dee.n

Jejda, tak silene smutny a srdcervoucí příběh. Já tyhle dojaky úplně nevyhledávám, život je dost smutny sám o sobe, ale tohle mě dostalo. Víc než půlku filmu jsem probrečela. Skvělé herecké obsazeni, kdy každý hraje naplno dodává filmu ještě větší pocit uvěřitelnosti. Navíc si myslím, ze se jedna o životni roli Cameron Diaz, která nic lepšího dosud nepředvedla a asi nepředvede. Zde vystupuje v pro ni netypické úloze a to ji svědčí. ()

hobbitko

Typický příklad ždímačky made in America. Jak tady již bylo napsáno - ukázkové zneužití citlivého tématu, klišovité, předvidatelné, prvoplánové. Za pochválení stojí Abigail Breslin a výběr hudby, ovšem logika šla mnohdy stranou, právník by u toho filmu neskonale trpěl a pozornějšího diváka musí přivádět k šílenství, jak laciné a průhledné triky na něj tvůrci zkouší. A už skutečně šílím z toho, jak v americkém filmu, nebo seriálu postava za žádných okolností nesmí projevit ani zdravou míru sobectví, aniž by za to byla zatracena jak ostatními postavami tak scénáristou, který z ní nakonec musí zákonitě udělat Matku Terezu, aby to americký divák ztrávil. Je mi líto, příběh to byl rozhodně smutný a silný, ale tahleta americká hra na svatozář nad jejich hlavami mi už nějaký ten pátek pije krev. ()

TheTrox

Tak tohle jsem opravdu od Camron Diaz nečekal, tak skvělý herecký výkon se jen tak nevidí. Film o tom jaký to je umírat hned od narození a radovat se z každé maličkosti. Naprosto úchvatný snímek.Celkové hodnocení: 90% ()

Meteorista

Tento film hraje šíleně na city. To sice není žádná vada, ale tohle je tak intenzivní nábuch na slzní kanálky, že to po chvíli už člověka donutí říct si, že už brečet nechce, že už nemůže a že to vydrží. Ba ne, nejde to. Příběh je ze začátku podáván trochu chaoticky a porád lítá sem a tam - od minulosti do přítomnosti a naopak. Ale po chvíli se člověk zorientuje a kouká se na to hezky. O průběhu konce filmu je v podstatě rozhodnuto už v jeho polovině, ale přesto (díky podávaným flashbackům o osudech každého z členů rodiny) má film spád a nutí diváka nejít si uvařit kafe, či čaj (či pro jiný důvod opustit obrazovku). ()

Martyr

Lebkouni trochu inak. Ale nie, sranda to rozhodnie nie je. Musim sa priznat, ze som na tieto filmy precitlively ako barbina a slzy sa mi tlacia do oci skoro neustale. Je mi s podstate jedno ci je to stastna hodinka zdeptanej rodiny alebo zdrvujuci moment, ktory vas ma vykolajit. Mozno je to to tym, ze prave hodnoty zivota si uvedomim prave pocas pozerania a mozno je to neschopnostou bojovat proti prirode, ktora sa rozhodla inak ako by sme my chceli. Film hodnotim velmi pozitivne z viacerych stranok. V prvom rade preto, ze sa nesustredil len na jednu liniu ale rozvetvil pribeh do zlozitejsej (aj ked asi nevelmi realnej) roviny, v ktorej hra hlavnu ulohu viac postav. Zostava vam preto menej casu sa sustredit na psychicke a fyzicke utrpenie vsetkych okolo postihnuteho cloveka, a toho teda vobec nie je malo. Tvorcovia sa naozaj snazili zzit divakov s obrazom a myslim, ze sa im to celkom podarilo (tema to sama ponuka) ale k tomu aby dobehli korejskych vydieracov, ktori z vas dokazu vyplakat aj zivu dusu maju este doost daleko. Zaverecny result : deti moc mudre, rodicia prisprostasti, niekedy gyc a klise, inok vela peknych aj nepeknych momentov. ()

KOZEL84

Mám Rád režiséra Cassavetese (za Notebook,za Alpha dog kde naučil Justina hrát a vždycky si vzpomenu na Face off a jeho:''Ty Seane a jak se má tvůj mrtvej syn?:-)'').Jeho filmy sou vždycky zajímavě obsazené.Prostě je jeden z mých nejoblíbenějších režisérů.Příjde mi tak nějak nevhodné tohle soudit,ale nechat si udělat dceru ze skumavky aby mohla být dárce pro první nemocnou dceru,mě teda dostalo a přišlo mi to odporně nemorální.No ale co já vím?Zoufalí lidé asi dělají zoufalé věci.Rád bych dal pět,protože film mě určitě nenechal chladným,ale zase mě nedojal tak moc jak sem čekal.Nechce se mi věřit že tohle bylo jen prachsprosté citové vydírání,a že by někdo mohl být taková kurva. ()

