Paranormal Activity

• USA Paranormal Activity (více)

Poté, co se mladý středostavovský pár přestěhoval do domu na předměstí, jsou stále více zneklidněni přítomností někoho či něčeho, co může, ale nemusí být démonické. Každopádně nejaktivnější je to uprostřed noci, zvláště když dvojice spí…  V tomto hororovém příběhu plném nadpřirozena se strašidelný dům nikterak netají, že není spokojen se svými novými nájemníky. Katie a Micah se právě přistěhovali do svého nového domova v San Diegu v Kalifornii. Katie se zajímá o paranormální jevy a je přesvědčená, že íi zlí duchové pronásledují již od dětství. Micah je k podobným teoriím skeptický. Nicméně poté, co v domě stráví několik bezesných nocí, jelikož se odevšad ozývají podivné zvuky a dějí se opravdu zvláštní věci, začne Micah věřit Katiinu tvrzení, že je pronásleduje nějaký duch. Pár se obrátí na specialistu v tomto oboru, ten jim však neumí pomoci. A tak se Micah rozhodne vzít to do rukou sám a v domě rozmístí videokamery. Dvojice si také připraví speciální desku, skrze kterou se lidé snaží komunikovat s duchy, jenže netuší, že tento postup duchy hluboce uráží… (oficiální text distributora)

GigaPudding

Tento film je jedna velká finta. :) Většinu filmu se nic neděje, ale člověk zůstává napjatý jako "kdy už to konečně přijde?" nebo "co to teda znamená" až do samotného konce, tedy jednoho z tří konců. Divák pak může být trošku napálen, až uvidí závěrečné titulky. :) ()

eraserhead666

Tak jsem se nakonec nechal ukonejšit a šel do toho. Musím říct dvě věci, jednu teď, druhou si nechám na konec komentáře. Je to lepší, než jsem čekal. Průserem a negativem podobných found footage filmů je, že obsahují pár skvělých scén obalených hromadou nudy a nezájmu. Tohle je přesný příklad. Začátek nuda, postavy nijaké, holka docela ujde, ale ten kluk je strašně nepříjemný, odpudivý a dělá vše pro to, aby jste ho neměli rádi, nevěřili mu ani jedno slovo, ani jeden pohyb (jo, jeho hjrátky v bazénu jej přesně vystihují). Je to prostě idiot u něhož nechápete, jak ta holka s ním může vydržet, protože ji deptá mnohem více, než její noční návštěvník. Spoustu času tak sledujeme nudné, zbytečné a nezáživné scény a posloucháme doslova debilní žvatlání hlavních hrdinů (varuji před českým dabingem!!!!). A tímhle vším jsou obaleny dvě tři výborné a působivé scény (tažení za nohu je výtečné). Otázkou je, zda to stačí k tomu, abych obecně prohlásil, zda je to dobrý film. Nevím. Ty scény jsou fakt dobré a věřím, že u jistých lidí dokáží vyvolat přesně ty pocity, které by měly. Na mě pár vteřin opravdu působilo. Abych ale kvůli tomu vychválil celý film? To se mi zase nechce. Protože jestli si to někdy v budoucnu budu pouštět, určitě budu hodně přetáčet. Scéna s vysvětlováním a výzkumem na internetu mi přišla strašně zbytečná a spíše atmosféru shazující než budující. Strašně mi vadil střih (třeba i uprostřed věty). Takže, sečteno podtrženo - není to taková sračka, jak se díky mediálnímu humbuku a nenadálé popularitě snímku mohlo zdát. Ta druhá věc, co jsem chtěl říci - Paranormal Entity mě vyděsilo mnohem více, taky se mi více líbilo. ()

Scrytcher odpad!

SHAME ON YOU! A vy všichni ohánějící se tady Blair Witch, Districtem ( kde alespoň platí, že za málo peněz hodně muziky a ještě jedna kapela k tomu). V případě Blair Witch byly alespoň funkční metody virálního marketingu - kterému jsem věřil -, přesvědčivé herecké výkony a perfektní gradace atmosféry. Vše zmíněné mi u Paranormal activity chybělo. Hlavní protagonisté hrají vskutku otřesně, nevěřil jsem jim to ani na vteřinu a v nočních scénách mě nechali přímo apatickým. Upřímně lituji všechny, kterým k dosažení "hysterie" (viz. lidi v kině z traileru) stačí pár vrzajících dveří a zvedající se přikrývka. Zííív.. ()

SOLOM.

