RPO

Nepřesvědčivé, hloupé, nudné a zbytečné. A to současné zobrazení pseudodokumentu a pseudofilmu je přímo tragické. ()

Arkwuill_S

Ústřední postavou je psycholožka (Milla Jovovich), která v nedávné době přišla o manžela a to za záhadných okolností. Ještě stále se s jeho ztrátou nedokáže vyrovnat, snaží se pracovat a přijít na jiné myšlenky. Dostává se do malého městečka kdesi na Aljašce, kde se setkává s podivným jevem. Několik různých pacientů trápí naprosto stejné vize, které jim nahánějí hrůzu. Začnou se dít divné věci... Takže, Milla Jovovich je pořád kočka, ale už jsem si zvykl, že hraje v samých B filmech, co nemají valnou úroveň. Název zní hodně zajímavě a já si od toho sliboval hodně. To, že film se snaží o jakousi autentičnost tím, že je pojat částečně jako dokument, podle mě není na škodu. V celkovém kontextu to bylo pro mě velkým zklamáním. Začne to velice zajímavě, člověka to až pořádně nažhaví a už už si říkáte: "teď to přijde". A o tom je vlastně celý film. Je to zajímavé a pořád čekáte, že tam nastane nějaký zvrat nebo něco pořádně šponujícího, ale nic takového nepřijde. Strašidelné situace jsou asi tak tři a to ještě v tom podání, že "asi", protože na obrazovce je vlastně ani neuvidíte. ()

LukasLongr

Skvělý film, u kterého se člověk, co má rád nadpřirozené bytosti nenudí. Parádní příběh, který je okořeněn videi, které jsou údajně pravé. Každý na to má jiný názor, ale ať je to pravda nebo ne, film je to skvělí. ()

svechy

Nikdo na světě nemá potvrzené důkazy o existenci UFO, až na tvůrce filmu Čtvrtý druh. To mi přijde trochu úsměvné. Kdyby se nesnažili mermomocí diváka upozorňovat, že jde o událost, která se stala, ale hlavně že jsou ve filmu použity autentické nahrávky, určitě bych mu věnoval větší pozornost a místo úšklebků, bych měl ve tváři trochu vyděšenější výraz, jak se na horor sluší a patří. ()

kirmalee

Jakmile jsem zezačátku slyšela větu: Podle skutečných událostí, tak jsem si říkala, co tím asi mysleli. Zpovědnice Abigail Tylerové vypadají sice věrohodně, ale logickým myšlením vás napadne, že to tak není. Některé záběry byly opravdu děsivé-ale jinak tomuto filmu dávám 3 hvězdičky za ,,podle skutečné události.,, BTW: asi se začnu bát sov. ()

