Vyrida

Snímky o mimozemšťanech osobně moc nemusím, ale pokud mě dožene nuda, tak se spokojím i s takovou tématickou variantou. Samozřejmě než jsem si film naostro pustil, tak mi neunikly ani fakta o vymýšleném příběhu ( jaké překvapení ) i když se film na diváky celou dobu tváří opačně. Zpětně musím říct, že atmosféra byla místy hodně hutná. Člověk je neustále v očekávání, že teď už přišla ta chvíle a ty marťánky konečně uvidí ( třeba se i zasměje kostýmům )... a ono ejhle. Millu Janovic jakožto herečku nemusím. Přijde mi strašně tuctová už sama o sobě a tady se prostě nehodila. On vlastně ani scénář nebyl nic světoborného, ale díky ''reálným'' záběrům chytal druhý dech a nemůžu říct, že bych byl vysloveně zklamán. Vlastně se mi film z určitého úhlu pohledu i líbil což mě překvapuje, ale znovu si jej pouštět asi jen tak pro zábavu nebudu. ()

Freemind

Víceméně stejná úroveň trapnosti jako u Paranormal Activity , které bylo sice natočeno mnohem hůře, ale alespoň se tak křečovitě nesnažilo vnutit divákovi reálnost příběhu. Myslel jsem si, že nikdo rozumný na to nenaletí a šokuje mě, že jsem se v těchto případech spletl. Pak mi říkejte, že civilizace nedegeneruje - dnešní diváci nejsou schopni sebemenší reflexe a neprokouknou ani ten nejlacinější reklamní tah. Krátce - tenhle film je stupidní kravina sesmolená pologramotnou tlupou amatérů, kteří se můžu přetrhnout, aby natočili kultovní film. A vcelku komicky v tom úsilí selhávají. ()

blackrain

Když Milla Jovovich představovala film a mluvila o své roli, začalo mě lehce mrazit v zádech. Pak následovalo něco, co mě přinutilo sedět nehnutě před monitorem počítače a hltat film až do konce. Jediný rozdíl mezi skutečnou lékařkou a Millou byl v barvě očí. ()

Naslund

Tohle bylo očividně stvořeno pro lidi, co věří na šedivé mužíčky, pro takové lidi, co rádi konspirační teorie a taky pro ty, co mají rádi Millu. Mě ufouni neberou, konspirace považuju za ztrátu času přemýšlením nad „kdyby“, a tak mi zůstává jen Milla. Jenže ta je tu k mému smutku pořád na pokraji zhroucení a to není moc sexy. Co se filmu týče, pro toho kdo neví, spoilery tak je celý zcela smyšlený, což jsem teda věděl dopředu. Kdo zůstává nad věcí, tak si to stejně uvědomí po pár desítkách minut. A proč? Protože to postrádá patu i hlavu. Ze začátku jsem to bral ještě seriózně, když šlo ještě o mysteriózní horor a ne komedii. Ale pak se začne kupit jedna věc na druhou a to už jsem měl dost co dělat, abych nerušil ostatní lidi výbuchama smíchu. K těm došlo jen dvakrát... když ženské mimozemšťani ukradli dítě a policajti, co to viděli, se rozhodli, že jí vezmou to druhé, a pak při božím ufounském proslovu. Kvůli tomu jsem až tak nelitoval, že film vidím. Rozhodně to nebylo z uspokojení touhy po strachu, ale takový vtip se často nevidí „Vrať mi moje dítě" „Uáááá Uáááá Uááááá“ překlad „I am Goooood“ :) ()

Lulu13

Už dávno sa mi pri sledovaní filmu nestalo, že by ma po celý čas mrazilo, no Štvrtý druh mi to vynahradil aj s úrokmi! Netuším či je na ňom niečo pravdy, každopádne účel hororu splnil a neraz mi rozbúchal srdce a zrýchlil tep a ja viac od tohto žánru ani neočakávam. Taktiež obrovské plus zato, že nám režisér neukázal žiadnych mimozemšťanov, ktorí v drvivej väčšine filmov aj tak pôsobia akurát komicky a nechal to len na nás a našej predstavivosti. ()

