druhé půlce disponuje velmi dobrou a místy hodně hutnou atmosférou.Z počátku mi trošku vadily všechny ty "autentické" nahrávky,kterými je celý film prošpikován,ovšem nakonec sem si zvyknul a musím uznat,že se jedná o nápaditý mix mezi těmi všemi filmy "podle skutečné události" a "autentickými" filmy typu Blair Witch či Cloverfield.Právě v už zmiňované druhé půlce dokázal režisér z těchto "dokumentárních" záběrů vytěžit maximum a i přesto,že se většinou jedná spíše o zvuky,nebo o rušené videozáznamy nemálo přispívají k výborné atmosféře...80% ()

lekr

Naprostá stupidní hovadina nad kterou mi zůstává rozum stát. Námět filmu je sice zajímavý bohužel amatérská režie a příšerný scénář udělaly své. Celý snímek se utápí v nesmyslných dialozích o ničem a zbytečných histerických scénách, herecké výkony jsou špatné a nešikovná kombinace normálních filmových scén s údajně skutečnými záběry je otřesná. Výsledek je zoufale ubohý a místy hodně směšný. Co tím vším chtěl režisér filmu říct je mi opravdu záhadou. ()

Chen

Mystifikace zde asi nebyla něco, za co by se tvůrci styděli, ale ve finále atmosféra fungovala, mělo to zvláštní nádech tajemna a mrazení v zádech nebylo až tak výjmečné. 70 % ()

rakovnik

Film, který bych mohl (opět) komentovat slovy klasika: "Fáze očekávání, střídaná fází zklamání". Polodokumentaristická forma není zvolena příliš šťastně. Film se tváří vážně, ale možná í kvůli zvolené formě vyprávění vlastně vůbec nic neřeší. A z toho pramení již zmiňované zklamání. ()

Martin741

Takze si to zhrnme. Vysetrovanie pripadov s podozrivou ucastou mimozemskych civilizacii sa deli udajne do 4. kategorii. A - pozorovanie UFO, B - prve stretnutie/rande, C - kontakt s mimozemstanmi, D - unos. No a myslim, ze postupne pribudne aj E - mimozemstani dotycnu kozatu samicu znasilnia a sexualne zneuziju. A mozno postupom casu pribudne aj kategoria F /kozata samica musi mimozemstanov obsluhovat uplne naha. No ale v problematike UFO ja uz dlhodobo tvrdim toto : Problematika UFO /no a samozrejme aj mimozemskych civilizacii/ je mnohymi vedeckymi kapacitami vykladana len ako modny vystrelok neserioznych hypotez pochybneho povodu od kadejakych senzaciechtivych autorov s tym, ze existenciu UFO /a samozrejme ciernych dier, cervich dier/ nemozno dokazat. Mila je aspon krasna sexica, no, tak za nu 2 hviezdy : 20 % ()

Havaj8

Asi 5x jsem to měl už rozkoukaný a pokaždý jsem to po 15 minutách vypnul s celkem mrazivejma pocitama. Když už jsem se ale odhodlal to včera dokoukat, to mrazení už nebylo takový. Takže jsem si buď předčasně zkazil dojem nebo to až tak žhavý prostě nebylo. Nevim, co si o tom myslet. To že tam daj větu Podle skutečné události, se musí brát s rezervou. Když se na to podíváme z tý filmařský stránky, žádná pecka to nebyla. Vlastně to byl úplně obyčejnej film, kde se nám díky spoustě kecání a pár nedokonalejch důkazů snažili namluvit, že se jedná o nadpřirozeno. Druhá věc s hypnozou, ok, je to možnost, ale to bychom tu mohli spekulovat do nekonečna, jakou kdo nad náma má moc. V někom to může vyvolat rozporuplný pocity, ale jinak je to film prakticky o ničem. ()

Jino

Mám rozporuplné pocity. Na jedné straně lákavé téma, kvůli němuž jsem se na film hodně těšil. Na straně druhé výsledek, který toto téma o únosech mimozemšťanů zabíjí. Filmové zpracování je současně prošpikováváno "skutečnými" záběry, což mě častokrát štvalo. Proti sobě tak stojí filmová vložka, která se snaží přehánět tu "skutečnou" a opačný postoj tvůrců, že někdy méně znamená více. Což ve výsledku znamená asi toto: dva pohledy na jednu věc, přitom ten filmový přeháněním navnaďuje diváka, aby pak ten "skutečný" ve finále převzal iniciativu s tím, že v nejočekávanější chvíli se pokazí obraz a to nejlepší divák prostě neuvidí. Když už teda tvůrci dávají divákovi odpovědi přes "špinavé sklo", tak proč ho někdy neumíjí, aby z toho něco měl. To, že kladou důraz na autentičnost...pche... na to jim kašlu. To mohli zrovna pustit jen ty "pravé" vstupy, po nichž bych si alespoň nepřipadal tak ošizený jako teď. 40% ()

