Michael Myers při převozu do márnice po autonehodě pohřebního auta ožije a po roce, kdy se skrývá v polích coby bezdomovec, se na Halloween opět vrací do ospalé venkovské díry, Haddonfieldu, kde kdysi žil se svou rodinou, než ji jako desetileté dítě vyvraždil. Michael je nutkán představou své psychopatické matky a svého dětského já k tomu, aby našel svou sestru Laurie, zabil ji, a tak ji přivedl ke své podivné rodince, zřejmě do pekla. Michael tedy vyrazí do městečka a cestou vraždí každého, kdo mu přijde pod ruku. Myersovi však nestačí své oběti zabít, on je musí utlouct, ubodat, rozmlátit na kaši, a tak dále. Postupně se Myers dostává blíž a blíž ke své sestře, která zatím díky nenažranému a hloupému psychiatrovi Loomisovi  a jeho knize zjišťuje, že je příbuznou největšího psychopatického vraha v dějinách USA. Nakonec Myers Laurie unese opět do jejich starého domu, když ji předtím zase zmasakruje její kamarádky... (TV Prima)

DaliX

O triedu slabšie ako jednotka. Dosť zamrzia aj tie sny, poprípade predstavy Michaela Myersa, samozrejme gore scény nechýbajú ale páči sa mi (opäť) novátorský prístup Roba Zombieho, ktorý je spomedzi dnešných hororov najzaujímavejší. ()

JohnnyD odpad!

Robovi Zombiemu sa to podarilo. Dokázal nakrútiť ešte horší film ako jeho remake Halloweenu. Ak mal prvý film nejaké elementy, z ktorých fanúšikovi nebolo na grc, bola to pôvodná hudba, Mišova maska a Loomis. Po Carpenterovej hudbe niet ani stopy, zdrap, ktorý sa tvári ako maska sa už na seba ani nepodobá a Loomis prešiel takým neuveriteľným prerodom osobnosti, že sa to ani nedá opísať. Inak všetko ostáva na rovnakom - strašní herci, ešte horšie dialógy a naivný príbeh. Ten je inovovaný o snové vízie, ktoré sú úprimne na smiech a dávajú veľký kopanec do zadku logiky (Michael a Laurie sú azda nejako telepaticky prepojení?). Perličkou je biely kôň, ktorý je jedno veľké WTF. "Zaujímavý" koniec je výsmech študovanému fanúšikovi, lebo vie, že vykráda minimálne dve klasiky (štvrté diely Piatka trinásteho a Halloweenu). Nechutným vrcholom všetkého je Michael Myers čoby 40 ročný metalista-drevorubač. Zlaté Halloweeny 3, 5, či 8 - oproti tomuto tu sú to veľdiela. ()

Indiana

Já vlastně ani nevim jestli se mi to líbilo. Bylo to takový divný, většina postav nesympatická (hlavní hrdinka z jedničky mi lezla na nervy neskutečně a Dr. Loomis se taky nějak nepochopitelně choval jako idiot) , ale přesto mě to zajímalo. Přišlo mi to jak nějakej zvláštní hororovej experiment v přelomu 80. a 90. let, ale něco na tom prostě bylo. 5/10. ()

Deimos

DVD/// Obsazení 6/10 Děj 4/10 Hudba 5/10 Efekty 4/10/// +v titulcích Halloween theme, je to hodně brutální, postava Michaela Myerse, z herců Malcolm McDowell -celkem zbytečný děj a zbytečné pokračování, Scout Taylor-Compton přeci jen nemá moc co hrát, Zombieho rukopis už mi spíš vadí, snové části jsou opět k ničemu/// Halloween II začíná přesně tam kde jednička skončila a plynule na ni navazuje. Chudák holka si užila dost a ještě není konec. Michael je bezcitný, tupý vraždící monstrum, který jde pudově za ní a ten kdo mu stojí v cestě to neustojí. Jenže když je u toho horší kamera, k ní tmavší záběry, zrno a scény převážně v noci moc toho neuvidíte. Hodně vám bude pomáhat atmosféra a vaše představivost, ale pro ty co už viděli hodně, vám tenhle snímek nic moc mrazivého a šokujícího nepředvede. Jestliže jednička měla bohatý děj tak za jednu a půl části, tak tady je jen ta zbylá polovina příběhu/děje/scénáře. Prostě hodně se vaří z ještě přeživších postav, ale je to málo na pořádný hororový biják. Jestliže někdo třebas remaku Pátku 13tého vyčítal jeho "moderní hezkou fazónu" tak po tomhle to možná docení. Škoda, jsem zastánce i této hororové série,ale je to vážně slabota./// Celkem 46%/// ()