Makky

Načo to hranie sa na skutočnú udalosť? Je tento film určený len pre tuctového diváka, ktorému stačí tvrdenie tvorcov a tam sa jeho pátranie končí? Tento fakt považujem za urážku a veľmi nešťastné riešenie. Inak ide o pozerateľný snímok, ktorý je našťastie dostatočne krátky a tak ako rýchlo ubehne, tak rýchlo aj z hlavy vyšumí. ()

contrastic

Tak to se opravdu moc nepovedlo a dle obsahu skutečné záběry nežeru ani náhodou !! Když k tomu přidám špatnou režii a mizerný herecký výkony, výsledek je jedna hvězda za „herecký výkon“ pana režiséra. Jak to vlastně může dopadnout, když  se director jmenuje Olatunde Osunsanmi a sám vypadá jak mimozemšťan….. ()

Remedy

Průměrný thriller-horor, kde asi největším nedostatkem jsou nedotažené postavy, protože si divák nemá šanci za těch 90 minut vytvořit vztah k žádné z nich a tak všechny jejich "osobní tragédie" vyznívají fakticky do prázdna. Milla hraje vcelku obstojně, soundtrack je ucházející, režie úměrná kvalitě snímku. 60% ()

Kreeki

Velmi povedené dílo s úžasnou atmosférou, díky nepříliš dlouhé stopáži chytne a ani chvíli nenudí. Škoda, že je to celé smyšlené, ale to vůbec nevadí, způsob podání je dokonalý. Pravda, začínající režisér Olatunde Osunsanmi v řemeslné dokonalosti velmi vrávorá, nicméně režijních nápadů tam bylo přehršel a ona atmosféra, od začátku do konce jsem skoro nedýchal. Klišé v rámci žánru toleruju, to je bohatě vykompenzováno provedením. S onými "autentickými" záběry výtečná práce, po dlouhé době povedený "on earth" scifi horor. Rozhodně nemá smysl porovnávat s Paranormal Activity, to je úplně jiný žánr. ()

IllIlIlIIl

Čtvrtý druh, snažící se působit věrohodně, přesvědčivě a reálně, je zklamáním na plné čáře. Nejenže film mě absolutně nevtáhl do děje, natož aby mě přesvědčil, ale tak mizerný scénář a herecké výkony jsem dlouho neviděl. Obsah filmu a všechny scény byly pro mě laciné, nudné, nesystematické a bezúčelné...Rádoby reálné videonahrávky a i audionahrávky působily tak velmi uměle bez jakékoliv špetky soudnosti...Už dlouho mi nevadil žádný herec tak jako ,,reálná" psycholožka Abbey Tylerová, ta kombinace jejího výrazu a hlasu byla opravdu hrozná! ()

Dr.Zhivago

Neuvěřitelně laciné vyhrocení tématu. Aneb věř čemu chceš, ale tomuhle se opravdu věřit nedá. Rádoby realistické záběry jsou více méně okatě fiktivní a bez jejich obsahu by děj vyznil daleko lépe. Občasné nesouvislosti ve scénáři, kdy se nikdo, byť náznakem nesnaží něco dotáhnout do konce, obvžláště v popírání fikce reálnem a naopak. Buď autoři filmu byli stukečně uneseni mimozemšťany, nebo frčeli na dobře vypěstěných houbičkách původem z Aljašky. ()

K.I.N.G.

Mít to aspoň "pravdivé základy", tak by to samozřejmě byla úplně jiná písnička. Jediným faktem tak pro mě zůstává, že jsem ten film měl při sledování radši, než kterýkoliv díl zbytečně komplikovaného seriálu "Akta X". ()

movieband

Když si člověk zjistí, že celý film je fikce, jak prase a ani to město, psycholožka a "autentické nahrávky" nejsou skutečné, tak je film béčkem s vcelku mrazivým nádechem (hlavně kvůli nahrávkám pacientů). Fakt, že to vše bylo připisované UFO mě jenom rozesmál a "autentický záběr" talíře nad domem psycholožky.. prosim vás.. Co mě znervóznělo byly spíše nahrávky s pacienty dr. Tylerové, které mi spíš projevem pacientů a zvukem připomínaly exorcismus. A samotný závěr, kde je nahrávka přímo doktorky mě vcelku zneklidnil. I samotný projev doktorky v ten moment - "I... Enforce my will... Not... World.. Know...Child.. Never returned... My... I am... Truth remains... I.. Savior... Father... I am.. God.. " Jsou to blbosti, ale přece jenom mi to v té mojí bedně nedá a srovnáním, jak tělesným tak hlasovým projevem (jiné hlasy, sumeština) mi to spíš připomínalo lidi posedlé démonem. Když je to teda vymyšlené, kde přišli na ten text? 58% ()