Petoss1

Milla Jovovich predviedla excelentný výkon. A v takomto filme by som ju nečakal. Príbeh je zaujímavý a koniec ... pre mňa dosť brutálny. Po skončení som mal čudný pocit. Jo, takto to mám rád. 85% ()

Rocky88

Takže - tohle není horor, není se tu čeho bát. Je to jen působivý dokument o ženě (vypadající jako alienka) a jejích videonahrávkách, které si režisér vypůjčil a narouboval je do filmu. Nic moc, ale člověk se moc nenudí. Hodně slabé tři hvězdy. ()

Nautila

Konečně dobrej film o UFO, pod kterým není podepsán Spielberg. Třikrát hurá! Výborně natočené, byť herecké výkony nejsou nic moc a místy hodně teatrální. Rovněž se mi zopakoval fakt, že Mila není dobrá herečka (přesto ji mám ale ráda). Velmi mě potěšilo, že tvůrci mají skutečně nějaké povědomí o tomhle fénoménu (viz. Sumerové) a nekopírují pouze už zažíté mýty a pohádky z jiných filmů. Budu za kašpara, ale klidně a ráda tomuhle filmu uvěřím. (Ano, věřím v mimozemšťany, ale z Vesmírnejch lidí a podobnejch hovadin nejsem.) Prostřihy filmu a "skutečných záběrů" tady - narozdíl od mnohých podobně udělaných filmů - fungují. Naopak, gradují napětí daleko lépe, než by to udělaly kdejaké drahé počítačové triky. A ani mi nevadí, že alieny neukázali...ba, tahle věc se tady dokonce stává plusem, zatímco jinde bych kvůli tomu házela vajíčka na televizi. Bravo! Celkově? Vřele doporučuji všem, co ví něco o Sumerech a podobných starých kulturách, či třeba jen těm, kterým se líbil seriál Uneseni. A srovnávat tento film s PA nebo Blair witch je blbost, tohle je trochu jiná kategorie. ()

Langy10

Tak tento film mě naprosto dostal.Jeto něco tak neuvěřitelného. Nedokážu si to něják vysvětlit, ted jsem prisel z kina a do ted si to v hlave srovnavam ten kdo na ten film chce jit tak to rozhodne neni žádná Červená Karkulka nebo neco podobnýho je to podle skutečnosti a je to proste realita, ktery verim, i kdyz si kazdy clovek rekne ze je to blbost. Ale musíme si uvedomit, že na této planetě nejsme sami ! .A v tomhle filmu najdete důkaz ()

WoWoW

Je mi jedno jestli v to člověk věří nebo nevěří. Já měl tyhle ufařský příběhy vždycky rád. Ale tohle byl film, tak nějak o ničem. Jestliže je tohle pravda, no tak dobrá ať je, ale natočit horor u kterého se má člověk bát a jako nejdůležitější části nechat zrnění, no jako, kde to žijem. Zrnění ještě nikoho nevyděsilo. Takže jak říkám příběh je to pro mě zajímavý, ale tenhle polodokumentární horor, v žádném případě. Asi tvůrci uvažovali tak, že nejděsivější je lidská představivost, ale k té ty filmy vůbec nepotřebujeme. ()

bourec

To je pane zlepšení,Jeskyně 10%,a tohle 65%.Miluju tyhle mysteriózní scifi thrillery,jenže Olatunde někde slyšel ,že čim míň tam bude vidět toho,co to způsobuje,tim to bude strašidelnější.Pak taky ,že je spousta úchylů,ktrý milujou filmy točený dokumentárním stylem,nebo roztřesenou kamerou,a co je nejlepší,když je to podle skutečný události.Takže nic nevidíme,jen řvoucí,mrskající těla na zrnící obrazovce,spoustu autentickejch záběrů,ale někde se ztratilo napětí a akčnost toho příběhu.Třeba ve svym třetim filmu natočí tenhle amík jak poleno něco vážně dobrýho.40%. ()

Nach

V podstatě je to mírně nadprůměrný scifi thriller s hororovými prvky, který opět využívá značky "podle skutečné události", přitom si z ní bere jen co potřebuje a zbytek si domýšlí. Přesto nelituji stráveného času a určitě fanouškům UFO, doporučuji. 70% ()

Flaxik odpad!