RADX1

Na film jsem se podíval bez toho aniž bych nejdříve o něm přečetl nějaké recenze nebo bližší informace. Myslím že to bylo dobře, protože jsem později zjistil, že vlastně 99% recenzí je velmi spoileroidní a zřejmě bych si tohle dílko tak moc nevychutnal. Konkrétně jsem neměl potuchy že jde o film který má být založen na falešných "skutečných událostech". Pokud patříte mezi osoby které ihned všechny záhadné teorie a fakta neodsuzují, ale dáte jim šanci se ukázat, pak při sledování filmu na tom můžete být podobně jako já. Dá se říct že v první třetině až polovině filmu "dokumentární" nálepka funguje vcelku dobře a dává možnost k dobrému postrašení diváka - chvilky kdy slyšíte až nelidský křik a vidíte utrpení unášených občanů jsou velmi slušné. Jenže zhruba od poloviny stopáže to jde rychle z kopce. Nesmyslů v "reálných dokumetárních" záběrech prudce přibývá kdy např. zhypnotizovaný člověk v křeči ruší nahrávání videa, zaparkované policejní auto s kamerou má ideální záběr na dům kde se má stát hrůzná událost a aby toho nebylo málo tak vyděšený policista si zase čistou náhodou stoupne do prostřed záběru kamery. Časem při sledování začnete přemýšlet proč mimozemšťané unášejí lidi tak že přijdou k nim domů přes dveře a jediný kdo je vnímá je unášená řvoucí oběť kdy druzí spolubydlící spí v tranzu tak že nic neslyší. Otázkou pak je proč bych se jako mimozemšťan páral se vzdorující obětí místo toho abych ji uspal do tranzu jako ostatní spolubydlící... Vůbec část kde unášejí dítě dr. Taylorové je postavená na hlavu - mimozemšťané se celou dobu vkrádají do domů dveřmi a to tak že onich ví jen oběť, ale v tomto případě je vidí doktorka, hlídající policista a kdo ví kdo ještě. A aby toho nebylo málo, tak dítě je uneseno nějakým teleportem přes strop a to tak divně že policista vidí jak mimozemšťané vytahují levitující lidi z domu. Závěr filmu se vás ještě jednou snaží přesvědčit o realističnosti, ale myslím že nejen mě bylo divné proč na to krom Milly Jovovich použili i muže který dělal interview se "skutečnou" dr. Taylorovou (mimo jiné je to režisér). Suma sumárum si myslím, že tvůrcům filmu mohlo jít o něco jiného než si jen z diváka vystřelit. Ze svého okolí vím, že mnoho obyčejných naivních lidí chce v něco uvěřit a nechtějí zlomit svou víru pár zpochybnitelnými detaily. Tento film jim dal takovou možnost a to do té doby než bublina reality splaskla (např. formou dohledání pravdivosti na internetu). Tím pádem může toto dílo být pro ně poučením aby se více zamysleli když jim někdo říká "toto je pravda a nic než pravda". Také mám nějaký dojem, že lidé kteří tento film ohodnotili jako "odpad" patří v nespočtu případů mezy ty nepříjemně nachytané a nebo nevzali v potaz myšlenku o poučnosti celého filmu. Osobně dávám 65% - mohlo by to být víc kdyby některé detaily nebyly tak pokažené. ()

Fixa

Nečtěte komentáře a koukejte na hezky zpracovaný film. Nepíšu snad dost jasně? Nečtěte komentáře! No tak nic, no. Tak alespoň toto: Nestarejte se o důvěryhodnost a snažte si nalhat, že je to podle skutečnosti. Nehledejte chyby a nesrovnalosti (protože je jich tam hodně) a takhle film potom shlédněte. Ucházející, že? :-) ()

Yelush

Kombinácia "autentických" záberov s hranými bok po boku je určite veľmi zaujímavý nápad a konfrontácia týchto záberov na jednej obrazovke nejako neruší, pretože sa dajú s prehľadom sledovať aj štyri zábery a dáva to filmu iný a zaujímavý rozmer. Samotné sedenia v hypnóze, nahrávky v sumerčine či iné scény s únosmi majú dostatočne strašidelnú atmosféru a o zimomriavkove stavy nie je núdza, podobne tak aj strach z neznámeho, ktorý hrá v celom filme určite pozitívnu úlohu. No predsa si dovolím tvrdiť, že potenciál celého námetu asi dostatočne využitý nebol. Osobne mi vadila prítomnosť Jovovich a gradácia celého príbehu ku koncu tiež nejako stráca dych a celkový hlbší odkaz filmu je taký nijaký. Celkovo však film pôsobí pomerne kompaktne a celkom vierohodne a určite sa ho oplatí vidieť, aj keď po pozretí vo vás zase nejaké veľké emócie tipu SIGNS s Gibsonom určite nezanechá. ()

FanynkaFilmu

Film působil opravdově a skutečně to na mě zapůsobilo, po skončení filmu jsem hopla na net a hledala inormace o tomto příběhu,který se prezentoval jako ,,na základě skutečných událostí ,, až mě zamrzelo, že se to nestalo,i když opak by byl docela strašidelný,nemyslíte? ()

prudas2 odpad!