Zeek

Myslel jsem, že budu brečet. A chtěl jsem brečet, ale z jiného důvodu než byl původní záměr. Shlédl jsem desítky podobných dojemných, citově vydírajících, asijských filmů, od kterých jsem si dal teď pár měsíců přestávku. Nebo Von Trierovi filmy, kde se hodně tlačí na pilu, mě dokáží dojmout, ale tohle opravdu ne. Toto americký citový vydírání snad ani nemůže na nikoho fungovat. Vždyť to bylo předvídatelný (víc než je zdrávo) a strašně nudný. Úplně špatně natočený. Čeho je moc, toho je příliš. Přitom amerických filmů, které umí citově vydírat, je několik. Ale spíš z těch starších než novějších. Z toho plyne ponaučení, že jsem si tímto potvrdil a doufám v to, že shlédnout americký remake úspěšného asijského filmu tohoto žánru se mi snad nepodaří. Bohudík. Zase jsem se jednou nechal napálit. Asi jsem moc zhýčkaný v tomhle směru Asií(především Jižní Korea). Normálně z průměru hodnocení moc nevybočuji, ale dnes jsem musel udělat výjimku a přidat po dlouhé době i komentář s "argumenty". Abych jen nekritizoval, tak musím i chválit, a to herecké výkony, které se mě jako jediná věc na filmu líbily. Moje hodnocení: 40% ()

José77 odpad!

Filmové citové vydieranie vo svojej najčistejšej podobe. Film ako taký si rozhodne odpad nezaslúži, natočené to nie je zle a herci(s výnimkou otravnej Cameron Diaz) hrajú celkom ok. Problém je v premúdrelých deckách, ktoré samozrejme vedia všetko lepšie a v neustálom podsúvaní umierajúceho decka pod nos diváka s cieľom, čo najviac ho rozcítiť. fuj. ()

mul.berry

Je asi trošku na pováženou, zdali ocenit film přívlastkem krásný se úplně hodí, ale jelikož je mi předmětná akurátnost celkem ukradená, snímek jako krásný bez váhání otituluju. Nejde mi úplně do hlavy, že na světě jsou opravdu takoví géniové, kteří jsou schopni něco takového zplodit, a to nejen samotný příběh, ale i celkové finální zpracování,… o hercích nemluvě – velká poklona. A dobře, byla to předem jasná továrna na slzy, ale v tomhle případě stála každá slza za to. ()

andaa

Krásný film o moc ošklivé nemoci. Je hrozné zemřít mladý, o to horší,když s tímto ortelem žijete celou dobu, co na světě jste. Je pochopitelné, že člověk chce prožít maximum, proto se Kate vrhá do lásky po hlavě,protože už žádné příště být nemusí. Nechápu, že to někdo kritizuje, takhle mladý začínat je normální,o to spíš, když víme, že není čas váhat. A že mladý člověk nemůže chtít umřít? Proč ne, když vidí, jak to ničí život lidí kolem? Matky,která se vzdá svého života ve prospěch starání se, sestry, které berou náhradní díly a potažmo celé rodiny. Kate věděla, že už je konec, proto požádala sestru o laskavost.Obdivuji Annu v dopělosti jejího vystupování, byla statečná, ale věděla, že plní sestřino poslední přání. I ten soud se sem hodil, trochu tomu dodal na vážnosti a nebylo to jen o rodině. Vynikajícně zahrané role, hlavně Anny a Kate. Skvělý nápad s albem a rozloučením. Některé momenty byly trochu přitažené za vlasy, aby z diváka vymačkaly maximum emocí, ale i tak to byl film nad úroveň. ()

drozdy1

Je tam dost poznat citové vydírání,ale film musel tak trochu ukázat,jaké to je když rodiče mají přežít vlastní dítě.Hodnocení:79%. ()

merigieren

Prvních 10 minut mi připadalo tak nějak umělých, posledních 10 zas jen zakončovacích bez zaujetí. Zbytek filmu byla ukázka šťastného života jedné umírající dívky. Až jsem jí záviděl, že mohla zmizet od všeho pozemského. ()

BathoryMan

Ťažko sa hladajú slová na zhodnotenie filmu pri ktorom mi vyhrkli slzy až nekolko krát počas neho!Užasne natočený príbeh o živote a smrti a o vyrovnávaní sa s tak zákernou chorobou akou je rakovina.Nič sa tu neprikrášluje a príbeh je zobrazený realisticky(teda v amerických podmienkach samozrejme).Tlieskam neskutočne presvedčivej Sofii Vassilieve za stvárnenie chorej Kate (dúfam že na oskaroch neprehliadnu jej výkon).Z tohto filmu som si odniesol strašne veľa a ked sa ma niekto bude pýtať na jeden jediný film z roku 2009 na ktorý sa nedá zabudnúť tak jednoznačne vyslovím My Sister´s Keeper!!!A aj keď mám averziu voči Cameron Diaz, v prípade tohto filmu som jej to nejako musel prepáčiť! ()

KuZd odpad!