Hlavou se mi po skončení filmu motalo několik otázek, které do sebe narážely jak alkoholikovy spermie: 1. Proč si každej myslí, že rádoby amatérská kamera zakreje očividnou skutečnost, že to vážně točil amatér? 2. Proč se tam všichni chovali jak dementi? 3. Proč někdo v roce 2009 točí ještě filmy o únosech mimozemšťany? 4. Proč se vlastně ve filmu většinu času nic nedělo? 5. Proč jsem to já idiot dokoukával až do konce? film nemá jedinou pozitivní stránku (samozřejmě jsem neviděl HIV testy všech herců, možná by se něco málo našlo), čistý odpad. ()

TomikZlesa

Další z řady "skutečných dokumentů", jasně že jako film to v celku stojí za hovno, jenže já na tenhle žánr vysloveně trpím a na UFO, únosy atd. obzvlášt. Co mi ovšem dost vadilo byl ten dvojobraz filmových a "skutečných" scén. Nejsmutnější je, že všichni kdo tolik chtěli aby pravda vyšla najevo se odmítli filmu zůčastnit.....Každopádně, to že "sovy nejsou tím, čím se zdají být" je už snad jasný jaždýmu :-) ........Film je víceméně asi opravdu jen pro fanoušky danýho tématu, ostatní asi nadšeni nebudou, Fox Mulder by byl obzvlášt nadšený. ()

-Bomba-

Až žalostně snažící se film o mimozemských únosech. Filmu nevěřím ani jednu sekundu a "autentické záběry" beru jako věc, které může věřit pouze labilní nebo až chorobně naivní a paranoidní člověk. Nehledě na to, že pravda vyšla najevo ještě před premiérou filmu. V kině se mi místy zavírali oči a atmosféra většinu filmu stála za starou belu. Také nechápu, proč se díváme na scény dvakrát, nejdříve "dokumentárně" a později na úplně to samé, akorát s uhlazenými herci. Zkrátka a jasně je Čtvrtý druh trapným pokusem o "pravdu" o UFO, který za návštěvu kina nestojí. ()

starbrejkr

Nevím, jestli mě po trochu projetí netu zjištění, že je to fake, zklamalo nebo naopak udělalo radost:-)) Každopádně pochybnosti už jsem měl vr druhé polovině značné obzlášť, když se alieni označili za boha. Ale odhlédnu tedy od toho, co je pravda a co není a budu hodnotit film jako takový. Od mysteriozního thrilleru chci především napětí a strach a toho se mi dostalo poměrně dost. Jednou jsem dokonce nadskočil, což už se mi nestalo hezky dlouho a vím, že to už něco znamená:-)) Film skvěle pracuje se strach z neviděného, o čemž už od roku 1979 víme, že je to ten nejlepší postup v tomhle žánru a vůbec celé to příjemně graduje. Milla Jovovich se mi nelíbí a jako herečka by podle mě udělala nejlíp, kdyby zůstala o vyslovování "multipass", ale překousnout se dala. Na víc zkouknutí to asi nebude, ale jako žánrový film to zkrátka funguje spolehlivě, a proto nemám s hodnocením žádné pochyby. ()

Amroth666

20.6. 2010 - po skončení mám hodně rozpačité pocity. Kdybych měl teda připustit, že se toto opravdu stalo, tak bych stejně v duchu říkal : Toto je už ohraná písníčka. Podobné rádoby pravdivé příběhy typu Záhada Blair Witch nebo Paranormal Activity bych bral, ale tohle ne. Navíc velice špatní herci a hodně špatný příběh. Jediné, co mně u tohoto moderního stylu a velmi populárního stylu zlepšilo náladu byla kamera : občas normální, občas kvůli mimozemšťanům poškozená. Jinak průměrný moderní film, který jen potvrdil, že v tomto 21. století se filmy začínají zaměřovat na nové techniky jak třeba 3D, tak třeba právě tento styl hororu. Příběhy začínají kolísat a vše začíná až na pár vyjímečných filmů slábnout. Snad se to do budoucnosti zlepší. ()

Milla Jovovich a vrah bez obličeje

Milla Jovovich a vrah bez obličeje