s velkým očekáváním sem tento film prijal a po zhlednutí ihned vyfoukl z hlavy jelikož takovou radobyrealityinterwiew vám opravdu nepapám,Řekni kde ty filmy jsou.... ()

mistrq

Skvělé. Po skončení jsem si musela všude rozsvítit (23:00). Tak jako u Akt X, tak i zde moje oblíbené téma o Ufonech a nevysvětlitelných jevech. Vždy nad tím přemýšlím a něco pravdy na tom je. Což je děsivé! Milla mě jako vždy nezklamala. ()

Vilda

Nemám rád filmy které se vydávají za natočené podle skutečné události a kterými nejsou. Nedělá to dobré jméno těm ostatním, těm opravdu natočeným podle skutečné udlosti. A jen to ukazuje co všechno jsou někteří filmaři ochotni udělat aby film přilákal diváky a tedy i tržby. Myslím že by se člověk měl zamyslet nad tím, že hodnocení filmů podle tržeb není zrovna ideální. Scény jako že autentické trochu nabourávají plynulost filmu a když jsem se snažil navázat nějaký vztah s hlavní hrdinkou, tak tam vrazí jako že autentické (ale nevěrohodné) záběry. Kdyby to nebylo vydávano za film podle skutečné události a kdyby vyškrtly tzv. "autentické" scény, tak si myslím že by ten film byl více koukatelný a možná by se u mě vyhoupl i na 3*. ()

mcac88

No nic moc teda...zajímám se o paranormální jevy, hlavně o mimozemšťany, takže jsem si po shlédnutí filmu začal dohledávat podrobnosti k tomuto tématu z Aljašky...něco si člověk dohledá ale nikdy nepoznáte co je pravda a co ne...ale zpět k filmu...jediné co mě bavilo, byli ty zvuky mimozemšťanů, které jsou celkem děsivé..toť vše ()

Infurius

čakal som niečo lepšie, ale ma to nejak nudilo, čakal som viac efektov a rôznych zaujimavosti o UFO a akurát som videl zblednute ksichty... ()

NoFeara

Pro mě velice zajímáve téma a abych pravdu tak jsem se na tento film velice těšil . Na film s tímhle námětem jsem čekal velice dlouho a čtvrtý druh mě opravdu ze začátku hodně bavil . "Strašidelné scény " působily bohužel až moc uměle a zápletka se dala snadno prokouknout už ze začátku filmu . Ale přeci jeno mě na tomto filmu něco uchvátilo . Bylo to pro mě něco nového a námět filmu byl opravdu skvělý a proto i když film byl po stránce provedení sotva průměrný já ho musím hodnotit 5 hvězdičkami , protože se pro mě stal filmem , který mi přinesl pocit natěšení na další filmy , které budou nápadově podobné čtvrtému druhu. ()

Gattolino

Nemohu si pomoci, tento snímak vnímám jako trochu zbytečný, nic neříkající a nic neřešíci. Že podobné záhady existují, všichni víme. Že určité procento z nich je nevysvětlitelné, také víme. Tento film se měl brát jako dokument nebo jako fikce? Nevím. Připadal mi jako zbytečně nervy dráždící, (nebo nervy chtějící dráždit) kočkopes. Herecké výkony včetně paní Jovovich nijak úžasné. Hysterické křičení a děsivé náznaky, které se vždy nelogicky zastavily těsně před momentem nějakého možného odhalení, mi přišly vypočítavé a nevěrohodné. Spojení se skutečnými událostmi jsou také fikcí či nikoliv? Nevím. Ani nevím, co bylo na tomto filmu až tak provokativního. Nebyl věrohodný ani za mák, spíš nudný. Bohužel. Chápu, že natočit dobrý strašidelňák je čím dál tím obtížnější, protože témata se vyčerpávají, ale je to možné (Orphan, Siročinec, The Shutter, Sinister), ale tady je to zklamání. ()

Milla Jovovich a vrah bez obličeje

Milla Jovovich a vrah bez obličeje