S.Quentin QUALE

Mám rád originální Halloween, jsem fanouškem Roba Zombieho, takže jsem na rozdíl od většiny i spokojený. Jistě tahle Zambieho dvojka není ani zdaleka dokonalá, ale já jsem tam spoustu pozitivního našel. Naprosto chápu odmítnutí od těch, kterým obecně Zombieho styl nesedí, ale rozhodně bych to kategoricky neodsuzoval za úplně odlišný přístup k MM. Stačí se podívat na 2010kovou NoES, která má pouze o procento míň, ale s tímhle (nebo lepší přirovnání by bylo k jedničce) se ten brak v podobě trapně pitomýho slasheru vůbec nedá srovnat, to byla ostuda! Já tady nemám problém dát 3,5*, tedy 70%. ()

mzss1

(30%) Pokračování solidního remaku z r.2007. No, máme tu po pouhých 2 letech další Halloween. Po skončení tohoto dílka jsem měl v hlavě guláš. Bohužel, většinou krom smíšených pocitů, převládaly ty horší dojmy. Celé to bylo takové moc překombinované, tvůrci se snažili vytvořit zcela něco odlišného, což se dá chválit, ale ne za předpokladu, že to nebude vůbec fungovat. Nápad s bílou paní a koněm – to mi přišlo fakt debilní. I to nesmyslné a nelogické spojení do mysli postavy Laurii Strodeové a i to co se s ní ve finále stalo. Ještě tak ta 1/3 filmu byla opravdu solidní a brutální. Jenže pak nastane velmi hloupý zvrat a do konce filmu se už nudím a nevěřícně kroutím hlavou co má tohle všechno znamenat. Samozřejmě se tu neustále něco děje, Myers tu stále brutálně vraždí, někdy mi to přišlo až nechutné, ale to kritizovat nemůžu, aspoň nějaké ty vraždy mě bavily. Dalším problémem bylo, že Myers vraždil i spoustu obětí, které neměli s příběhem a ostatními souvisejícími postavami nic společného. Myers vizuálem vypadá už trochu jinak a i při zabíjení začíná řvát a bodat nožem jak kdyby se posral. A k tomu postava Strodeové je mi zde strašně nesympatická. Stejně tak jako Loomis, který by si zde zasloužil pořádně proplesknout. Úplné finále je takové divné. I tu vymizela klasická Halloweenská hudba pokud nepočítám závěrečné titulky. No, původně jsem chtěl dát jen 1*, ale musím tak nějak smýšlet objektivně, ta 1/3 byla opravdu vydařená + sem tam se nějaké ty dobré vraždy najdou, nějaký ten nápad a pokus o změnu děje se ale bohužel nedá moc ocenit. Takže s vypětím všech sil dávám tentokrát z milosti druhou a nejslabší možnou hvězdici. ()

kingik

Michael Myers nezemřel. Michael Myers je živ a zdráv a výstřel z pistole jeho sestry Angely z předchozího dílu ho neusmrtil. A on si jde pro svou sestru. A vrací se přesně na Halloween, jak je u něho dobrým zvykem. Spolu s ním se na scénu vrací i psychiatr Loomis (v celkem zajímavém podání Malcolm McDowella) a bude to krvavější a brutálnější svátek všech mrtvých, než kdykoliv předtím, protože Michael se jen obtížně vyrovnává se sebevraždou své matky a ta se mu stále zjevuje, i spolu s ním, když byl ještě dítě, jako duch, a žádá odplatu. Rob Zombie to pojal opravdu po svém a jako autor scénáře si vedle originálně pojatých vražd, kterých je nejméně tucet, dovolil i určité inovace, jako je třeba Michael Myers bez masky nebo jeho matka v podobě ducha. Nic proti inovativním zpestřením, ale aby se o nich mohlo tvrdit, že jsou oživením, musely by i dostatečně fungovat a to se bohužel v případě matčina zjevení s bílým koněm neděje, tento element působí hodně rušivě a současně i nedotaženě. Oproti tomu ve vraždění a brutalitě šel Zombie ještě o stupínek výš než minule a dočkáme se nevšedního vyvraždění osádky nočního striptýzového baru anebo úderné likvidace místních vidláků. Velkým plusem pro Zombieho hovoří fakt, že upadlou hororovou sérii vytáhl ze dna a dal ji nový rozměr, který je současnému divákovi bližší než Carpenterovo pojetí. Ovšem snaha přiblížit postavu vražedného monstra a polidštit ji však vychází naprázdno. Snad to vyjde příště. 60% ()

