majka0007

Absolútne fenomenálne podaná otázka lojality, rodinných väzieb, priateľstva a nekonečnej obetavosti! Nepozerať bez vodeodolnej maskary! ♥ ()

qwentin

Po celou dobu je to obrovské citové vydírání diváka!!! Ale tak fantasticky zpracované, tak opravdové, bolestné...Krásně vykreslená citová křivka v životě lidí a jejich rodin, kteří bojují s tak zákeřnou chorobou...Ještě několik hodin po shlédnutí mi nebylo moc dobře, což znaméná, že film nad očekávání splnil svou úlohu. ()

prostoreka

Príjemné brnkanie na city, ktoré neuráža. Aspoň mňa osobne. Aj napriek tomu, že nemám v obľube Diaz, rozchodila som ju. Vadila mi skôr herečka predstavujúca choré dievča... ()

Zakellinka

Film jsem probrečela od začátku až do konce. Velmi dojemný film o životě. Skvělé obsazení, úžasný příběh, krásný film. K tomu není co víc dodat. ()

Nellie Lovett

Kdysi dávno... jsem myslela, že to bude drama o tom, jak se dívka snaží vydobýt si vlastní práva. Ale vyklubala se z toho standardní americká limonáda. A všechny ty morální otázky, které na tom mohly být zajímavé, byly zaslány do kopru. ()

Kajouska

Je to opravdu velký zápřah na slzné kanálky a neuvěřitelný útok na emotivní prožívání člověka, přesto mě tento film velmi oslovil. Člověk si znovu a znovu musí připomínat, jak je křehký jeho život. Že zdraví není samozřejmé... Pozdvihnout bych chtěla herecké výkony, především pak Camin. ()

Dr.dogous

Moc krásný film, doják. Akorát o té dialýze to nebylo úplně pravda, něco o tom vím. Mezi lidmi je tolik neštěstí a utrpení, že člověk nechápe, proč si ještě přidělávají bolest lidi navíc, jen tak, např. intrikami, pomluvami, záští, závistí, nebo dokonce válkou. To mi rozum nebere. Asi musí lidi nejprve hodně trpět, aby si začali vážili štěstí a nudy v poklidném života. Sestra byla počata na "součástky" v jedenácti bojuje o zdravotnickou svépravnost, vypadá jako zrůda, která nechce pomoci. Její sestra umírá a chce zemřít. Matka ji v tom brání. Máma jí dává řezat a sekat, nemůže se smířit s osudem, nechce, aby její dítě zemřelo. Ale dcera utrmácená chemoterapi už to nezvládá, už nechce dál žít, nechce, aby se její sestra pro ni trpěla a a chce odejít. Jediné vysvobození je, odmítnout dárcovství, aby mohla vklidu odejít, situace se dostane až před soud. Až tam praskne, pravá podstata věci. Skvělé herecké výkony 90% ()

petiiik3

Divím se že cameron diaz ještě nedostala oskara podle mě by ho měla dostat minimálně za tenhle film. Moc hezky natočené sice i smutné ale i veselé prostě se všechno hodlo. Moc dojemnej film taková trochu romanťárna zároveň skutečnej život. Prostě se mi to moc líbilo. ()

Joshua2121

Konská dávka sentimentu od prvej až do poslednej minúty. Myslel som, že nepustím slzu, no nedalo sa. Nádherné natočený a krásne vyrozprávaný príbeh. ()

Ajka13

Tak na tohle se znovu jen tak nepodívám, protože jsem probrečela celý film! Naprosto úžasné herecké výkony s naprosto dojemným příběhem mě dostal na úplné dno. Krása. Víc není, co dodat. ()

Mark1983

Je to silný příběh a zpracování filmu je také dobré,ale téma je smutné až k zešílení,což si takovou situaci vůbec neumím představit. ()

Trescha

Americký kýč největšího kalibru,propagace americké rodinky,ale konec konců proč se jednou za čas nenechat dojmout jedním nádherným příběhem? A navíc je to první film ve kterém Kamion Liaz líp hraje než vypadá;-) ()

jean040465

Citlivé téma tak blízké nám všem. Pomoc nemocnému ve své rodině a chránit zbylé. Jak může tohle všechno matka od rodiny zvládnout, když má na krku rakovinu starší dcery? Zpočátku jsem věřila ostatním hodnocením a říkala si, že tento film je jen "ždímák slz". Po jeho zhlédnutí jsem ale o příběhu chtěla vědět víc. Přečetla jsem si knihu a došlo mi, jak moc se vlastně film liší. Někdo to může tvůrcům zazlívat, ale já jsem ocenila, že překopáním děje vytvořili filmaři prakticky dva odlišné konce. Přizpůsobili se tak náročnějším divákům, kteří by asi nezvládli konec, který je v knize. U mnoha scén mne herectví Cameron Diaz v doprovodu mladičké a úžasné Abigail Breslin dohnalo k slzám. Krátké předehry, v dosud šťastné rodině, kde poletují bublinky bublifuku, daly možnost utvořit si obraz o každém členu. Je poté lepší a snadnější si představit, jak ublížená se vlastně Anna musí cítit, jak vinna si přijde Kate a hlavně jak rozpolcená musí být matka obou dcer. Fantastický výkon malé herečky mne přesvědčil o tom, co jsem si do této doby jen domnívala a bále se si přiznat. Abigail Breslin je jednou z mála nadaných dětských hereček, u kterých člověk nemá pocit, že se dívá na zfilmovanou kopii panenky, která jen opakuje, co se jí řekne. Problematika filmu byla pojata s lehkou grácií, doprovázenou příjemnou hudbou a jemně postrčí diváka k zamyšlení se nad těmi, které postihla ona zhoubná nemoc. ()