stration

Další z řady naprosto vážně tvářících se dokomentů, který tentokrát přece jenom vychází ze "záhadných" zmizení lidí po celém světě, kteří následně tvrdí, že byli uneseni mimozemšťany. Ať už si o tomto fenoménu myslíme cokoliv, v tomto filmu se autoři pokusili i o jakési vysvětlení skrze Sumery. Věřte-nevěřte. Co mě ale na tomto filmu opravdu zaujalo, je velice dobře stupňovaná atmosféra, půvabná a s přirůstajícími minutami i dobře hrající Milla Jovovich a celková umírněnost snímku. Film se tak může líbít jak těm, kteří stále doufají, že pravda je někde venku, tak i těm skeptičtějším a racionálnějším. Pokud se rádi občas bojíte, pokud si rádi hrajete a necháte se malinko znepokojit úvahami "co kdyby", pak je to ideální film pro vás. ()

Thomassi

Čtvrtý druh je jiný horor než ostatní. Není to ani horor, je to spíš znepokojující film, kdy mě při sledování naskakovala husí kůže. Vypráví údajný příběh z Aljašky, kde se v říjnu 2000 stala série znepokojujících událostí, které věšli ve známost jako únosy mimozemšťany. Celý film je prokládán archivními záběry a autentickými nahrávkami. Jak ale Milla Jovovich, která také hraje hlevní roli Dr. Tylorové, na konci filmu říká, že je to jen na nás, čemu uvěříme. Slyšel jsme o tomto tématu hodně teorie. Myslím si, že jsou takovéto případy možné, ale je to názor každého z nás. Já hodnotím 4*, protože je to téma velmi zajímavé, které se v našem světě skutečně děje a dobře zpracované. ()

Hanyou

Achjo. To jsem si zase jednou naběhla při výběru filmu na dobrou noc. Vygradovaná atmosféra na mě měla nejspíš požadovaný vliv a celkově jsem byla znepokojena dostatečně, aby to vypadalo, že jim věřím. Naštěstí ne. Být to prostě film jako takový, tak nic neřeknu, ale ať si to nehraje na skutečnost, to (pro mě) celkový dojem silně kazí. I když herecké výkony v "autentických" záběrech byly často lepší než ty od profesionálních herců, tak mi to prostě zážitek poněkud narušilo. Ale přiznám, že jsem se skutečně bála. Ještěže jsem na to nebyla sama. :) ()

salalala

Těžko říct, jak tenhle film hodnotit. Ono to sice funguje, řikáte si, něco na tom možná bude. Navíc Olatunde Osunsanmi používá velmi zajímavý a neobvyklý styl režie. Hlavně střih je velice zdařilý. Mila Jovovich je dobrá, docela bych ji tu proměnu věřil. Koteas a Patton nezaostávají. Je tam pár dobrých lekaček, určité mrazení v zádech se určitě může dostavit. Jenže je tu jedno velké ALE. To spočívá v tom, že vyjdete z kina a řeknete si, jestli on mě ten chlápek netahal za nos. Nechci to tu tvrdit, dějou se různý věci a možná, že něco jako UFO je, ale mám dojem, že Čtrvtý druh je kompletní fake, včetně původních dokumentárních záběrů. Stejně jako Blair witch. Film je to jako poměrně dobrej, ale myslim, že dopadne stejně jako Blair witch. Lepší průměr, přesto dám tři hvězdy. 60% ()

Aiax

Atraktivní námět a sympatický nápad, který ale trochu hapruje kvůli nepřesvědčivým "dokumentárním" scénám. Blair Witch působil autenticky, protože "herci" tam nehráli jako herci, ale jako opravdoví normální lidi. Osunsanmi tohle nedokázal. Dramatická část je ale docela slušná, přinejmenším na rozpočet, který evidentně nebyl nejštědřejší. Kolem a kolem příjemný napínák o mimozemšťanech, který vejde a neuškodí. ()

Milla Jovovich a vrah bez obličeje

Milla Jovovich a vrah bez obličeje