dr.horrible

Danielle Harris hrala v dvoch častiach halloweenskej série - tu a v štvorke - a na tieto dve časti mám zhruba rovnaký názor: Priemer. Absolútny a ničím nevýrazný, aj keď obe sa snažili byť niečím viacej (štvorka tým nápadom s malou Danielle, zombieho reboot-pokračovanie halucináciami), kvalitatívne sú v podstate obe rovnako chabé a bez napätia. A McDowell je tu už totálny šašek. Škoda, že nakoniec nešlo o remake naozajstnej H dvojky, ako to spočiatku vyzeralo. 50%   Môj osobný rebríček halloweenskej série: H7 (H20), H1, H2, H9, H5, H1 (reboot), H4, H2 (reboot), H3, H8, H6 ()

hladass odpad!

Zajímalo by mě, co má tahle kokotina společného s Halloweenem??? Vágus Michael se bez masky prochází krajinou, sem tam někoho zabije, nakonec i promluví a divákovi se ze všeho chce zvarcet... Kromě hnusných, brutálních vražd se vlastně nic neděje... V Zombieho pojetí se z dr. Loomise stal totální debil a z Laurie neurotická, uječená kráva, které přejete aby zemřela co nejdříve a tou nejbolestivější smrtí... Je zbytečené cokoliv dalšího psát, je to jednoznačně nejhorší díl série... Totální sračka... ()

Sobis87

Stěžování si nad neúctou k originálu vidím jako naprosto neoprávněné. Spousta remaků si vysloužila kritiku za to, že jen prachsprostě kopírují originál a nijak neobohacují dané téma, důsledkem čehož je jejich existence úplně zbytečná. Existence Zombieho Halloweenu je ale ospravedlněna osobitým pojetím tématu a rozvíjením postav do nových směrů. Objevila se tu reimaginace, která není jen otrockou kopií originálu a fanoušci to najednou nemohou rozdýchat...já změnu naopak vítám, neboť pokud bych chtěl sledovat stále toho samého Myerse jednajícího stále stejně, nabízí se mi tu sedm pokračování originálního Carpenterova filmu, které potenciál už vycucaly do mrtě (a mnohdy ani nenaplnily...) a žádného dalšího dílu by už nebylo třeba. ___ Rob Zombie je přeci jen kreativnější tvůrce (pro někoho možná těžké připustit), a tak se po polidštění slavného zabijáka a odhalení jeho motivací zakořeněných v nešťastném dětství v prvním díle rozhodl ukázat divákům pravou tvář tohoto monstra a prostřednictvím psychedelických výjevů vyobrazit jeho myšlenkové pochody. Jistě, psychologie není nijak hluboce propracovaná, nezapomínejme ale, že se Zombie pohybuje v žánru slasheru a exploitationu, takže i tak je psychologie postav v tomto filmu slušným nadstandardem. Zmíněné psychedelické (snové) scény sice v některých případech nepůsobí ze scénaristického hlediska dvakrát věrohodně a lze autora podezřívat z toho, že ve se ve filmu vyskytují proto, aby si v něm mohla opět zahrát jeho manželka Sheri Moon Zombie, jejíž postava v prvním díle zemřela, ve výsledku to je ale docela elegantní řešení. V těchto scénách se navíc může projevit Zombieho vizuální cítění silně ovlivněné německým expresionismem a brakem z Ameriky 50. let, což už stihl ukázat ve svých hudebních klipech. Dočkáme se tak třeba černobílé snové sekvence přímo odkazující expresionistický němý film nebo živelných klipových montáží výrazně dokreslovanými znepokojivou zvukovou stopou. ___ Forma celkově je velmi silnou stránkou druhého Halloweenu - zrnitý filmový materiál a kamera nervně kmitající prostorem přiživují sirovou atmosféru, střih je bezmála skvělý, přičemž je nezřídka užito působivé paralelní montáže a jak se dalo od autora - původem hudebníka - očekávat, zvuk hraje také zásadní roli. Z hlediska výrazových prostředků je znát, že Zombie precizně ovládá filmovou řeč a pokud chce u diváka vyvolat určitý pocit (zde místo strachu a lekání především znechucení a napětí), přesně ví, jak na to. ___ Pokud jde o samotnou postavu Myerse, tak ten už nefiguruje jen jako jakási ikona zla s anonymní tváří, má vlastní osobnost (byť plochou a málo rozvinutou), motivace a už není divákovi tak cizí, a to především díky dvojí perspektivě - v klasických teenage slasherech je divák spjat s oběťmi a s vrahem se setkává jen skrze ně, kdežto v Halloweenu se dočká i scén (a není jich málo) z Myersova úhlu pohledu. Myers je zde za jakéhosi poustevník bloudícího s rancem krajinou, což je oproti předešlým dílům nezvyklé, ale funguje to. Směr, jakým se ubírá postava doktora Loomise, je taktéž nezvyklý a o to více zajímavý...a zábavný. ___ Jako scénárista má Zombie ještě rezervy, především opisuje žánrová klišé a v některých scénách až zbytečně tlačí na pilu, čímž mám na mysli přepáleně agresivní dialogy a jednání některých postav. Jelikož jde v tomto filmu převážně o formální stránku, dá se to bez problému akceptovat. ___ Halloween II je velice brutálním slasherem nesoucím jasně čitelné autorské otisky, formálně je velmi působivý, z hlediska příběhu nijak originální, v přístupu k známému tématu ale už ano, díky čemuž ale paradoxně přichází o část publika. V záplavě formálně nevýrazných a příběhově jednolitých teenage slasherů z poslední doby tento film ční jako malý zázrak...uznávám, pro mnohé těžko stravitelný... 85% () (méně) (více)