Již je to několik měsíců co jsem několika lidem slíbil, že upřu svou pozornost na nejznámější (známé) hororové série, ale většinu svého volného času jsem věnoval všem možným hororovým kouskům jen ne jim. Je to dáno hlavně tím, že se snažím na Horror.cz psát co nejvíce recenzí na filmy, které na těchto stránkách ještě nejsou, no a už mi prostě moc času na nic jiného nezbývá. Poslední dobou jsem však již přesycen, nebo lépe znechucen přívalem nejrůznějších céčkových paskvilů a tak jsem se rozhodl vrhnout se konečně na ty série. Původně jsem se chtěl zaměřit na Resident Evil a Poltergeist, ale nakonec jsem zvolil právě Paranormal Activity. Proč? Mám tuhle sérii již dost dlouho v PC a zbytečně mi tam zabírá místo – no a navíc jí chci mít už konečně za sebou. Found footage totiž nepatří zrovna mezi moje nejoblíbenější hororový subžánr (až na pár výjimek, nemám mezi těmito filmy moc oblíbených kousků). Je ovšem pravdou, že P. A. jsem se záměrně vyhýbal dost dlouho hlavně proto, že mnozí tento film vynášejí do nebes stejně jako Záhadu Blair Witch, kterou já osobně z celé své duše nesnáším a mám ji zařazenou ve své TOPce nejhorších hororových filmů. No a po zhlédnutí tohoto filmu mám podobný názor i na tuto blbost. Tohle že měl být jeden z nejstrašidelnějších filmů? Kde je ta slibovaná hrůza a napětí, při kterých mi měli stát vlasy na hlavě? To si děláte prdel… Tři čtvrtě hodinová nuda plná ještě úmornějších dialogů, u které jsem já milovník nejrůznějších morbidních/úchylných prasáren a psychologických kousků trpěl jako raněné zvíře. Sledovat dva (ne)herce a poslouchat jejich debilní kecy bylo opravdu utrpení. S hrůzou si uvědomuju, že vzhledem k počtu následujících dílů to budu muset ještě několikrát absolvovat znovu. Jediným štěstím nýmanda Peliho bylo to, že ke konci se přece jenom rozhodl „mírně“ přitvrdit a já tak pokleslou hlavou neshodil monitor ze stolu. Nudou jsem už totiž několikrát předtím praštil čelem do klávesnice. Závěrečná desetiminutovka tak alespoň částečně dokázala upoutat mou pozornost a kvůli tomu nedám čistý ODPAD. Každopádně nechápu, jak mohl tento film vydělat tolik peněz a proč má tolik pokračování. 20% dám za ten závěr a dalších 10% za těch několik alternativních konců. ()

Ilicka

Celou dobu jsem si upřímně přála, ať už jsou ti dva nesympatičt a neuvěřitelně natvrdlí lidé po smrti. Ruční kamera mě otravovala, duch mě otravoval, čekala jsem na tu hrůzu, nedostavila se. Nevermore. ()

Karamanlis

Nádherný príklad toho, ako sa z úplného minima dá vytrieskať maximum. Z nenápadnej snímky, ktorej rozpočet bol skromných 15 000 USD a ktorá bola natočená ručnou kamerou v dome režiséra sa stal hit, ktorý za 2 týždne zarobil vyše milióna dolárov. ()

ARI50

Tak tohle bylo něco skouknul jsem trailer a řikal jsem jsi že tenhle kousek hodně navnadil nakonec pustím a nic čekam a nic říkam to neni možne sednu jsi bliž jestli nahodou neni něco videt zblizka a pak prask srdce jsemi zastavilo a ja malem vyskočil z duše no to bylo něco a paak mně to provazelo neustale strach napěti a čekat co přijde prostě užasna a dokonale i dkyž jsem videl dva odlišne konce velmi vinikajici.Bal jsem se jak svina a tohle byl užasny kousek. ()

JASON_X

Tedy čekal jsem větší nudu, podle některých ohlasů. Zpočátku se mi film dokonce velmi líbil, jeho pomalost mi byla příjemná, trefil se mi asi ten den zrovna do nálady. A byl jsem docela zvědavý, jak se bude příběh vyvíjet. Jenže on se příliš nevyvinul a navíc hlavní postavy mi nebyly vůbec sympatické. No a ten stupidní konec to zazdil, jinak bych dal aspoň za tři. ()

matestlust

Další do řady nízkorozpočtových trháků,s pohledu autentické kamery.I přes zbytečně natahovaný a trošku nudný začátek,jsem se ale nakonec dočkat přesně toho,co jsem čekal.Parádně vybudovaná atmosfera strachu,která s ubíhajícím časem graduje až na uplný vrchol,lekačky fungují přesně tak,jak mají.Pro mě další příjemná záležitost. ()

MáŠa

Já z toho teda nějak odvařený nebyl. Pro mně čistě průměrná hororová záležitost.a ten konec spíš nelíbivost. ()

snaked

čekala jsem o hodně větší hustotu. očekávání se nenaplnila. a ano, po zhlédnutí filmu ten trailer opravdu působí dost vtipně. ()

Morholt odpad!