domceek odpad!

Tak pardon, ale keby som sa chcela nechať lacno citovo vydierať, tak si pozriem Modré z neba, veď tam tie príbehy sú aspoň pravdivé. O nič iné, ako rozrevať obecenstvo, v tomto filme totiž nejde. Rakovina dospievajúceho dievčaťa, jej plešatenie, zvracanie z chemoterapie, retrospektívny pohľad na jej detstvo a rumázgajúca Cameron Diaz v úlohe jej matky, na mňa proste nefunguje. A tá vtesnaná lovestory s onkologickým spolupacientom? Mohlo to byť ešte sentimentálnejšie? Iste, hlavná otázka bola, prečo ju milovaná malá sestra odmietne ďalej svojim darcovstvom orgánov umelo udržiavať pri živote. Či je to preto, že je proste hnusná sebecká mrcha, alebo je za jej rozhodnutím prekvapivo hlbší dôvod, ma vlastne ani nezaujímalo, pretože pri tých gýčovitých scénach by to nezachránil už ani nepredvídaťeľný záver. Dej je celý čas minimálne krok pozadu za divákom a nenesie absolútne žiadnu myšlienku. ()

montel

Kate Fitzgeraldová (Sofia Vassilieva) trpí od malička leukémií a jediným vhodným dárcem je pro ni její mladší sestra Anna (Abigail Breslin). Když se Katin zdravotní stav začne zhoršovat všichni očekávají, že Anna půjde darovat sestře ledvinu, která by jí mohla pomoci. Z ničeho nic ale Anna navštíví právníka Campbella Alexandera (Alec Baldwin) a podává na své rodiče žalobu, protože už nechce, aby za ní rozhodovali, zda bude nadále podstupovat lékařské zákroky kvůli své sestry. Matka obou dívek Sara (Cameron Diaz) je z počínání své dcery v šoku, ale nevzdává se a protože chce zachránit své dceři život, dojde až na soud. Mezitím je Kate hospitalizovaná v nemocnici a vzpomíná na dobu, kdy onemocněla, na svou první lásku a očekává poslední den svého života...Řečeno obrazně, jděte s takovým filmem do prdele. Takovou dávku emocí co jsem dostal, jsem opravdu nečekal. Slzy se mi drali do očí už po deseti minutách filmu, sem tam mi proběhl pořádný mráz po zádech a ke konci už jsem měl pomalu depresi. Nikdo by nechtěl zažívat to co postavy ve filmu, ale já se neskutečně sžil s postavami, až mi jich tam bylo všech líto. Herci jsou zde vybráni parádně, všem to náramně sedlo, dokonce mě překvapil i samotný Alec Baldwin, což jsem myslel, že se ani stát nikdy nemůže. Nejvíc to ale zabil režisér Nick Cassavetes. Od tak průměrného herce, bych takový režijní počin nečekal ani náhodou. Tleskám všem. 85% ()

shinlove

Nechápu to - takhle mě film nazaujal a nedojal ani nepamatuji... I ta myšlenka "dítěte na náhradní díly" je neskutečně silná. Cameron takhle asi ještě nehrála, ono to bude asi těma komediema, ve kterých doteď byla. Film je skvělý, opravdu mě dostal. 4* ()

revere

Vlastně je to asi docela dobrý film. Jen už se mi zdá, že je nějak moc takovýchto filmů. A My Life Without Me to není. Člověk vždycky hodnotí porovnáváním s něčím na společném jmenovateli... Komu se líbil My Life Without Me, může si ho takhle dát ještě jednou v menším vydání. ()

Mates Hradecky

Překvapivě povedený snímek na téma vztahu dvou sester, jedné těžce nemocné. Velmi uvěřitelné herecké výkony především v dětských rolích. Celkový příznivý dojem nedokázal zkazit ani v roli toporný a krapet oplácaný Alec Baldwin. ()

luboss822

Konečne film o rakovine, ktorý zachytáva komplexne celú rodinu, venuje sa samostatne každej postave a nie len daného jednotlivca, ktorý sa ešte tesne pred koncom života zamiluje a film sa snaží hrať na city. Navyše na takýto film je tam naozaj slušná zápletka. Také nádherné a také smutné. ()