Anderton

Zombie svoju dvojku ozvláštňuje Laurienými snami a víziami a Loomisovou propagáciou svojej knihy. Uňho sa ešte zameriavame aj na otázku jeho podielu viny na Myersových vraždách. Zvláda to však iba sčasti, Loomis občas pôsobí ako komická figúrka a dievčinine vízie sú na hranici metalového gýča. Vraždy nie sú detailnejšie zaberané, čiže ide skôr o atmosféru, než krv a hnus. Tá ale intenzívnosti málo krvavého originálu predsa len nedosahuje. Pozerateľný sequel, kde si to najviac užíva Dourif, pretože jeho postava dostáva dostatočný priestor a nepôsobí iba ako obligátny typ. ()

Socrates

Ach jo, tak po velice slušný jedničce přišel Rob s plytkým pokračováním, který se zařadilo mezi "moderní hnusáckou podívanou". Nemám rád tyhle filmy, u kterejch přivírám oči nebo odvracim zrak ne zděšením nebo hrůzou, ale díky hnusu, kterej je na plátně k vidění, a toho bylo hlavně v první půlce filmu víc než dost. Takhle ne. ()

giallo

Není vůbec lehké ohodnotit tento film. Odklon od původní Carpiho verze je už na světelné míle daleko a zbyl tak jen velmi, ale opravdu velmi brutální slasher. Nemůžu si vybavit, jestli jsem vůbec někdy viděl něco nechutnějšího a brutálnějšího. Míra reality pro mě dosáhla maxima a film zapůsobil na moje nejvnitřnější pudy. Velice dobře chápu lidi, kteří dali odpad. Opravdu jen pro otrlé diváky. PS: Než jsem na film šel, tak jsem viděl na óčku dj divák. No a zrovna se v tomhle dílu ptali lidí na halloween 2. Jakse těší, jaké to bylo, kde se lekli atd. A byl tam taky 11 letý smrad, kterej machroval, co už všechno viděl a jak má rád sav filmy(SAW). No myslím, že po tomhle výplachu musí prdět doma strachy do teď. ()

Frajer42

Mně se tedy pokračování řádění Michaela Myerse líbilo více. Rozhodně však ne o mnoho. V minulém dílu se teprve zacvičoval a vraždění nestálo za moc. Teď je však zpět a je nasraný více než kdy předtím. Kromě dokonalé práci s nožem naši pozornosti neunikne ani rozšlápnutá hlava či průsek sekerou. Docela dost mi na filmu překážely ty posrané vidiny spojené se strašně blbým příběhem. Takže nakonec bude asi nejlépe, když zůstanu s hodnocením na té ubohé *. ()

AppleCore odpad!