Z Blair Witch jsem dvakrát nadšený nebyl, ale ocenil jsem to jako něco nového s originální atmosférou. Tenhle blairwitchovský parazit v sobě neměl nic nového, ooplýval nulovou originalitou a o atmosféře se nedá mluvit už vůbec. A když k tomu přidám naprosto nesympatickou ústřední dvojici, kdy on je král všech debilů a ona totální kráva, tak mi z toho vychází jasnej odpad. ()

Handle

Po zhlédnutí Paranormal Activity se už tomu rozporuplnému hodnocení ani moc nedivím. Ona je to najednu stranu vážně blbost, ale nadruhou mě to opravdu několikrát vystrašilo a bál jsem se. Musím říct, že chápu to nejnižší i to nejvyšší hodnocení, každopádně z mého pohledu je to tak na 60%. V každém případě měl tento film výbornou reklamu, ovšem to, že většina lidí čekala víc už tak skvělé není. I když až zas takovou kritiku nechápu, mně se tento způsob natáčení líbí a baví mě. Zvláštní ale je, že naopak na imdb je tento snímek hodnocený lépe, než podobná a podle mě mnohem lepší Záhada Blair Witch... ()

Kamca_

Tohle byl jediný díl, u kterého jsem se pořádně bála. A taky nejlepší, jak už to u jedniček bývá. Tato tématika mě ve filmu hodně zajímá. Na takové jevy věřím, takže taky proto se mi to dost líbilo. Ale chápu, že lidem, co na tyhle jevy (a duchy obecně) nevěří, tenhle film vůbec nic nedá. 75%. ()

Pepy

Velmi dobře se k tomuto filmu postavil režisér Oren Peil, který za sebou moc filmů nemá. A pak to přišlo, koukal jsem na to celý napjatý až se mi třásla kolena, přišla poslední noc a já myslel, že se zblázním, jak jsem se šíleně bál a pokud ještě na to koukáte v noci sami doma, je to opravdu krutý film, ale v závěru jsem nebyl potěšený,ale ani zklamaný. Je to opravdu slušný horror s výbornou atmosférou, už se těším na další pokračování. ()

Genero

Tedy pane démon, to byla ale hlína, co? Nečekal jsem zrovna, že budu srát polévkové koření v kostkách, ale jak vidno, jste ve styku s mladými dívkami vyloženě nesmělý a měl byste využít odborné pomoci parapsychologa, aby se vám zvýšilo sebevědomí a získal jste u strašených subjektů trochu té autority a úcty. Jestli si myslíte, že stačí udělat pár ťápot v mouce a vyrýt pařáty milostná poselství do spiritistické tabulky, abyste upoutal pozornost nějaké krasavice a jejího krásného kavalíra zahnal do zaječích, tak jste vedle jak ta jedle. A nebo na to celou dobu prostě mrdáte, ta kravka a její ulízanec vás mají na salámu a já musím osmdesát minut sledovat, jak jdou večer spát, ráno koukají na televizi a jedí puding. Vezměte si příklad z našeho domácího démona Václava, na kterého jsem už musel zavolat proslulého démonologa pana Mrázka, protože mi pořád škodolibě kradl hajzlák a nutil moji manželku, aby se na mě v noci sápala a chtěla dělat takové ty věci, které tady na Kladně neděláme. A to je fakt horor, tak se učte. ()

PROROK14

Tomu traileru sa môžem vysmiať do ksichtu. Strach? Ale kdeže. Chvíľami atmosféra hustla ale druhý deň ráno to skazil. Našlo sa pár dobrých scén, ale inak dosť prevažovala malá nuda. Ešteže to nebolo príliš dlhé. 50% ()

rawen

Podíval jsem se spíše ze zvědavosti, jde po Blair Witch tak trochu o opakovaný vtip - nejvíc mě "vyděsily" záběry dívky posednuté démonem, které hlavní hrdinové splašili někde na internetu - tato scéna vlastně konečně poodhaluje trochu ono nebezpečí, se kterým mají v tu chvíli co do činění - a odhaluje jak je opravdu obrovsky závažné Jinak jde o klasický nízkorozpočtový pokus, který není špatný, ale obsahuje přesně to, co by jste čekali z minutového traileru. Kdo se rád bojí, bude to film pro něj, pro všechny ostatní je zde alespoň dobrý herecký výkon představitelky hlavní role (zahrála velmi uvěřitelně, bez ní by to byl poloviční)... 6/10 ()

maseer2

povedená duchařina, u které jsem se opravdu bál.. v lepším hodnocení mi ale brání neskutečně stupidní chování hlavních hrdinů - na světě je totiž jenom jeden démonolog a z toho baráku prostě nešlo odejít.. lepší 3* ()

BoPo

Pozerať večer, byť správne naladený a prijať túto filmovú hru. Často sa objavuje názor, že je to kópia filmu Záhada Blair Witch, len z lesa presunuté do domu. Jedno aj druhé som si skvelo užil, a to jediné ma zaujíma. Čo by mal horor divákovi priniesť, teda napätie, tak toho je tu poctivá porcia. Nenechajte sa teda odradiť nízkym hodnotením a ani veľkohubými kritikami ľudí, ktorí film odsúdili ešte pred pozretím. Radím medzi najlepšie horory aké som kedy videl. ()

Paramount zkracuje exkluzivní okno v kinech

Paramount zkracuje exkluzivní okno v kinech