Pozor, obsahuje SPOILER,nicmene film je tak predvidatelny, ze to je uplne fuk. Tenhle film mi pripomina brouzuru kyce, patosu a klišé. Nic tak neuveritelne pitomeho jsem uz dlouho nevidela - nechala jsem se zlakat vysokym hodnocenim na CSFD. Jake je klišoidní a patózní poučení z filmu? Deti jsou rozumnejsi nez rodice, rodice jsou proste pitomci (na tohle bych byla zvykla u filmu, ktere se vysilaji v sobotu rano pro deti, ale ne v dramatu urceneho rozumnym dospelym). Maminka, ac vystudovana pravnicka, je uplne blba, tatinek férovej hasic, je praktik a tak je ve vysledku fajn chlapak s gulema a matka krava. Lacina love story v nemocnici - odpaneni :))), laska vylecila docasne rakovinu. Hlavni postava sestavi denicek plny fotecek, aby u toho cela rodina prozrela a pobrecela si, po naslednem skonu hlavni hrdinky se cela rodina schazi ve vyroci jeji smrti u rybnika, kde travili nejlepsi chvile..... proste jedno klise za druhym.... cekala jsem, ze u filmu budu brecet, ale jak na me ten film vyvalil tunu tehle trapnosti, bylo mi spis do smichu... a nektere momenty byly vylozene komicke - Alec Baldwin s epilepsii apod. :) ()

Marsello

Toto sa nedá nekomentovať. Je zaujímavé, že v Amerike dokáže dieťa žalovať svojich rodičov, a že jej to akože aj prejde. Rakovina je hnusná choroba, to vie snáď každý, a každý to aj ináč prežíva, keď už ide do tuhého. Matka si kvôli svojej chorej dcére vypestuje dieťa v skúmavke na "náhradné diely". Dieťa s prívlastkom na "náhradné diely" si dokáže ísť za svojím, ale... o tom predsa hovorí dej filmu, takže to tu nemôžem prezradiť. Zaujímavo spracované, kvázi smutné, ale miestami aj veselé dielko. Takže za štyri hviezdy. ()

agassi68

Na filme sú pre mňa najdôležitejšie emócie a atmosféra. A tu sa vám emócií dostane až do bezvedomia. Naozaj neviete, či plakať nad hlavnou hrdinkou alebo jej sestrou, neskôr matkou, otcom, bratom alebo mihnuvším sa Taylorom. Či ich máte ľutovať alebo obdivovať. To všetko až pár malých výnimiek bez pátosu a obvyklých klišé. Pre ľudí s citlivejšími povahami, nedajbože z onkologickým pacientom v rodine doporučujem pred zhliadnutím vziať niečo na upokojenie. ()

Faila

Téma rozhodování se mezi životem svým a životem někoho blízkého či mezi tím, kterou ze svých dcer budu jako matka více chránit, to není vůbec špatné a tvůrci se toho chopili poměrně statečně. Jen možná škoda, že se ho nedrželi do konce. Bohužel, i tenhle film je zkažený už nechutně zavedenými klišé jako jsou zpomalené záběry na pláži při západu slunce, k nimž hraje tesklivá hudba, nebo přemoudřelá slova vypravěče. Aby byl film aspoň trochu na úrovni, není nutné se těmhle nedostatkům úplně vyhnout, jen je vhodně ukočírovat, což se tady nepovedlo, takže i přes poměrně zajímavou ústřední myšlenku může tenhle film zapadnout do šuplíku „fuj“. ()

dodo24

Zákerná choroba dokáže s rodinou neskutočné veci, dokáže ju zjednotiť, ale aj poštvať proti sebe. Výborné zobrazenie jednotlivých členov a ich vzťahu ku Kate a k chorobe. Navzájom si všetci pomáhajú a snažia sa byť šťastní pred Kate, ale skutočnosť je iná. Tak sa sústredia na Kateninu chorobu, že zabudnú na problémy iných(deti, manželstvo). Pekný príbeh ktorý je podaný s citom a nenechá vás chladnými s dobrými hereckými výkonmi a peknou hudbou, ale svojou "americkosťou" trochu pokazil konečný dojem. ()

Olík

Rodiče (C.Diaz a J.Patrick) smrtelně nemocné Kate (S. Vassilieva) s pomocí vědy zplodí geneticky shodnou Annu (A.Breslin) jejíž poslání by se dalo trochou nadsázky nazvat jako „dodavatel náhradních dílů pro svou sestru“. Anna celý svůj život podstupuje nepříjemné procedury až do svého třináctého roku, kdy se před důležitou transplantací ledviny s pomocí právníka (A. Baldwin) postaví své matce a tím i svému osudu. Za tímto rozhodnutím se však skrývá víc než boj o svá práva a zachování vlastního zdraví………. Věčná škoda, nebýt toho „však“ a nechat film běžet v započatých kolejích boje nezletilého děvčete se svou vlastní matkou, mohly jsme být svědky opravdu silného příběhu. Neříkám, že děj i tak nebyl silný až až - bohužel film nakonec začne mírně sklouzávat k lacinému srdcelamu, hnanému přes dětské postavy. ()