V prvním díle ho několikrát postřelili a probodli obří mačetou. Já myslel, že to bylo dost. Nebylo! Předchozí debilitě jsem dal odpad, tudíž nevim z jakýho důvodu jsem koukal na debilitu druhou. Asi proto, abych tomu ten odpad dal taky. Film je plnej debilit od počátku až po konec, plnej trapnejch keců, plnej hroznejch herců, plnej neuvěřitelně debilních situací a plnej nechutnejch sraček kolem toho všeho. Ten rádoby cool drsnej killer vydrží sice hodně, ale diváci tak tuhý zase nejsou, tak toho Robe Zombie nech dokud je čas (klidně se vsadim, že ten závěrečnej klepec Michael zase rozchodí). Jinak, kdo tomu dá plnej počet má mozek na úrovni Myerse a měl by se jít léčit. Hlavně, že teče krev, co?! ()

teutates

V rýchlosti to zhrniem... máme tu pobehujúcu "bielu pani", neustále jačajúcu sestru (jačať nevystihuje daný spôsob jej prejavu), snové pasáže (tvoria asi tak 1 nudnú hod.) no a nakoniec super-human Michael (ešte krídla a máme novodobého "anjela" pomsti). Tak ako ma prológ zaujal, tak ma zvyšok dojebal... no a čo sa týka hnusu, sme u bonusu... and that's it 3-4/10 ()

swamp

Druhý Halloween Roba Zombieho jsem tentokrát zkoukl 31.10. :) A stejně jako u prvního dílu jsem se akorát dočkal nudy. :P Uvřeštěná Laurie je fakt "pain-in-the-ass" a já se jen těšil a doufal, že ji Michael vykuchá.. ()

Campbell

Tak tohle se Zombákovy vůbec nepovedlo. Sám osobně Zombieho nepovažuju za jak bůh ví velkýho borce, ale jako průměrnýho režiséra, ale po tomto filmu můžu konstatovat že ho řadím do podprůměrných režisérů, kterých je na světe stovky. Jediný v čem se Zombie vyžívá je sprostá mluva. Ale to ho nezachrání. Vše je naprosto sterilní, od postav(Michael je tragickej!!!!) a po prostředí. NAvíc je film tak neuděsná nuda že to není možné. První díl jsem překousl a dokonce se mi i částečně líbila, ale tohle je fatk katastrofa. Jediné proč na film koukat je asi jen díky Dourifovy a McDowellovi kteří tu jako jediná dokáží hrát a mají charisma. Nekoukejte nato je to tragický a Michael tu vypadá jak nějaké hovado. ()

PetrPan

Po přímočaré řezničině a svébytné poctě se Zombie vydal vlastní cestou. Bohužel však spíš cestou necestou plnou zákrut a výmolů. Původní pokračování, odehrávající se v nemocnici, záhy zahazuje zmuchlané do koše a na řadu přichází výlet do pokroucených snů Michaela Myerse a kopec sraček s nesnesitelnými postavami včetně dr. Loomise. Ač mám Zombieho filmy v oblibě, druhý Halloween překombinoval a prostě a jednoduše zkurvil. Bavilo mne jen ono definitivní a nezvratné šílenství, tedy strojově dokonalé Myersovo zlo, které z něj, Jasona Voorheese či Freddyho Kruegera učinilo legendy žánru a pochopitelně i slušně čvachtavé vybíjecí etudy. Za dva a příště návrat ke kořenům, Robe!! ()

Joker Punx

Rob Zombie se vrátil k pokračování Halloweenu. Druhý díl už neni tak dobrej jako první. Jako ve starym Halloweenu, sestra Michaela Laurie (Scout Taylor-Compton) přežila. Stejně přežil i Michael Myers (Tyler Mane) a opět pronásleduje svojí sestru. Malcolm McDowell a Brad Dourif zase hrajou svoje role. Kapela co tam hraje na pódiu na halloweenský párty je skvělá, psychobilly mám rád. Atmosféra jiná než v jedničce, ale vraždy dobrý a krvavý. Dvojka mě bavila, ale na jedničku to rozhodně nemá. Je vidět že se Rob snažil ale už to neni ono, dobře že už další pokračování nenatočil. ()

Rob Zombie a mimozemský sliz

Rob Zombie a mimozemský sliz

31.08.2009

Jeho Halloweenu 2 se sice o víkendu nedařilo podle očekávání (hororoví fanoušci dali přednost Nezvratnému osudu 4 ve 3-D), ale 17 milionů je solidní start a film se nakonec určitě zaplatí. A tak si… (více)